Τεχνολογία - Βοήθεια/Απορίες σε εργασίες στην Τεχνολογία

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια κι εγώ έψαξα για το πηγάδι, αλλά δε βρήκα τίποτε αξιόλογο...
Άλλα θέματα πιο εύκολα δεν είχε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μάγκες ιδέες παρακαλώ..Δεν έχω ιδέα...Θέλω βοήθεια!!!Πως να γίνει,με τι υλικά κτλ!!Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokokwstas

Νεοφερμένος

Ο kokokwstas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μηπωσ καποιος μπορει να μου δωσει πληροφοριες για την ανεμογεννητρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
ποιος ξερει μπορει να μην εχει εμπνευση,να μην ξερει πως να ξεκινησει,πως να το φτιαξει κ με τι υλικα ή να μην βρισκει πληροφοριες:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Κάνε αερόστατο..Είναι πολύ εύκολο στην κατασκεύη αν και τα ποιο ωραία είναι οι μινιατούρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
εμενα μου εχει βαλει σταυλο και δεν την εχω ξεκινησει καν
Ξεκινα! Δεν ειναι δυσκολο! Παρε ξυλαρακια(ή ορθογωνιες ξυλινες λειες πλακες) που θα τα βαλεις γυρω γυρω σχηματιζοντας ορθογωνιο παραλληλεπιπεδο, παρε μικρα τουβλινα κεραμμιδια για τη σκεπη, παρε και μερικα ζωα κουκλακια και ετοιμο! Αυτη ηταν η πιο απλη λυση! Μπορεις να το κανεις πιο ωραιο και πιο εντυπωσιακο!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Μάγκες ιδέες παρακαλώ..Δεν έχω ιδέα...Θέλω βοήθεια!!!Πως να γίνει,με τι υλικά κτλ!!Ευχαριστώ


To είπα και σε ένα άλλο θέμα.Μπορείς για το σκελετό να χρησημοποιήσεις ξυλάκια,είτε από σουβλάκια(δεν το πολυπροτείνω γιατί είναι αρκετά λεπτά) ή αυτά τα κινέζικα ξέρεις για το ρίζι(αυτά προτείνω γιατί τα έχω δοκιμάσει είναι αρκετά χοντρά και μπορείς να τα κολλήσεις εύκολα) και μόλις φτιάξεις το σκελετό από πάνω να κολλήσεις μακετόχαρτο(πουλάει σε όλα τα βιβλιοπωλεία και να το βάψεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
:idea:μπορεις επισης να πας σε καποιο μαγαζι κ να σου δωσουν κομματια για να κατασκευασεις το αεροπλανο (πιστευω να εχουν οδηγιες μεσα στο κουτι) κ μετα να βαλεις στην μακετα για να την διακοσμισεις χορταρι,πετρες η κτ τετοιο. υπαρχουν αρκετα μαγαζια που μπορεις να τα βρεις ολα αυτα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εγω περσι επελεξα γεφυρα κ παρολο που πηρα καλο βαθμο ακομη πιστευω πως επρεπε να διαλεξω κατι αλλο:P γιατι η κατασκευη ηταν πολυ δυσκολη κ ειχε κατι μικρα κομματακια που ηταν πολυ ευκολο να χαλασουν κ προσπαθουσα 3 μερες να την φτιαξω:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
elevestar τις μαζεύω όλες εδώ και κοιτάω τις καλύτερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
κ 'γω κατι ευκολο κ ωραιο ψαχνω αν κ εχω σκεφτει κατι αλλα δεν ειμαι σιγορη γι' αυτο θελω κ αλλες γνωμες αν μπορειτε πειτε καμια ιδεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
καμια ιδεα παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μετάνιωσα για το αεροπλάνο...Αερόστατο έπρεπε να πάρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
καμια ιδεα παιδια για κατασκευη ατομικου εργου της ενοτητας εργαλεια κ μηχανες:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisoupoli

Νεοφερμένος

Ο xrisoupoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
:jumpy: παίδες plz βοηθήστε κάνω ένα χοβερκραφτ και δεν ξέρω τι να κάνω με την γραπτή εργασία πλιζ θέλω κάτι για τής μεταφορές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nantin(:

Νεοφερμένος

Η Nantin(: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπον...η καθηγητρια μας εχει δωσει ενα χαρτι που μας λεει τι πληροφοριες να βρουμε για το ατομικο εργο που θα κανουμε...εχω βρει για την αναλυση τεχνολογικης ενοτητας κτλ...αλλα δεν μπορω να βρω σχετικα με:
"Αρχη λειτουργιας,επιστημονικες γνωσεις που σχετιζονται με το εργο που μελετηθηκε(Τηλεφωνο)"
"Χρησιμοτητα τηλεφωνου για τον ανθρωπο και την κοινωνια,επιπτωσεις στο περιβαλλον"

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια Σταμπουλη

Νεοφερμένος

Η Μαρια Σταμπουλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
και εσυ γι το αεροστατο........ και εγω αυτο διαλεξα για ατομικη εργασια!!!! τι συμπτωση εεεεεεε!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια Σταμπουλη

Νεοφερμένος

Η Μαρια Σταμπουλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
μηπως ξερετε τι ειναι η τεχνιτη ξυλεια γιατι εχω μια εργασια και δεν εχω ιδεα!!! στειλτε μου τωρα απαντηση !!! παρακαλω.......:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(το θελω για αυριο ευχαριστω πολυ:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisoupoli

Νεοφερμένος

Ο xrisoupoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το ΚΟΝΤΡΑ-ΠΛΑΚΕ είναι ένα είδος τεχνητής ξυλείας που βασικά αποτελείται από στρώσεις (3ή 5 στρώσεις) εσωτερικών και εξωτερικών καπλαμάδων από ξύλο OKOΥME, ΛΕΥΚΑΣ, ΕΛΑΤΗΣ, ΣΗΜΥΔΑΣ, ΜΕΡΑΝΤΙ ή ΜΠΙΤΑΝΓΚΟΡ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
μηπως ξερετε τι ειναι η τεχνιτη ξυλεια γιατι εχω μια εργασια και δεν εχω ιδεα!!! στειλτε μου τωρα απαντηση !!! παρακαλω.......:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(το θελω για αυριο ευχαριστω πολυ:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:

Για αύριο? Λίγο δύσκολο..... Τεσπα, αυτό σου βρήκα εγώ:
Η τεχνητή ξυλεία κατασκευάζεται από διάφορα κομμάτια ή ίνες σκληρής ή μαλακής ξυλείας. Με
διάφορες μηχανικές και θερμικές κατεργασίες τα κομμάτια αυτά συγκολλούνται μεταξύ τους σε
μεγάλες πλάκες που έχουν επίπεδες επιφάνειες. Αυτές οι πλάκες επεξεργάζονται εύκολα και δεν
παραμορφώνονται.
Τα κυριότερα είδη τεχνητής ξυλείας είναι ο καπλαμάς (ξυλόφυλλο), το κόντρα πλακέ, οι ινόπλακες
και οι μοριόπλακες.
Πλεονεκτήματα τεχνητής ξυλείας
Μπορεί να κατασκευαστεί μεγάλη επιφάνεια ξύλου χωρίς συγκολλήσεις σανίδων.
Μειονεκτήματα τεχνητής ξυλείας
Δε χρησιμοποιείται σε εξωτερικούς χώρους διότι δεν αντέχει στην υγρασία.

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top