Βοήθεια/Απορίες στην ΑΕΠΠ - Ασκήσεις

Τι πιστεύετε για την ΑΕΠΠ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Εύκολη

    Ψήφοι: 30 56.6%
  • Δύσκολη

    Ψήφοι: 23 43.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Και σκεφτείτε κάνα 3διστιάστο πίνακα να πέσει και να χάνεσαι μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Και σκεφτείτε κάνα 3διστιάστο πίνακα να πέσει και να χάνεσαι μετά...

δεν βλέπω κάτι δύσκολο σε τρισδιάστατο
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Γιώργο, αν μπορείς ανέβαζε καμιά ωραία ασκησούλα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Καλή επιτυχία στα παιδιά που έδωσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
παιζει να βοηθησει κανεις?

1 ..Αλγοριθμος υπολογισμου του ελαχιστου τριων ακεραιων αριθμων..



2... Αλγοριθμος που διαβαζει 3ς αριθμους διαφορετικου ανα 2 κ τους εμφανιζει απο το μεγαλυτερο προς το μικροτερο
π.χ 9-13-11 να γινεται 13-11-9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
2... Αλγοριθμος που διαβαζει 3ς αριθμους διαφορετικου ανα 2 κ τους εμφανιζει απο το μεγαλυτερο προς το μικροτερο
π.χ 9-13-11 να γινεται 13-11-9

Δεν ειμαι σιγουρος μιας και δεν εχω ξεκινησει ΚΑΝ ΑΕΠΠ , αλλα υποθετω θα διαβαζει ενα αριθμο "ν" και θα προσθετει +2 , και +4 .


Διαβασε ν
ν<-- Ν (Ακέραιοι αριθμοί)
ν2<-- ν+2
ν3<-- ν+4
αν ν<ν+2<ν+4
τότε
γραψε "ν+4/ν+2/ν"
αλλιως_αν ν>ν+2>ν+4
τότε
γραψε "Τον πήρες"
τελος_αν
τελος_προγραμματος
Δεν γινεται να ειναι αλλιως η σειρα απο ν<ν+2<ν+4 (1) , αφου αν παρουμε θετικο τότε η (1) γίνεται πχ <3+2<3+4\Rightarrow 3<5<7" /> , ενώ για αρνητικό η (1) πχ

Υ.Γ. Όπως είπα και παραπάνω δεν έχω κάνει ακόμα καθόλου ΑΕΠΠ , απλα την άσκηση την σκέφτηκα με τα στοιχειώδη της Β λυκείου plus λογική .. Δεν ξέρω καν αν ειναι σωστή , γι αυτό καλό θα ήταν να απαντήσει και σε εμένα κάποιος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
την εβγαλα αυτη φιλε..το πρωτο εαν μπορεις να μου πεις

ευχαριστω παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Code:
αλγοριθμος φρι

 διαβασε  α,β,γ
 μιν<--α
 αν β<μιν τοτε
   μιν<--β
 τελος_αν
 αν γ<μιν τοτε
      μιν<--γ
 τελος_αν
τελος φρι
για τσεκαρε το.εχω ξεχασει και αεππ μετα την αποτυχια μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
την εβγαλα αυτη φιλε..το πρωτο εαν μπορεις να μου πεις

ευχαριστω παντως

Χμμ , πάλι τελείως απο λογική
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ακεραιοι
ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ
ΑΚΕΡΑΙΕΣ: ν1,ν2,ν3
ΑΡΧΗ
Διάβασε ν1 , ν2 , ν3
ν1 <-- 2
ν2 <-- 4
ν3 <-- 6
Αν ν1>ν2 και ν1>ν3 τότε
γράψε 'ν1=2'
αλλιώς_αν ν2>ν1 και ν2>ν3 τότε
γράψε 'ν2=4'
αλλιώς_αν ν3>ν1 και ν3>ν2 τότε
γράψε 'ν3=6'
τέλος_αν
τέλος_προγράμματος

οπως σου ειπα και πιο πανω δεν εχω κανει ΑΕΠΠ καθολου , μην σε παρω στο λαιμο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ευχαριστω ολους σας..την ελυσα με τον τροπο του φρι ..ειμαι οκ


