Βοήθεια/Απορίες στην ΑΕΠΠ - Ασκήσεις

Τι πιστεύετε για την ΑΕΠΠ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Εύκολη

    Ψήφοι: 30 56.6%
  • Δύσκολη

    Ψήφοι: 23 43.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παυλαρα γεια σου

Να γινει αλγοριθμος ο οποιος να προσομοιωνει εναν υπολογιστη τσεπης οπου θα δεχεται δυο πραγματικους αριθμους καθως κ ενα αριθμητικο τελεστη και θα επιστρεφει το αποτελεσμα πραξης..

απο τι καταλαβα 4ς πραξεις πρεπει να γινουν για βοηθα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Παυλαρα γεια σου

Να γινει αλγοριθμος ο οποιος να προσομοιωνει εναν υπολογιστη τσεπης οπου θα δεχεται δυο πραγματικους αριθμους καθως κ ενα αριθμητικο τελεστη και θα επιστρεφει το αποτελεσμα πραξης..

απο τι καταλαβα 4ς πραξεις πρεπει να γινουν για βοηθα

Code:
[B]Πρόγραμμα[/B] υπολογιστήςτσέπης
[B]ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ
  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ[/B]: α,β,άθροισμα,αφαίρεση,γινόμενο,πηλίκο
  [B]ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ[/B]: τελεστής
[COLOR="#78a834"]ΑΡΧΗ[/COLOR]
  Γράψε 'Δώσε την πράξη'
  Γράψε 'Αριθμός πρώτος'
  Διάβασε α
  Γράψε 'Τελεστής'
  Διάβασε τελεστής
  Γράψε 'Αριθμός δεύτερος'
  διάβασε β
  άθροισμα <-- (α+β)
  αφαίρεση <-- (α-β)
  γινόμενο <-- (α*β)
  πηλίκο <-- (α/β)
[COLOR="#ed1c24"]αν [/COLOR]τελεστής= '+' τότε γράψε 'Αποτέλεσμα'
    γράψε άθροισμα
  αλλιώς_αν τελεστής= '-' τότε
    γράψε 'Αποτέλεσμα'
    γράψε αφαίρεση
  αλλιώς_αν τελεστής= '*' τότε
    γράψε 'Αποτέλεσμα'
    γράψε γινόμενο
  αλλιώς_αν τελεστής= '/' τότε
    γράψε 'Αποτέλεσμα'
    γράψε πηλίκο
[COLOR="#ed1c24"]  τέλος_αν[/COLOR]
[COLOR="#78a834"]τέλος_προγράμματος[/COLOR]

Ορίστε :clapup:

Φώτο στο σποιλερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Να ξέρεις, στην διαίρεση πρέπει πάντα να ελέγχεις αν ο διαιρέτης είναι μηδέν ή όχι. Αν είναι μηδέν, η πράξη δεν πρέπει να γίνεται και το πρόγραμμα πρέπει να εμφανίζει το ανάλογο μήνυμα ;)

Χρειάζεται μια μικρή τροποποίηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Να ξέρεις, στην διαίρεση πρέπει πάντα να ελέγχεις αν ο διαιρέτης είναι μηδέν ή όχι. Αν είναι μηδέν, η πράξη δεν πρέπει να γίνεται και το πρόγραμμα πρέπει να εμφανίζει το ανάλογο μήνυμα ;)

Χρειάζεται μια μικρή τροποποίηση

Code:
Αν β=0 και τελεστής='/' τότε γράψε 'Δεν μπορεί να γίνει η πράξη'
Τέλος_αν
Captain απλα το προσθέτεις στον παραπάνω κώδικα .

Ευχαριστώ για την διόρθωση eliminated ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
για βοηθα..πρεπει να βαλω κ αλλο αν?
για tell me

κ ενα εμφανισε δν θελει στο τελος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
για βοηθα..πρεπει να βαλω κ αλλο αν?
για tell me

κ ενα εμφανισε δν θελει στο τελος?

Εμφάνισε - γράψε ειναι το ιδιο πράγμα . Βάλε στο τελευταιο που ειναι χωρίς ' ' , βάλτο εμφάνισε ! Όσο για το αν απλα πρόσθεσε το παραπάνω .. Δεν χρειάζεται κάτι αλλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ελα οκ το εφτιαξα κομπλε ευχαιρστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γεια σας παιδες...

