Βεβαίωση Συμμετοχής στης Πανελλαδικές

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Καλησπέρα στο forum.

Έχει ήδη πάει 20 Ιουλίου και ακόμη δεν έχει διανεμηθεί η βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις στους εξεταζόμενους, ενώ πέρσι η εν λόγω βεβαίωση είχε διανεμηθεί από τις 12/7.

Έχω στείλει και μήνυμα στο υπουργείο και δεν έχω λάβει ενημέρωση.

Ξέρει κανείς τι θα γίνει;
 

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Καλησπέρα στο forum.

Έχει ήδη πάει 20 Ιουλίου και ακόμη δεν έχει διανεμηθεί η βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις στους εξεταζόμενους, ενώ πέρσι η εν λόγω βεβαίωση είχε διανεμηθεί από τις 12/7.

Έχω στείλει και μήνυμα στο υπουργείο και δεν έχω λάβει ενημέρωση.

Ξέρει κανείς τι

Εγώ άκουσα πριν ακόμα δώσουμε ότι ορισμένα παιδιά πήγαιναν και έπαιρναν μια βεβαίωση συμμετοχής στις πανελληνιες ..δεν ξέρω αν είναι η ίδια... μας χρειάζεται σε κάτι αυτή;
 

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dhmhg:
Έχω στείλει και μήνυμα στο υπουργείο και δεν έχω λάβει ενημέρωση.
Συνηθως απαντάνε δηλαδή; ????????
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Καλησπέρα στο forum.

Έχει ήδη πάει 20 Ιουλίου και ακόμη δεν έχει διανεμηθεί η βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις στους εξεταζόμενους, ενώ πέρσι η εν λόγω βεβαίωση είχε διανεμηθεί από τις 12/7.

Έχω στείλει και μήνυμα στο υπουργείο και δεν έχω λάβει ενημέρωση.

Ξέρει κανείς τι θα γίνει;

Εγώ πήρα στο σχολείο μου και ρώτησα και μου είπαν πως από την τρίτη που μας πέρασε οι βεβαιώσεις ήταν έτοιμες και πήγα και την πήρα... Είσαι σίγουρη πως στο σχολείο σου δεν έχουν έρθει;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Βεβαίωση Συμμετοχής περιλαμβάνει τους γραπτούς βαθμούς όλων των πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων (Γενικής Παιδείας, Προσανατολισμού και Ειδικά Μαθήματα) καθώς και το σύνολο των μορίων. Χορηγείται αμέσως μετά την οριστικοποίηση των βαθμολογιών και των ειδικών μαθημάτων. Οι υποψήφιοι μπορούν να προμηθεύονται τη βεβαίωση συμμετοχής τους από το Λύκειο, στο οποίο υπέβαλαν την Αίτηση-Δήλωση για τις πανελλαδικές εξετάσεις.
Νομίζω ότι θα πρέπει να απευθυνθείς στο Λύκειό σου την ημέρα εφημερίας του ή αν δεν βιάζεσαι να περιμένεις τον Σεπτέμβριο. Πιθανότατα να τις χορηγούν ήδη χωρίς να έχει βγει σχετική ανακοίνωση από το Υπουργείο καθώς είναι μια διαδικασία ρουτίνας που επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο.
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Η Βεβαίωση Συμμετοχής περιλαμβάνει τους γραπτούς βαθμούς όλων των πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων (Γενικής Παιδείας, Προσανατολισμού και Ειδικά Μαθήματα) καθώς και το σύνολο των μορίων. Χορηγείται αμέσως μετά την οριστικοποίηση των βαθμολογιών και των ειδικών μαθημάτων. Οι υποψήφιοι μπορούν να προμηθεύονται τη βεβαίωση συμμετοχής τους από το Λύκειο, στο οποίο υπέβαλαν την Αίτηση-Δήλωση για τις πανελλαδικές εξετάσεις.
Νομίζω ότι θα πρέπει να απευθυνθείς στο Λύκειό σου την ημέρα εφημερίας του ή αν δεν βιάζεσαι να περιμένεις τον Σεπτέμβριο. Πιθανότατα να τις χορηγούν ήδη χωρίς να έχει βγει σχετική ανακοίνωση από το Υπουργείο καθώς είναι μια διαδικασία ρουτίνας που επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο.
Είναι απαραίτητο να την προμηθευτούμε;
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Σε τι ακριβώς χρησιμεύει η βεβαίωση;
Εγώ τη χρησιμοποιήσα πρώτη φορά φέτος, 5 χρόνια μετά, γιατί είχε πάνω τον αριθμό υποψηφίου. Κατά τα άλλα δεν βλέπω κάποια χρησιμότητα.
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Εγώ την πήρα την Πέμπτη, αλλά έχω εντύπωση ότι δίδονται απ' τις 12/7
 

ChrisFromGreece

Νεοφερμένος

Ο ChrisFromGreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Η βεβαίωση χρειάζεται για όποιον θέλει να κάνει μηχανογραφικό για τα πανεπιστήμια της Κύπρου
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Σε τι ακριβώς χρησιμεύει η βεβαίωση;
Εγώ τη χρησιμοποιήσα πρώτη φορά φέτος, 5 χρόνια μετά, γιατί είχε πάνω τον αριθμό υποψηφίου. Κατά τα άλλα δεν βλέπω κάποια χρησιμότητα.