και αλλη μια

λεει σε ενα dvd κλαμπ..οι καινουριες ταινιες εχουν κωδικο 1 κ χρεωνονται 1,5$ την ημερα,ενω οι παλιες ταινιες εχουν κωδικο 2 κ χρεωνονται 2$ την πρωτη βδομαδα και 0,50$ ανα ημερα καθυστερησης.ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣ ο οπιιος θα διαβαζει τον κωδικο (ΚΩΔ) μιας ταινιας,τις ημερες ενοικιασης (ΗΜ) και θα εμφανιζει την χρεωσει (ΧΡ)

καπως ετσι πρεπει να γινει γτ ειν κ λιγο δυσκολη..
Αλγοριθμος
Διαβασε κωδ1,Ημ,
κωδ1<- 15/10
ημ<-2
ΧΡ<-κωδ1+ημ

αυτα πρεπει να χρησιμοποιησω και τι πρεπει να βαλω αναμεσα στα ΑΝ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
ευχαριστω ολους σας..την ελυσα με τον τροπο του φρι ..ειμαι οκ


και αλλη μια

λεει σε ενα dvd κλαμπ..οι καινουριες ταινιες εχουν κωδικο 1 κ χρεωνονται 1,5$ την ημερα,ενω οι παλιες ταινιες εχουν κωδικο 2 κ χρεωνονται 2$ την πρωτη βδομαδα και 0,50$ ανα ημερα καθυστερησης.ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣ ο οπιιος θα διαβαζει τον κωδικο (ΚΩΔ) μιας ταινιας,τις ημερες ενοικιασης (ΗΜ) και θα εμφανιζει την χρεωσει (ΧΡ)

καπως ετσι πρεπει να γινει γτ ειν κ λιγο δυσκολη..
Αλγοριθμος
Διαβασε κωδ1,Ημ,
κωδ1<- 15/10
ημ<-2
ΧΡ<-κωδ1+ημ

αυτα πρεπει να χρησιμοποιησω και τι πρεπει να βαλω αναμεσα στα ΑΝ?

Code:
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΙΝΤΕΟΚΛΑΜΠ  
ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ 
  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ: ΚΩΔ,ΗΜΕ,ΧΡ
ΑΡΧΗ
  Διάβασε ΚΩΔ,ΗΜΕ 
  Αν ΚΩΔ=1 τότε
    ΧΡ <-- ΗΜΕ*1.5
    γράψε ' ΧΡ '  
  αλλιώς_αν ΚΩΔ=2 και ΗΜΕ<=7 τότε
    ΧΡ <-- ΗΜΕ*2  
    γράψε ' ΧΡ '
  αλλιώς_αν ΚΩΔ=2 και ΗΜΕ>7 τότε
    ΧΡ <-- (7*2) + ((ΗΜΕ-7) * 0.5) 
    γράψε ' ΧΡ ' 
  τέλος_αν             
τέλος_προγράμματος

Νομίζω πως ειναι σωστό . Ας το επιβεβαιώσει κάποιος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
μηπως μπορεις να το φτιαξεις να γινει σε πιο απλη μορφη δλδ χωρις ΑΡΧη και μεταβλητε γτ ακομα δν τα εχω μαθε δλδ καπως ετσι




Αλγόριθμος ασκ27σελ12
Διάβασε ΚΩΔ, ΗΜΕ
Αν ΚΩΔ = 1 τότε
ΧΡ ← - ΗΜΕ*15/10
εμφανισε ' ΧΡ '
αλλιώς_αν ΚΩΔ = 2 και ΗΜΕ ≤ 7 τότε
ΧΡ ← - ΗΜΕ*2
εμφανισε ' ΧΡ '
αλλιώς_αν ΚΩΔ = 2 και ΗΜΕ > 7 τότε
εμφανισε ΧΡ ← -(7*2) + ((ΗΜΕ - 7)* 15/10)
εμφανισε ' ΧΡ '
Τέλος_αν
Τέλος ασκ27σελ12


ΕΤΣΙ παντως δν βγαινει ..βαζω 2 τιμες κ μου εμφανιζει ΧΡ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
μηπως μπορεις να το φτιαξεις να γινει σε πιο απλη μορφη δλδ χωρις ΑΡΧη και μεταβλητε γτ ακομα δν τα εχω μαθε δλδ καπως ετσι




