Βιοχημεία Βιοτεχνολογία vs Μοριακή Βιολογία

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Θα ηθελα οτι ξερει ο καθενας για συγκριση των δυο αυτων σχολων αν εχουν μεγαλες διαφορες ποια εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση ή γενικα ποια ειναι καλυτερη σχολη.Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Και οι δύο πιστέυω οτι είναι εξειδικευμένες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Και οι δύο πιστέυω οτι είναι εξειδικευμένες !

Σιγουρα ειναι εξειδικευμενες:iagree: και για μενα ειναι κατι πολυ θετικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Κατά πάσα πιθανότητα θα πας να εργαστείς στο εξωτερικό δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Οχι κατα πασα πιθανοτητα δεν προκειται να βγω εξωτερικο μιλαμε για Ελλαδα.Αλλα η εξειδικευση στο συγκεκριμενο αντικειμενο των σχολων ειναι που με κανει να μου αρεσουν τοσο πολυ επειδη μου αρεσει οτι εχει σχεση με DNA και οχι με ζωα φυτα οικολογιες και τα λοιπα(Απλο Βιολογικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω περασα στη Βιοχημεια-Βιοτεχνολογια και ξαναεδωσα. Φετος περναω Βιολογικο και θεωρω καλυτερο να παρω τη Βιολογια γενικα και να δω μεσα στη σχολη ποιος κλαδος μου ταιριαζει. Νομιζω παντως οτι για τη Βιοχημεια-Βιοτεχνολογια δεν ειναι και καλυτερες οι προοπτικες στην Ελλαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χρήστος25491

Νεοφερμένος

Ο χρήστος25491 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
και οι δυο σχολες ειναι μια χαρα....
χωρις να θελω να προκαταβαλω κανεναν λεω το εξης:
τα βιολογικα ουσιαστικα μονο το καθηγητηλικι σου προσφερουν μετα οσοι θελουν να ασχοληθουν με μοριακη βιολογια-βιοχημεια κ κατι πιο πρακτικο πρεπει να κανουν μεταπτυχιακο δλδ αλλα 2 χρονια...
οι βιοχημικοι βγαινουν εχοντας και εξιδεικευση και πλεον απο τωρα κ στο εξης και με το δικαιωμα να γινονται καθηγητες...
τα συμπερασματα δικα σας.......

τα επαγγεγματικα δικαιωματα αναλυτικα εδω: https://career.duth.gr/cms/files/fek_a130_060809.pdf

καλυτερα πριν κατηγορησουμε μια σχολη να μιλαμε με επιχειρηματα...
και οσο για το εξωτερικο κ αλλα τετοια, εγω ξερω παιδια απο το βιοχημικο που ηδη δουλευουν κ σε νοσοκομεια,και σε ιδωτικα διαγνωστικα και τωρα πολλοι δινουν και στο ασεπ για καθηγητες...
ευκαιριες υπαρχουν στο χερι σου ειναι να τις ψαξεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top