Βοήθεια/Απορίες στην ΑΕΠΠ - Ασκήσεις

Τι πιστεύετε για την ΑΕΠΠ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Εύκολη

    Ψήφοι: 30 56.6%
  • Δύσκολη

    Ψήφοι: 23 43.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
και του λαζαρινη ειναι καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Μια ερωτηση θελω να κανω. Στο βοηθημα που πηρα βλεπω οτι ενα προγραμμα το γραφει ετσι για παραδειγμα
Αλγοριθμος
Διαβασε α
Εμφανισε α
Τελος αλγοριθμος

Αν εγω το γραψω ετσι

Αλγοριθμος
Διαβασε α
Εμφανισε α
Τελος αλγοριθμος

ειναι λαθος ?

ο αλγοριθμος πρεπει να χει τιτλο, η σωστη δομη ειναι ετσι :

Αλγοριθμος Τιτλος
.
εντολες
.
.
Τελος Τιτλος

Και θα πρεπει να κανεις επισης σωστη στιχοιση....Δηλαδη οι εντολες να ειναι γραμμενες πιο δεξια απ το τελος αρχη. Το ιδιο και οταν υπαρχει δομη επιλογης η επαναληψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Επισης εχετε να προτεινετε καποιο βοηθημα με δυσκολες ασκησεις ? Εχω του τσιωτακη (σαβαλας) αλλα για ακολουθια και επιλογη μου φαινονται καπως ευκολες οι ασκησεις.

Εγω, θα σου προτεινα να μην παρεις αλλο βοηθημα, γιατι το μαθημα γινεται ανετα χωρις αυτο. Βεβαια, δεν ξερω πηγαινεις φροντηστηριο? Αν οχι, τοτε ισως χρειαστεις κι αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ο αλγοριθμος πρεπει να χει τιτλο, η σωστη δομη ειναι ετσι :

Αλγοριθμος Τιτλος
.
εντολες
.
.
Τελος Τιτλος

Και θα πρεπει να κανεις επισης σωστη στιχοιση....Δηλαδη οι εντολες να ειναι γραμμενες πιο δεξια απ το τελος αρχη. Το ιδιο και οταν υπαρχει δομη επιλογης η επαναληψης.

Αμα δεν κανω την στιχοιση ειναι λαθος ? Δεν θα παω φροντηστηριο το θεωρω περιττο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Αμα δεν κανω την στιχοιση ειναι λαθος ? Δεν θα παω φροντηστηριο το θεωρω περιττο
Ναι! Βασικα βοηθαει πολυ στην εικονα του προγραμματος σου, και να το κατανοησει ο αλλος. Οποτε ναι, να κανεις στοιχιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Λάθος δεν είναι αλλά οπτικά μετράει πολύ!!!Ειδικά σε μεγάλα προγράμματα που θα ανοιγοκλείνεις βρόγχους για πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
πω δεν μπορω αλλο με το βοηθημα του τσιωτακη. σε πολλα προβληματα δεν διευκρινιζει καλα το προβλημα με αποτελεσμα να βρισκω λαθος αποτελεσματα. Για παραδειγμα λεει: Συμφωνα με τον τελευταιο νομο του υπουργειου οικονομικων οι μεγαλοοφειλετες μπουρουν να προσελθουν στις κατα τοπους εφοριες και να προβουν σε διακανονισμο για την πληρωμη των οφειλων τους. Αν καποιος χρωστα περισσοτερα απο 500.000€ τοτε εχει εκπτωση 20 % αλλιως εχει εκπτωση 30%. Αν καποιος πληρωση μετρητοις, τοτε θα εχει επιπλεον εκπτωση 5 % επι του ποσου της οφειλης. Να αναπτυξετε αλγοριθμο που θα διαβαζει το ποσο της οφειλης καθως και το πληθος των δοσεων και θα εκτυπωνει το ποσο καθε δοσεις στην εφορια.

