Βιντεοπαιχνίδια

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Starcraft? Όχι, με προκαταβάλλει ο τίτλος. :p

Οχι, αν εχεις δοκιμασει κανα αλλο παιχνιδι ρωταω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
To Starcraft πάντως, πέρα από το ασύγκριτο(και το εννοώ αυτό) multiplayer έχει καταπληκτικό σενάριο, με τρομερούς χαρακτήρες, ανατροπές και καταστάσεις. Ούτε εμένα μου αρέσουν ιδιαίτερα οι διαστημικές ιστορίες αλλά για το sc αυτός ο χαρακτηρισμός είναι φτωχός και άδικος κατά τη γνώμη μου.

Επίσης είναι ότι πιο κοντά έχει βγάλει η Blizzard στο Warcraft II (συμπεριλαμβανομένου και του Warcraft III).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Οχι, αν εχεις δοκιμασει κανα αλλο παιχνιδι ρωταω.

Από φανταστικά;

Ναι, ένα φάιναλ φάντασυ στο γκέιμ μπόυ ( το παράτησα εντός μισάωρου ) , το final fantasy: crisis core (έπαιξα την πρώτη πίστα, σιχάθηκα τα κινεζογιαπωνέζικα ονόματα και το ξαπόστειλα) το halo 3 (έπαιξα λίγο τουτόριαλ, αλλά μετά η ιστορία με ξενέρωσε και το γύρισα πίσω) το empire earth 3 (το νοίκιασα νομίζοντας ότι θα είναι σαν το 2, ξενέρωσα και το γύρισα κι αυτό πίσω αυθημερόν) και το C&C tiberium wars ( μόλις είδα την προπαγάνδα το απεγκατέστησα και το γύρισα αμέσως πίσω).


To μόνο φανταστικό που μου άρεσε ελαφρώς και το τερμάτισα με τα χιλια ζόρια (επειδή το αγόρασα και δεν ήθελα να πανε στο βρόντο 60 ευρώ) ήταν το gears of war στο 360.



Τα καλύτερα που έχω παίξει πάντως είναι τα εντελώς αληθοφανή στρατηγικής, όπως η σειρά total war και όλες οι παιχνιδάρες των φανταστικών σουηδών. (paradox)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Τα καλύτερα που έχω παίξει πάντως είναι τα εντελώς αληθοφανή στρατηγικής, όπως η σειρά total war και όλες οι παιχνιδάρες των φανταστικών σουηδών. (paradox)

Να δοκιμάσεις το Europa Universalis (έχει και expansion packs: το Napoleon' s Ambition & In Nomine). 1000000 φορές καλύτερο από το Hearts of Iron!!!:):iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Από φανταστικά;

Ναι, ένα φάιναλ φάντασυ στο γκέιμ μπόυ ( το παράτησα εντός μισάωρου ) , το final fantasy: crisis core (έπαιξα την πρώτη πίστα, σιχάθηκα τα κινεζογιαπωνέζικα ονόματα και το ξαπόστειλα) το halo 3 (έπαιξα λίγο τουτόριαλ, αλλά μετά η ιστορία με ξενέρωσε και το γύρισα πίσω) το empire earth 3 (το νοίκιασα νομίζοντας ότι θα είναι σαν το 2, ξενέρωσα και το γύρισα κι αυτό πίσω αυθημερόν) και το C&C tiberium wars ( μόλις είδα την προπαγάνδα το απεγκατέστησα και το γύρισα αμέσως πίσω).


To μόνο φανταστικό που μου άρεσε ελαφρώς και το τερμάτισα με τα χιλια ζόρια (επειδή το αγόρασα και δεν ήθελα να πανε στο βρόντο 60 ευρώ) ήταν το gears of war στο 360.



Τα καλύτερα που έχω παίξει πάντως είναι τα εντελώς αληθοφανή στρατηγικής, όπως η σειρά total war και όλες οι παιχνιδάρες των φανταστικών σουηδών. (paradox)


Μαλιστα. Υπαρχουν απειρα παιχνιδια παντως και δεν εχεις παιξει τοσα πολλα, δε βλεπω το λογο να εχεις τοσο αρνητικη σταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μαλιστα. Υπαρχουν απειρα παιχνιδια παντως και δεν εχεις παιξει τοσα πολλα, δε βλεπω το λογο να εχεις τοσο αρνητικη σταση...

Δε θέλω να έχω ξανά τραυματικές εμπειρίες, τρεχάλα δεκάλεπτη, 3 ευρω και ξανά τρεχάλα δεκάλεπτη μέσα σε 2 ώρες :p




Κρουκ, δεν κατάλαβες, όταν είπα ότι έχω τις παιχνιδάρες της paradox, εννοούσα ΟΛΕΣ. Δηλαδή έχω.

