Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

Λύσανδρος δε....

Νεοφερμένος

Ο Λύσανδρος δε.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια εμας μας εβαλε να περιγραψουμε ενα εκθεμα απο το Νεο Μουσειο της Πατρας,αν εχει επισκευθει καποιος το μουσειο και μπορει να βοηθησει ας ποσταρει κατι γιατι καιγομαι!Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
  • Τερμίτες - Πόσο σε θέλω
  • Βασίλης Παπακωνσταντίνου - Αγαπάω κι αδιαφορώ
  • Άννα Βίσση - Αγάπη είναι
  • Άννα Βίσση - Αγάπη Υπερβολική
  • Βασίλης Παπακωνσταντίνου - Σ' ακολουθώ
  • Φάμελλος Μανώλης - Σε ερωτεύομαι
  • Κωνσταντίνα - Θάλασσες (Μέσα στα μάτια σου θάλασσες)
ευχαριστω παρα πολυ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
@ Λύσανδρος δε
μπορεις να γραψεις οτι ειχε πολυ ωραια ψηφιδωτα, τα οποια δεν πολυθυμασαι γιατι παει καιρος που επισκεφθηκες το μουσειο, αλλα θυμασαι οτι ειχαν γραμμενες πανω τους ευαναγνωστες αρχαιοελληνικες επιγραφες και δελφινια, καθως και ομορφες σκηνες κυνηγιου. πιο πολλα δεν θυμαμαι σχετικα με τα ψηφιδωτα. ελπιζω να βοηθησα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
παιδιά μπορεί να δώσει κανείς βοήθεια και ιδέες για το χάσμα μεταξύ εφήβων και γονέων ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

arkouditsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η arkouditsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
μπορειτε να με βοηθησετε στην ασκ σελ 64 ασκ 1 στουσ θεματικουσ κυκλουσ??
δν μπορω ν τν καταλαβω πειτε μου μερικεσ ιδεεσ και ν τ αναπτιξω ή αν εχει κανει βοηθημα να μου πει ειν επείγον......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EYA.16

Νεοφερμένος

Η EYA.16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
σας παρακαλω παρα πολυ θελω βοηθεια στην εκθεση,σελ 165-166 εκει που λεει να συγκρινουμε φοτος και μετα να πουμε για τις αλλαγες στο δομημενο περιβαλλον και τον τροπο ζωης των ανθρωπων.συγκεκριμενα μας εβαλε για τη θασσαλονικη.και ειναι για αυριο.σας παρακαλω να με βοηθησει καποιος........................



ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Μπορείτε να μου δώσετε απαντήσεις στα παρακάτω;
επίορκος(αντώνυμο)
σέβομαι(αντώνυμο)
πρυτανεύω(αντώνυμο)

να σχηματίσετε φράσεις στις οποίες να αναδεικνύετε το περιεχόμενο των παρακάτω λέξεων:
κουλτούρα
αυθεντία
ουμανιστική ιδεολογία
ανορθολογικός

Και κάτι ακόμα.
Ποιο λεξικό κατά τη γνώμη σας είναι καλύτερο;
Φυτράκη ή Μπαμπινιώτη;;
Που μπορώ να βρω κανα βιβλίο με εξάσκηση σε συνώνυμα αντώνυμα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

μιχαηλ47322

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ47322 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:eek::eek::eek::eek::eek: Παιδιά τρόποι αντιμετώπισης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

!.m@r!@.!

Νεοφερμένος

Η !.m@r!@.! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σασ παιδια θελω και εγω τη βοηθεια σας!!Η καθηγητρια μας ζητησε να οργανωσουμε μια συζητηση <<στρογγυλης τραπεζης>> για τη δημοκρατια και τισ διαπροσωπικες σχεσεις,συγκεκριμενα μια ασκ στη σελ 116..δεν εχω καταλαβει πως ακριβως πρεπει να το κανουμε και πως να το ξεκινησω..βοηθειστε λιγο αν μπορειτεεεε:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
γεια σασ παιδια θελω και εγω τη βοηθεια σας!!Η καθηγητρια μας ζητησε να οργανωσουμε μια συζητηση <<στρογγυλης τραπεζης>> για τη δημοκρατια και τισ διαπροσωπικες σχεσεις,συγκεκριμενα μια ασκ στη σελ 116..δεν εχω καταλαβει πως ακριβως πρεπει να το κανουμε και πως να το ξεκινησω..βοηθειστε λιγο αν μπορειτεεεε:P:)
λιγο αοριστο φαινεται το θεμα ετσι οπως το παρουσιαζεις..πες μας λιγο ολη την εκφωνηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ποκαχοντας