Εγω εχω προβλημα εκει που λεει "τοτε θα εχει επιπλεον εκπτωση 5 % επι του ποσου της οφειλης" αναφερεται στο αρχικο ποσο ? ή στο ποσο υστερα απο την εκπτωση ? Επισης θεωρειτε και εσεις οτι ειναι κακογραμμενο το προβλημα ή απλα εγω δεν καταλαβαινω τι λεει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
πω δεν μπορω αλλο με το βοηθημα του τσιωτακη. σε πολλα προβληματα δεν διευκρινιζει καλα το προβλημα με αποτελεσμα να βρισκω λαθος αποτελεσματα. Για παραδειγμα λεει: Συμφωνα με τον τελευταιο νομο του υπουργειου οικονομικων οι μεγαλοοφειλετες μπουρουν να προσελθουν στις κατα τοπους εφοριες και να προβουν σε διακανονισμο για την πληρωμη των οφειλων τους. Αν καποιος χρωστα περισσοτερα απο 500.000€ τοτε εχει εκπτωση 20 % αλλιως εχει εκπτωση 30%. Αν καποιος πληρωση μετρητοις, τοτε θα εχει επιπλεον εκπτωση 5 % επι του ποσου της οφειλης. Να αναπτυξετε αλγοριθμο που θα διαβαζει το ποσο της οφειλης καθως και το πληθος των δοσεων και θα εκτυπωνει το ποσο καθε δοσεις στην εφορια.

Εγω εχω προβλημα εκει που λεει "τοτε θα εχει επιπλεον εκπτωση 5 % επι του ποσου της οφειλης" αναφερεται στο αρχικο ποσο ? ή στο ποσο υστερα απο την εκπτωση ? Επισης θεωρειτε και εσεις οτι ειναι κακογραμμενο το προβλημα ή απλα εγω δεν καταλαβαινω τι λεει ?

Πράγματι, απ' ό,τι θυμάμαι έτυχαν και σε μένα 2-3 προβλήματα που με δυσκόλεψαν όσον αφορά την κατανόησή τους....Για να μην δω πώς το έλυνε από πίσω (όταν είχαμε την άσκηση στο σπίτι:P) την έλυνα με τις διαφορετικές εκδοχές που σκεφτόμουν και μετά από πίσω τσέκαρα ποια εκδοχή έχει κάνει αυτός.:P Είναι καλό για εξάσκηση, βέβαια όταν δεν έχεις πολύ χρόνο μπορείς να κοιτάξεις κατευθείαν από πίσω, δεδομένου όμως πως ξέρεις πώς να "χειριστείς" το υπόλοιπο της άσκησης.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
θελω λιγη βοηθεια με το θεμα 3 να το λινκ του προβληματοςhttps://www.aepp.edu.gr/wp-content/uploads/2010/04/aepp_2004_imerisia_epanaliptikes.pdf

Λοιπον κοιταξτε τι εγραψα

Αλγοριθμος βαθμολογια
Διαβασε βαθμος_α, βαθμος_β, βαθμος_γ
Αν βαθμος_α>=βαθμος_β τοτε
max <- βαθμος_α
min<- βαθμος_β
Αλλιως
max<- βαθμος_β
min<-βαθμος_α
τελος_αν
Εμφανισε "o μεγαλυτερος ειναι", max
Εμφανισε "ο μικροτερος ειναι", min
μο<-(βαθμος_α + βαθμος_β)/2
Αν Α_Τ (βαθμος_γ - Βαθμος_α)>= Α_Τ (βαθμος_γ - βαθμος_β) τοτε
τελικο<- (βαθμος_γ + βαθμος_β)/2
Αλλιως
τελικο<-(βαθμος_γ + βαθμος_α)/2
τελος_αν
Αν βαθμος_γ=μο τοτε
τελικο <-μο
Τελος_αν
Αν βαθμος_γ< min τοτε
τελικο<-min
Τελος_αν
Εμφανισε τελικο
τελος βαθμολογια


ειναι σωστο ετσι οπως το εγραψα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου, το υποερωτημα γ) του θεματος παει ετσι...

Αν βαθμ_γ <> ΜΟ και βαθμ_γ >= min τοτε
Αν Α_Τ (βαθμος_γ - Βαθμος_α)>= Α_Τ (βαθμος_γ - βαθμος_β) τοτε
τελικο<- (βαθμος_γ + βαθμος_β)/2
Αλλιως
τελικο<-(βαθμος_γ + βαθμος_α)/2
τελος_αν
Αλλιως
Αν βαθμ_γ =ΜΟ τοτε
τελικο<-ΜΟ
Αλλιως
τελικο<-min
Τελος_αν
Τελος_αν
Εμφανισε τελικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ναι μου φαινετε καλυτερο οπως το εκανες εσυ. Το δικο μου ομως ειναι σωστο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Ναι μου φαινετε καλυτερο οπως το εκανες εσυ. Το δικο μου ομως ειναι σωστο ?
Νομιζω πως οχι, γιατι για να προκυψει ο τελικος βαθμος με την τριτη εκδοχη, θα πρεπει να αποριφθουν οι αλλες δυο. Αρα δηλάδη ο βαθμος του τριτου βαθμολογητη δεν θα πρεπει να ειναι ισος ουτε με το ΜΟ των δυων αλλων, ουτε να ναι μικροτερος απο το min. Αν εχεις καποια απορια πες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ποιες οι διαφορες μεταξυ προγραμματος -αλγοριθμου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
ποιες οι διαφορες μεταξυ προγραμματος -αλγοριθμου;

