Τεχνολογία - Βοήθεια/Απορίες σε εργασίες στην Τεχνολογία

Christine...erag

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ιδεες για καταπληκτηκες κατασκευες!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΑΝΗ41216

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ41216 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
να μπεις βικιπαιδεια και γραψε μεταφορικα μεσα και 8α στο βγαλει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostisKar

Νεοφερμένος

Ο kostisKar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγώ στην πρώτη είχα κάνει Ανεμογεννήτρια, στην δευτέρα ήμουνα Διευθυντής Οικονομικών, στην τρίτη δεν κάνουμε Τεχνολογία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν το πιστεύω πως το γράφω εγώ αυτό, αλλά κάνω την εργασία και θέλω να τα τυπώσω και σε άλλα 3 παιδιά, δεν θέλω να τους αφήσω ξεκρέμαστους... Ξέρει κανείς πού έχει λίστα από μεταφορικά μέσα χωρισμένα σε εναέρια-θαλλάσια-χερσαία;;; Και μην αναφέρετε αυτό: https://el.science.wikia.com/wiki/Κατηγορία:Εναέρια_Μεταφορικά_Μέσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina97

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι οπωσδήποτε πληροφορίες για την κατασκευή στην τεχνολογία με θέμα ''ανελκυστήρας'' και πρεπει να γράψω 20-30 σελίδες.:(

Ευχαριστώ:thanks:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Μια χρήσιμη πηγή είναι: el.wikipedia.org...ψάξτο και στο google.Όλο και κάτι θα βρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
η εργασια μου περισυ ηταν σε σχεση με την ανεμογενητρια (η κατασκευη δεν λεει και πολλα αλλα η γραπτη ειναι πολυ καλη)

https://rapidshare.com/files/295926380/anemogenhtria.doc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εγω στην πρωτη εκανα πλοιο&στη δευτερα εκανα ατροποιοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λάμπρος41472

Νεοφερμένος

Ο Λάμπρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω περυσι εφιαξα ηλιακο θερμοσιφωνα και πηρα 20!!!:):jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::thanks::thanks::thanks::thanks:ΧΑΧΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweet11

Νεοφερμένος

Η sweet11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
εγω σκεφτομαι να φτιαξω ενα γραμμοφωνο και να χρησοιμοποιησω¨για τη βαση μακετοχαρτο , για τη βελονα ενα κομματι ξυλο , για το χωνι γκοφρε χαρτι και χαρτονι και για τον δισκο χοντρο σκληρο χαρτι..εχετε καμια αλλη ιδεα για τα υλικα που μπορω να χρησιμοποιησω???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixalisRodos

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια γιατι βγαλατε το λινκ για την εργασια <<ηλεκτρονικος υπολογιστης>>?? Αν μπορειτε ξαναβαλτε το:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!@%^&*(

Νεοφερμένος

Η !@%^&*( αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παιδιά ο κυριος της τεχνολογίας μας είναι πολυ περίεργος μας είπε να βρουμε εικόνεσ για τα τεχνικά εργαλεία (ξυλουργική, σηδηρουργική κοπτικά)
επιστημονικά εργαλεία (χειρουργικά,χημικά,γεωμετρικα, εργαλεία τοπογράφων)
γεωργικά εργαλεία (τσάπα,φτυάρι κλαδευτήρι)
γεωργικά μηχανήματα(τρακτέρ,αλωνιστικές μηχανές)
υδραυλικά (ανυψωτήρας)
ηλεκτρικά εργαλεία(δράπανο,τρυπάνι)
θερμικά εργαλεία(φλόγιστρο,κολιτήρι ηλεκτρονικών)
τροφικά εργαλεία (πηρούνι,μαχαίρικουτάλι)
εργαλεία παρασκευής τροφής(κατσαρόλα κ.α
καθαριστικά εργαλεία(βούρτσα,σκούπα,φαράσι)
εργαλεία γραφής(πένα μολύβι,στυλό)
ειδικά εργαλεία (πιστολάκι)
πολυργαλεία (ελβετικός σουγιάς )
μηχανλες κίνησης μηχανές ενεργειακές(βιομηχανικές μηχανές κ.α.)
μηχανές μετάδοσης
Ξερετε καμία ιστοσελίδα με εικόνες για όλα τα παραπάνω;ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Απορώ με την βαρεμάρα σας...
Μην τα θέλετε όοοοολα έτοιμα,ψαξτε και λίγο..
Λοιπόν ανοίγεις το google πατάς εικόνες και γράφεις αυτό που σε ενδιαφέρει να βρεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Επιτέλους κάποιος με συμμερίζεται. Επίσης. Είναι καθηγητής. Όχι δάσκαλος. Πόσο μάλλον κύριος. Σκλάβα του είσαι και είναι ο κύριός σου;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixalisRodos

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Επιτέλους κάποιος με συμμερίζεται. Επίσης. Είναι καθηγητής. Όχι δάσκαλος. Πόσο μάλλον κύριος. Σκλάβα του είσαι και είναι ο κύριός σου;;;
Xαχαχα:jumpy::jumpy: και εμενα με νευριαζει αυτο.. ο κυριος και η κυρια.. μου λοολ:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis95

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά, έχει κάνει κανένας εργασία για το ραδιόφωνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Πριν από κάτι χρόνια (200 και βάλε :P) είχα κάνει στην Α' το αυτοκίνητο και στην Β' τον ηλιακό θερμοσίφωνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derve25

Νεοφερμένος

Ο derve25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εγω περσυ εκανα ανεμομυλο:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει φάρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά αν κάποιος θέλει να κάνει φάρο και δεν ξέρει πως μπορώ να τον βοηθήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top