Βιντεοπαιχνίδια

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Σοβαρά μιλάς ή το λες κοροιδευτικά? Πάντως και εγώ θα ήθελα μια ταινία για την ιστορία, αφού δεν είχε υπότιτλους. Φυσικά εννοείται ότι προτιμώ το παιχνίδι, αλλά και μια ταινία δεν θα ήταν άσχημη.

Από γραφικά δεν έχω πρόβλημα, αλλά όπως είπα τα γραφικά είναι για τις ταινίες, στα παιχνίδια με ενδιαφέρει το gameplay και το κάτι καινούριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 836 μηνύματα.
Από γραφικά δεν έχω πρόβλημα, αλλά όπως είπα τα γραφικά είναι για τις ταινίες, στα παιχνίδια με ενδιαφέρει το gameplay και το κάτι καινούριο.
Δηλαδή το λες κοροιδευτικά, έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 836 μηνύματα.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εννοείται... CoD 2 από τα καλύτερα shooter ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Απο το διαγωνισμο του GameSpot για τον καλυτερο χαρακτηρα σε videogame νικητης βγηκε ο Gordon Freeman (Half Life). Εσκισε το Μαριο yay! https://www.gamespot.com/greatest-vi...ex.html?topic_id=27072104&tag=topslot;thumb;1

"Raise your crowbars to the sky, for the one free man stands triumphant."
Οπως λεει ενας σε σχολιο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantinos

Νεοφερμένος

Ο Constantinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιαλυσός (Ρόδος). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
the legend of ZELDA twilight princess!!!! καταπληκτικό στο wii
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Shooter καλό είναι το COD2. Shooter-strategy είναι πολύ καλό το Crysis. Εμένα μ'άρεσε. Προσωπικά παίζω περισσότερο το COD2 γιατί αυτό βρίσκεται και στο πισί μου. Το Crysis είναι στο πισί του αδερφού μου. Από στρατηγικής προτιμώ το Age of Mythology, Civilization IV και Empire Earth II. Αδρεναλίνης μου αρέσει το Need For Speed Carbon. Και επίσης μου αρέσει το Sims 2 (όπως και σε πολλούς άλλους) που δεν κατηγοριοποιείται. Από expansion packs έχω: Seasons, Pets, Celebration Stuff, Free time.

Ένα αρκετά καλό που μου άρεσε ήταν το NBA08. Υποθέτω ότι τα επόμενα θα ήταν καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Shooter καλό είναι το COD2. Shooter-strategy είναι πολύ καλό το Crysis. Εμένα μ'άρεσε. Προσωπικά παίζω περισσότερο το COD2 γιατί αυτό βρίσκεται και στο πισί μου. Το Crysis είναι στο πισί του αδερφού μου. Από στρατηγικής προτιμώ το Age of Mythology, Civilization IV και Empire Earth II. Αδρεναλίνης μου αρέσει το Need For Speed Carbon. Και επίσης μου αρέσει το Sims 2 (όπως και σε πολλούς άλλους) που δεν κατηγοριοποιείται. Από expansion packs έχω: Seasons, Pets, Celebration Stuff, Free time.

Ένα αρκετά καλό που μου άρεσε ήταν το NBA08. Υποθέτω ότι τα επόμενα θα ήταν καλύτερα.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε δεν παίζει να το είπες αυτό Χααχαχαχαχ.
Έγραψες ιστορία Μαράκι, θα το λέω στους φίλου μου τους gamers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
strategy δε θα το ελεγα με τιποτα...
το Crysis ελεγε τρομερα απο γραφικα αλλα ειχαν κανει προχειρη δουλεια στο A.I. που χαλουσε αρκετα την εμπειρια του παιχνιδιου και ουσιαστικα ολη η προσπαθεια που εκαναν με τα γραφικα τους βγηκε αρνητικα στο A.I.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Το μόνο παιχνίδι fps strategy που παίζεται σήμερα και εδώ και πολλά χρόνια (καταλαβαίνεται που το πάω) είναι το counter strike χωρίς στρατηγική η ομάδα είναι χαμένοι από χέρι. Όλα τα άλλα είναι σχεδόν hit and run.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Το Nexuiz θυμίζει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ counter strike. Βασικά είναι σχεδόν το ίδιο με διαφορετικές πίστες και όπλα, αλλά τα Sniper δεν γαμάνε με μία ριξιά. Επίσης, είναι λίγο πιο hardcore... :hmm:. Άσε που τρέχει και σε Windows, και σε Linux αλλά το κυριότερο και σε OS X. Και μιας κι εγώ είναι γνωστό ότι δεν τρέχω windows και δεν μπορώ να παίξω counter strike, βολεύομαι και μ' αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostisKar

Νεοφερμένος

Ο kostisKar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδιά, άμα έχετε καινούριο PC με καλή κάρτα γραφικών σας προτείνω το CRYSIS. Είναι απλά τέλειο!!! Τα γραφικά σκίζουν!!!!