Ο αλγοριθμος χρησιμοποιειται σκεψου σαν ενα προσχεδιο πριν το προγραμμα.
Βεβαια σε αυτα που θα κανεις εσυ, οι βασικες διαφορες μεταξυ Προγραμματος και Αλγοριθμου ειναι οτι στο προγραμμα πρεπει να γινετε παντα η δηλωση των δεδομενων στην αρχη, η εντολη εξοδου ειναι η ''ΓΡΑΨΕ'' και στο τελος γραφεις ΤΕΛΟΣ_ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Ο αλγοριθμος χρησιμοποιειται σκεψου σαν ενα προσχεδιο πριν το προγραμμα.
Βεβαια σε αυτα που θα κανεις εσυ, οι βασικες διαφορες μεταξυ Προγραμματος και Αλγοριθμου ειναι οτι στο προγραμμα πρεπει να γινετε παντα η δηλωση των δεδομενων στην αρχη, η εντολη εξοδου ειναι η ''ΓΡΑΨΕ'' και στο τελος γραφεις ΤΕΛΟΣ_ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

ok,σε ευχαριστω απλα δε καταλαβαινω τις διαφορες στο γραψιμο! αυτα που ειπες στο τελος αν μπορεις να τα αναλυσεις λιγο περισσοτερο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εχεις ενα προβλημα στην καθημερινη ζωη και θες να το λυσεις. Θες τη βοηθεια του υπολογιστη και ετσι πρεπει να χρησιμοποιησεις μια γλωσσα για να γραψεις αυτα που θες να κανει ο υπολογιστης. Μπορεις να χρησιμοποιησεις την Ελληνικη, την Αγγλικη, την Κινεζικη κ.ά .

Οι ανθρωποι οταν θελουν να γραψουν εντολες προκειμενου να τις κανει ο υπολογιστης χρησιμοποιουν μια γλωσσα προγραμματισμου. Δηλαδη μια γλωσσα που ειναι κοντα στον τροπο που λειτουργει ο η/υ . Η ελληνικη γλωσσα ειναι κοντα στον τροπο που "λειτουργουν" οι ανθρωποι. Ετσι λοιπον για την τριτη λυκειου καθοριστικαν 2 γλωσσες προγραμματισμου, η ΨΕΥΔΟΓΛΩΣΣΑ και η ΓΛΩΣΣΑ. Αν γραψεις τις εντολες που θες να κανει ο υπολογιστης σε ΨΕΥΔΟΓΛΩΣΣΑ, τοτε για την τριτη λυκειου μιλας για αλγοριθμο . Αν παλι χρησιμοποιησεις τη ΓΛΩΣΣΑ, τοτε για την τριτη λυκειου μιλας για προγραμμα.

Παραδειγμα: Ενας τουριστας μιλα Ελληνικα και Αγγλικα και καταλαβαινει και τις δυο γλωσσες εξισου καλα. Εσυ θες να του δωσεις μια εντολη . Αυτη ειναι να παει στο ενοικιαζομενο και να το καθαρισει, επειτα να κατεβει κατω στο ταμειο και τελος να σε πληρωσει για τη διαμονη του.
Εχεις δυο επιλογες να του δωσεις την εντολη σου (θες βασικα να του μιλησει με 2 διαφορετικους τροπους) . Μπορεις να του γραψεις τα βηματα της εντολης σε Αγγλικα ή σε Ελληνικα Ετσι και στον προγραμματισμο στη Γ λυκειου, ειτε Ψευδογλωσσα, ειτε
ΓΛΩΣΣΑ.
Αν μπερδεψα μου το λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Εχεις ενα προβλημα στην καθημερινη ζωη και θες να το λυσεις. Θες τη βοηθεια του υπολογιστη και ετσι πρεπει να χρησιμοποιησεις μια γλωσσα για να γραψεις αυτα που θες να κανει ο υπολογιστης. Μπορεις να χρησιμοποιησεις την Ελληνικη, την Αγγλικη, την Κινεζικη κ.ά .

