Βαρεμάρα στη μέση της χρονιάς

Newlife

Νεοφερμένος

Ο Newlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 84 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γειά χαρά,Είμαι απόφοιτος αποφάσισα να ξανδώσω πανελλήνιες αλλά τωρα δεν γουστάρω να διαβάσω να κάθομαι στο σπίτι κτλ.Το θέμα είναι οτι εγώ παρακάλαγα τους δικούς μου στην αρχή της χρονιάς να με γράψουν φροντιστήριο,είμαι μπερδεμένος τι να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γειά χαρά,Είμαι απόφοιτος αποφάσισα να ξανδώσω πανελλήνιες αλλά τωρα δεν γουστάρω να διαβάσω να κάθομαι στο σπίτι κτλ.Το θέμα είναι οτι εγώ παρακάλαγα τους δικούς μου στην αρχή της χρονιάς να με γράψουν φροντιστήριο,είμαι μπερδεμένος τι να κάνω?

Well ξανασκέψου γιατί αποφάσισες να δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Newlife

Νεοφερμένος

Ο Newlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 84 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Το οτι δεν μπορω να διανοηθώ οτι δεν θα σπουδάσω στο πανεπιστήμιο,δηλαδη
να με θεωρώ αγράμματο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αυτο π σκεφτεσαι να κανεις εχει πληρη σχεση με ΑΕΙ η μπορεις να το κανεις και χωρις σπουδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Newlife

Νεοφερμένος

Ο Newlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 84 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
θέλω να ασχοληθώ με τα ΜΜΕ αλλα είμαι τεχνολογική και οι δικοί μου μ λένε οτι πρέπει να έχω μια σταθερή δουλειά επειδή είμαστε σε κρίση
και οχι δουλειες με μη σιγουρη επαγγελματικη αποκαταστση και αυτο γιατι ειμαι αναποφασιστος και παραταω οσα εχω κανει μεχρι τωρα(εκτος σχολειου) στη μεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Το οτι δεν μπορω να διανοηθώ οτι δεν θα σπουδάσω στο πανεπιστήμιο,δηλαδη
να με θεωρώ αγράμματο

Ε αν για σένα είναι σημαντικό κίνητρο, fight for it. Ό,τι άλλο και να λέμε, χάσιμο χρόνου είναι. Σκέψου τον εαυτό σου να σπουδάζει, όπως δηλαδή τον φαντάζεσαι και θα σου ξαναέρθει η όρεξη. Επίσης, γιατί βαριέσαι τόσο? Νταξ, λογικό. Όλοι έχουμε τέτοιες φάσεις, αλλά, αν το δεις σοβαρά το όλο θέμα θα στρωθείς. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω αποφοιτος. Διαβαζω απο αρχες Οκτωβριου και ηδη με εχουν πιασει 2 μεγαλες κρισεις βαρεμαρας (διανυω τη 2η :D). Την πρωτη φορα ειδα οτι μενω πισω στην υλη και απλα σε καποια φαση αρχισα να διαβαζω σαν τρελος για να την καλυψω... Τα καταφερα και ξαναμπηκα στους ρυθμους μου. Τωρα με τις γιορτες απορρυθμιστηκα παλι, σε σημειο να μην μπορω να κατσω να λυνω ασκησεις για πανω απο 1 ωρα! Ελπιζω απλα να μου περασει καποια στιγμη! :P

Το θεμα ειναι οτι εξακολουθω να το θελω πολυ να ξαναδωσω, απλα ειναι μια ελλειψη συγκεντρωσης πανω απο τις δυναμεις μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τομέας

Νεοφερμένος

Ο Τομέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το οτι δεν μπορω να διανοηθώ οτι δεν θα σπουδάσω στο πανεπιστήμιο,δηλαδη
να με θεωρώ αγράμματο

υπάρχουν και αγράμματοι με πτυχία πανεπιστημίου!
Πώς;


Πάρε το χαρτί του πανεπιστημίου πιάσε δουλειά μην ανοίξεις βιβλίο για 10 χρόνια και πήρες την απάντηση.To χαρτί του ΑΕΙ είναι μια υπόσχεση στον εργοδότη σου ότι θα δουλέψεις το ίδιο σκληρά όπως και για το πτυχίο.

Οτι διαβάσεις στο πανεπιστήμιο θέλει πολλές επαναλήψεις ΜΟΝΟΣ μετά που θα είσαι πτυχιούχος και δεν θα έχεις κάποιο καθηγητή να δίνει ρυθμό....αλλιώς τα ξεχνάς όλα. gl
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinoula

Νεοφερμένος

Η ntina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαριεσαι..αφου τα εχεις ξαναδει...επαναληψη κανεις ουσιαστικα....κ ειναι πολυ καλο που μενεις σπιτι γιατι εχεις παραπανω χρονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairh.c.p

Νεοφερμένος

Η Μαίρη Χ.Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σε όλους δικαιολογείται η "βαρεμάρα"! Είναι απόλυτα λογική δε, αν κάτι το επαναλαμβάνεις και εκτός σχολείου!

Θα προτείνω το εξής.... Κανείς δε βαριέται με το Internet, οπότε γιατί να μην συμμετέχεις σε κοινότητες για τα μαθήματα που σε ενδιαφέρουν online?
Ξεκίνα έτσι, ώστε να μη χάνεις την τριβή με το αντικείμενο!

Προσφέρομαι να σου στέλνω ασκήσεις με email για να κάνω τη ζωή σου πιο δύσκολη :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αφου τ ξεκινησες.. μη τ σταματησεις...! Να προσπαθησεις να μπεις παλι στους ρυθμους σ..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top