Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

daphnia

Νεοφερμένος

Η daphnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
οχι με τα ανθρωπινα δικαιωματα
-----------------------------------------
ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ
ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ Η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΙΔΕΟΛΟΓΗΜΑ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos1994

Νεοφερμένος

Ο αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ξέρω να κλίνω το "λύω" αλλά τα αλλα με δυσκολεύουν και για να είμαι σίγουρος ρωτάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Butterfly

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν έμαθα ποτέ να κλίνω το λύω!!!!!! :P Αφού ήμουν σίγουρη πως δεν θα περάσω εξαιτίας από τα αρχαία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν έμαθα ποτέ να κλίνω το λύω!!!!!! :P Αφού ήμουν σίγουρη πως δεν θα περάσω εξαιτίας από τα αρχαία...

Παράδειγμα προς αποφυγήν.:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Butterfly

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Πέρασα όμως!!!:D
15 έγραψα τελικά αρχαία αλλά ήμουν τυχερή και δεν έπεσαν δύσκολα...!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Και αυτό το θεωρείς καλό; Να πέφτουν εύκολα και να περνάς με 15;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Butterfly

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Άντε ρε έξυπνε!:down:
Σημασία έχει ότι πέρασα εκεί που ήθελα!
off-topic αλλά ιστορία έγραψα 17, δεν είμαι κούτσουρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
άγγελε λυπάμαι που το λέω αλλά αν δε ρίξεις χοντρή δουλειά είσαι χαμένος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Τι άκυρες εκθέσεις είανι αυτές που σας βάζουν?Έλεος κιόλας αλλά υπάρχουν τόσα ωραία,σοβαρά θέματα για ανάπτυξη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα αρνητικό στις σχολικές εκδρομές.
Για να γίνουν καλύτερες, πρέπει να κινούνται σε στοχευμένο εκπαιδευτικό πλαίσιο και να ξεφύγουν από την πεπατημένη λογική του χαβαλέ της πενταήμερης. Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι ο τύπος αυτός άνθησε τη δεκαετία του '80 γιατί τα παιδιά βίωναν καταπίεση. Δεν έχει καμία σχέση με το 2008. Σήμερα δεν έχουμε ανάγκη από μια εκδρομή για να ξεσαλώσουμε, συνεπώς είναι τσάμπα λεφτά και τσάμπα χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Άντε ρε έξυπνε!:down:
Σημασία έχει ότι πέρασα εκεί που ήθελα!
off-topic αλλά ιστορία έγραψα 17, δεν είμαι κούτσουρο!

Καλά, δεν ήθελα να σε προσβάλλω κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ξέρει κανείς γιατί σπανίζουν οι πνευματικοί άνθρωποι στην εποχή μας και σε ποια πρβλήματα μπορούν να δώσουν λύση;;; Περίπου 4 επιχειρήματα περίπου..... Ας βοηθήσει κάποιος....Έχω κολλήσει τώρα!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Γιατί σπανίζουν οι πνευματικοί άνθρωποι στη εποχή μας:

1) Λόγω των γρήγορων ρυθμών ζωής και της βιομηχανοποίησης της που συρρικνώνουν τον ελεύθερο χρόνο και μετατρέπουν τον άνθρωπο σε μηχανή παραγωγής
2) Λόγω του διαβρωτικού ρόλου των Μ.Μ.Ε. που συμβάλλουν στην κατολίσθηση των αξιών, την παρακμή των προτύπων και την ανάδειξη ειδώλων με επακόλουθο την αδυναμία νοηματοδότησης της ζωής με υψηλές αξίες
3) Λόγω του ωφελισμού και της ατομοκεντρικής θεώρησης της ζωής που προωθεί την ιδιοτέλεια και τον εξοστρακισμό του κοινού καλού
4) Λόγω της κοινωνίας των ευκολιών και των ανέσεων, όπου επιβραβεύεται η ραθυμία, η ραστώνη, η μαλθακότητα με τραγική απόρροια κριτικής προσέγγισης...

Αντιμετώπιση:
1) Απεγκλωβισμός από τεχνοκρατικές αντιλήψεις
2) Έμφαση στην πνευματικότητα
3) Απαλλαγή από καταναλωτική μανία
4) Ενδιαφέρον για τις απόψεις των διανοούμενων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!Από μένα ό,τι θες !! :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
:) τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ.Τι καλύτερο θα μπορούσες να κάνεις εκτός από διάβασμα(άν το θεωρείς τόσο σημαντικό)?Επίσης δεν πιστεύω ότι είναι τόσα πολλά τα λεφτά για μια 7ήμερη εκδρομή σε ελληνικό χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ότι δεν θα πας στο σκυλάδικο στα Χανιά με τη λαρισαία σκυλλού, τον τρικαλινό μπουζουξή και τη βουλγάρα λουλουδού δεν σημαίνει ότι δεν θα περάσεις καλά, ούτε σημαίνει ότι δεν θα πας καθόλου εκδρομή, ούτε σημαίνει ότι θα κάτσεις να διαβάσεις. Το γνωρίζω, μιας κι έχω κάπου 25-30 μέρες σχολικών εκδρομών εκτός βάσης στο ενεργητικό μου, καθεμιά από τις οποίες είχε το δικό της στυλ. Άλλες ήταν χαβαλές, άλλες ήταν επιμορφωτικές. Δεν χρειάζεται να πηγαίνουμε μόνο στις πρώτες. Εν έτει 2008 δε μας λείπει ο χαβαλές...

PS: 300 ευρώ για να πάω να παρακμάσω 5 μέρες στη Ρόδο ή στην Κρήτη (τι πρωτότυπο Θεέ μου...) με άλλα 500 σχολεία απ'ολη την επικράτεια, δεν τα δίνω. Προτιμώ να δώσω 500 να πάω στο Ινστιτούτο Max Planck στο Μόναχο. Στην Κρήτη μπορώ να πάω και μόνος μου, όπως και στο σκυλάδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Όκ απλά δεν θα βρεθείς ξανά σε σκυλάδικο με τους συμμαθητές σου.Δες το και έτσι.:P
Όσον αναφορά το Μόναχο το επισκέφτηκα πέρυσι και πέρασα απο το εν λόγω πανεπιστήμιο αν και δεν μπήκα μέσα φυσικά.Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τόσα χρόνια σε σκυλάδικα πάω τετραήμερες και πενταήμερες. Άλλωστε με την παρέα μου και του χρόνου φίνα θα τα περνάμε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top