Βιολογίκο Πάτρας μόρια

denjerwtithelwhelp

Νεοφερμένος

Η denjerwtithelwhelp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Λοιπόν,έχω την εξής απορία γνωρίζοντας πως υπάρχει τομέας Βιολογίας κυττάρου και ανάπτυξης (σχεδόν ίδιο με το τμήμα μοριακής Βιολογίας) στην Πάτρα σκεφτόμουν αυτή την επιλογή καθώς είναι πιο κοντά στο τόπο μου ( Χαλκίδα) όμως ψάχνοντας για τα μόρια του τομέα αυτού δεν βρήκα τίποτα βρήκα μόνο για το βιολογικό Πάτρας και έχω μπερδευτεί,πως μπαίνω σε αυτό το τμήμα αν δεν υπάρχουν τα μόρια του γενικά; ή μήπως είναι ίδια τα μόρια με του βιολογικού και απλά διαλέγω αυτό το τομέα,αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ .επισησ δεν βγάζει αναλυτικό πρόγραμμα σπουδών αναφέρει προπτυχιακά μαθήματα υποχρεωτικά και μη (καμιά δεκαριά το καθένα,λίγα δηλαδή σε σχέση με άλλα τμήματα παρόμοια) για αυτό αναρωτιομουν τι γίνεται τελικά με αυτό το τμήμα
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ναι είναι τομέας του Βιολογικού Πάτρας
 

denjerwtithelwhelp

Νεοφερμένος

Η denjerwtithelwhelp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Λοιπόν, να πω ότι όταν μιλάμε για έναν τομέα εννοούμε ότι το βιολογικό σα σχολή χωρίζεται σε διαφόρους τομείς, καθένας από τους οποίους περιλαμβάνει συγκεκριμένους καθηγητές που είναι υπεύθυνοι για την οργάνωση συγκεκριμένων μαθημάτων του τομέα αυτού. Εγώ έχω περάσει από βιολογικό αθηνας, οπότε για την Πάτρα επειδή δεν ήμουν σίγουρος για κάποια πράγματα έριξα μια ματιά στον οδηγό σπουδών.
Ένας από τους τομείς του βιολογικού Πάτρας είναι είναι της βιολογίας κυττάρου και ανάπτυξης. Δεν μπορείς να επιλέξεις κάποιον τομέα, μπορείς από κάποιο εξάμηνο και μετά όταν τα περισσότερα μαθήματα είναι επιλογής να επιλέγεις τα μαθήματα που ανήκουν στον τομέα αυτό, γενικά τα μαθήματα που σου αρέσουν εσένα και αφορούν αυτό που θες να ασχοληθείς. Οπότε στο πτυχίο δε θα αναγράφεται συγκεκριμένη κατεύθυνση, αλλά νομίζω θα αναγράφονται τα μαθήματα που έχεις κάνει.
Επίσης, στα πρώτα εξάμηνα δεν υπάρχουν επιλογής μαθήματα και είναι όλα υποχρεωτικά, οπότε θα κάνεις και μαθήματα από τους άλλους τομείς του βιολογικού. Γενικά επειδή η βιολογία είναι πολύ ευρύς κλάδος θα κάνεις και άλλα μαθήματα πέρα από αυτά που αφορούν αυτό με το οποίο θες να ασχοληθείς, αυτό είναι αναπόφευκτο σε όποιο βιολογικό και να πας δυστυχώς.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top