Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δημητρης Καμπουρακης-Μια σταγονα ιστορια, 2 τομοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Έχω διαβάσει το 2ο και μου φάνηκε άθλιο το στιλ του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Γενικώς δεν είμαι πολύ των βιβλίων αλλά μ'αρέσει πολύ ο H.P.Lovecraft και ο E.A.Poe :) και το Harry Potter βεβαίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Stephen King-Το Αυτο
Τελειο βιβλιο...Σας το προτεινω ανεπιφυλακτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Illuminati & Κώδικας Ντα Βιντσι του Dan Brown: πασίγνωστα βιβλία (ειδικά το 2ο) όποιος δεν τα έχει διαβάσει χάνει.

Γαλαξιακή Αυτοκρατορία του Ασίμωφ: Ο άνθρωπος είναι κορυφή στο είδος του. Όποιος διαβάσει τη σειρά (+ τα άλλα του βιβλία περί ρομποτικής) θα μείνει.

Dune του F Herbert: Για όσους θέλουν να φιλοσοφήσουν λιγάκι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Μια σειρα απο ατυχη γεγονοτα!!!:no1:Τελειο!ειναι 13 ολα τα βιβλια αν και το 13 δε βγηκε ακομη!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Illuminati & Κώδικας Ντα Βιντσι του Dan Brown: πασίγνωστα βιβλία (ειδικά το 2ο) όποιος δεν τα έχει διαβάσει χάνει.

Ωραία βιβλία αλλά όχι απο λογοτεχνική άποψη βεβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Νομίζω ότι το θέμα υπάρχει... Εγώ μια από τα ίδια με εσάς όπως Harry Potter, Lord of the rings, ΜΙα σειρά από ατυχή γεγονότα το αστέρι του βορρά και λίγο DUNE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω Παπαντωνίου Καρκαβίτσα, Tolkien, Πηνελόπη ΄δελτα, Καζατζάκη και τα βιβλία φανταστικής λογοτεχνίας όπως αυτά που έιναι για τά βιβλία Warcraft και Fantasy Heroes και φυσικά Harry Potter.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Όσοι είναι φαν του Harry Potter δεν πρέπει να χάσουν με τίποτα το τελευταίο της σειράς. Κατα τη γνώμη μου είναι το καλύτερο της σειράς καθώς συνδιάζει πολλά στοιχεία με πολύ καλό τρόπο (το πρόβλημα είναι πως είναι λίγο μικρό, μόνο 662 σελίδες:lol::lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Iakos1908:
βιβλία φανταστικής λογοτεχνίας όπως αυτά που έιναι για τά βιβλία Warcraft


Την τριλογία του Warcraft: War of the Ancient λες; Ωραίο ήταν :)


Αρχική Δημοσίευση από Ωρίωνας:
Όσοι είναι φαν του Harry Potter δεν πρέπει να χάσουν με τίποτα το τελευταίο της σειράς. Κατα τη γνώμη μου είναι το καλύτερο της σειράς καθώς συνδιάζει πολλά στοιχεία με πολύ καλό τρόπο (το πρόβλημα είναι πως είναι λίγο μικρό, μόνο 662 σελίδες)

Εγώ το πήρα όταν βγήκε στα αγγλικά! Πριν πόσο καιρό κυκλοφόρησε στα ελληνικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Νομίζω βγήκε πως βγήκε το Σάββατο που μας πέρασε. Τυχερή είσαι που το έχεις στα αγγλικά. Εγώ δεν το είχα βρει τότε που βγήκε στα αγγλικά και βαριόμουν να το παραγγείλω μέσω internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Νομίζω βγήκε πως βγήκε το Σάββατο που μας πέρασε. Τυχερή είσαι που το έχεις στα αγγλικά. Εγώ δεν το είχα βρει τότε που βγήκε στα αγγλικά και βαριόμουν να το παραγγείλω μέσω internet.

Δεν το είχες βρει στα αγγλικά;;; όταν είχα πάει να το πάρω (την μερα που βγήκε :P) υπήρχαν εκατοντάδες σε όλα τα βιβλιοπωλεία!! Και για πολλές μέρες βεβαίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω το ΧΠ το διαβασα μεχρι το 5ο. Μετα ξεκολλησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε διάβασε και τα τελευταία να ξέρεις όλη την ιστορία, κρίμα είναι :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Μια σειρα απο ατυχη γεγονοτα!!!:no1:Τελειο!ειναι 13 ολα τα βιβλια αν και το 13 δε βγηκε ακομη!:'(
Τέλειο! Έχω διαβάσει τα 10 και συνεχίζω! Ο Λέμονι είναι φοβερός τύπος!:D

Την τριλογία του Warcraft: War of the Ancient λες; Ωραίο ήταν :)




Εγώ το πήρα όταν βγήκε στα αγγλικά! Πριν πόσο καιρό κυκλοφόρησε στα ελληνικά;
Κι εγώ αλλά δεν το διάβασα όλο ήταν δύσκολο!

Εγώ πάντως διαβάζω τα πάντα. ότι πέσει στα χέρια μου. Μου αρέσουν οι Έλληνες συγγραφείς. Σε λίγο καιρό θα κάνουμε στο σχολείο βιβλιοπαρουσίαση έχετε τπτ να προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Θα παρουσιάσετε από ένα βιβλίο ο καθένας ή θα είναι κάτι σαν την έκθεση βιβλίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα ειναι σα να ειμαστε η Γλυκατζη-Αρβελερ σε προλογηση βιβλιου στο μουσειο Κυκλαδικης Τεχνης...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Θα παρουσιάσετε από ένα βιβλίο ο καθένας ή θα είναι κάτι σαν την έκθεση βιβλίου?
Βασικά θα πούμε δυο λόγια για το βιβλίο που διαλάξαμε και θα κάνουμε και περίληψη αυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top