Europa Universalis 1, 2, 3
Hearts of Iron 1,2 & Armageddon & Doomsday
Victoria

Φυσικά, προτίμησα πιο πολύ το hoi2 Armageddon γιατί έχει Έλληνες. Αφού πήρα βαλκάνια, μέση ανατολή, περσία, αφγανιστάν και τη Βιέννη, βαρέθηκα, ξεκίνησα με Γερμανούς το 36' και το 43' παραδιδόταν και ο τελευταίος συμμαχικός στρατιώτης.

Στο γιουροπα 3 παίρνω Μοριά, κατακτώ Αθήνα, Επτάνησα και Νάξο και με τρώνε λάχανο οι Οθωμανοί. Pointless.

(I love NUKEing)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μαλιστα. Υπαρχουν απειρα παιχνιδια παντως και δεν εχεις παιξει τοσα πολλα, δε βλεπω το λογο να εχεις τοσο αρνητικη σταση...

Μάλλον δεν του αρέσει το concept του φανταστικού γενικά οπότε pointless να τον πείσεις (είναι σαν να προσπαθείς να πείσεις εμένα να παίξω ρεαλιστικό παιχνίδι που δεν τα μπορώ με τίποτα)

Ο καθένας ψάχνει διαφορετικά πράγματα.
Κανένα action θέλω καλό να ξεσκάσω λίγο μετά την εξεταστική. Αν είναι δυνατόν με γαμάτη ιστορία και παναπλο ανεγκέφαλο χειρισμό, καμια ιδεά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Μάλλον δεν του αρέσει το concept του φανταστικού γενικά οπότε pointless να τον πείσεις (είναι σαν να προσπαθείς να πείσεις εμένα να παίξω ρεαλιστικό παιχνίδι που δεν τα μπορώ με τίποτα)

Ο καθένας ψάχνει διαφορετικά πράγματα.
Κανένα action θέλω καλό να ξεσκάσω λίγο μετά την εξεταστική. Αν είναι δυνατόν με γαμάτη ιστορία και παναπλο ανεγκέφαλο χειρισμό, καμια ιδεά;

Counter-Strike, το πιο απλο και διασκεδαστικο παιχνιδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Counter-Strike, το πιο απλο και διασκεδαστικο παιχνιδι.
Εχμ, εντάξει, όχι και τόσο mindless.
Θέλω επίσης να έχει κάποιο στόρυ, απλό-όχι σπαστικό- χειρισμό (το cs μου σπάει τα νεύρα το πόσο αργό είναι) και κυρίως να παίζεται single player και κατα προτίμηση να έχει και κανένα γραφικούλι να χαίρομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Παίξε το Far Cry 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Counter-Strike, το πιο απλο και διασκεδαστικο παιχνιδι.

Αν σου αρέσουν τα fps δοκίμασε και F.E.A.R online.. Πολύ καλύτερο απο το CS κατά την άποψή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αν σου αρέσουν τα fps δοκίμασε και F.E.A.R online.. Πολύ καλύτερο απο το CS κατά την άποψή μου...
Δεν μου αρέσει το CS (το σιχαίνομαι αυτό, όπως και την dota) καθόλου και δεν αντέχω τα online fps, δεν έχουν ιστορία και είναι κ ο κάθε καθυστερημένος μέσα.

To Devil May Cry το έχει παίξει κανείς;
Και ένα άλλο, το x-blade.
Τι λένε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις παιχνιδι καλο σαν το CS h call of duty?
Α!Πολυ καλο επισης το ghost recon advanced warfighter 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις παιχνιδι καλο σαν το CS h call of duty?
Α!Πολυ καλο επισης το ghost recon advanced warfighter 2

Σαν το Call of duty εξισου καλο ειναι και το MEDAL OF HONOR: AIRBORNE, BROTHER IN ARMS..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimbadunas

Νεοφερμένος

Ο μικρος D I C E αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αράχωβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
πρεπει να μαθω κανα κολπακι για να παρουμε την Dion αν ξερει κανας λινετζας ασ πει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
To Devil May Cry το έχει παίξει κανείς;

Dmc4 παίζω αυτόν τον καιρό.. Καθαρά action παιχνίδι:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Για 2 μέρες που ξέμεινα από prepaid, το έριξα στο Spore.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
"1453-1821 H ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗΣ"

Το παιχνίδι τα σπάει, για Ελληνικό, είναι τέλειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
"1453-1821 H ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗΣ"

Το παιχνίδι τα σπάει, για Ελληνικό, είναι τέλειο.

Όσο μένουμε όμως στο "για Ελληνικό, είναι τέλειο" και δεν το κρίνουμε όπως θα κρίναμε ένα ξένο παιχνίδι, θα μένουμε να έχουμε μετριότητες.

Εδώ και 15 χρόνια μπούρδες βγάζουμε, κακά τα ψέμματα. Μόνο σε ξένα studios κάνουμε αξιόλογα πράγματα.

Δεν το έχω παίξει, αλλα απο τα γραφικά του και μόνο με απωθεί να το αγοράσω (ειδικά για 40-πόσο-κάνει ευρώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top