Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,697 μηνύματα.
αυτο που λεει ο γιαννης περι συνδυασμου μαθηματων εχει ενα δικιο.πχ περσι οταν ειδα τα στατιστικα ελεγα θα πεσουν δεδομενα αλλα δεν περιμενα πχ το ευρος της πτωσης.ελεγα max 200-300 μορια.τελικα μετα την κλιμακωση καταλαβα οτι θα ναι 17400 καπου εκει.οποτε να δουμε και την κλιμακωση.δεδομενα θα ανεβουνε παρα πολυ απλα μπορει με το συνδυασμο να στε τυχεροι αν και μου φαινεται παρα πολυ δυσκολο να μην ειναι πανω απο 18!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Τι ειναι τα μοριων που λετε και ξαναλετε εδω?
αυτο που βλεπεις λεει οτι 500 γραψανε 18 αρχαια , δεν ξερεις ομως αυτοι οι ιδιοι τι εγραψαν γλωσσα, ιστορια, οποτε δωρο δωρο, δεν ξερεις αν ειναι ανταγωνιστες στα μορια σου.
Η στατιστικη μοριων λεει πχ απο 17000 ως 17250 μορια εγραψαν 330 παιδια, απο 17250 ως 17500 μορια εγραψαν 118 παιδια , αυτο ειναι χρησιμο, ειδικα ψηλα που μετραμε κεφαλια νομικης και ψυχολογιας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λυπαμαι καλη μου για να εχεις δικαιωμα να δηλωσεις την σχολη αυτη θα πρεπει ο ΜΟ του 1ου πεδιου να κατεβει απο 11,1 περυσι στο μαχ 9,94 που ταιριαζει σε σενα, το οποιο ειναι πολυ πολυ δυσκολο.
Δες καποια αλλη σχολη που να ειναι κοινη με το 4ο πεδιο. Το 4ο ειχε ΜΟ περυσι 9,81 και μπορει φετος να παιξει εκει καπου
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,697 μηνύματα.
αυτο που βλεπεις λεει οτι 500 γραψανε 18 αρχαια , δεν ξερεις ομως αυτοι οι ιδιοι τι εγραψαν γλωσσα, ιστορια, οποτε δωρο δωρο, δεν ξερεις αν ειναι ανταγωνιστες στα μορια σου.
Η στατιστικη μοριων λεει πχ απο 17000 ως 17250 μορια εγραψαν 330 παιδια, απο 17250 ως 17500 μορια εγραψαν 118 παιδια , αυτο ειναι χρησιμο, ειδικα ψηλα που μετραμε κεφαλια νομικης και ψυχολογιας.
δεν διαφωνω σε αυτο που λες απλα σου δινει οτι υπαρχει θετικη ταση.δηλαδη δεν πιστευω κανεις να μην καταλαβε οτι θα ανεβουν οι βασεις σε σχεση με περσι με αυτα τα στατιστικα?απλα συμφωνω για το αν η θετικη ταση θα ναι πολυ πανω ή οχι πρεπει να δουμε και την κλιμακωση που θα λυσει ολες τις αποριες.λογικα ομως ξαναλεω θα ναι πολυ πανω.
 

Gorgina_srk

Νεοφερμένος

Η Gorgina_srk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
αυτο που βλεπεις λεει οτι 500 γραψανε 18 αρχαια , δεν ξερεις ομως αυτοι οι ιδιοι τι εγραψαν γλωσσα, ιστορια, οποτε δωρο δωρο, δεν ξερεις αν ειναι ανταγωνιστες στα μορια σου.
Η στατιστικη μοριων λεει πχ απο 17000 ως 17250 μορια εγραψαν 330 παιδια, απο 17250 ως 17500 μορια εγραψαν 118 παιδια , αυτο ειναι χρησιμο, ειδικα ψηλα που μετραμε κεφαλια νομικης και ψυχολογιας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Λυπαμαι καλη μου για να εχεις δικαιωμα να δηλωσεις την σχολη αυτη θα πρεπει ο ΜΟ του 1ου πεδιου να κατεβει απο 11,1 περυσι στο μαχ 9,94 που ταιριαζει σε σενα, το οποιο ειναι πολυ πολυ δυσκολο.
Δες καποια αλλη σχολη που να ειναι κοινη με το 4ο πεδιο. Το 4ο ειχε ΜΟ περυσι 9,81 και μπορει φετος να παιξει εκει καπου
Ενταξει σε ευχαριστω
 

Guest 200861

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι πιθανό η βάση του ΗΜΜΥ ΕΜΠ να πάει πάνω απο 19200 μόρια;
 

alexporta2003

Νεοφερμένος

Ο alexporta2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
Συγκέντρωσα 14.021 μόρια λέτε να πιάνω οικονομικό ΕΚΠΑ (13.675 πέρσυ);
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Είναι πιθανό η βάση του ΗΜΜΥ ΕΜΠ να πάει πάνω απο 19200 μόρια;
Δεν νομίζω να έχει ανέβει τόσο ποτέ για να ανέβει φέτος
Είπαμε εύκολα θέματα σε σχέση με άλλες χρονιές αλλά δεν χάριζαν και μόρια
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
Συγκέντρωσα 14.021 μόρια λέτε να πιάνω οικονομικό ΕΚΠΑ (13.675 πέρσυ);
Εχουμε μειωση εισακτων
στο ΟΠΑ
ΔΕΟΣ
ΛΟΧΡΗ
ΟΔΕ
Μarketing
στο ΠΑΠΕΙ
ΟΔΕ
Στατιστικη