εγώ παίζω το CRYSIS, Call of Duty 2,4 multiplayer, Second Life (είναι δωρεάν, download από secondlife.com) και το age of empires 3 ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Απο το Crysis μ'αρεσε η ιστορια παντως. Ειδικα εκει που μπαινεις στο βουνο ηταν τρελη πορωση με το zero gravity.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=n7VAhzPcZ-s[/ame]

Το καλύτερο βίντεο που βγήκε για παιχνίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βλακειες λεει βασικα. Ναι σιγουρα το gameplay ειναι το πιο σημαντικο αλλα δε σημαινει οτι ενα παιχνιδι δε μπορει να εχει καλη ιστορια και να το ευχαριστηθεις για αυτο. Ή καλα γραφικα. Αυτη η αποψη εμενα μου κανει για τελειως δηθεν χαρντκοριλικι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Το καλυτερο game ειναι το Age Of Mythology...
Επισης ωραιο ειναι και το Grand Theft Auto...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Βλακειες λεει βασικα. Ναι σιγουρα το gameplay ειναι το πιο σημαντικο αλλα δε σημαινει οτι ενα παιχνιδι δε μπορει να εχει καλη ιστορια και να το ευχαριστηθεις για αυτο. Ή καλα γραφικα. Αυτη η αποψη εμενα μου κανει για τελειως δηθεν χαρντκοριλικι.

Από την πρώτη στιγμή που έπαιξα counter strike 1,6 και μέχρι σήμερα, είναι το καλύτερο fps για μένα, και αντικειμενικά στο είδος του, σίγουρα. Έχει τα χειρότερα γραφικά από όλα τα παιχνίδια που παίζονται στα πρωταθλήματα αλλά παρόλα αυτά παίζει ακόμα σήμερα και είναι το μόνο παιχνίδι που είναι τόσο διαχρονικό, έχω ακούσει ότι Κινέζοι στρατηγοί εκπαιδεύουν στρατιώτες με αυτό το παιχνίδι σε θέματα τακτικής κιόλας.
Ότι παιχνίδι με καλή ιστορία θα βγει στο τομέα αυτό, ότι παιχνίδι με τελεία γραφικά θα βγει δεν πρόκειται να ξεπεράσει το counter strike ΠΟΤΕ, μπορεί για λίγο, για 2 χρόνια, αλλά μετά θα ξεχαστεί.
Σήμερα παίζουμε Μαριο ακόμα, μπορεί όχι αλλά παραδεχόμαστε ότι ήταν και γαμώ τα παιχνίδια, κανείς δεν θυμάται τα παιχνίδια του 3DO πχ ήταν τέλεια σε γραφικά τέλεια σε ιστορία αλλά άσχετα στο gameplay. Τι να το κάνω το γραφικό τώρα που έχω crisis, το ίδιο θα λέμε και αύριο τι να το κάνω το crisis, τώρα μπορώ να παίζω παιχνίδια στο μυαλό μου με πλασματική πραγματικότητα. Όμως το gameplay του cs θα μείνει.
Προσωπικά μισώ τα παιχνίδια με καλό story και χάλια gameplay όπως πχ μερικά παιχνίδια του legacy of kain, είναι μια από της καλύτερες ιστορίες σε παιχνίδι και άνετα θα έμπαινε σε ένα βιβλίο, μακάρι να έμπαινε σε ένα βιβλίο να μην χρειαστεί να σπαταλάω χρόνο παίζοντας ένα γελοίο παιχνίδι.
Το βιντεάκι πιο πολύ απευθυνόταν στους θεατές που βάζουν ως πρώτο κριτήριο τα γραφικά και δεν καταλαβαίνω που διαφωνείς τα γραφικά και το στόρη είναι δευτερεύων σε ένα Game.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top