Βασανιστήρια σκύλου

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δε με νοιάζει, το να χτυπάς σκυλί ειναι πιο καλό από το να χτυπάς άθρωπο.
Αν κάποιος -κατ' εμέ πάντα- τολμάει και χτυπάει κάποιο ζώο το οποίο ούτε μιλάει και ούτε μπορεί να αμυνθεί είναι άνανδρο. Ο ανθρωπος αν τον χτυπήσεις θα αντιδράσει όχι το σκυλάκι. Εγώ αυτό ξέρω.

πς. μην το παίζεις σκληρός δεν είμαστε σκυλιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Α μπραβο σου, πολυ ωραιο παραδειγμα εφερες για να αντικορουσεις τα λεγομενα της Ρανιας!! Και σε πληροφορω πως αυτο που ειπες ειναι 10 φορες πιο προσβλητικο απ'ο,τι ειπε η Ρανια... Γιατι καλως η κακως σε καποια φαση της ζωης μας, ολοι γινομαστε λιγο μαλακες!! Και για να χουμε καλο ερωτημα γιατι διαλεξες τους Λαρισαιους?? Απο περιεργια ρωταω...

On topic: Πρωτα απ'ολα ευχομαι η κοπελα να ειναι καλα και να μπορεσει να ξεπερασει το προβλημα που τη βασανιζει!! Δυστυχως σε αυτες τις περιπτωσεις, χανεις τον εαυτο σου χωρις να το καταλαβεις και μερα με τη μερα γινεσαι αλλος ανθρωπος... Οσο για την κακοποιηση των ζωων, τα μετρα θα επρεπε να γινουνε πιο αυστηρα, μηπως και καποιοι ασυνειδητοι καταλαβουν πως δεν ειναι το μονο ειδος που εχει ζωη σ'αυτον τον πλανητη!!

Ώχου μωρέ, αυτό είναι που λέμε μην ασχολείστε με το από πού είναι ο καθένας, λες κι έχει ουσιαστική σημασία.
Εκτός κι αν το πες για πλάκα, που δεν το κατάλαβα. :D

Πώς θα γίνουν πιο αυστηρά τα μέτρα για την κακοποίηση των ζώων;
Δεν είναι κάτι που θα διορθωθεί με εκφοβισμό νομίζω, εμείς οι ίδιοι οι άνθρωποι πρέπει να αναθεωρήσουμε το πώς αντιλαμβανόμαστε τα ζώα, το περιβάλλον, τους άλλους ανθρώπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
:dog:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ώχου μωρέ, αυτό είναι που λέμε μην ασχολείστε με το από πού είναι ο καθένας, λες κι έχει ουσιαστική σημασία.
Εκτός κι αν το πες για πλάκα, που δεν το κατάλαβα. :D

Πώς θα γίνουν πιο αυστηρά τα μέτρα για την κακοποίηση των ζώων;
Δεν είναι κάτι που θα διορθωθεί με εκφοβισμό νομίζω, εμείς οι ίδιοι οι άνθρωποι πρέπει να αναθεωρήσουμε το πώς αντιλαμβανόμαστε τα ζώα, το περιβάλλον, τους άλλους ανθρώπους...


Μετρα και κυρωσεις υπαρχουν, απλως ο κοσμος δεν εχει συνηθισει να ασχολειται και να καταγγελει τετοιες συμπεριφορες. Βεβαια ισως θα μπορουσαν να εβαζαν αυστηροτερες ποινες αλλα και παλι σημασια εχει να υπαρχει ενδιαφερον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Παιδιά, αυτό είναι συνολικό πρόβλημα της κοινωνίας.
Είναι θέμα παιδείας, η οποία πρέπει να παρέχεται ώστε να μην φτάνουμε σε παραβατικές συμπεριφορές γενικότερα...

