Βιβλίο με ανεπτυγμένες εκθέσεις για τη Γ' Λυκείου

Joana2002

Νεοφερμένος

Η Joana2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για σας! Είμαι μαθήτρια γ λυκείου, ζητάω να βρω ένα βιβλίο με ανεπτυγμένες εκθέσεις. Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε κάτι να μου προτείνετε, έχω ακούσει να πατακη σαβαλλας αλλα θα ήθελα λίγο και την γνώμη σας
Θέλω να υπάρχει πολύ υλικό μέσα ώστε να μην αφήσω τίποτα απ'εξω
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για σας! Είμαι μαθήτρια γ λυκείου, ζητάω να βρω ένα βιβλίο με ανεπτυγμένες εκθέσεις. Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε κάτι να μου προτείνετε, έχω ακούσει να πατακη σαβαλλας αλλα θα ήθελα λίγο και την γνώμη σας
Θέλω να υπάρχει πολύ υλικό μέσα ώστε να μην αφήσω τίποτα απ'εξω

Καλησπέρα, εαν θελεις να δουλεψεις ασκησεις-θεωρεία-μοντέλα απαντήσεων-μεθοδολογία στα κριτήρια σου προτείνω το βοήθημα της ελληνοεκδοτικης (2020). Για τις θεματικές ενότητες δεν υπαρχουν και πολλα βοηθήματα αλλα θα σου δωσω τρεις συμβουλές:
▪︎Ψαξε και μόνη σου διαφορά θέματα έκθεσης και κρατα επαφη με την επικαιρότητα σε διαφορά θέματα (θα σε βοηθήσει στο αρθρο).

▪︎Κανε μια έρευνα και θα βρεις διαφορά διαγράμματα σχετικά με τα θέματα του Λυκείου, ή έστω σημειώσεις που μπορείς να διαβάσεις να εκτυπώσεις και να μελετήσεις

▪︎Διάβασε κείμενα και ΜΗΝ μαθαίνεις απέξω τα διαγράμματα και τις ιδέες που συναντάς. Αντίθετα να προσπαθείς να εξοικειώνεσαι με αυτές διαβάζοντας κείμενα και λύνοντας κριτήρια. Βάλε στόχο να γράφεις πολλές εκθέσεις τον μήνα (εγώ γράφω 4).
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για σας! Είμαι μαθήτρια γ λυκείου, ζητάω να βρω ένα βιβλίο με ανεπτυγμένες εκθέσεις. Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε κάτι να μου προτείνετε, έχω ακούσει να πατακη σαβαλλας αλλα θα ήθελα λίγο και την γνώμη σας
Θέλω να υπάρχει πολύ υλικό μέσα ώστε να μην αφήσω τίποτα απ'εξω
Εγώ χρησιμοποίησα αυτό, είναι 3 βιβλία και αναλύουν με πολύ καλά κείμενα περίπου 200 θέματα έκθεσης.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top