μιλαει για μια εταιρεια που θα κρατησουν απο τους μισθους τν υπαλληλων τον μηνα δεκεμβριο ενα ποσο για την ενισχυση των χωριων σος
να γραφει αλγοριθμος που να δεχεται τον αρχικο μισθο ενος υπαλληλου κ στην συνεχεια να
υπολογιζει κ να εμφανιζει το ποσο που θα δωθει καθως κ το υπολοιπο του μισθου του


ΜΙΣΘΟΣ ΣΕ ΕΥΡΩ
ΕΩΣ 950
>950-1100
>1100-1400
Πανω απο 1400



ΕΙΣΦΟΡΑ ΣΟΣ
5% αντιστοιχη με το 950
7,5 >950-1100
9,5%>1100-1400
12% πανω απο 1400
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
καμιά άσκηση μόνος σου κάνεις ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
φιλε οτι μου εχεις στειλει τις εχω τροποποηση μονος μου να τις κανω στυλ αλγοριθμο οχι προγραμμα(νταξει το ιδιο πραγμα ειναι)
στο χθεσινο αυτο με την διαρεση για να βρω το σωστο μου πηρε 2 ωρες
συγκεκριμενα αυτο το κομματι

τελεστής = '/' τότε
Αν β ≠ 0 τότε
πηλίκο ← (α/β)
Γράψε πηλίκο
Γράψε "Αποτέλεσμα"
αλλιώς
γράψε 'Δεν μπορεί να γίνει η πράξη'

κ εφοσον τις καταννοω δν εχω προβλημα απλα εχω πολλες κ οσες δν μπορω τις βαζω εδω..
εαν εχεις προβλημα μην στελνεις δν θα παθω τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
τελεστής = '/' τότε
Αν β ≠ 0 τότε
πηλίκο ← (α/β)
Γράψε πηλίκο
Γράψε "Αποτέλεσμα"
αλλιώς_αν β=0
γράψε 'Δεν μπορεί να γίνει η πράξη'

το bold είναι μια διόρθωση . Όχι και δυο ώρες γι αυτο το πραγματάκι , υπερβάλλεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
δν μπορουσα να βρω το σωστο το εκανα καπως αλλιως
μεχρι να συγκεντρωθω μου πηρε αρκετα..κ εκανα κ παραλληλα αλες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Παιδιά καλό είναι όταν γράφετε πρόγραμμα (όχι αλγόριθμο), να γράφετε τις εντολές με κεφαλαία και για εντολή εξόδου να χρησιμοποιείτε μόνο την ΓΡΑΨΕ.
Στον αλγόριθμο με μικρά γράμματα και για εντολή εξόδου να χρησιμοποιείται την Εκτύπωσε ή την Εμφάνισε.

Επίσης αν θέλετε να εμφανίσετε κείμενα με μεταβλητές μαζί σε μία εντολή "ΓΡΑΨΕ", μπορείτε να τις διαχωρίσετε με κόμμα, π.χ.:

ΓΡΑΨΕ 'Το αποτέλεσμα είναι', πηλίκο, 'μονάδες.'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Επίσης αν θέλετε να εμφανίσετε κείμενα με μεταβλητές μαζί σε μία εντολή "ΓΡΑΨΕ", μπορείτε να τις διαχωρίσετε με κόμμα, π.χ.:

ΓΡΑΨΕ 'Το αποτέλεσμα είναι', πηλίκο, 'μονάδες.'

Αυτό ισχύει στο πρόγραμμα? είσαι σίγουρος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Αυτό ισχύει στο πρόγραμμα? είσαι σίγουρος?

Ναι 100% . Δες το παράδειγμα του βιβλίου σελ. 156
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Γεια σας παιδες...

μιλαει για μια εταιρεια που θα κρατησουν απο τους μισθους τν υπαλληλων τον μηνα δεκεμβριο ενα ποσο για την ενισχυση των χωριων σος
να γραφει αλγοριθμος που να δεχεται τον αρχικο μισθο ενος υπαλληλου κ στην συνεχεια να
υπολογιζει κ να εμφανιζει το ποσο που θα δωθει καθως κ το υπολοιπο του μισθου του


ΜΙΣΘΟΣ ΣΕ ΕΥΡΩ
ΕΩΣ 950
>950-1100
>1100-1400
Πανω απο 1400



ΕΙΣΦΟΡΑ ΣΟΣ
5% αντιστοιχη με το 950
7,5 >950-1100
9,5%>1100-1400
12% πανω απο 1400
Είναι κλιμακωτή και είναι λίγο δύσκολη ...
κανε μια γραμμή και τοποθέτησε τους μισθους κλπ..ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ...
(αργησα πολύ να τις καταλάβω τις κλιμακωτές και πιο πολύ μηχνοποιήμενα τις έμαθα...)

