Βαλκανικών, Σλαβικών και Ανατολικών Σπουδών Μακεδονίας [Θεσσαλονίκη]

mimos

Νεοφερμένος

Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
τι γνωριζετε γι αυτο το τμημα παιδια???εχει επαγγελματικη αποκατασταση??:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
φυσικα και εχει.....0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Ναι εχει αμα εχεις βαλει στοχο να δουλεψεις σε σουπερ μαρκετ σε καποια σλαβικη χωρα!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
φυσικα και εχει.....0

Ναι εχει αμα εχεις βαλει στοχο να δουλεψεις σε σουπερ μαρκετ σε καποια σλαβικη χωρα!!:D

Αυτά τα τμήματα έχουν αποκατάσταση αρκεί να δες μακροπρόθεσμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Χίλιες φορες να πας σε ΤΕΙ λογιστικής παρα εκεί imo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τέτοιες σχολές στην Ευρώπη διακρίνονται και θεωρούνται ως πλέον σημαντικές μόνο που στην Ελλάδα υπάρχει αυτό το σύστημα που δεν μπορείς να αξιοποιηθείς από τέτοιες σχολές:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Τέτοιες σχολές στην Ευρώπη διακρίνονται και θεωρούνται ως πλέον σημαντικές μόνο που στην Ελλάδα υπάρχει αυτό το σύστημα που δεν μπορείς να αξιοποιηθείς από τέτοιες σχολές:)
Φιλαρακι εδω υπαρχουν σχολες του ΕΜΠ που δυσκολα βρησκεις δουλεια...ποσο μαλλον για αυτο.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Φιλαρακι εδω υπαρχουν σχολες του ΕΜΠ που δυσκολα βρησκεις δουλεια...ποσο μαλλον για αυτο.........

Δεν παίζει ρόλο αν είναι ΕΜΠ ή ΕΚΠΑ ή ΑΠΘ.Το συγκεκριμένο έχει διεξόδους αλλά στην Ευρώπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Τι βγαίνεις ακριβώς από αυτό το τμήμα?Κάτι σαν το ΔΕΣ(οχι ΔΕΟΣ) δεν είναι?Λογικά δεν είναι Οικονομική σχολη,right?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eίναι κατά βάση θεωρητική σχολή με αρκετά μαθηματικά και οικονομία μόνο που ασχολείται με τα ανατολικά κράτη κοκ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_giag

Νεοφερμένος

Ο kwstas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος Ορεστικό (Καστοριά). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για αυτό το τμήμα του ΠΑΜΑΚ! Τι επαγγέλεσαι όταν βγεις (π.χ. υπάρχει δυνατότητα να γίνεις οικονομολόγος;) και αν προτείνετε να δηλώσω αυτή τη σχολή ως πρώτη επιλογή...Αν κάποιος ειίναι σε αυτό το τμήμα και μπορεί να με βοη8ήσει ας το κάνει παρακαλώ!!(και να μην είναι δεν πειράζει αρκεί να γνωρίζει κάτι!!!):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Καλησπέρα. Πληροφορίες που θες για το τμήμα μπορείς να βρεις εδώ: https://www.uom.gr/index.php?tmima=8&categorymenu=2. Τα επαγγελματικά δικαιώματα του οικονομολόγου δεν υπάρχουν σε αυτό το τμήμα του παμακ. Εγώ ανήκω στο ΔΤ (Διοίκηση Τεχνολογίας) του παμακ και από ξέρω αυτό το τμήμα και ένα ακόμα δεν αναγνωρίζονται ως οικονομολόγοι αν και διδάσκονται αρκετά οικονομικά μαθήματα.
Αν μπορώ να βοηθήσω για κάτι άλλο πιο συγκεκριμένο στην διάθεσή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dj Christ

Νεοφερμένος

Ο Dj Christ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
mimos δες λίγο σε αυτό το link. Πάνε εκεί που λέει "Η ΕΞΥΠΝΗ ΕΠΙΛΟΓΗ". Επίσης αυτή η σχολή αναφέρετε και πιο κάτω στις "σχολές με τις καλύτερες επαγγελματικές προοπτικές"
https://career.duth.gr/cms/?q=node/33378

