Βιντεοπαιχνίδια

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Darkfall Online. μισοελληνικό μισονρβηγικό. Φοβερό όμως και αν σκεφτεί κανείς ότι θα έχει παγκόσμια απείχηση, έμπλεξε στη γραφειοκρατία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Darkfall Online. μισοελληνικό μισονρβηγικό. Φοβερό όμως και αν σκεφτεί κανείς ότι θα έχει παγκόσμια απείχηση, έμπλεξε στη γραφειοκρατία .

Αυτό λέμε.
Δεν έχει καταφέρει να βγεί κανένα αξιόλογο ακόμα ελληνικό.
Ίσως το Συνομωσίες (αν και με άθλια γραφικά για την εποχή του ακόμα) και το The Exchange Student (πολύ καλά γραφικά και πολύ καλές κριτικές αλλα είναι παιχνίδι...flash)

Αλλα όλα τα αναμενόμενα, Darkfall Online, Theseis και ένα άλλο που είχα δει δεν θυμάμαι πως το λένε έχουν παγώσει. Και καθόμαστε και δίνουμε για την κάθε μπούρδα 40 ευρώ και το εκθειάζουμε επειδή είναι ελληνικό, ενώ casual games του ενός ατόμου που τα δίνει 10 ευρώ το steam τους ρίχνουνε χιλιόμετρα.

Δηλαδή τι να κλάσει το 1453-1821 μπροστά στο World of Goo, το Noitu Love 2 ή το Audiosurf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όσο μένουμε όμως στο "για Ελληνικό, είναι τέλειο" και δεν το κρίνουμε όπως θα κρίναμε ένα ξένο παιχνίδι, θα μένουμε να έχουμε μετριότητες.

Εδώ και 15 χρόνια μπούρδες βγάζουμε, κακά τα ψέμματα. Μόνο σε ξένα studios κάνουμε αξιόλογα πράγματα.

Δεν το έχω παίξει, αλλα απο τα γραφικά του και μόνο με απωθεί να το αγοράσω (ειδικά για 40-πόσο-κάνει ευρώ)


24 ευρώ κάνει, έλεος, σιγά τα λεφτά πια. Και το καλό παιχνίδι δε φαίνεται από τα γραφικά του αλλά από το gameplay του. Ούτε το Civ4, ούτε τα παιχνίδια της paradox έχουν καλά γραφικά αλλά έχουν τεραααστιο βάθος και σε κρατούν κολλημένο για ώρες, εκτός του ότι έχουν αναγνωριστεί (ιδιαίτερα το Civ4) ως μερικά από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών.

Εμένα τουλάχιστον, η λογική του "παίρνω παιχνίδι μόνο αν έχει καλά γραφικά" με βρίσκει κάθετα αντίθετο. Πολύ αμερικανοποιηθήκαμε μου φαίνεται.

Και στο κάτω κάτω, δε θα συγκιθεί το ελληνικό budget και η βιομηχανία παιχνιδιών με το budget και τη βιομηχανία παιχνιδιών άλλων ισχυρών χωρών που παράγουν χιλιάδες παιχνίδια κάθε χρόνο και είναι πολλαπλάσιες σε πληθυσμό χώρες από την Ελλάδα.



(συγχωρέστε μου τη χάλια έκφραση, με 38 πυρετό κάτω από μια κουβέρτα γράφω :S )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
24 ευρώ κάνει, έλεος, σιγά τα λεφτά πια. Και το καλό παιχνίδι δε φαίνεται από τα γραφικά του αλλά από το gameplay του. Ούτε το Civ4, ούτε τα παιχνίδια της paradox έχουν καλά γραφικά αλλά έχουν τεραααστιο βάθος και σε κρατούν κολλημένο για ώρες, εκτός του ότι έχουν αναγνωριστεί (ιδιαίτερα το Civ4) ως μερικά από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών.

