Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
προτεινω το "ο χορος των μυστικων"!απλα ενα αψογο βιβλιο!
α!και το "στην ακρη του ουρανιου τοξου"απο την cecelia ahern
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
The book of tells - ονόματα δεν χρειάζονται για τέτοιου είδους βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Δεν το έχω διαβάσει το συγκεκριμένο... Έχω διαβάσει "Το Νανούρισμα" από τον ίδιο συγγραφέα, με το οποίο δεν εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα, αλλά δεν το βρήκα και κακό...

^^ Θα το πάρω τα Χριστούγεννα να το διαβάσω το δικό σου, αν είναι "άλλο πράμα":P
Το Νανούρισμα δεν το έχω διαβάσει.Όσον αφορά το "Ο επιζών",μην παραξενευτείς που οι σελίδες είναι αριθμημένες ανάποδα(αρχίζει απο την 302 και τελειώνει στην 1-όπως και τα κεφάλαια,απο το 47 στο 1).Απ'όσο ξέρω δεν είναι εκτυπωτικό λάθος :D.Εμένα το βιβλίο μου άρεσε και ας λέει ό,τι θέλει ο beautiful loser :P.Επίσης πριν λίγες μέρες τελείωσα και το "Στην ίδια πόλη υπό βροχή" του Πάκο Ιγκνάσιο Τάιμπο ΙΙ και ήταν πολύ καλό.Και αγόρασα και άλλα 2 βιβλία του ίδιου συγγραφέα,μιας και μου άρεσε το πρώτο :D.
Beautiful loser μου προτείνεις κανά καλό βιβλίο,κατά προτίμηση μυθιστόρημα,που να είναι ενδιαφέρον,να έχει κάποιο νόημα κλπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Το όνομα του ρόδου
Έγκλημα και τιμωρία
Όταν έκλαψε ο Νίτσε
Διαβάστε τα και θα με θυμηθείτε!

Για κάτι πιο ελαφρύ, δοκιμάστε Χόρχε Μπουκάι και ερευνήστε την ψυχή σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Mυθιστόρημα :hmm:

Φρανσ Καφκα - Η μεταμορφωση , η δικη
Ντοστογιεφσκι - Ο έφηβος ,Αδελφοί Καραμαζώφ ,Οι δαιμονισμένοι ,Έγκλημα και τιμωρία , το υπογειο
Τζακ λοντον - Σιδερενια φτερνα , Το καλεσμα της αγριας φυσης , Ο ασπροδοντης
Τομας Μανν - Το μαγικο βουνο
Μπαλζακ - Ευγενια Γκραντε , Μπαρμπα-γκοριο
Χένρι Τζέιμς - Το γυρισμα της βιδας
Όσκαρ Ουάιλντ -Το πορτραιτο του ντοριαν γκρευ
Τζοφερ Κονραντ - Η καρδια του σκοτους
Αλμπερ Καμυ - Η πανουκλα , η πτωση , ο ξενος
Εμιλυ Μπροντε - Ανεμοδαρμενα Υψη
Εμιλ Ζολα - Νανα
Χέρμαν Μέλβιλ - μομπυ ντικ
Βολταιρος - candide (δεν το χω πετυχει στα ελληνικα)
Σαρλοτ Μπροντε - Τζέιν Έυρ
Αντόν Τσέχωφ - Στέππα
Λέων Τολστόι - Πόλεμος και Ειρήνη , Άννα Καρένινα
Τζορτζ Έλιοτ - The Mill on the Floss, Middlemarch (δεν το χω πετυχει στα ελληνικα)
Βίκτωρ Ουγκώ - Οι Άθλιοι
Ουίλιαμ Μέικπις Θάκερεϊ - Το πανηγύρι της ματαιοδοξίας
Τσαρλς Ντίκενς - Δυσκολα Χρονια ,Μεγαλες Προσδοκιες
Στανταλ - Το κοκκινο και το μαυρο ,περι ερωτος
Αλεξανδρος Δουμας - Οι Τρεις Σωματοφύλακες
Μουρασάκι Σικίμπου - Η ιστορία του Γκέντζι
Ζαν-Πωλ Σαρτρ - Η ναυτια
Τζέιμς Τζόις - Οδυσσέας , Το Πορτραίτο του Καλλιτέχνη
Τζέιν Ώστεν - περηφανια και προκαταληψη
Ναμποκοφ Βλαντιμιρ - Λολιτα
Ντενί Ντιντερό - Ο ανιψιός του Ραμώ
Νικος καζαντζακης - Ο Βίος και Πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά
Μιγκέλ ντε Θερβάντες - Δον Κιχώτης
Μαρκ Τουαίην - Περιπέτειες του Τόμ Σώγιερ , Περιπέτειες του Χάκλμπερι Φιν
Άρθουρ Κόναν Ντόυλ - Οι Περιπέτειες του Σέρλοκ Χολμς
Φίλιπ Ντικ - Το Ηλεκτρικό Πρόβατο , Ο Άνθρωπος στο Ψηλό Κάστρο , Ούμπικ
Φρανκ Χερμπερτ - Dune
Ντον ΝτεΛίλο - λευκος θορυβος
Chuck Palahniuk - Είμαστε όλοι στοιχειωμένοι
Γιόχαν Βόλφγκανγκ Γκαίτε - Τα πάθη του νεαρού Βέρθερ
Sterne Laurence - Η ζωή και οι απόψεις του Τρίστραμ Σάντι
Μαίρη Σέλεϊ - Φρανκενστάιν
Μπραμ Στόκερ - Δρακουλας

