Μαθηματικά - Βαθμοί κάτω από τη βάση

thanahss

Νεοφερμένος

Ο thanahss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια στο forum. Είμαι καινούριος εδω και αυτο είναι το πρωτο μ ποστ. Σημερα ηρθάν τα διαγωνίσματα των μαθηματικών κα πηρα κάτω από την βάση για πρώτη φορα ενω είμαι καλός μαθητης και κανω και φροντιστήριο. ΚΑι δεν ξερω τι φταιει αλλα στα μαθηματικα οι βαθμοι μου είναι χαμηλοί ενω διαβάζω. Υπαρχεί περίπτωση να μείνω? (Βαθμός προηγούμενου τετραμήνου 16) Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Γεια στο forum. Είμαι καινούριος εδω και αυτο είναι το πρωτο μ ποστ. Σημερα ηρθάν τα διαγωνίσματα των μαθηματικών κα πηρα κάτω από την βάση για πρώτη φορα ενω είμαι καλός μαθητης και κανω και φροντιστήριο. ΚΑι δεν ξερω τι φταιει αλλα στα μαθηματικα οι βαθμοι μου είναι χαμηλοί ενω διαβάζω. Υπαρχεί περίπτωση να μείνω? (Βαθμός προηγούμενου τετραμήνου 16) Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Οχι δεν μενεις
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ισως εχεις καποια κενα. Αν μπορεις μιλησε στ καθηγητη/τρια σου που μπορει να σε καθοδηγησει .
 

thanahss

Νεοφερμένος

Ο thanahss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οχι δεν μενεις
Ευχαριστω πολυ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ισως εχεις καποια κενα. Αν μπορεις μιλησε στ καθηγητη/τρια σου που μπορει να σε καθοδηγησει .
Οκ. Ισως φταιει οτι καθηγητης ειναι της πληροφορικης και οχι μαθηματικος😂
 

anastasis06

Νεοφερμένος

Ο anastasis06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια στο forum. Είμαι καινούριος εδω και αυτο είναι το πρωτο μ ποστ. Σημερα ηρθάν τα διαγωνίσματα των μαθηματικών κα πηρα κάτω από την βάση για πρώτη φορα ενω είμαι καλός μαθητης και κανω και φροντιστήριο. ΚΑι δεν ξερω τι φταιει αλλα στα μαθηματικα οι βαθμοι μου είναι χαμηλοί ενω διαβάζω. Υπαρχεί περίπτωση να μείνω? (Βαθμός προηγούμενου τετραμήνου 16) Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Καλησπέρα,

Καταρχάς για να γράφεις εδώ φαντάζομαι πας στην Α' Γυμνασίου. Το ότι πήρες κάτω απ' τη βάση σε ένα διαγώνισμα δε σημαίνει ότι θα μείνεις απαραίτητα. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που κοιτάνε οι καθηγητές στο αν θα σε περάσουν ή όχι, η συμμετοχή σου στο μάθημα, η προσπάθεια σου, η συνέπειά σου και μετά τα τεστ. Και εφόσον έχεις 16 στο προηγούμενο τετράμηνο, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνεις, γιατί για να κοπείς πρέπει και στα δύο τετράμηνα να έχεις σύνολο 18 και κάτω, δηλαδή με 10+9 περνάς. Και δεν νομίζω ο καθηγητής σου να σου βάλει 2.

Ελπίζω να βοήθησα
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
εγω απο ολα αυτα απορω πως ενας πληροφορικος μπορει να κανει μαθηματικα?
 

anastasis06

Νεοφερμένος

Ο anastasis06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγω απο ολα αυτα απορω πως ενας πληροφορικος μπορει να κανει μαθηματικα?
Κι όμως μπορεί!
Σε όσα σχολεία δεν είναι αρκετοί οι Μαθηματικοί (που χρειάζονται συνήθως 2+) μπορών όσοι είναι των θετικών επιστημών ή της πληροφορικής να κάνουν μαθηματικά. Συνήθως αυτοί παίρνουν τις μικρές τάξεις (Α',Β') και οι μαθηματικοί τις Γ'.
Έτσι μπορεί και ένας φυσικός να κάνει χημεία ή ένας βιολόγος να κάνει γεωγραφία (που ντάξει σε σχολείο δεν έχω δει ποτέ γεωγράφο - τοπογράφο ή όπως λέγονται)
Το πιο παράξενο που έχω δει είναι ΘΕΟΛΟΓΟΣ να κάνει Κοινωνική και πολιτική Αγωγή. Που νταξει, δεν το λες και υπερβολικά άσχετο, αλλά ξέρω ΄γω;
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Εγώ όταν ήμουν 13 πήγαινα Β'Γυμνασίου και εμείς στο Γυμνάσιο είχαμε τρίμηνα.Πότε τα κάνανε τετράμηνα ;