Επειδή κι εγώ δηλώνω μηχανογραφικό, καθηγητές, φίλοι του πατέρα μου μου προτείνουν την εν λόγω σχολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Όχι ρε παιδιά.Έχει αποκατάσταση η σχολή.Τόσοι μετανάστες βρίσκονται στην Ελλάδα απο τα Βαλκάναι και τις Ανατολικές χώρες.Πρέπει κάποιος να μπορεί να συννενοηθεί και με αυτόυς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimos

Νεοφερμένος

Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
πολλοι λενε που θα βρεισ δουλεια??θα μ αρεσε κατι τετοιο αλλα σκεφτομαι οτι πρεπει να μαθαινεισ ρωσικα,και αλλεσ ξενεσ γλωσσεσ....ειναι λιγακι δυσκολουτσικη σχολη λενε...εσυ τι θα κανεισ??dk christ?/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dj Christ

Νεοφερμένος

Ο Dj Christ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
minos το σκέφτομαι... Λίγα άτομα κάθως είναι νέα σχολή και μία σε όλη την Ελλάδα, ελληνικές επιχειρήσεις κάνουν άνοιγμα στα Βαλκάνια (τράπεζα περαιώς, Cosmote) άρα θα χρειάζονται άτομα και η σχολή έχει αρκετές ομοιότητες με την σχολή που θα ήθελα να περάσω, αλα έβγαλα λιγότερα μόρια, την Οργάνωση και Δοιήκηση Επιχειρήσεων.

Το μόνο που δεν μου πολυαρέσει είναι αυτό που σκέφτεσαι κι εσύ: οτί μαθαίνεις δύο γλώσσες,απ' τις οποίες την μία πρέπει την μάθεις φαρσί (σε επιπεδό να διαβάζεις άρθρα και περιοδικά σχετικά με τον χώρο).

Αλλά από την άλλη, επειδή θέλω να περάσω μόνο Θεσαλονίκη, οι επιλογές είναι λίγες και οι περισσότερες ΤΕΙ. Όχι ότι θεωρώ κατώτερα τα ΤΕΙ, αλλά είναι... άλλη φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Για να πάει κάποιος στο συγκεκριμένο τμήμα από θεωρητική κατεύθυνση, πρέπει να δώσει ως μάθημα επιλογής μαθηματικά γενικής παιδείας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Δεν ειναι απαραιτητο καθως αυτη η σχολη ανηκει στο πρωτο πεδιο.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Δεν ειναι απαραιτητο καθως αυτη η σχολη ανηκει στο πρωτο πεδιο.:bye:
Ακριβώς αυτό θέλω να μάθω. Επειδή από όσο γνωρίζω είναι σχολή της θεωρητικής κατεύθυνσης (1ο πεδίο), ωστόσο αναφέρει κάτι και για 5ο πεδίο και δεν καταλαβαίνω αν πρέπει να δώσω γι' αυτόν το λόγο κάποιο άλλο μάθημα επιλογής εκτός από την Ιστορία Γενικής που πρόκειται να δώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Αυτη η σχολη ανηκει στο πρωτο και στο πεμπτο πεδιο αρα δεν ειναι απαραιτητο να εξεταστεις και σε καποιο αλλο μαθημα.Θα δωσεις πανελλαδικες ως μαθημα επιλογης ιστορια γενικης;;;;;;;;;;;;;;;;;:nono:Eγω ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση αλλα απ' οτι εχω ακουσει απο φιλολογους το βιβλιο της ιστορια γενικης της τριτης λυκειου ειναι παρα πολυ κακαγραμμενο και η υλη ειναι τεραστια με αποτελεσμα να μαθαινεται πολυ δυσκολα.Μαλιστα οι φιλολογοι συμβουλευουν τα παιδια της θεωρητικης να μην το διαλεξουν καθως η βιολογια που την επιλεγουν πιο πολυ παιδια θεωρητικης ειναι πολυ ευκολη και η υλη της σχετικα μικρη.Μηπως πρεπει να το ξανασκεφτεις;;;:iagree:Τωρα αν θελεις να δωσεις ιστορια δωσε την... εγω μια συμβουλη σου δινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top