Βιβλία Vs Tablets

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.


Τι έχετε να πείτε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Το έχω δει αυτό το βίντεο, τα σπάει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ελπίζω να έρθει σύντομα στην Ελλάδα και να μην είναι πολύ ακριβό...Είναι πραγματική καινοτομία πάντως! Θα αλλάξει τον τρόπο με τον οποίο βλέπουμε και αντιλαμβανόμαστε τον κόσμο καθώς επίσης και τον τρόπο που βιώνουμε την μάθηση. Τι tablets και μαλακίες! BOOK FTW!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Πολύ έξυπνο βίντεο! Κοντεύουμε να ξεχάσουμε τι είναι το βιβλίο και σε τι χρησιμεύει!
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα αντικατασταθεί πλήρως από ηλεκτρονικά μέσα, γιατί πάντα θα υπάρχουν εκείνοι που-όπως εγώ- δεν μπορούν να διαβάσουν χωρίς το βιβλίο στα χέρια τους. Και το e-book δεν είναι η λύση. Άλλη η ομορφιά και άλλη η λειτουργικότητα του τυπωμένου βιβλίου.
Σε λίγα χρόνια, τα παιδιά θα έχουν απομακρυνθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό από το βιβλίο, όχι πως δε συμβαίνει ήδη, απλώς τουλάχιστον έχουν ακόμη την υποχρεωτική επαφή μαζί του, έστω και στα πλαίσια του σχολείου. Σιγά σιγά τείνουμε προς την αντικατάσταση του σχολικού εγχειριδίου από ηλεκτρονικά μέσα. https://blogs.sch.gr/stratilio/archives/1274 Φρίττω στην ιδέα μιας τάξης με παιδάκια δημοτικού που δεν θα ξέρουν πως να πιάσουν το μολύβι και θα κοιτούν προσηλωμένα-έως και αποβλακωμένα-επί 6-7 ώρες μια οθόνη υπολογιστή.
Πάντως σε ορισμένες χώρες σε λίγα χρόνια ίσως το παραπάνω βίντεο καταστεί απαραίτητο σε περίπτωση που υπάρξει επαφή με αυτό το "Α.Τ.Α" (αγνώστου ταυτότητας αντικείμενο)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ελπίζω να έρθει σύντομα στην Ελλάδα και να μην είναι πολύ ακριβό...Είναι πραγματική καινοτομία πάντως! Θα αλλάξει τον τρόπο με τον οποίο βλέπουμε και αντιλαμβανόμαστε τον κόσμο καθώς επίσης και τον τρόπο που βιώνουμε την μάθηση. Τι tablets και μαλακίες! BOOK FTW!

Όντως,Σίγυρα θα το προλαβουν τα παιδια μας,ποσο μαλλον τα εγγονια μας.Για σκεψουυ:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Cool!Μόνο να βρεθεί η φόρμουλα ώστε έχοντας ένα βιβλίο να τα έχεις όλα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spakon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Έξυπνο... Στα πρώτα δευτερόλεπτα ψάρωσα κανονικά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Έξυπνο... Στα πρώτα δευτερόλεπτα ψάρωσα κανονικά...:P

Cool!Μόνο να βρεθεί η φόρμουλα ώστε έχοντας ένα βιβλίο να τα έχεις όλα ;)

Το έχω δει αυτό το βίντεο, τα σπάει :)

όπως βλέπεις Μελινα αν και εχεις δικιο πρεπει να εξελισσομαστε.Εγω βλεπω 3 ατομα εως τωρα(φαντασου ποσοι αλλοι στον κοσμο) να ενθουσιαζονται με την ιδεα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
όπως βλέπεις Μελινα αν και εχεις δικιο πρεπει να εξελισσομαστε.Εγω βλεπω 3 ατομα εως τωρα(φαντασου ποσοι αλλοι στον κοσμο) να ενθουσιαζονται με την ιδεα!

Κι εγώ ψάρωσα στην αρχή!
Ναι, σωστά, μην μείνω και πίσω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κι εγώ ψάρωσα στην αρχή!
Ναι, σωστά, μην μείνω και πίσω! :)

Δεν ειναι και τοσο χαλια να μενεις πισω.Χρειαζεται καποιες φορες.Απλα η εξελιξη ειναι ωραια αν το καλοσκεφτεις.Θα ειναι πιο οικονομικο.Δεν ειπα βεβαια να διαβαζουν τα μικρα παιδια απο e-books.Αλλα απο καποια ηλικια και μετα,τα λογοτεχνικα βιβλια και γενικα τα εξωσχολικα ..βολευει να διαβαζονται στο book!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δε ξέρω δεν μου αρέσει η ιδέα.
Καλή η εξέλιξη αλλά... δεν μπορείς να αντικαταστήσεις την εμπειρία ενός βιβλίου με ένα ebook, δε μπα να ναι iPad ή kindle... αν κάποιος αγαπά τα βιβλία το νιώθει, άλλοι απλά είναι αδιάφοροι. Το διάβασμα ενός βιβλίου είναι ολόκληρη διαδικασία, ολόκληρη εμπειρία. Η υφή της κάθε σελίδας, η μυρωδιά της...

Εμένα με πιάνει πονοκέφαλος μετά τα 10 λεπτά διαβάζοντας κάτι σε οθόνη πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
όχι βιβλια vs tablets.. E-books (ή κάτι τέτοιο) vs tablets
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Kαι γ@μω τις ανακαλύψεις..σας το προτεινω :Ρ κανω συλλογη...


εντιτ:για τα books μιλαω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
311081372_485417936959156_6269314847989247223_n.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top