Το να επιβάλλουμε βαρύτερες κυρώσεις δεν έχει νόημα, και ο 'διεστραμμένος' (όπως χαρακτηρίζεται κάθε φορά, ενώ δεν έχει πάντα και κατ' ανάγκην ψυχολογικά προβλήματα) που δεν έχει μάθει να σέβεται δεν θα φοβηθεί το πρόστιμο για να μην βγάλει την 'ανωτερότητά' του πάνω στο σκύλο.


Επί του συγκεκριμένου θέματος, η κοπέλα φαινόταν ανάμεσα στις φωνές να συνομιλεί και με κάποιον έξω από το δωμάτιο. Δεν πιστεύω να μην γνώριζαν την κατάσταση οι γονείς...
(η προηγούμενη αντίδρασή μου ήταν πολύ κάθετη γιατί με εκνεύρισε απίστευτα η όλη συμπεριφορά και ιδιαίτερα η φράση 'ποιός είναι ο αρχηγός σου?')
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ώχου μωρέ, αυτό είναι που λέμε μην ασχολείστε με το από πού είναι ο καθένας, λες κι έχει ουσιαστική σημασία.
Εκτός κι αν το πες για πλάκα, που δεν το κατάλαβα. :D
Αν το παραπανω πηγαινε σε μενα, πρωτα απ'ολα δεν ημουν εγω αυτος που ασχοληθηκε με την καταγωγη του αλλου, αλλωστε αυτα τα θεωρω τρομερες ανωριμοτητες χωρις καμια απολυτως ουσια και δευτερον ζητησα να μαθω για την επιλογη του, καθως ειμαι απο Λαρισα και οσο να 'ναι πειραχτηκα λιγο:P:P...

Y.Γ: Δεν ξερω αν στο εχω ξαναπει, μαλλον ναι, αλλα το ονομα σου ειναι απλως υπεροχο:D!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν εχει τίποτα το μηνυμα της.
Το φόρουμ έχει ανιμετωπίσει και χειρότερα στο λέω εκ πείρας
-----------------------------------------
Kαλά ποιος μπορεί να πει τέτοια πράγματα.Μα τι νομίζουν μερικοί ότι οι άνθρωποι είναι το ανώτερο είδος από όλα??Δλδ έλεος...Ο άνθρωπος δεν κάνει μόνο κακό στα ζώα αλλά και στον ίδιο...Αν είμασταν καλύτεροι και ο κόσμος μας θα ήταν καλύτερος.

Τα ζώα δεν έχουν ούτε την λογική ούτε όμως και την ελεύθερη βούληση που έχουμε εμείς.Είναι αίσχος να το εκμεταλευόμαστε αυτό,επειδή βρίσκομαστε σε θέση ισχύος.


Πραγματικά είναι αξιολύπητο να λέμε πως πρέπει να ζει ένας άνθρωπος από ό,τι ένα ζώο....

πραγματικά αξιολύπητο...:bye:
Δεν χρειάζεται να τρομάζεις. Οσοι τα λένε αυτά είναι πιο αδύναμοι και απο τα σκυλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μπορειτε να σταματησετε να ασχολειστε με το ποστ της Ρανιας επιτελους; Το θεμα ειναι για βασανισμο ζωων. Και το μηνυμα της βρισκεται εκει γιατι το εχετε κανει κουοτ, εχετε γραψει και ον τοπικ πραγματα και δε προκειται να κατσω να τα ξεχωρισω και να τα κανω εντιτ ενα ενα, εχει φτασει 75 ποστς το θεμα. Θα δω τι μπορω να κανω αλλα σταματηστε να ασχολειστε αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αν το παραπανω πηγαινε σε μενα, πρωτα απ'ολα δεν ημουν εγω αυτος που ασχοληθηκε με την καταγωγη του αλλου, αλλωστε αυτα τα θεωρω τρομερες ανωριμοτητες χωρις καμια απολυτως ουσια και δευτερον ζητησα να μαθω για την επιλογη του, καθως ειμαι απο Λαρισα και οσο να 'ναι πειραχτηκα λιγο:P:P...

Y.Γ: Δεν ξερω αν στο εχω ξαναπει, μαλλον ναι, αλλα το ονομα σου ειναι απλως υπεροχο:D!!

