Βοήθεια/Απορίες στην ΑΕΠΠ - Ασκήσεις

Τι πιστεύετε για την ΑΕΠΠ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Εύκολη

    Ψήφοι: 30 56.6%
  • Δύσκολη

    Ψήφοι: 23 43.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
ενδεχεται να πέσει συγχωνευση πινάκων και αραιοί πίνακες που είναι στο τετράδιο του μαθητή.
επίσης μπορεί να βάλουν πίνακα συχνοτήτων δηλαδή ποσες φορές εμφανίζεται ένα στοιχείο σε ένα πίνακα.;)
Τι ειναι αυτα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paulos2

Νεοφερμένος

Ο paulos2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλή επιτυχία παιδιά εύχομαι. Εγώ δεν ξέρω, αυτό το μάθημα πάντα με δυσκόλευε πέρυσι, 13.6 έγραψα και μόνο σε αυτό έκανα ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδια, επειδη ειδα πως καποια χρονια ειχανε βαλει σαν θεωρια να γραφεί ο αλγοριθμος για τον πολλαπλασιασμο αλα ρωσικα,
ηθελα να ρωτησω το εξης: εκτος απο αυτον και τις λειτουργιες επι των πινακων υπαρχει καποιος αλλος αλγοριθμος στο βιβλιο
που θα μπορουσε νε μπει ετσι;
Φυσσαλίδα και σειριακή αναζήτηση επίσης. Τα άλλα νομίζω είναι εκτός ύλης που υπάρχουν.

Καθαρή ερώτηση ανάπτυξης έχουν να βάλουν από το 2009, απ' ό,τι θυμάμαι. Γενικά είναι αρκετά αυτά που δεν έχουν πέσει και δεν αποκλείεται κάποια στιγμή να πέσουν, φερ' ειπείν να πείτε τις διαφορές Compiler - Interpreter. Συνήθως δεν έχω δει να βάζουν κάτι πολύ εξεζητημένο στις ανάπτυξης και δεν πιάνουν πάρα πολύ (το μεγαλύτερο που θυμάμαι ήταν το 2006 όπου έβαλαν ένα σημαντικό κομμάτι από την τελευταία σελίδα της εξεταστέας ύλης και έπιανε 9 μόρια, δηλαδή 1.8/20).

Τέτοια ώρα τέτοια λόγια βέβαια, αλλά όπως και να το κάνουμε ... 40 μονάδες παίρνει το 1ο θέμα.

Και θυμηθείτε: ΔΕΝ δηλώνουμε πίνακες εάν δεν ξέρουμε από πριν το μέγεθός τους. Εάν η άσκηση δεν δίνει εξ' αρχής το μέγεθος, κατά πάσα πιθανότητα θα βγαίνει ΧΩΡΙΣ πίνακες. Χρησιμοποιήστε πίνακες σε αυτήν την περίπτωση (με "δυναμική" δέσμευση) εάν είστε 100% σίγουροι ότι δεν βγαίνει χωρίς πίνακες (λάθος της επιτροπής) ή απλώς δεν έχετε κάποια καλύτερη ιδέα.

Αλλά γενικά οι ασκήσεις θα είναι έτσι φτιαγμένες ώστε να βγαίνουν χωρίς πίνακες, αν δεν ξέρετε από πριν το μέγεθος, δηλ. σας το ζητάει η άσκηση στην αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
μια εταιρεια εχει αναλαβει να μεταφερει μηχανηματα.Η εταιρεια διαθετει 5 τυπους κοντεινερ των οποιων η χωρητικοτητα περιγραφεται παρακατω:
Τυπος Α: 100 μηχανηματα, Τυπος Β: 50 μηχανηματα , Τυπος Γ: 10 μηχανηματα Τυπος Δ : 5 μηχανηματα Τυπος Ε: 1 μηχανημα
να γραψετε αλγοριθμο ο οποιος θα διαβαζει τον αριθμο των μηχανηματων που πρεπει να μεταφερθουν και θα εκτυπωνει ποσα κοντεινερ απο καθε τυπο πρεπει να χρησιμοποιηθουν. *να χρησιμοποιηθουν div και mod.

