Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
δεν κατάλαβα, η εικόνα είναι αρνητική ?

αν είναι αρνητική, θα πρέπει να δηλώσεις τι δυσαρέσκειά σου για τον τρόπο προβολής της Ελλάδας

Π.χ πως να ξεκινήσεις...

Κύριε/Κυρία συντάκτη...τι είναι αυτός που το έγραψε ή που χρησιμοποίησε την εικόνα
Σας γράφω για να εκφράσω τη δυσαρέσκειά μου σχετικά με τη φωτογραφία στην εφημερίδα "ΟΝΟΜΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ" που δυσφημεί την χώρα μου.

την έχεις γράψει την έκθεση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ναι ειναι μια εικονα που δειχνει : παραλια , ηλιο , ποτα κτλ κ πανω στ καθε πραμα εχει ταμπελιτσα με το ποσο που πληρωνει ο ξενος πχ ηλιος 10 Ε


Βοηθηστε με βρε παιδια !
Ειναι για αυριο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Μια μικρή βοήθεια,
Σκέψου ποιά στοιχεία αποτελούν την εθνική ταυτότητα ενός λαού ?
Τί είναι παγκοσμιοποίηση ?
Πώς επηρεάζει αυτά τα στοιχεία ! Πάρε για παράδειγμα την γλώσσα , αποτελεί στοιχείο εθνικής ταυτότητας ενός λαού , με τη παγκοσμοιοποίηση όμως παρουσιάζεται η ανάγκη να καθιερωθεί μια γλώσσα ως παγκόσμια , όπως η αγγλική .

Η παγκοσμιοποίηση νομίζω οτι έχει κυρίως οικονομικό χαρακτήρα , αλλά με αυτο το <<άνοιγμα των συνόρων δεν γίνεται μια επαφή και αλληλεπίδραση πολιτισμών >> ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε;Τελείως μονόπλευρο μου φαίνεται. Ποιοι σας βάζουν να παπαγαλίζετε έτσι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Αυτοί που θέλουν το καλό τους (δεν το λέω ειρωνικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
E ίσως αλλά μου φαίνεται υπερβολικό κάτι τέτοιο. Δηλαδή πάμε στο άλλο άκρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
μα ξερεις κανεναν Ελληνα του μεσου?:P και μετα μας φταινε οι πανελληνιες....α ρε και βλεπω φετος κατι καθηγητες μου πραγματικα ειναι ωρες ωρες που η αποφαση τι θα κανω στο μελλον κρινεται και απο το τι καθηγητη εχω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
:)ΓΕΙΑ!ΕΧΩ ΞΕΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ!ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ?:(
Μας εδωσαν στο φροντ.να γραψουμε εκθεση με θεμα τη νοοτροπια των Ελληνων σημερα.Αρνητικα-θετικα αυτης και τροπους αντιμετωπισης...Εχω γραψει κπα θετικα αλλα για τα υπολοιπα?Και αυτα λιγα ειναι και θελει 500 λεξεις...Αχ!Ας με βοηθησει κπς!Επιγει!Το απογευμα εχω μαθημα!!!:(:(:(:(:iagree::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girl131313

Νεοφερμένος

Η girl131313 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
λοιπον, μπορεις να αναφερθεις στον ανοργανωτο τροπο ζωης, την αδιαφορεια απεναντι στα ατομα με ειδικές αναγκες αλλά και την κτασταση στουσ δρομους, ελπιζω να βοηθησα:xixi: (νομιζω πως μια εφημεριδα θα σε βοηθουσε αρκετά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joan_0637

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλημέρα!Μπορείς επίσης να αναφέρεις την αγένεια,την έλλειψη κουλτούρας και παιδείας(πχ στο δρόμο, όσο αναφορά άτομα με ειδικές ανάγκες που είπε κ η κοπέλα πανω...), την απουσία ενδιαφερόντων κυρίως των νέων, τον φανατισμό με διάφορες ομάδες....και τρόποι αντιμετώπισης: η παιδεία(που κολλάει παντού:P), μέριμνα πολιτείας.....ξέρω γω,κάτι τέτοιο!!Υπάρχει (που νομίζω θα το ξέρεις) και στο βιβλίο ένα κείμενο του παπανούτσου "η οδικη συμπεριφορά των νεοελλήνων"...μπορείς να πάρεις ιδέες απο αυτό ή να ψάξεις κ αλλα που έχει γράψει σχετικά με αυτό το θέμα!Ελπίζω να σε βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
και θετικα?>τροποι αντιμετωπισης?
-----------------------------------------
παιδακια σορρυ που σας πριζω αλλα επιγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
νοοτροποια... γραψε λιγο τις δικες σου ιδεες.
προσωπικα θα ανεφερα οτι εχουμε τοσο ανατολιτικα οσο και ευρωπαικα στοιχεια ως λαος σημερα.αν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Σεβασμός προς την πατρίδα πχ....Και θέλω κι άλλα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Ρε συ είναι αδύνατον καταρχήν, να γραψεις εκθεση έτσι όπως προσπαθείς να την γράψεις τώρα(αποψή μου).
Και γω έχω για σήμερα, δεν την έκανα χθες που μπορούσα, αλλα τώρα απο το να βιαστώ και να μου βγεί ******* καλύτερα να την αφήσω για άλλη φορά..

Οσο για το θέμα τώρα, είναι πολύ εύκολο να βρεις στο goοgle οτι θες..Απο ειδικες σελίδες με θέματα απο εκθέσεις, μεχρι και αρθρα για το θέμα που ψάχνεις..θα μπορούσα να ποσταρω μερικες, αλλα καλύτερα ψαξε μόνη σου, να βρεις κα ιακριβως αυτο που θες.
Τεσπα, αποψή μου, μην νομίζεις πάντως οτι είναι και το ατού μου η έκθεση, μου την δίνει στα νεύρα αλλα anyway......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliaki

Νεοφερμένος

Η Έλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
https://www.praxisgroup.gr/theory.asp...#39;%20Λυκείου
μπες εδω και ψαξε... ολο και κατι θα λεει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ερικα σε παρακαλω μην δημιουργεις το ιδιο θεμα συνεχεια...
για να δουμε. οι ελληνες ειναι ενας λαος που δεν συμβιβαστικε. ανεκαθεν αγαπουσε την ελευθερια, παλεψε για αυτη του και αυτο φαινεται και στην προσφατη ιστορια. μπορει να μην ειναι εργατικοι αλλα σιγουρα ειναι εξυπνοι. επισης πρεπει να τονιστει και το αισθημα της φιλοξενιας που σε αντιθεση με τις αλλες δυτικες χωρες μπορεις να το συναντισεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ26667

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ26667 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θελω αμεσα να μου πειτε σχετικα με την εκθεση σελ56 πως αποκρυπτογραφιζεται η εικονα με τον παλιατσο εχοντας σχεση με το λογισμικο της apple
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ναι..με το barcode
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirk

Νεοφερμένος

Η mirk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 94 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Για ποιο λόγο επιλέγει ο πομπός υποτακτικό λόγο και για ποιο λόγο παρατακτικό;:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daphnia

Νεοφερμένος

Η daphnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
τν τριτη γραφουμε διαγωνισμα στο σχολειο μονο εκθεση θα μας βαλει..
θα βαλει ελευθερο θεμα τι πρεπει να προσεξω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top