Βοήθεια με άσκηση αντίστροφης συνάρτησης

thanasis.k

Νεοφερμένος

Ο thanasis.k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λοιπόν αυτή είναι μία συνάρτηση της οποίας πρέπει να βρω την αντίστροφη, και ενώ γνωρίζω τη μεθοδολογία και έχω λύσει αρκετές παρόμοιες η συγκεκριμένη με δυσκολεύει ιδιαίτερα. Δε ξέρω εάν υπάρχουν και καθηγητές εδώ μέσα ή μόνο μαθητές αλλά όποιος κι αν είναι θα ήθελα μία διαφώτηση.
IMG_20230908_123632.jpg
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Γράψε τι έχεις κάνει μέχρι τώρα
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Λοιπόν αυτή είναι μία συνάρτηση της οποίας πρέπει να βρω την αντίστροφη, και ενώ γνωρίζω τη μεθοδολογία και έχω λύσει αρκετές παρόμοιες η συγκεκριμένη με δυσκολεύει ιδιαίτερα. Δε ξέρω εάν υπάρχουν και καθηγητές εδώ μέσα ή μόνο μαθητές αλλά όποιος κι αν είναι θα ήθελα μία διαφώτηση.
View attachment 121281
πόσο πρέπει να βγει;
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
1694174380474.png
Μήπως είναι αυτό; το έκανα λιγο βιαστικα βεβαια
 

thanasis.k

Νεοφερμένος

Ο thanasis.k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.

Mary06

Νεοφερμένος

Η Mary06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ελπίζω να φαίνονται
 

Συνημμένα

  • 2038C7EF-59CC-4829-80C6-AB169D8C457E.jpeg
    2038C7EF-59CC-4829-80C6-AB169D8C457E.jpeg
    1.5 MB · Εμφανίσεις: 136

thanasis.k

Νεοφερμένος

Ο thanasis.k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!
Δεν είμαι κι ο καλύτερος στα μαθηματικά:worry:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top