καμιά άσκηση μόνος σου κάνεις ? :P
ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΡΩΤΑΕΙ...ειδικά τώρα που είναι αρχή.ΑΝ 'χαθει' η αρχη στο μαθημα 'ΑΕΠΠ' πολύ δύσκολα σώζεται η κατάσταση...
η συγκεκριμένη άσκηση είναι αρκετά δύσκολη...αν θες προσπάθησε την..κατα 98% λάθος θα την κάνεις
(εκτος αν είσαι εξοικειωμένος με τις κλιμακωτές...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΡΩΤΑΕΙ

Δεν ειπα πως δεν κανει καλα , απλα παραετει εκφωνησης και επριμενει λυμενες ασκησεις , θα μπορουσε να μας παρουσιασει απλα το κομματι που κόλλησε ;)

Πάντως επειδή είμαι καλό παιδί και επειδή η άσκηση μου φάνηκε έυκολη ορίστε η λύση της ;)

Code:
[B]Προγραμμα εισφοράχωριών
ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ
  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ:[/B] μισθός , εισφορά , υπόλοιπο , υπόλοιπομισθού

[COLOR="#78a834"]ΑΡΧΗ[/COLOR]
  Γράψε 'Εισαγωγή μισθού'
  Διάβασε μισθός
  [COLOR="#ed1c24"]ΑΝ[/COLOR] μισθός<=950 τότε
    εισφορά <-- (μισθός*(5/100))
    υπόλοιπομισθού <-- (μισθός-εισφορά)
    γράψε 'εισφορά'
    εμφάνισε εισφορά
    γράψε 'υπόλοιπο μισθού'
    εμφάνισε υπόλοιπομισθού 
 [COLOR="#b11117"] αλλιώς_αν[/COLOR] μισθός>950 και μισθός<=1100 τότε
    εισφορά <-- (μισθός*(7.5/100))
    υπόλοιπομισθού <-- (μισθός-εισφορά)
    γράψε 'εισφορά'
    εμφάνισε εισφορά
    γράψε 'υπόλοιπο μισθού'
    εμφάνισε υπόλοιπομισθού
  [COLOR="#b11117"]αλλιώς_αν[/COLOR] μισθός>1100 και μισθός<=1400 τότε
    εισφορά <-- (μισθός*(9.5/100))
    υπόλοιπομισθού <-- (μισθός-εισφορά)
    γράψε 'εισφορά'
    εμφάνισε εισφορά
    γράψε 'υπόλοιπο μισθού'
    εμφάνισε υπόλοιπομισθού 
  [COLOR="#b11117"]αλλιώς_αν[/COLOR] μισθός>1400 τότε
    εισφορά <-- (μισθός*(12/100))
    υπόλοιπομισθού <-- (μισθός-εισφορά)
    γράψε 'εισφορά'
    εμφάνισε εισφορά
    γράψε 'υπόλοιπο μισθού'
    εμφάνισε υπόλοιπομισθού
[COLOR="#ed1c24"] τέλος_αν [/COLOR]
[COLOR="#78a834"]τέλος_προγράμματος[/COLOR]

Θα ακουστει λίγο ηλίθιο , αλλά νιώθω τρομερά στο γεγονός οτι δεν εχω ξεκινήσει ακόμα φροντιστήριο και καθαρα και μονο απο δική μου ενασχόληση μπορώ και λύνω όλες τις ασκήσεις που έχεις δώσει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δεν ειπα πως δεν κανει καλα , απλα παραετει εκφωνησης και επριμενει λυμενες ασκησεις , θα μπορουσε να μας παρουσιασει απλα το κομματι που κόλλησε ;)

Πάντως επειδή είμαι καλό παιδί και επειδή η άσκηση μου φάνηκε έυκολη ορίστε η λύση της ;)