ξερει κανεις πως λυνεται η παραπανω ασκηση;γιατι εγω δεν εχω ιδεα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Διαβασε ΑΜ (οπου ΑΜ ειναι ο αριθμος των μηχανηματων)
Α<-ΑΜdiv100
Β<-ΑΜmod100div50
Γ<-ΑΜmod100mod50div10
Δ<-ΑΜmod100mod50mod10div5
E<-AMmod100mod50mod10mod5 (το div1 μετα δεν ειναι αναγκαιο)
Εμφανισε/εκτυπωσε Α,Β,Γ,Δ,Ε
Ετσι θα την έλυνα εγω. . .:) (αν δεν καταλαβες κατι πες μου το)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ελα να πεφτουν ερωτησεις σε αυτο το τοπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ας κανω εγω την αρχη :)
ΑΣΚΗΣΗ: συμφωνα με τη νεα φορολογικη νομοθεσια οι μικρομεσαιες επιχειρησεις επιβαρυνονται με φορο 25% επι των ετησιων μικτων κερδων. Να αναπτυξετε αλγοριθμο ο οποιος θα διαβαζει τα εσοδα και τα εξοδα μιας επιχειρησης και θα τυπωνει τα καθαρα κερδη και το ποσου του φορου που πρεπει να πληρωσει......την παραπανω ασκηση εγω την εχω λυσει ετσι:
αλγοριθμος επιχειρηση
διαβασε εσοδα
διαβασε εξοδα
καθαρα_κερδη<-εσοδα-εξοδα
ποσο_φορου<-25/100 *καθαρα_κερδη
εμφανισε "τα καθαρα κερδη ειναι:",καθαρα_κερδη,¨ευρω"
εμφανισε "το ποσο του φορου ειναι:", ποσο_φορου, "ευρω"
Τελος επιχειρηση

ειναι σωστη ετσι οπως την εχω λυσει;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Αν θεωρήσουμε ότι τα έσοδα και τα έξοδα που διαβάζεις είναι τα ετήσια τότε είσαι ολόσωστη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
και αν θεωρήσουμε οτι η επιχείρηση ειναι μικρομεσαία! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siritoss

Νεοφερμένος

Ο Siritoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ο φόρος υπολογίζεται από τα μεικτά κέρδη δηλαδή
μεικτά_κέρδη<-έσοδα-έξοδα
ποσό_φόρου<-0.25*μεικτά_κέρδη

και μετά τα καθαρά κέρδη:
καθαρά_κέρδη<-μεικτά_κέρδη-ποσό_φόρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ας κανω εγω την αρχη :)
ΑΣΚΗΣΗ: συμφωνα με τη νεα φορολογικη νομοθεσια οι μικρομεσαιες επιχειρησεις επιβαρυνονται με φορο 25% επι των ετησιων μικτων κερδων. Να αναπτυξετε αλγοριθμο ο οποιος θα διαβαζει τα εσοδα και τα εξοδα μιας επιχειρησης και θα τυπωνει τα καθαρα κερδη και το ποσου του φορου που πρεπει να πληρωσει......την παραπανω ασκηση εγω την εχω λυσει ετσι:
αλγοριθμος επιχειρηση
διαβασε εσοδα
διαβασε εξοδα
καθαρα_κερδη<-εσοδα-εξοδα
ποσο_φορου<-25/100 *καθαρα_κερδη
εμφανισε "τα καθαρα κερδη ειναι:",καθαρα_κερδη,¨ευρω"
εμφανισε "το ποσο του φορου ειναι:", ποσο_φορου, "ευρω"
Τελος επιχειρηση

ειναι σωστη ετσι οπως την εχω λυσει;:hmm:
Εγω θεωρω πως η ασκηση σου λυνεται ετσι...

Αλγοριθμος Επιχειρηση
διαβασε εσοδα
διαβασε εξοδα
μεικτά_κερδη<-εσοδα-εξοδα
ποσο_φορου<-25/100 *μεικτά_κερδη
καθαρά_κέρδη<-μεικτά_κερδη-ποσο_φορου
εμφανισε "τα καθαρα κερδη ειναι:",καθαρα_κερδη,¨ευρω"
εμφανισε "το ποσο του φορου ειναι:", ποσο_φορου, "ευρω"
τελος επιχείρηση

Ελπιζω πως καταλαβες την διαφορα. Αν οχι πες μου το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ναι την καταλαβα...δεν διαβασα τα μικτα κερδη
ευχαριστω:)

->τετοιες ασκησεις υπαρχει περιπτωση να πεσουν στο τελος;
δλδ να θελουν γνωσεις απο τοκους φορους κερδη,κ.λ.π. ;;;

και αλλη μια ασκηση για την οποια δεν ειμαι καθολου σιγουρη οτι την εχω σωστη.
Η τραπεζα topbank δινει τοκο 1.5%για απλους καταθετικους λογαριασμους για τα 2 πρωτα χρονια. Ο γιωργακης πηρε απο τους παππουδες του 1000 ευρω για να τα καταθεσει στην τραπεζα.Να αναπτυχθει αλγοριθμος ο οποιος θα εκτυπωνει ποσα χρηματα θα εχει σε ενα χρονο. Σε εκεινη τη χρονικη στιγμη οι γονεις του θα του δωσουν αλλα 600 ευρω για να τα καταθεσει στον ιδιο λογαριασμο. Ο αλγοριθμος πρεπει να τυπωνει κσι τα λεφτα του γιωργακη στο τελος του δευτερου και του τριτου ετους λαμβανοντας υποψη οτι η τραπεζα τον τριτο χρονο δινει επιτοκιο 2.5%. εγω την ελυσα ως εξης:

Αλγοριθμος τραπεζα
διαβασε α
α<-1000
ποσο_α_χρονου<- α+ (1.5/100)α
εμφανισε" τα χρηματα του α χρονου θα ειναι:", ποσο_α_χρονου, "ευρω"
διαβασε β,γ
β<- ποσο_α_χρονου + 600
ποσο_β_χρονου<- β + (1,5/100)β
γ<- ποσο_β_χρονου + (2,5/100)ποσο_β_χρονου
εμφανισε "το ποσο του δευτερου χρονου ειναι:",ποσο_β_χρονου,"ευρω"
εμφανισε "το ποσο του τριτου χρονου ειναι:",γ,"ευρω"
τελος τραπεζα

πρεπει να ειναι ολη λαθος..εε;:|:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
ναι την καταλαβα...δεν διαβασα τα μικτα κερδη
ευχαριστω:)

->τετοιες ασκησεις υπαρχει περιπτωση να πεσουν στο τελος;
δλδ να θελουν γνωσεις απο τοκους φορους κερδη,κ.λ.π. ;;;
Λογικα θα σε δινουν τις καταλληλες πληροφοριες.Μερικες φορες ειναι και υπεραναλυτικοι οταν προκειτε για τετοια θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
->τετοιες ασκησεις υπαρχει περιπτωση να πεσουν στο τελος;
δλδ να θελουν γνωσεις απο τοκους φορους κερδη,κ.λ.π. ;;;

φυσικα και μπορει να πεσει...Μπορει να πεσει ως θεμα ενας διαγωνισμος-αγωνας σκαφων θαλασσης (πανελληνιες 2010) μεχρι το υπαρχον συστημα υπολογισμου των μοριων ή κατι αναλογο. Για ενα πραγμα να εισαι σιγουρη...Αν βαλουν ενα θεμα με φορους, επιτοκια κτλ μονο τις γνωσεις σου για το φορολογικο ή οικονομικο συστημα δεν θα θελουν να ελέγξουν...Πρεπει να διαβαζεις κααι να ξαναδιαβαζεις ενα προβλημα μεχρι να δεις ποια ειναι τα ζητουμενα του, δηλαδη τι θελει να κανει ο αλγοριθμος ή το προγραμμα σου (αυτο που θα φτιαξεις :))...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ναι την καταλαβα...δεν διαβασα τα μικτα κερδη
ευχαριστω:)

->τετοιες ασκησεις υπαρχει περιπτωση να πεσουν στο τελος;
δλδ να θελουν γνωσεις απο τοκους φορους κερδη,κ.λ.π. ;;;
ναι υπαρχει περιπτωση αλλα θα σου λεει τι να κανεις δλδ θα σου λεει πχ τι ειναι το ΦΠΑ.αν και αυτα με φορους κτλπ θεωρουνται γνωστα λιγο πολυ,πχ σε μια οικονομικη ασκηση θα σου ελεγε τι ειναι μικτο και καθαρο εισοδημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ναι την καταλαβα...δεν διαβασα τα μικτα κερδη
ευχαριστω:)

->τετοιες ασκησεις υπαρχει περιπτωση να πεσουν στο τελος;
δλδ να θελουν γνωσεις απο τοκους φορους κερδη,κ.λ.π. ;;;

και αλλη μια ασκηση για την οποια δεν ειμαι καθολου σιγουρη οτι την εχω σωστη.
Η τραπεζα topbank δινει τοκο 1.5%για απλους καταθετικους λογαριασμους για τα 2 πρωτα χρονια. Ο γιωργακης πηρε απο τους παππουδες του 1000 ευρω για να τα καταθεσει στην τραπεζα.Να αναπτυχθει αλγοριθμος ο οποιος θα εκτυπωνει ποσα χρηματα θα εχει σε ενα χρονο. Σε εκεινη τη χρονικη στιγμη οι γονεις του θα του δωσουν αλλα 600 ευρω για να τα καταθεσει στον ιδιο λογαριασμο. Ο αλγοριθμος πρεπει να τυπωνει κσι τα λεφτα του γιωργακη στο τελος του δευτερου και του τριτου ετους λαμβανοντας υποψη οτι η τραπεζα τον τριτο χρονο δινει επιτοκιο 2.5%. εγω την ελυσα ως εξης:

Αλγοριθμος τραπεζα
διαβασε α
α<-1000
ποσο_α_χρονου<- α+ (1.5/100)α
εμφανισε" τα χρηματα του α χρονου θα ειναι:", ποσο_α_χρονου, "ευρω"
διαβασε β,γ
β<- ποσο_α_χρονου + 600
ποσο_β_χρονου<- β + (1,5/100)β
γ<- ποσο_β_χρονου + (2,5/100)ποσο_β_χρονου
εμφανισε "το ποσο του δευτερου χρονου ειναι:",ποσο_β_χρονου,"ευρω"
εμφανισε "το ποσο του τριτου χρονου ειναι:",γ,"ευρω"
τελος τραπεζα

πρεπει να ειναι ολη λαθος..εε;:|:|

Α ρε γιωργακη γιατι δεν τα εφαγες τα 1000 ευρω να μην μας μπλεκεις με τραπεζες...