Εμένα τουλάχιστον, η λογική του "παίρνω παιχνίδι μόνο αν έχει καλά γραφικά" με βρίσκει κάθετα αντίθετο. Πολύ αμερικανοποιηθήκαμε μου φαίνεται.

Και στο κάτω κάτω, δε θα συγκιθεί το ελληνικό budget και η βιομηχανία παιχνιδιών με το budget και τη βιομηχανία παιχνιδιών άλλων ισχυρών χωρών που παράγουν χιλιάδες παιχνίδια κάθε χρόνο και είναι πολλαπλάσιες σε πληθυσμό χώρες από την Ελλάδα.



(συγχωρέστε μου τη χάλια έκφραση, με 38 πυρετό κάτω από μια κουβέρτα γράφω :S )

Λίγα είναι τα 24 ευρώ για μέτριο game;
Όχι δεν το μετράς μόνο απο τα γραφικά, αλλα εν έτη 2008 είναι απαράδεκτο να έχεις τέτοια γραφικά, φαίνεται σαν να πήγες να βγάλεις μια αρπαχτή. Το CIV 4 είναι χρόνια πιο παλιό και παρόλα αυτά έχει καλά γραφικά και δεν νομίζω να συγκρίνεται με την καμία σε βάθος με την ωρα της απελευθέρωσης.

Επίσης η δικαιολογία του low budget δεν ισχύει με την καμία, απο τη στιγμή που βλέπεις casual games του ενός ατόμου ΧΩΡΙΣ budget και είναι 100 φορές καλύτερα σε ποιότητα γραφικών

Δεν είπα οτι είναι άσχημα λόγω του οτι είναι 2d or sth, απλά τα γραφικά του δεν είναι καν όμορφα.

Δεν είπε κανείς κάτι για την έκφραση σου, άραξε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πάντως το 1453-1821 το κάνανε φοιτητές, όχι προγραμματιστές επαγγελματίες.


Α, νομίζω ότι η ομάδα ανάπτυξης του Thesis σκόρπισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πάντως το 1453-1821 το κάνανε φοιτητές, όχι προγραμματιστές επαγγελματίες.

Και τα Casual Games φοιτητές τα κάνουνε, μη σου πω και μαθητές :D
Οι επαγγελματίες προγραμματιστές δεν κάθονται να ασχοληθούν με gaming στην Ελλάδα.

Άγνωστη η τύχη του Theseis, θα ήταν το πρώτο πραγματικά αξιόλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Αυτό λέμε.
Δεν έχει καταφέρει να βγεί κανένα αξιόλογο ακόμα ελληνικό.
Ίσως το Συνομωσίες (αν και με άθλια γραφικά για την εποχή του ακόμα) και το The Exchange Student (πολύ καλά γραφικά και πολύ καλές κριτικές αλλα είναι παιχνίδι...flash)

Αλλα όλα τα αναμενόμενα, Darkfall Online, Theseis και ένα άλλο που είχα δει δεν θυμάμαι πως το λένε έχουν παγώσει. Και καθόμαστε και δίνουμε για την κάθε μπούρδα 40 ευρώ και το εκθειάζουμε επειδή είναι ελληνικό, ενώ casual games του ενός ατόμου που τα δίνει 10 ευρώ το steam τους ρίχνουνε χιλιόμετρα.

Δηλαδή τι να κλάσει το 1453-1821 μπροστά στο World of Goo, το Noitu Love 2 ή το Audiosurf.

Λάθος φίλε μου το Darkfall όπου να ναι κυκλοφορεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Λάθος φίλε μου το Darkfall όπου να ναι κυκλοφορεί.

Απο το στόμα σου.
Και ελπίζω να μην είναι just another mmorpg (έχουμε κορεάτικα τέτοια να φάμε με τη σέσουλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Μάλλον θα είναι ο λόγος που θα βουήξουν τα περιοδικά. Από την beta μέχρι τώρα έχω ενθουσιαστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μάλλον θα είναι ο λόγος που θα βουήξουν τα περιοδικά. Από την beta μέχρι τώρα έχω ενθουσιαστεί.