Προς το παρον αυτα μου 'ρχονται στο μυαλο , δεν ειμαι πολυ των μυθιστορηματων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Mυθιστόρημα :hmm:

Φρανσ Καφκα - Η μεταμορφωση , η δικη
Ντοστογιεφσκι - Ο έφηβος ,Αδελφοί Καραμαζώφ ,Οι δαιμονισμένοι ,Έγκλημα και τιμωρία , το υπογειο
Τζακ λοντον - Σιδερενια φτερνα , Το καλεσμα της αγριας φυσης , Ο ασπροδοντης
Τομας Μανν - Το μαγικο βουνο
Μπαλζακ - Ευγενια Γκραντε , Μπαρμπα-γκοριο
Χένρι Τζέιμς - Το γυρισμα της βιδας
Όσκαρ Ουάιλντ -Το πορτραιτο του ντοριαν γκρευ
Τζοφερ Κονραντ - Η καρδια του σκοτους
Αλμπερ Καμυ - Η πανουκλα , η πτωση , ο ξενος
Εμιλυ Μπροντε - Ανεμοδαρμενα Υψη
Εμιλ Ζολα - Νανα
Χέρμαν Μέλβιλ - μομπυ ντικ
Βολταιρος - candide (δεν το χω πετυχει στα ελληνικα)
Σαρλοτ Μπροντε - Τζέιν Έυρ
Αντόν Τσέχωφ - Στέππα
Λέων Τολστόι - Πόλεμος και Ειρήνη , Άννα Καρένινα
Τζορτζ Έλιοτ - The Mill on the Floss, Middlemarch (δεν το χω πετυχει στα ελληνικα)
Βίκτωρ Ουγκώ - Οι Άθλιοι
Ουίλιαμ Μέικπις Θάκερεϊ - Το πανηγύρι της ματαιοδοξίας
Τσαρλς Ντίκενς - Δυσκολα Χρονια ,Μεγαλες Προσδοκιες
Στανταλ - Το κοκκινο και το μαυρο ,περι ερωτος
Αλεξανδρος Δουμας - Οι Τρεις Σωματοφύλακες
Μουρασάκι Σικίμπου - Η ιστορία του Γκέντζι
Ζαν-Πωλ Σαρτρ - Η ναυτια
Τζέιμς Τζόις - Οδυσσέας , Το Πορτραίτο του Καλλιτέχνη
Τζέιν Ώστεν - περηφανια και προκαταληψη
Ναμποκοφ Βλαντιμιρ - Λολιτα
Ντενί Ντιντερό - Ο ανιψιός του Ραμώ
Νικος καζαντζακης - Ο Βίος και Πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά
Μιγκέλ ντε Θερβάντες - Δον Κιχώτης
Μαρκ Τουαίην - Περιπέτειες του Τόμ Σώγιερ , Περιπέτειες του Χάκλμπερι Φιν
Άρθουρ Κόναν Ντόυλ - Οι Περιπέτειες του Σέρλοκ Χολμς
Φίλιπ Ντικ - Το Ηλεκτρικό Πρόβατο , Ο Άνθρωπος στο Ψηλό Κάστρο , Ούμπικ
Φρανκ Χερμπερτ - Dune
Ντον ΝτεΛίλο - λευκος θορυβος
Chuck Palahniuk - Είμαστε όλοι στοιχειωμένοι
Γιόχαν Βόλφγκανγκ Γκαίτε - Τα πάθη του νεαρού Βέρθερ
Sterne Laurence - Η ζωή και οι απόψεις του Τρίστραμ Σάντι
Μαίρη Σέλεϊ - Φρανκενστάιν
Μπραμ Στόκερ - Δρακουλας