Οποτε δεν ξερουμε που θα ξεσπασουν τα μορια αυτα
 

morena

Νεοφερμένος

Η morena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Τουρκικών Σπουδών & Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα σας παιδιά,
Καλά αποτελέσματα σε όλους κατ´ αρχάς.
Ειμαι παλιά απόφοιτη ΓΕΛ και συγκέντρωσα (1ο πεδίο), σύνολο 11.514 μόρια.
Εχω δώσει και ειδικά μαθήματα (ξενόγλωσσα), περιμένω κι αυτά. Ηθελα να ρωτήσω ομως επειδή δεν καταλαβαίνω το σύστημα, εχω Μ.Ο 11,48 και υπολογίζοντας μονο τα ελληνικα μαθηματα ενδιαφέρομαι για το Τουρκικών σπουδών. Πέρσυ ειχε βάση 10.425.
Λέτε να ανέβει 1000 μόρια η βάση;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
morena καλύτερα να περιμένεις την εβε και τον συντελεστή που έχει ορίσει η σχολή για να ξέρεις αν μπορείς να την δηλώσεις
Αν έχει ορίσει τον ελάχιστο συντελεστή 0.8 πιθανόν να την πιάνεις (δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι λόγω ειδικού μαθήματος)
 

Belle26

Νεοφερμένος

Η Belle26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Καλησπέρα σας παιδιά,
Καλά αποτελέσματα σε όλους κατ´ αρχάς.
Ειμαι παλιά απόφοιτη ΓΕΛ και συγκέντρωσα (1ο πεδίο), σύνολο 11.514 μόρια.
Εχω δώσει και ειδικά μαθήματα (ξενόγλωσσα), περιμένω κι αυτά. Ηθελα να ρωτήσω ομως επειδή δεν καταλαβαίνω το σύστημα, εχω Μ.Ο 11,48 και υπολογίζοντας μονο τα ελληνικα μαθηματα ενδιαφέρομαι για το Τουρκικών σπουδών. Πέρσυ ειχε βάση 10.425.
Λέτε να ανέβει 1000 μόρια η βάση;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ολα εξαρτωνται απο τον ΜΟ του 1ου πεδιου . Αν ειναι 11,48 (περυσι 11,1) και κατω ολα καλα μπορεις να δηλωσεις την σχολη και εχεις καλες πιθανοτητες να μπεις.

αν η ερευνα που δημοσιευει παραπανω το κοριτσι belle26 ειναι ακριβης η οποια δινει ΜΟ 1ου πεδιου 11,11 τοτε ολα καλα μπαινεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

alexporta2003

Νεοφερμένος

Ο alexporta2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εχουμε μειωση εισακτων
στο ΟΠΑ
ΔΕΟΣ
ΛΟΧΡΗ
ΟΔΕ
Μarketing
στο ΠΑΠΕΙ
ΟΔΕ
Στατιστικη

Οποτε δεν ξερουμε που θα ξεσπασουν τα μορια αυτα
Ναι ρε συ, αλλά πόσο να πάει πιά, έστω και τελευταίος δεν περνάω χαχαχαχα
 

morena

Νεοφερμένος

Η morena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Τουρκικών Σπουδών & Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
morena καλύτερα να περιμένεις την εβε και τον συντελεστή που έχει ορίσει η σχολή για να ξέρεις αν μπορείς να την δηλώσεις
Αν έχει ορίσει τον ελάχιστο συντελεστή 0.8 πιθανόν να την πιάνεις (δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι λόγω ειδικού μαθήματος)
Εχει ορίσει ελάχιστο συντελεστή 1 εξ αρχής.
Δεν εχει ειδικό μαθημα δυστυχως θα πηγαινα καλυτερα :)
Ευχαριστώ παρα πολυ!
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

Απ' ο, τι είδα, αναφέρεται στην ΕΒΕ ανά τμήμα. Ελπίζω να βοηθήσει❤️.
Δεν ξερω αν βοηθάει, πρώτον αναφέρει τις περσινές βασεις και βάσει αυτών υπολογίζει εβε. Η εβε υπολογίζεται από το μέσο όρο των βαθμών επί το συντελεστή. Δεν θα έλεγα ότι είναι βοηθητικό το συγκεκριμένο
 

Belle26

Νεοφερμένος

Η Belle26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Δεν ξερω αν βοηθάει, πρώτον αναφέρει τις περσινές βασεις και βάσει αυτών υπολογίζει εβε. Η εβε υπολογίζεται από το μέσο όρο των βαθμών επί το συντελεστή. Δεν θα έλεγα ότι είναι βοηθητικό το συγκεκριμένο
Δεν το έψαξα αναλυτικά είναι η αλήθεια. Έπεσε το μάτι μου τυχαία. Εφόσον δεν είναι χρήσιμο ούτε κατά προσέγγιση, αγνοείστε το:)
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top