Βιβλία για μαθήματα Αγγλικών

tru22

Νεοφερμένος

Η tru22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γεια σε όλους. Ξεκινάω φέτος να διδάσκω αγγλικά σε παιδάκια και ψάχνω για βιβλία. Η κοπέλα λοιπόν που θα της κάνω έχει τελειώσει την Α' senior σε φροντιστήριο και ψάχνοντας αρκετά βρήκα το UPSTREAM της Express Publ. για το επίπεδο Α2. ΕΊναι καλό βιβλίο για το επίπεδο της? Από ότι μου είπε και η μητέρα της θέλει να δώσει για lower σε 3 χρόνια. Μήπως να προτιμήσω κάποιο άλλο βιβλίο? Κάθε γνώμη είναι καλοδεχούμενη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Γεια σε όλους. Ξεκινάω φέτος να διδάσκω αγγλικά σε παιδάκια και ψάχνω για βιβλία. Η κοπέλα λοιπόν που θα της κάνω έχει τελειώσει την Α' senior σε φροντιστήριο και ψάχνοντας αρκετά βρήκα το UPSTREAM της Express Publ. για το επίπεδο Α2. ΕΊναι καλό βιβλίο για το επίπεδο της? Από ότι μου είπε και η μητέρα της θέλει να δώσει για lower σε 3 χρόνια. Μήπως να προτιμήσω κάποιο άλλο βιβλίο? Κάθε γνώμη είναι καλοδεχούμενη!

αναμφισβήτητα CHOICES
πρέπει να είναι 3 σειρές για 3 χρονιές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Πάντα μαζί με όλα τα βιβλία μου, έκανα και Workbook... όμως η καθηγήτρια μου, μου είπε πως στις τάξεις: C Senior και στις τάξεις του Lower δεν χρειάζεται... ενώ κάποια παιδιά που ξέρω και από άλλα φροντιστήρια κάνουν το Workbook σε όλες τις τάξεις... οπότε σε ποιες τάξεις χρειάζεται και σε ποιες όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Πάντα μαζί με όλα τα βιβλία μου, έκανα και Workbook... όμως η καθηγήτρια μου, μου είπε πως στις τάξεις: C Senior και στις τάξεις του Lower δεν χρειάζεται... ενώ κάποια παιδιά που ξέρω και από άλλα φροντιστήρια κάνουν το Workbook σε όλες τις τάξεις... οπότε σε ποιες τάξεις χρειάζεται και σε ποιες όχι?

Δεν έχει να κάνει με τάξεις, αλλά με το κατά πόσο εσύ προσωπικά έχεις ανάγκη να λύσεις ασκήσεις για να εμπεδώσεις το λεξιλόγιο/ τη γραμματική.Όντως μετά από κάποιο σημείο δεν χρειάζεται γιατί κάνεις περισσότερο practice tests αλλά εγώ μέχρι την Pre-Lower είχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
οκ! Ευχαριστώ πολύ!!! panagiotists13
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ποια σειρά μου προτείνεται να αρχίσω ;
To the top, access ή Action ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Φιλε σε χανω!

Τι θες να πεις;
Αυτό που ρωτάω είναι απλό. Ποια σειρά είναι πιο κατάλληλη ώστε να ασχοληθώ μαζί της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Access!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον φίλο μου, panagiotists13! Είναι πολύ καλό βιβλίο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-77410

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπέρα,
ετοιμαζομαι να κάνω ιδιαίτερα σε τάξη lower. τι βιβλια μου προτείνετε;
εγω οταν ημουν μαθητρια εκανα το ECCE book 2 απο HAU.
εχετε καμια ιδεα για βιβλια γραμματικης και εκθεσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-77410

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
supercourse vs burlington
ποια απο τα 2 προτεινετε για c-d class και pre-lower;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Αν μιλάμε για lower του cambridge σου συστήνω ό,τι έχει να κάνει με Macmillan ή Heinle Cengage τώρα για τον φορέα του Michigan ψηφίζω Burlington ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Burlington
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Komhtasi7

Νεοφερμένος

Ο Komhtasi7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο βιβλίο με practice tests για το ecpe που να έχει και το answer key μέσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο βιβλίο με practice tests για το ecpe που να έχει και το answer key μέσα;

Τσεκαρε τα βιβλια με practice tests της Hellenic American union
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο βιβλίο με practice tests για το ecpe που να έχει και το answer key μέσα;
Δεν ξέρω κανένα που να έχει μαζί και answer key. Όλα όσα έχω δει είναι Student's Books με χωριστό Teacher's Book και Companion. Μερικά Teacher's Books (π.χ. της Ελληνοαμερικανικής) έχουν μαζί και τα CD για το listening, αλλιώς πρέπει να τα αγοράσεις χωριστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Τα past papers του Cambridge ESOL έχουν και answer key
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Komhtasi7

Νεοφερμένος

Ο Komhtasi7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν ξέρω κανένα που να έχει μαζί και answer key. Όλα όσα έχω δει είναι Student's Books με χωριστό Teacher's Book και Companion. Μερικά Teacher's Books (π.χ. της Ελληνοαμερικανικής) έχουν μαζί και τα CD για το listening, αλλιώς πρέπει να τα αγοράσεις χωριστά.
Μόνο το teachers book το περιέχει δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Το Teacher's Book έχει τις απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top