Προς το παρον αυτα μου 'ρχονται στο μυαλο , δεν ειμαι πολυ των μυθιστορηματων.

Χαχαχα δεν είσαι των μυθιστορημάτων,αλλά μου έγραψες ένα κάρο βιβλία :D Μερικά απο αυτά τα έχω διαβάσει και,εννοείται,ήταν πολύ καλά.Φίλιπ Ντικ εννοείται όλα,Κόνραντ,Τουέιν κλπ Καλό γούστο,μπράβο :D Να σε ρωτήσω κάτι;Το "Λευκός θόρυβος" του Ντελίλο είναι καλό;Σκεφτόμουν να το πάρω,αλλά δεν ξέρω...Και επίσης,το 'Είμαστε όλοι στοιχειωμένοι" του Παλάνιουκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ε για το γραψα σημαινει πως πιστευω οτι ειναι καλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Ε για το γραψα σημαινει πως πιστευω οτι ειναι καλο :P
:lol::lol: Εντάξει,καλό θα είναι.Απλώς έχω ακούσει διάφορες κριτικές για το "Λευκός Θόρυβος",μερικές απο τις οποίες είναι αρνητικές,αλλά και πολλές θετικές εννοείται(όχι ότι έχει σημασία οι διάφορες κριτικές,το θέμα είναι ν'αρέσει σε μένα κλπ).Και κάτι άλλο.Μήπως έχει τύχει να διαβάσετε κάποιο βιβλίο του Μπρέτ Ίστον Έλις;Αν ναι,τότε πείτε μου ποιό,και ποιά η άποψή σας γι'αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ο έρωτας και ο θάνατος στη σκιά της ποίησης :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ronald White

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΑ:
Paulo Coelho - Μπριντα, Εντεκα λεπτα, Το Ημερολογιο ενος μαγου, Η μαγισσα του Πορτομπελλο, Ζαχιρ, Το Εγχειριδιο του Πολεμιστη του Φωτος, Στις οχθες του ποταμου Πιεδρα καθισα και εκλαψα.
Jostein Gaarder - (Φιλοσοφικο, αλλα δοσμενο με απλο, οχι απλοικο τροπο) Ο κοσμος της Σοφιας
ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑΣ-ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ:
Ronda Byrne - Το Μυστικο
Charles Haanel - Το κλειδι της ζωης

Αυτα... Καλη αναγνωση!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
"μην πιστευεις στην αληθεια"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
εχω διαβασει αρκετα βιβλια ομως προτεινω σιγουρα το εγκλημα και τιμωρια του Ντοστογιεφσκι,δεν υπαρχει πραγματικα,περιγραφει τοσο εντονα τα συναισθηματα και τον τροπο σκεψης του δολοφονου που νομιζεις οτι οντως ειναι ο ιδιος ο δολοφονος και πως τα εχει ζησει ολα αυτα....μου αρεσε απιστευτα γιατι δειχνει μεχρι που μπορει να φτασει ο ανθρωπος,ποσο αρρωστος και διεστραμενος μπορει να γινει απο τα παθη του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Προτείνω:

Δύναμη και οι 48 νόμοι της (δεν θυμάμαι συγγραφέα)
Ο ηγεμόνας- Μακιαβέλι
Τάδε έφη ζαρατούστρα- Νίτσε
Η τέχνη του πολέμου (δεν θυμάμαι συγγραφέα)
Η ψυχοπαθολογία της Καθημερινότητας- Σίγκμουντ Φρόυντ
Τα εις εαυτόν- Μάρκος Αυρήλιος

Αυτά είναι τα αγαπημένα μου, και τα θεωρώ βίβλο

+ η τέχνη της απάτης- Κέβιν Μίτνικ. Παλιό αλλά καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
διαβαζω τώρα ενα ωραιο βιογραφικο βιβλιο
''50 γυναικες που αλλαξαν τον κοσμο''
παρουσιαζει 50 γυναίκες, αναφερει απο παναγία μέχρι υπατία, ροζα παρκς, μεριλυν μονροε και μαργκαρετ θάτσερ. Λεει σημεια απο την βιογραφία τους αλλα και το πως διαμορφωσαν τον κοσμο μας. Μ αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Δε θα ήθελα να προτείνω βιβλίο, αλλά μία σειρά βιβλίων. Τις τελευταίες εβδομάδες με το "Βήμα Βιβλιοθήκη" κυκλοφορεί κάθε Παρασκευή (ή και Πέμπτη) και από ένα βιβλίο των μεγαλύτερων Ρώσων συγγραφέων. Με εξαίρεση το πρώτο, "Ταράς Μπούλμπα", η υπόθεση του οποίου με αφήνει παγερά αδιάφορη πιστεύω πως η σειρά είναι ιδιαίτερα προσεγμένη και κάθε βιβλίο είναι απλά εκπληκτικό (μέχρι στιγμής). Η μετάφραση είναι του Άρη Αλεξάνδρου, επομένως την προτείνω ανεπιφύλαχτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koti Horror

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μου άρεσε πολύ το διχασμένη γυναίκα της Σόφης Παππά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis dog

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
τρομοκρατια ή επανασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
παιδια ξερετε κανενα βιβλιο με μεσαιωνικα ξορκια και πολεμους?οχι το Lord of the rings αλλα κατι παρομοιο?
το eragon να παρεις ειν πολυ ωραιο:D(το πρωτο τουλαχιστν βιβλιο γιατι το 2ο δν μ πολυαρεσε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
το eragon να παρεις ειν πολυ ωραιο:D(το πρωτο τουλαχιστν βιβλιο γιατι το 2ο δν μ πολυαρεσε)



Έχω διαβάσει όλα τα βιβλία της τριλογίας της '' Κληρονομιάς'' (Εραγκον, Πρωτότοκος και Μπρισινγκρ) και μου φάνηκαν τέλεια!!!!!! Έκτος από αυτά συστήνω ανεπιφύλακτα όλα τα βιβλία της ''Λάουρας'' του Πέτερ Φρόιντ και τα δύο βιβλία του Στιούαρτ Χιλ ''Η κραυγή του Άισμαρκ'' και το '' Σπαθί της Φωτιάς'':no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Έχω διαβάσει όλα τα βιβλία της τριλογίας της '' Κληρονομιάς'' (Εραγκον, Πρωτότοκος και Μπρισινγκρ) και μου φάνηκαν τέλεια!!!!!! Έκτος από αυτά συστήνω ανεπιφύλακτα όλα τα βιβλία της ''Λάουρας'' του Πέτερ Φρόιντ και τα δύο βιβλία του Στιούαρτ Χιλ ''Η κραυγή του Άισμαρκ'' και το '' Σπαθί της Φωτιάς'':no1:
τα εχω διαβασει αυτα στο κυκλο κληρονομια θα βγει και 4 το ηξερας
εγω προτηνω το Γενεια X-net του Κορυ Ντοκτοροου!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top