Code:
[B]Προγραμμα εισφοράχωριών
ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ
  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ:[/B] μισθός , εισφορά , υπόλοιπο , υπόλοιπομισθού

[COLOR=#78a834]ΑΡΧΗ[/COLOR]
  Γράψε 'Εισαγωγή μισθού'
  Διάβασε μισθός
  [COLOR=#ed1c24]ΑΝ[/COLOR] μισθός<=950 τότε
    εισφορά <-- (μισθός*(5/100))
    υπόλοιπομισθού <-- (μισθός-εισφορά)
    γράψε 'εισφορά'
    εμφάνισε εισφορά
    γράψε 'υπόλοιπο μισθού'
    εμφάνισε υπόλοιπομισθού 
 [COLOR=#b11117] αλλιώς_αν[/COLOR] μισθός>950 και μισθός<=1100 τότε
    εισφορά <-- (μισθός*(7.5/100))
    υπόλοιπομισθού <-- (μισθός-εισφορά)
    γράψε 'εισφορά'
    εμφάνισε εισφορά
    γράψε 'υπόλοιπο μισθού'
    εμφάνισε υπόλοιπομισθού
  [COLOR=#b11117]αλλιώς_αν[/COLOR] μισθός>1100 και μισθός<=1400 τότε
    εισφορά <-- (μισθός*(9.5/100))
    υπόλοιπομισθού <-- (μισθός-εισφορά)
    γράψε 'εισφορά'
    εμφάνισε εισφορά
    γράψε 'υπόλοιπο μισθού'
    εμφάνισε υπόλοιπομισθού 
  [COLOR=#b11117]αλλιώς_αν[/COLOR] μισθός>1400 τότε
    εισφορά <-- (μισθός*(12/100))
    υπόλοιπομισθού <-- (μισθός-εισφορά)
    γράψε 'εισφορά'
    εμφάνισε εισφορά
    γράψε 'υπόλοιπο μισθού'
    εμφάνισε υπόλοιπομισθού
[COLOR=#ed1c24] τέλος_αν [/COLOR]
[COLOR=#78a834]τέλος_προγράμματος[/COLOR]
Θα ακουστει λίγο ηλίθιο , αλλά νιώθω τρομερά στο γεγονός οτι δεν εχω ξεκινήσει ακόμα φροντιστήριο και καθαρα και μονο απο δική μου ενασχόληση μπορώ και λύνω όλες τις ασκήσεις που έχεις δώσει :redface:

βασικά την έλυσες λάθος...:P
ΕΙΝΑΙ ΚΛΙΜΑΚΩΤΗ...
τα πρωτα 950 με στανταρ χρηματα...τα υπολοιπα 300 με αλλα στανταρ χρήματα ΚΟΚ...
(δεν την έχω διαβάσει πολυ προσεχτικά για να δω αν είναι σιγουρα κλιμακωτή..αν είναι, την έχεις λάθος..αν δεν είναι την έχεις σωστή (κατα πάσα πιθανότητα :P..δεν την κοιταω καν ...:P))

και όντως είσαι σε πολύ καλό δρόμο :)
αλλά για να ξέρεις,επειδή και εγώ περυσι οταν ξεκινησα σεπτεμβριο τα ήξερα αυτά(να εμφανισει,να διαβάσει ,να ελεγξει συνθήκες με "ΑΝ...ΤΟΤΕ".. και ελάχιστα ήξερα και επαναλήψεις...).Ωστόσο έγραψα 10.5 φέτος στον προγραμματισμό ,και πήγαινα για κανα 18αρι +...οπότε μην επαναπαύεσαι :)
καλή σου επιτυχία :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι.. Γιατί είναι λάθος αν δεν το κάνει με κλιμακωτή; :hmm:
Και να πω κι εγώ ότι με εκνευρίζει όταν μου λένε ότι "το ΑΕΠΠ είναι εύκολο και οφείλεις να γράψεις καλά".. Μακάρι να είναι όντως εύκολο αλλά οι ασκήσεις θέλουν λογική σε υπερβολικό βαθμό , κάτι που κάνει το μάθημα πιο δύσκολο(τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα)

Α και επίσης... Αν έχω μάθει Visual Basic, θα πρέπει να "ξεμάθω" τη λογική της για να ανταποκριθώ στο μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top