Αλγόριθμος ασκ27σελ12
Διάβασε ΚΩΔ, ΗΜΕ
Αν ΚΩΔ = 1 τότε
ΧΡ ← - ΗΜΕ*15/10
εμφανισε ' ΧΡ '
αλλιώς_αν ΚΩΔ = 2 και ΗΜΕ ≤ 7 τότε
ΧΡ ← - ΗΜΕ*2
εμφανισε ' ΧΡ '
αλλιώς_αν ΚΩΔ = 2 και ΗΜΕ > 7 τότε
εμφανισε ΧΡ ← -(7*2) + ((ΗΜΕ - 7)* 15/10)
εμφανισε ' ΧΡ '
Τέλος_αν
Τέλος ασκ27σελ12


ΕΤΣΙ παντως δν βγαινει ..βαζω 2 τιμες κ μου εμφανιζει ΧΡ..

Αν εννοείς για το γλωσσομάθεια η αλήθεια ειναι πως εμφανίζει ΧΡ στα λόγια , αλλά δεξια στα τετραγωνάκια στο ΧΡ εμφανίζει κανονικά το αποτέλεσμα .. Τσέκαρε το :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ναι στην ψευδογλωσσα..ουτε δεξια τα εμφανιζει..δν ξερω θα προσπαθησω αυριο παλι γτ δν εχω κ πολυ χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
ναι στην ψευδογλωσσα..ουτε δεξια τα εμφανιζει..δν ξερω θα προσπαθησω αυριο παλι γτ δν εχω κ πολυ χρονο

καταρχας χωρις αρχη και τα λοιπα , το γλωσσομαθεια δεν το δεχεται , γραψτ οπως στο εγραψα απο πανω και θα σου βγει σωστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
σου ειπα φιλαρακι δν μπορω με αυτα γτ δν τα εχω μαθει ακομα κ θα μου την πουν...
ευχαριστω κιολας για τον κοπο σου με τον δικο μου τροπο καπως παρομοια δν μπορει να βγει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάρτε και μια ωραία που κατέβασα τώρα, με αφορμή ένα επιτραπέζιο που μ' αρέσει. Δεν είναι δύσκολη.
Αυτό θα σας εξασκήσει στο αν μπορείτε να εξάγετε πληροφορίες από εκφώνηση, κάτι που πέφτει σε Πανελλήνιες. Δεν απαιτεί πίνακες ή επανάληψη, μόνο απλές δομές ελέγχου.
Άσκηση

Στο επιτραπέζιο παιχνίδι «7 Wonders», οι παίχτες μπορούν να μαζεύουν πόντους νίκης με 7 διαφορετικούς τρόπους. Ένα μονοπάτι είναι μέσω συλλογής επιστημονικών συμβόλων. Στο παιχνίδι υπάρχουν τρία διαφορετικά επιστημονικά σύμβολα, καθένα σε πολλαπλά αντίγραφα: ο τροχός, η ταμπλέτα και ο διαβήτης.

Η αξία των επιστημονικών συμβόλων υπολογίζεται στο τέλος του παιχνδιού και φέρνουν πόντους νίκης με δύο τρόπους:

  1. Κάθε σύμβολο που έχει μαζευτεί n φορές, φέρνει πόντους νίκης.
  2. Επιπλέον, για κάθε ολοκληρωμένο σετ τροχού-ταμπλέτα-διαβήτη, ο παίχτης παίρνει επιπλέον 7 πόντους ως bonus.
Παράδειγμα: η Σοφία έχει μαζέψει στο τέλος του παιχνιδιού 2 τροχούς, 1 ταμπλέτα και 3 διαβήτες. Από το κάθε σύμβολο ξεχωριστά, θα μαζέψει (2)² + (1)² + (3)² = 14 πόντους. Επιπλέον, επειδή έχει ένα ολοκληρωμένο σετ θα πάρει 7 επιπλέον πόντους, οπότε η τελική της βαθμολογία θα είναι 14 + 7 = 21 πόντοι νίκης.