Χρησιμεύει για το μηχανογραφικο της Κύπρου και για τις μετεγγραφές.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε τι ακριβώς χρησιμεύει η βεβαίωση;

Σίγουρα χρειάζεται στα παιδιά που θα φύγουν για προπτυχιακές σπουδές στο εξωτερικό όπου εκτός από το απολυτήριο λυκείου απαιτείται και η συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις. Η βεβαίωση λοιπόν αυτή είναι το δικαιολογητικό που υποχρεούνται να καταθέσουν προκειμένου να γίνουν δεκτοί. Επίσης αν κάποιος επιθυμεί να είναι υποψήφιος τα δύο επόμενα χρόνια με το 10%, θα πρέπει να επιδείξει την πρωτότυπη βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις και την αστυνομική του ταυτότητα προκειμένου να δημιουργήσει καινούριο προσωπικό κωδικό ασφαλείας.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Σίγουρα χρειάζεται στα παιδιά που θα φύγουν για προπτυχιακές σπουδές στο εξωτερικό όπου εκτός από το απολυτήριο λυκείου απαιτείται και η συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις. Η βεβαίωση λοιπόν αυτή είναι το δικαιολογητικό που υποχρεούνται να καταθέσουν προκειμένου να γίνουν δεκτοί. Επίσης αν κάποιος επιθυμεί να είναι υποψήφιος τα δύο επόμενα χρόνια με το 10%, θα πρέπει να επιδείξει την πρωτότυπη βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις και την αστυνομική του ταυτότητα προκειμένου να δημιουργήσει καινούριο προσωπικό κωδικό ασφαλείας.

Χρησιμεύει για το μηχανογραφικο της Κύπρου και για τις μετεγγραφές.
α ok τότε κι εγώ δεν θα πάω να την πάρω, μου είναι παντελώς άχρηστη και απόρησα :P
 

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Είναι απαραίτητο να την προμηθευτούμε;

Σε τι ακριβώς χρησιμεύει η βεβαίωση;
Εγώ τη χρησιμοποιήσα πρώτη φορά φέτος, 5 χρόνια μετά, γιατί είχε πάνω τον αριθμό υποψηφίου. Κατά τα άλλα δεν βλέπω κάποια χρησιμότητα.

Ωραία, θα ρωτήσω και εγώ το σχολείο. Προσωπικά την θέλω για αρχείο μπας και χρειαστεί στο μέλλον.
Εγώ την είχα πάρει γιατί πίστευα ότι θα μου χρειαζόταν. Έτσι και έγινε. Μου ζητήθηκε ως ένα απο τα δικαιολογητικά εγγραφής στη σχολή μου.
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ την είχα πάρει γιατί πίστευα ότι θα μου χρειαζόταν. Έτσι και έγινε. Μου ζητήθηκε ως ένα απο τα δικαιολογητικά εγγραφής στη σχολή μου.


Μάλλον τη βεβαίωση πρόσβασης σου ζήτησαν και όχι τη βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλαδικές.΄Οπως και να έχει αφού σας τη δίνουν γιατί να μην την πάρετε; Ακόμα κι αν δεν σας χρειαστεί κάπου, κρατήστε την στο αρχείο σας.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Μάλλον τη βεβαίωση πρόσβασης σου ζήτησαν και όχι τη βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλαδικές.΄Οπως και να έχει αφού σας τη δίνουν γιατί να μην την πάρετε; Ακόμα κι αν δεν σας χρειαστεί κάπου, κρατήστε την στο αρχείο σας.


Ξέρεις αν μπορώ να την πάρω τον Σεπτέμβριο;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Μάλλον τη βεβαίωση πρόσβασης σου ζήτησαν και όχι τη βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλαδικές.΄Οπως και να έχει αφού σας τη δίνουν γιατί να μην την πάρετε; Ακόμα κι αν δεν σας χρειαστεί κάπου, κρατήστε την στο αρχείο σας.
Βεβαίωση πρόσβασης; Έχει διαφορά;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top