Βιοτεχνολογία/Βιοϊατρική

jaaaaason

Νεοφερμένος

Ο jaaaaason αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα, είμαι απόφοιτος λυκείου, δίνω Πανελλήνιες για δεύτερη φορά και θα ήθελα να πάρω γνώμες για το τμήμα Βιοτεχνολογίας στο Γεωπονικό και για το τμήμα Βιοϊατρικής στο ΠΑΔΑ, τόσο προπτυχιακά όσο και μεταπτυχιακά (πχ τι μπορείς να ακολουθήσεις, που μπορείς να δουλέψεις κλπ), τι μισθοί υπάρχουν σε αυτόν τον τομέα και γενικότερα μια συνολική γνώμη.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι απόφοιτος λυκείου, δίνω Πανελλήνιες για δεύτερη φορά και θα ήθελα να πάρω γνώμες για το τμήμα Βιοτεχνολογίας στο Γεωπονικό και για το τμήμα Βιοϊατρικής στο ΠΑΔΑ, τόσο προπτυχιακά όσο και μεταπτυχιακά (πχ τι μπορείς να ακολουθήσεις, που μπορείς να δουλέψεις κλπ), τι μισθοί υπάρχουν σε αυτόν τον τομέα και γενικότερα μια συνολική γνώμη.
Η βιοτεχνολογία του γεωπονικου είναι καταπληκτικό τμήμα με τρομερές ευκαιρίες εργασίας.
Να ξέρεις βέβαια ότι το πτυχίο θα είναι γεωπόνου.
Όσο για την αποκατάσταση, για εξωτερικό δεν θα δυσκολευτείς καθόλου.
Στην Ελλάδα θα έχεις βέβαια το πτυχίο γεωπόνου οπότε μπορείς να ασχοληθείς επαγγελματικά αυτό. Αν σε ενδιαφέρει ακαδημαϊκά, μπορείς με μεταπτυχιακό σε βιολογικό ή φαρμακευτική (έχω καθηγήτρια από το γεωπονικό).

Καλό θα ήταν να μιλήσεις και με κάποιον απόφοιτο για περισσότερες πληροφορίες για εργασία στην Ελλάδα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top