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
[FONT=&quot]στην σελιδα 185-186[/FONT].εχω να αναλυσω την παραγραφο <καλεσε το λαο να <εξαγνιστει> φορωντας κατι τo οποιο οσχυριζοταν οτι αντιπροσωπευε την καθαροτητα την εθνικη ακεραιοτητα την οικονομικη αυταρκεια την πνευματικη αναγεννηση και την κοινωνια μεταξυ πλουσιων και φτωχων αλλα και μεταξυ ανδρων γυναικων και παιδιων.αυτο πρεπει να το βαλω ως θεματικη προταση και μετα να την αναλυσω!!!! οποιος μπορει να μου απαντησει αμμεσα γιατι ειναι για αυριο...
[FONT=&quot]ευχαριστω πολυ![/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Η καθηγήτρια που μας κάνει έκθεση μας είπε να μοιράσουμε το ακόλουθο ερωτηματολόγιο σε όσα άτομα μπορούμε και να καταγράψουμε τις απαντήσεις τους. Μπορείτε να με βοηθήσετε;

1) Ποιο είναι το πρότυπο-είδωλό σου;
2) Με ποια κριτήρια το επέλεξες;
3) Ποιες επιδράσεις από το πρότυπο-είδωλό σου αναγνωριζεις στην συμπεριφορά σου και γενικότερα στη στάση σου απέναντι στα πράγματα;

(το αντίστοιχο θέμα στο e-steki έχει απαντήσεις από μεγάλους και εγώ χρειάζομαι από νεότερους γι'αυτό δημιούργησα άλλο θέμα)

μπορείτε να μου στείλετε τις απαντήσεις και με προσωπικό μήνυμα

η εργασία είναι για αύριο, βοηθήστε με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ποκαχοντας

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Γεια σας παιδια μπορειτε να μου πειτε καποιες μορφες μη δημιουργικης αξιοποιησης του ελευθεου χρονου?:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρκέλλα Μ.

Νεοφερμένος

Η markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλησπέρα! θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας. Στο μάθημα της έκθεσης η καθηγήτρια μας, μάς έβαλε να γράψουμε δύο παραγράφους με θέμα τα γραπτά μηνύματα στο κινητό από την αποία η πρώτη παράγραφος να αναφέρεται σε πληροφοριακό χαρακτήρα, λογική, αναφορική λειτουργία δηλαδή και επιχειρήματα και η δεύτερη παράγραφος να αναφέρεται σε μεικτό και μεταφορικό λόγο. Συγκεκριμμένα είναι η άσκηση της σελίδας 47 του βιβλίου απλά η καθηγήτρια άλλαξε λίγο την εκφώνηση.. Θα χαρώ πολύ να με βοηθήσετε! :)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
παιδια θελω επειγοντως τη βοηθεια σας... θέλω ενα συνωνυμο για το φιλαρεσκεια και ενα για το εξανδραποδισμου.
Ευχαριστω εκ των πρωτερον...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
παιδια θελω επειγοντως τη βοηθεια σας... θέλω ενα συνωνυμο για το φιλαρεσκεια και ενα για το εξανδραποδισμου.
Ευχαριστω εκ των πρωτερον...!
κοκεταρία, υποδούλωση ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
ναρκισσισμός ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ναρκισσισμός ?
Το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν νομίζω να κολλάει. Ο ναρκισσιστής θαυμάζει τον εαυτό του ενώ ο φιλάρεσκος θέλει να τον θαυμάζουν οι άλλοι. Νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top