Από διαγώνισμα φυσικά δεν μένεις.Παίζουν ρόλο οι βαθμοί στα τρίμηνα ή τετράμηνα και ο βαθμός τελικής εξέτασης.
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
εγω απο ολα αυτα απορω πως ενας πληροφορικος μπορει να κανει μαθηματικα?
Εγώ είχα καθηγήτρια στο Λύκειο που ήταν φυσικός και μας έκανε πληροφορική. Στο Γυμνάσιο μια καθηγήτρια Αγγλικών έκανε ιστορία :lol:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
Εγώ είχα καθηγήτρια στο Λύκειο που ήταν φυσικός και μας έκανε πληροφορική. Στο Γυμνάσιο μια καθηγήτρια Αγγλικών έκανε ιστορία :lol:
ρε τι γινεται.τριτοκοσμικες καταστασεις.το επομενο ο φιλολογος να παριστανει τον μαθηματικο ή το αναποδο
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Εγώ είχα καθηγήτρια στο Λύκειο που ήταν φυσικός και μας έκανε πληροφορική. Στο Γυμνάσιο μια καθηγήτρια Αγγλικών έκανε ιστορία :lol:
Κι εμάς μας έκανε η Αγγλικού Ιστορία και όταν τη ρωτήσαμε ακριβώς πάνω σε αυτό το θέμα, είπε ότι έχει τελειώσει Αγγλική Φιλολογία και ότι πιάνετε / έχει κάνει και Ελληνική Φιλολογία ή κάτι τέτοιο.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

thanahss

Νεοφερμένος

Ο thanahss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγω απο ολα αυτα απορω πως ενας πληροφορικος μπορει να κανει μαθηματικα?
ελα ντε! σε εμας στο χωριο δεν ερχονται πολλοι καθηγητες και καταλαβαινεις...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα,

Καταρχάς για να γράφεις εδώ φαντάζομαι πας στην Α' Γυμνασίου. Το ότι πήρες κάτω απ' τη βάση σε ένα διαγώνισμα δε σημαίνει ότι θα μείνεις απαραίτητα. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που κοιτάνε οι καθηγητές στο αν θα σε περάσουν ή όχι, η συμμετοχή σου στο μάθημα, η προσπάθεια σου, η συνέπειά σου και μετά τα τεστ. Και εφόσον έχεις 16 στο προηγούμενο τετράμηνο, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνεις, γιατί για να κοπείς πρέπει και στα δύο τετράμηνα να έχεις σύνολο 18 και κάτω, δηλαδή με 10+9 περνάς. Και δεν νομίζω ο καθηγητής σου να σου βάλει 2.

Ελπίζω να βοήθησα
σε ευχαιτσω πολυ με εσωσες!
 

thanahss

Νεοφερμένος

Ο thanahss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ρε τι γινεται.τριτοκοσμικες καταστασεις.το επομενο ο φιλολογος να παριστανει τον μαθηματικο ή το αναποδο
ασε σε εμας ο πληροφορικος -που κανει και μαθηματικα- μας κανει και επιδηξη οταν δεν καταλαβαινουμε κτ οτι η κορη τ ή ο γιος τ θα τα εκαναν και καλυτερα
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Κι εμάς μας έκανε η Αγγλικού Ιστορία και όταν τη ρωτήσαμε ακριβώς πάνω σε αυτό το θέμα, είπε ότι έχει τελειώσει Αγγλική Φιλολογία και ότι πιάνετε / έχει κάνει και Ελληνική Φιλολογία ή κάτι τέτοιο.
Δε ξέρω, πάντως με αυτή τη λογική, εγώ που σπουδάζω οικονομικά και εφόσον διδάχτηκα στη σχολή αρκετά μαθήματα μαθηματικών, μπορώ να κάνω μάθημα σε σχολεία της δευτεροβάθμιας;:hehe: Ο καθένας πρέπει να διδάσκει μαθήματα του κλάδου του και μόνο, θεωρώ.
 

anastasis06

Νεοφερμένος

Ο anastasis06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δε ξέρω, πάντως με αυτή τη λογική, εγώ που σπουδάζω οικονομικά και εφόσον διδάχτηκα στη σχολή αρκετά μαθήματα μαθηματικών, μπορώ να κάνω μάθημα σε σχολεία της δευτεροβάθμιας;:hehe: Ο καθένας πρέπει να διδάσκει μαθήματα του κλάδου του και μόνο, θεωρώ.
Να σου πω την αλήθεια μπορεί και να μπορείς! Αλλά δεν παίρνω και όρκο. Πάντως η αλήθεια είναι πως πχ για τις Αγγλικής Φιλολογίας και την Ιστορία, και σε εμένα συμβαίνει. Το θέμα είναι πως οι Αγγλικής δεν μπορούν να συμπληρώσουν ωράριο και γι'αυτό τα παίρνουν. Επίσης, σε πολλά σχολεία της επαρχίας υπάρχει τεράστια έλλειψη καθηγητών (πχ εμείς πέρυσι από Σεπτέμβριο μέχρι Νοέμβριο δεν κάναμε Μαθηματικά γιατί δεν είχαμε μαθηματικό). Γενικά ένας αχταρμάς.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Εγώ είχα καθηγήτρια στο Λύκειο που ήταν φυσικός και μας έκανε πληροφορική. Στο Γυμνάσιο μια καθηγήτρια Αγγλικών έκανε ιστορία :lol:

Σε αντίθεση με αυτά που λέει ο Ευκλείδης, ένας πληροφορικάριος είναι πολύ ικανός να διδάξει μαθηματικά λυκείου όπως οποιοσδήποτε θετικός επιστήμονας άλλωστε. Σε αρκετά τμήματα του εξωτερικού μάλιστα το μαθηματικό είναι ενωμένο με το Computer Science.

Και επίσης ναι, και οι φυσικοί μπορούν να διδάξουν πληροφορική, που είναι το περίεργο ; Μην ξεχνάς άλλωστε πως μια απο τις ροές του φυσικού είναι και η ηλεκτρονική.

Οπότε ξεκάθαρα το πρόβλημα το οποίο οδηγεί το παλικάρι να γράφει κάτω απο την βάση δεν είναι ο καθηγητής και το ποια ειδικότητα έχει αλλά κάτι άλλο.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Εγώ όταν ήμουν 13 πήγαινα Β'Γυμνασίου και εμείς στο Γυμνάσιο είχαμε τρίμηνα.Πότε τα κάνανε τετράμηνα ;

Από διαγώνισμα φυσικά δεν μένεις.Παίζουν ρόλο οι βαθμοί στα τρίμηνα ή τετράμηνα και ο βαθμός τελικής εξέτασης.
Αποφοίτησα από το γυμνάσιο το '15 και θυμάμαι κι εγώ ότι είχαμε τρίμηνα,πότε πρόλαβαν να τα αλλάξουν τόσο τα πράγματα,αλήθεια:lol:
Εγώ πάντως θυμάμαι επίσης τον πληροφορικό να μας κάνει μαθηματικά στη β'γυμνασίου,την βιολόγο να μας κάνει γεωγραφία,την εικαστικού να μας κάνει ΣΕΠ,την φιλόλογο να μας κάνει ΚΠΑ και τη βιόλογο σε ορισμένα τμήματα να διδάσκει και φυσική.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
εγω απο ολα αυτα απορω πως ενας πληροφορικος μπορει να κανει μαθηματικα?

γνωστή μου, είχε καθηγητή Μαθηματικών σε φροντιστήριο, απόφοιτο Γεωπονικής

Δε ξέρω, πάντως με αυτή τη λογική, εγώ που σπουδάζω οικονομικά και εφόσον διδάχτηκα στη σχολή αρκετά μαθήματα μαθηματικών, μπορώ να κάνω μάθημα σε σχολεία της δευτεροβάθμιας;:hehe: Ο καθένας πρέπει να διδάσκει μαθήματα του κλάδου του και μόνο, θεωρώ.

Θεωρητικά αφού έχεις κάνει μαθηματικά βαθμίδας 6, δηλαδή Γραμμική Άλγεβρα, Πιθανότητες, Διακριτά Μαθηματικά κτλ έχεις ανώτερες σπουδές και ναι, μπορείς να διδάξεις διαφορικό λογισμό.

Σ' εμάς μια καθηγήτρια Γαλλικών, μας έκανε μάθημα Σεξουαλικής Αγωγής :wheel:

Αποφοίτησα από το γυμνάσιο το '15 και θυμάμαι κι εγώ ότι είχαμε τρίμηνα,πότε πρόλαβαν να τα αλλάξουν τόσο τα πράγματα,αλήθεια:lol:
Εγώ πάντως θυμάμαι επίσης τον πληροφορικό να μας κάνει μαθηματικά στη β'γυμνασίου,την βιολόγο να μας κάνει γεωγραφία,την εικαστικού να μας κάνει ΣΕΠ,την φιλόλογο να μας κάνει ΚΠΑ και τη βιόλογο σε ορισμένα τμήματα να διδάσκει και φυσική.

Στην Ελλάδα όλα αλλάζουν με ταχύτητα και όλα τα ίδια μένουν.

ρε τι γινεται.τριτοκοσμικες καταστασεις.το επομενο ο φιλολογος να παριστανει τον μαθηματικο ή το αναποδο

Σκέψου ο γιατρός να κάνει το βιολόγο, δηλαδή, όχι παίζουμε...:D
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Οι χημικοι συμφερουν περισσοτερο διδασκουν χημεια,βιολογια,μαθηματικα,φυσικη :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top