Να γραφεί αλγόριθμος ο οποίος θα δέχεται ως είσοδο τον αριθμό του κάθε επιστημονικού συμβόλου που έχει μαζέψει ένας παίχτης και θα εμφανίζει την τελική του βαθμολογία. Θεωρήστε ότι στην είσοδο θα δίνονται μη-αρνητικές τιμές.
Εκφώνηση από Γιώργος
Ζήτημα να είναι 10-20 γραμμές κώδικας. Και για όσους ξέρουν υποπρογράμματα και συναρτήσεις, υπάρχει μια ωραία επέκταση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Πάρτε και μια ωραία που κατέβασα τώρα, με αφορμή ένα επιτραπέζιο που μ' αρέσει. Δεν είναι δύσκολη.
Αυτό θα σας εξασκήσει στο αν μπορείτε να εξάγετε πληροφορίες από εκφώνηση, κάτι που πέφτει σε Πανελλήνιες. Δεν απαιτεί πίνακες ή επανάληψη, μόνο απλές δομές ελέγχου.
Άσκηση

Στο επιτραπέζιο παιχνίδι «7 Wonders», οι παίχτες μπορούν να μαζεύουν πόντους νίκης με 7 διαφορετικούς τρόπους. Ένα μονοπάτι είναι μέσω συλλογής επιστημονικών συμβόλων. Στο παιχνίδι υπάρχουν τρία διαφορετικά επιστημονικά σύμβολα, καθένα σε πολλαπλά αντίγραφα: ο τροχός, η ταμπλέτα και ο διαβήτης.

Η αξία των επιστημονικών συμβόλων υπολογίζεται στο τέλος του παιχνδιού και φέρνουν πόντους νίκης με δύο τρόπους:

  1. Κάθε σύμβολο που έχει μαζευτεί n φορές, φέρνει πόντους νίκης.
  2. Επιπλέον, για κάθε ολοκληρωμένο σετ τροχού-ταμπλέτα-διαβήτη, ο παίχτης παίρνει επιπλέον 7 πόντους ως bonus.
Παράδειγμα: η Σοφία έχει μαζέψει στο τέλος του παιχνιδιού 2 τροχούς, 1 ταμπλέτα και 3 διαβήτες. Από το κάθε σύμβολο ξεχωριστά, θα μαζέψει (2)² + (1)² + (3)² = 14 πόντους. Επιπλέον, επειδή έχει ένα ολοκληρωμένο σετ θα πάρει 7 επιπλέον πόντους, οπότε η τελική της βαθμολογία θα είναι 14 + 7 = 21 πόντοι νίκης.

Να γραφεί αλγόριθμος ο οποίος θα δέχεται ως είσοδο τον αριθμό του κάθε επιστημονικού συμβόλου που έχει μαζέψει ένας παίχτης και θα εμφανίζει την τελική του βαθμολογία. Θεωρήστε ότι στην είσοδο θα δίνονται μη-αρνητικές τιμές.
Εκφώνηση από Γιώργος
Ζήτημα να είναι 10-20 γραμμές κώδικας. Και για όσους ξέρουν υποπρογράμματα και συναρτήσεις, υπάρχει μια ωραία επέκταση. ;)

Ορίστε :D


:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

captain62792

Νεοφερμένος

Ο captain62792 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
.ΤΟ διοικιτικο συμβουλιο μιας εταιριας αποφασισε να δωσει αυξησεις στους μισθους..
ΣΤις γυναικες 5% κ σε καθε υπαλληλο παντρεμενο με παιδια(ανεξαρτητα απο το φυλλο),3% για ενα παιδι,5% για 2 και για τρια κ πανω παιδια 10%..ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΡΧΙΚΟ ΜΙΣΘΟ,ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΛο(Α Ή Γ) ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΘΑ ΛΑΜΒΑΝΕΙ..


ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ βοηθησει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
λεει σε ενα dvd κλαμπ..οι καινουριες ταινιες εχουν κωδικο 1 κ χρεωνονται 1,5$ την ημερα,ενω οι παλιες ταινιες εχουν κωδικο 2 κ χρεωνονται 2$ την πρωτη βδομαδα και 0,50$ ανα ημερα καθυστερησης.ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣ ο οπιιος θα διαβαζει τον κωδικο (ΚΩΔ) μιας ταινιας,τις ημερες ενοικιασης (ΗΜ) και θα εμφανιζει την χρεωσει (ΧΡ)

αυτη πως θατην κανω?

Σου είπα στην προήγουμενη σελίδα .. Βγάλε την αρχή και το τέλος και βάλτην .. Τι να σου πω.. πως γινεται να μην σας εχουν μαθει την αρχη και το τελος τους προγράμματος... έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top