Αυτό λέω βρε Κωνσταντίνε, ότι πειράχτηκες επειδή είσαι από τη Λάρισα, ενώ εκείνος είπε τυχαία μια καταγωγή - και να μην την είπε τυχαία, δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να προσβληθείς εκτός κι αν ταυτίζεσαι τόσο με άλλους 124.785 ανθρώπους που τυχαίνει να κατοικούν στο ίδιο γεωγραφικό διαμέρισμα!
(φυσικά και το κοίταξα στη wiki! :P)


Απλά νομίζω πως αντιφάσκεις λίγο, από τη μια λες πως είναι ανούσιες ανωριμότητες αυτά περί καταγωγής, κι απ' την άλλη θεωρείς ότι σε προσέβαλε. :xixi:

Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο για το όνομά μου. :thanks:

Συγγνώμη για το off!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ηλίθιοι είναι αυτοί που λυπούνται τα καημένα τα ζωάκια και καλά. Δεν ξέρω για σένα , προτιμώ να πεθάνουν 79 σκυλιά από το να πάθει μια γρατζουνιά η γυναίκα ή/και το παιδί μου ή ο οποιοσδήποτε κοντινός μου.

Αν τώρα δεν έχει να κάνει με κάποιον κοντινό μου το θέμα , δε με απασχολεί διόλου, ας το κόψουν και το πέος , δε με συγκινεί καθόλου τόσο ώστε να μπω σε φόρουμ και να λεω την πονοψυχία μου. :)
Επειδή αυτός ο χαρακτηρισμός πάει και σε μένα, ο ηλίθιος είσαι εσύ.

Και να γιατί τρως συνέχεια αποκλεισμό από το φόρουμ, επειδή είσαι υπερβολικά ηλίθιος. Άκους εκεί να πεθάνουν 79 σκυλιά για μια γρατζουνιά σε έναν άνθρωπο.

Τα ζώα είναι πολύ πιο αγαθά πλάσματα από τον άνθρωπο, επειδή δεν σκέφτονται με λογική αλλά με ένστικτο. Κι άμα σε δαγκώσει κανένας σκύλος είναι επειδή θα καταλάβει το ποιόν σου και όχι επειδή διάβασε τι είπες εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Λάζαρε μην κουράζεσαι να γράφεις. Λες και θα καταλάβει μωρέ το κολλημένο τι λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Λάζαρε μην κουράζεσαι να γράφεις. Λες και θα καταλάβει μωρέ το κολλημένο τι λες
Πιθανότατα, αλλά δεν μπορώ να ακούω καθυστερημένα να με βρίζουν και να το δέχομαι.

btw στο βίντεο έδειχνε τη στιγμή που η άλλη βάραγε το ζωντανό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Αυτή σίγουρα ψυχολογικό τραύμα θα χει να πούμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πιθανότατα, αλλά δεν μπορώ να ακούω καθυστερημένα να με βρίζουν και να το δέχομαι.

btw στο βίντεο έδειχνε τη στιγμή που η άλλη βάραγε το ζωντανό?


Νταξ λιγη ηρεμια με τους χαρακτηρισμους ομως.

Ναι το εδειχνε, το βιντεο αυτο υπαρχει ακομα στο youtube ανεβασμενο απο αλλον χρηστη, ενας παρεθεσε μια σελιδα απο το facebook που το εχει μπορεις να το δεις εκει αν ειναι αυτος ο σκοπος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Νταξ λιγη ηρεμια με τους χαρακτηρισμους ομως.

Ναι το εδειχνε, το βιντεο αυτο υπαρχει ακομα στο youtube ανεβασμενο απο αλλον χρηστη, ενας παρεθεσε μια σελιδα απο το facebook που το εχει μπορεις να το δεις εκει αν ειναι αυτος ο σκοπος σου.

Βασικά από περιέργεια μπήκα, αλλά για να δημιουργήθηκε τόση αντίδραση, εξανεμίστηκε!:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top