Βοήθεια για συνέχιση του σχολείου

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα,Ονομάζομαι Ναταλία είμαι 19 χρονων φρεσκοκλεισμενα και ζω Αθηνα.Το προβλημα μου εχει ως εξης.Οι γονεις πηραν διαζυδιο πριν περιπου 4 χρονια.Με αποτέλεσμα αυτο να μου φερει μεγαλο προβλημα στις σπουδες μου κανοντας με να πατατησω το σχολειο σταματοντας στην 3τη ταξη του Γυμνασιου.Μετα λοιπον απο τοσο καιρο θελω να ξανα αρχισω παλευοντας για τα ονειρα μου και τις σπουδες μου.Το προβλημα μου ειναι ομως οτι σε οτι σχολειο και αν ρωτησα για εγραφη μου ειπαν οτι ειμαι αρκετα μεγαλη ωστε να με δεχτουν και οτι πρεπει να γραφτω υποχρεωτικα σε ενα νυχτερινο γυμνασιο το οποιο απο την δικη του μερια ζηταει χαρτι εργασιας ωστε να μπορεσουν να με δεχτουν.Τι μπορω να κανω?Δουλεια δεν μπορω να βρω και αν βρω σιγουρα δεν θα μου δωσουν αυτο το χαρτι γιατι θα ειναι ας το πουμε αλλιως προχειρο δουλεια ισα ισα για καποιο χατζιλικι..:mad: Πραγματικα θελω να τελειωσω το σχολειο ειναι κατι που το αξιζω αλλα βλεπω ολες τις πορτες κλειστες και ως μονη διεξοδο να παω σε ιδιωτικη σχολη (χωρις να εχω την οικονομικη ανεση) ...Ευχαριστω για τον χρονο σας :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Mήπως να ρωτήσεις σε άλλο σχολείο; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ρωτησα σε 4-5 της περιοχης ακομα και σε αλλο διπλανης περιοχης επεισης :( τιποτα ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ θα τηλεφωνισω αυριο το πρωι να μαθω τι μπορει να γινει :)

"ενημερώνουμε ότι δύνανται να εγγράφονται στα Εσπερινά Λύκεια της χώρας, άνεργοι μαθητές" ειδηκα αυτο ειναι που με ενοιαζε πιο πολυ απολα :D και παλι ευχαριστω θα σε ενημερωσω αυριο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Σε κοροιδευουνε κοπελια, βρες τους νομους για τις εγγραφες και πανε στο ημερησιο αφου σε εξυπηρετει καλυτερα απ οτι καταλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενδιαφερεσαι να γραφτεις σε νυχτερινο γυμνασιο ή λυκειο; Αν θες να γραφτεις στο νυχτερινο λυκειο μπορεις με καρτα ανεργιας να γραφτεις. Γενικα δεν γραφονται μονο εργαζομενοι μαθητες αλλα και ενηλικοι που επιθυμουν να συνεχισουν στην δευτεροβαθμια. Για γυμνασιο δεν ειμαι σιγουρος ωστοσο μπορεις να ρωτησεις. Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Το καταλαβα οτι με κοροιδευανε οταν γυρισαν και μου ειπαν οτι λογο ηλικιας δεν μπορω.Δηλαδη πες οτι καποιος ειναι ανεργος και θελει να σπουδασει πρεπει ντε και καλα να βρει δουλεια και να παρει το χαρτι για να μπορεσει να τελειωσει το σχολειο?...Ειναι τραγικο αυτο που λενε...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το προβλημα μου ειναι ομως οτι σε οτι σχολειο και αν ρωτησα για εγραφη μου ειπαν οτι ειμαι αρκετα μεγαλη ωστε να με δεχτουν
Κοίταξε. Δεν απαγορεύει ο νόμος να φοιτούν οι μεγαλύτεροι σε ηλικία στα ημερήσια σχολεία. Όμως οι διευθυντές προσπαθούν να τους αποφύγουν από φόβο μήπως δώσουν κακά παραδείγματα στα "μικρά". Δοκίμασε σε μερικά ακόμα σχολεία, μήπως μετά από συζήτηση πείσεις τη διευθύντρια ή το διευθυντή να σε δεχθεί. Επόμενο βήμα είναι να πας στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας του νομού σου και να ζητήσεις να μιλήσεις στο διευθυντή. Αυτός είναι υποχρεωμένος να σου βρεί λύση, πείθοντας κάποιο σχολείο να σε δεχθεί.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δημητρη μου γυμνασιο να ειναι και δεν με ενδιαφερει.Σε ευχαριστω πολυ παντως για την ομορφη ευχη σου :)

Dia,θα το κοιταξω ...σε ευχαριστω για το apply :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Καλή τύχη και από εμένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Βλακείες σου λένε!Οταν ήμουν 3η γυμνασίου είχε έρθει στο σχολείο μια κοπέλα η οποία ηταν 23 και δεν υπήρχε πρόβλημα...Μετά την είχαμε και στο Λύκειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
KeepDreaming,το καταλαβα μη σε νοιαζει..το κακο ειναι οτι πιστεψα το ψεμα τους πολυ καιρο και εχασα πολυτιμο χρονο...Αλλα δεν πειραζει ροδα ειναι και γυρναει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Arrow955 καλή επιτυχία στο στόχο σου. Όταν θα πας να τους μιλήσεις επειδή απευθύνεσαι σε ...Ελληνικό δημόσιο, να είσαι όσο γίνεται ειλικρινής στο πρόβλημά σου, να τους πεις την ιστορία σου χωρίς υπερβολές για να δουν τι θα κάνουν με την περίπτωσή σου. Έχεις σκεφτεί καθόλου αν θα γίνεις αποδεκτή από τη μαθητική κοινότητα; :P Eιδικά στην Α' Λυκείου, τα παιδιά παθαίνουν μια έκρηξη προσωπικότητας και νομίζουν ότι πιάνουν το παπά από τους όρχεις. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
nPb,χαχαχα ναι το ξερω αυτο που λες και προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα μαλιστα γελαω παρα πολυ με αυτο :D Σε ευχαριστω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Πρόσεχε τα αγοράκια της Α' Λυκείου που μπορεί να σε θεωρήσουν "γριά κότα έχει το ζουμί"...ειδικά, αν είσαι η «κουκλάρα η ξαδέρφη» ....ή «ελαστικά Μοιραίλι (από το Μοιραία γυναίκα συνειρμός με το παιδί λάστιχο)». :P

(αστειεύομαι) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
nPb,χαχαχα να σε καλα με εκανες και δακρυσα στα γελια XD λες ε? ... χαχαχα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Όλοι περάσαμε τις παιδικές ασθένειες. Απανταχού, οι Λυκειόπαιδες είναι ίδιοι. Καρμπόν. :P Μέσα στα προβλήματα, καλό είναι να λέμε και τίποτα μπας και γελάσουμε λιγάκι. Καλό κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
(Δεν το πιστεύω, έβαλα θετική στο nPb!)
Oύτως ή άλλως, δεν είσαι και τόσο μεγάλη πια, εντάξει. Ειδικά αμα πας σε λύκειο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top