Λοιπον στον αλγοριθμο σου υπαρχει ενα μονο λαθος ..Η εντολη Διαβασε β,γ θεωρω πως δεν πρεπει να υπαρχει μεσα στον αλγοριθμο. Με αυτη την εντολη ο υπολογιστης θα περιμενει απο τον χρηστη να εισαγει δυο τιμες για τις μεταβλητες β,γ . Με τις παρακατω εντολες εσυ δινεις τιμες στις μεταβλητες αυτες. Σου λεει οτι ο παππους του δινει αλλα 600 ευρω αρα στα υπαρχοντα χρηματα του (ποσο_α_χρονου) προσθετεις 600 ευρω (σαν να πηγε να εκανε καταθεση 600 ευρω στον λογαριασμο του) , κατι που το κανεις με την εντολη β<- ποσο_α_χρονου + 600 .

Προεραιτικο: Ο αλγοριθμος σου θα ηταν ολοσωστος και θα λειτουργουσε σωστα αν ο χρηστης εκει που του ζητας να βαλει τιμες στα β,γ αυτος εβαζε 0 και 0 αντιστοιχα και αυτο θα συνεβαινε εαν πριν την εντολη Διαβασε β,γ υπηρχε καταλληλο μηνυμα που να τον προετρεπε να πληκτρολ. 0 και 0 .Αυτος ομως παλι μπορει να εβαζε οτι τιμες ηθελε και ετσι ο αλγοριθμος θα λειτουργουσε μεν, λανθασμενα δε αφου θα εβγαζε τελειως λαθος αποτελεσμα οσον αφορα τα χρηματα της δευτερης και της τριτης χρονιας ! (αποψη μου:) το ολο σκεπτικο ετσι, για να μην παρεξηγουμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_92

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παιδιά τη "Γλωσσομάθεια" την ξέρετε? .. Θα σας βοηθήσει πολύ να ασχοληθείτε με ασκήσεις και να διορθώνετε τα συντακτικά και νοηματικά σφάλματα μόνοι σας..
Κατεβάστε τον compiler από εδώ και δείτε γενικά συμβουλές και ασκήσεις ;)


https://spinet.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παιδιά τη "Γλωσσομάθεια" την ξέρετε? .. Θα σας βοηθήσει πολύ να ασχοληθείτε με ασκήσεις και να διορθώνεται τα συντακτικά και νοηματικά σφάλματα μόνοι σας..
Κατεβάστε τον compiler από εδώ και δείτε γενικά συμβουλές και ασκήσεις ;)


https://spinet.gr/

Εγω την εμαθα κατοπιν εορτης..μετα που εδωσα εμαθα οτι υπηρχε κατι τετοιο...Αν και θεωρω οτι παιρνει πολυ χρονο μεχρι να γραψεις ενα μεγαλο αλγοριθμο ή προγραμμα στην γλωσσομαθεια ,πιστευω οτι βοηθαει πολυ να βλεπεις τα λαθη (λογικα ή συντακτικα) και να βλεπεις πως λειτουργει αυτο που εφτιαξες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_92

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εγω την εμαθα κατοπιν εορτης..μετα που εδωσα εμαθα οτι υπηρχε κατι τετοιο...Αν και θεωρω οτι παιρνει πολυ χρονο μεχρι να γραψεις ενα μεγαλο αλγοριθμο ή προγραμμα στην γλωσσομαθεια ,πιστευω οτι βοηθαει πολυ να βλεπεις τα λαθη (λογικα ή συντακτικα) και να βλεπεις πως λειτουργει αυτο που εφτιαξες...

Κι εγώ κατόπιν εορτής το έμαθα δυστυχώς, γι αυτό το είπα στα παιδιά να το ξέρουν :D
Προσωπικά γράφω πολύ πιο γρήγορα στο :pc: παρά στο χέρι,όσον αφορά τα προγράμματα τουλάχιστον..

Πάντως αξίζει πολύ τον κόπο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Επίσεις το Glide είναι πολύ καλό...

Κι εγώ κατόπιν εορτής το έμαθα δυστυχώς

Τι εννοείτε κατόπιν εορτής? Που γράφατε τους αλγόριθμους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top