Τεχνολογία - Βοήθεια/Απορίες σε εργασίες στην Τεχνολογία

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Κι εγω ετσι πιστευω! Αλλα οπως ειπα και πριν δε θα ειναι σταθερο...Θα υπαρχει κινδυνος να καταρρευσει...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Από το τίποτα όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις τον σκελετό με ξυλάκια από σουβλάκια(κολάνε εύκολα) και μετά να κολλήσεις από πάνω το σάντουιτ ή μακετόχαρτοόπως θέλεις πες το(το χρησημοποίησα για την κατασκευή μου)

Ασπούμε εγώ έκανα το εκκρεμές ρολόι με ένα κουτί από παπούτσια(σκελετός) και πάνω μακετόχαρτο.Ε και εσύ μπορείς ξυλάκια από σουβλάκια ή από ότιδηποτε(μπορείς να χρησιμοποιήσεις και κινέζικα ξυλάκια που είναι πιο χοντρά) για σκελετό και πάνω μακετόχαρτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις τον σκελετό με ξυλάκια από σουβλάκια(κολάνε εύκολα) και μετά να κολλήσεις από πάνω το σάντουιτ ή μακετόχαρτοόπως θέλεις πες το(το χρησημοποίησα για την κατασκευή μου)

Ασπούμε εγώ έκανα το εκκρεμές ρολόι με ένα κουτί από παπούτσια(σκελετός) και πάνω μακετόχαρτο.Ε και εσύ μπορείς ξυλάκια από σουβλάκια ή από ότιδηποτε(μπορείς να χρησιμοποιήσεις και κινέζικα ξυλάκια που είναι πιο χοντρά) για σκελετό και πάνω μακετόχαρτο...

:no1: Καλόοοοοο...!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
το πλοιο ανηκει στην τεχνολογικη ενοτητα μεταφορες και επικοινωνια,για πληροφοριες στο google ολο και κατι θα 'χει :) ελπιζω να βοηθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ είμαι ανάμεσα σε αεροπλάνο και ανεμόμυλο..Τι από τα δύο;;;Θέλει μπόλικη δουλειά:(Ευτυχώς που θα πηγαίνουμε και θα μας τα εξηγεί η καθηγήτρια
εγω προτεινω ανεμομυλο:)
-----------------------------------------
:bye:θα ηθελα να μου δωσετε ιδεες για κατασκευη ατομικου εργου που ανηκει στην ενοτητα εργαλεια και μηχανες,μια κατακευη που να ειναι ευκολη,να μπορω να την κανω μονη μου και να ειναι ομορφη please:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
εγω ειχα παρει ενα ξυλο τετραγωνο, μπογιες, πετρες, κολλα και πυλο
και εφτιαξα ενα ωραιοτατο τοπιο :p

Επλασα τον πυλο και τον εκανα σαν σπηλια, στεγνωσε και μετα την εβαψα καφε. Στη συνεχεια εβαψα το ξυλο πρασινο εκτος απο ενα στρογγυλο σημειο που το βαψα μπλε και γυρω γυρω κολλησα πετρες, ε μετα κολλησα σε ενα σημειο και τη σπηλια...

...και ετοιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
ναι ενταξει ωραια ιδεα δε λεω αλλα να εχει σχεση με τα εργαλεια κ τις μηχανες αν γινεται θα ηταν καλυτερα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εγω προτεινω ανεμομυλο:)
-----------------------------------------
:bye:θα ηθελα να μου δωσετε ιδεες για κατασκευη ατομικου εργου που ανηκει στην ενοτητα εργαλεια και μηχανες,μια κατακευη που να ειναι ευκολη,να μπορω να την κανω μονη μου και να ειναι ομορφη please:thanks:
ανεμομυλο ανμογενητρια η κατι σχετικο θα ελεγα γιατι εκτος απο το οτι θα βρεις αρκετες πληροφοριες (ειδικα για τις επιπτωσεις στο περιβαλλον) δε νομιζω πως θα εχει παρα πολυ δυσκολη κατασκευη:). Αλλιως παρε αυτοκινητο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
για την εποικινωνια εχει αρκετες πληροφοριες η βικιπαιδια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει ΄φαρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
για την εποικινωνια εχει αρκετες πληροφοριες η βικιπαιδια;)
Τα πάντα έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
πως τον εκανες το φαρο;:what:για πες μου αν μπορεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Πατέντα!:P
Eίναι μεγάλη διαδικασία..δεν θα καταλάβεις...βασικά ο θείος τον έφτιαξε....
είχα πάρει 1 κομμάτι μακετόχαρτο,πάνω στο οποίο κάλλησα την θάλασσα και 1 κομμάτι φελιζόλ που το έβαψα καφέ για να είναι σαν ξέρα και πάνω κόλλησα στον φάρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
για το μακετοχαρτο,τη θαλασσα κ τη στερια καταλαβα ο φαρος που κολλησες πως εγινε δε μου λες:what::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Με θερμόκολλα(κάπως έτσι λέγεται) πάνω στην βράχο/στεριά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
οχι με τι κολλα τον κολλησες αλλα τα υλικα που χρησημοποιησες για να φτιαξεις το φαρο κ πως τον εφτιαξες δλδ βρηκες ενα φαρο κ τον κολλησες,οχι αρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Είναι μεγάλη ιστορία..βαριέμαι..χω΄ρια που δεν θυμάμαι και καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Τα πάντα έχει
Αμ'δεν εχει τα παντα! Μηπως καποιος μπορει να με βοηθησει στη γραπτη εργασια για το πηγαδι? Δεν βρηκα πουθενα πληροφοριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
δεν πειραζει σ' ευχαριστω ομως για την ιδεα:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top