Καλά και μόνο για το οτι βγήκε επιτέλους σωικό ελληνικό παιχνίδι είναι λόγος να βουήξουν τα περιοδικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Αυτό λέμε.
Δεν έχει καταφέρει να βγεί κανένα αξιόλογο ακόμα ελληνικό.
Ίσως το Συνομωσίες (αν και με άθλια γραφικά για την εποχή του ακόμα) και το The Exchange Student (πολύ καλά γραφικά και πολύ καλές κριτικές αλλα είναι παιχνίδι...flash)

Αλλα όλα τα αναμενόμενα, Darkfall Online, Theseis και ένα άλλο που είχα δει δεν θυμάμαι πως το λένε έχουν παγώσει. Και καθόμαστε και δίνουμε για την κάθε μπούρδα 40 ευρώ και το εκθειάζουμε επειδή είναι ελληνικό, ενώ casual games του ενός ατόμου που τα δίνει 10 ευρώ το steam τους ρίχνουνε χιλιόμετρα.

Δηλαδή τι να κλάσει το 1453-1821 μπροστά στο World of Goo, το Noitu Love 2 ή το Audiosurf.
λιγο ασχετο αλλα αυτο το εχω. βαρετο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Μέχρι και αύριο στις 11 που ανοίγει ο Γερμανος για να βάλω prepaid θα παίζω Oblivion , αλλά με κάπυ 200+ mods μέσα. + patches, + Plug-ins, + expansion. Ελπίζω να λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εντάξει, καλό είναι αλλά τεράστιο. Είχα βαρεθεί να κλείνω τις πύλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheJoker

Νεοφερμένος

Ο TheJoker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
συντομα θα βγει και το killzone 2 για ps3!πιστεω πως θα ειναι τελειο:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Επιτέλους.Ανυπομονώ σαν τρελός.

Amidst all the excitement of today's Party Pack and Ultimate Box announcements (check them out here on the blog), we almost overlooked the fact that we're giving you lots more information on the PC game, so here 's a quick post for PC fans looking forward to a little Burnout action.

We can finally announce that the game will be made available at the same time as the console versions of Burnout� Paradise The Ultimate Box in Feb 2009. It will feature all the same content - that means a radically enhanced Burnout Paradise plus Cagney, Bikes and Party packs.

If you've missed our previous posts, head over to the PC home page for an up-to-date summary of everything we've announced so far.


Πηγή:https://www.criteriongames.com/index.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Αύριο λογικά θα ξεκινίσω το bully.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasis

Νεοφερμένος

Ο anastasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εμένα μου αρέσουν κυρίως παιχνίδια στρατηγικής όπως call of duty 1,2,3,4,5 -medal of honor- syphon filter(παλιο παιχνιδακι του ps1)-age of empire και καποια αλλα παιχνιδια που δεν νομιζω να τα ξερουν πολλοί.(Knights and merchants-corsairs gold. Eμμ τι αλλό? α ναι. παιχνίδια με αυτοκίνητα οπως gran tourismo 1,2,3,4( το 5 δεν το εχω παιξει) ολα τα need for speed.( απο το hot pursuit μεχρι το undercover)

παιχνίδια ανούσια και χωρίς σκοπό (πχ lineage και τέτοια δεν μ'αρέσουν)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
TA COD δεν είναι στρατηγικής. FPS είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasis

Νεοφερμένος

Ο anastasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
TA COD δεν είναι στρατηγικής. FPS είναι.


ναι αλλα θέλουν μια στρατηγική για να τα περάσεις

δεν πας έτσι στο φλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Τακτική θέλει, αν και στα πιο πολλά η Α.Ι είναι ανύπαρκτη για να αρχίσουν να σου ρίχνουν περνάει κάμια ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top