Οι ανθρωποι οταν θελουν να γραψουν εντολες προκειμενου να τις κανει ο υπολογιστης χρησιμοποιουν μια γλωσσα προγραμματισμου. Δηλαδη μια γλωσσα που ειναι κοντα στον τροπο που λειτουργει ο η/υ . Η ελληνικη γλωσσα ειναι κοντα στον τροπο που "λειτουργουν" οι ανθρωποι. Ετσι λοιπον για την τριτη λυκειου καθοριστικαν 2 γλωσσες προγραμματισμου, η ΨΕΥΔΟΓΛΩΣΣΑ και η ΓΛΩΣΣΑ. Αν γραψεις τις εντολες που θες να κανει ο υπολογιστης σε ΨΕΥΔΟΓΛΩΣΣΑ, τοτε για την τριτη λυκειου μιλας για αλγοριθμο . Αν παλι χρησιμοποιησεις τη ΓΛΩΣΣΑ, τοτε για την τριτη λυκειου μιλας για προγραμμα.

Παραδειγμα: Ενας τουριστας μιλα Ελληνικα και Αγγλικα και καταλαβαινει και τις δυο γλωσσες εξισου καλα. Εσυ θες να του δωσεις μια εντολη . Αυτη ειναι να παει στο ενοικιαζομενο και να το καθαρισει, επειτα να κατεβει κατω στο ταμειο και τελος να σε πληρωσει για τη διαμονη του.
Εχεις δυο επιλογες να του δωσεις την εντολη σου (θες βασικα να του μιλησει με 2 διαφορετικους τροπους) . Μπορεις να του γραψεις τα βηματα της εντολης σε Αγγλικα ή σε Ελληνικα Ετσι και στον προγραμματισμο στη Γ λυκειου, ειτε Ψευδογλωσσα, ειτε
ΓΛΩΣΣΑ.
Αν μπερδεψα μου το λες.

τα κατανοησα πληρως ολα αυτα και σε ευχαριστω πολυ!...ΑΛΛΑ ,αυτο π δεν εχω καταλαβει ειναι για πχ οταν μας λεει να μετατρεψουμε εναν αλγοριθμο σε προγραμμα! στο τροπο γραψιματος τους δηλαδη..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αν ξερεις και τις δυο γλωσσες τοτε τι προβλημα υπαρχει ως προς τη μετατροπη;
Σε ποιο σημειο εισαι στην υλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
τα κατανοησα πληρως ολα αυτα και σε ευχαριστω πολυ!...ΑΛΛΑ ,αυτο π δεν εχω καταλαβει ειναι για πχ οταν μας λεει να μετατρεψουμε εναν αλγοριθμο σε προγραμμα! στο τροπο γραψιματος τους δηλαδη..:hmm:

Οταν σου λεεει να κανεις μετατροπη, αυτο που ουσιαστικα πρεπει να κανεις ειναι να αντικαταστησεις την εντολη εμφανισε, εκτυπωσε κτλ, με την εντολη ΓΡΑΨΕ, να κανεις δηλωση ολων των δεδομενων, και να ειναι ολο αυτο προσαρμοσμενο στην δομη που εχει ενα προγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Αν ξερεις και τις δυο γλωσσες τοτε τι προβλημα υπαρχει ως προς τη μετατροπη;
Σε ποιο σημειο εισαι στην υλη;
εχουμε κανει κανονικα αλγοριθμους με ολα..(αν,αλλιως_αν,λογικες συνθηκες,κ.τ.λ)
Οταν σου λεεει να κανεις μετατροπη, αυτο που ουσιαστικα πρεπει να κανεις ειναι να αντικαταστησεις την εντολη εμφανισε, εκτυπωσε κτλ, με την εντολη ΓΡΑΨΕ, να κανεις δηλωση ολων των δεδομενων, και να ειναι ολο αυτο προσαρμοσμενο στην δομη που εχει ενα προγραμμα.

δυσκολευομαι να δηλωσω τις μεταβλητες.δε μπορω να καταλαβω που ανηκουν και ποιες απο αυτες που ζηταει το προβλημα πρεπει να τις κατανειμω εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top