Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,590 μηνύματα.
Για τα επαλ μιλαω
Α για Επαλ? ναι ειχα υπολογισει ΜΟ 8,66 για περυσι στον τομεα οικονομια διοικηση.
Κοιτα δεν ειμαι σε θεση να κρινω ευκολια ή δυσκολια θεματων επαλ , αλλα δεν αναμένονται και μεγαλες διαφορες, καπου μεχρι μιση μοναδα το πολυ πανω ή κατω.
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Και εγώ έτσι βλέπω αν και ούτε εγώ είμαι υποψήφια, απλώς από όσο το παρακολουθώ και "βοηθάω" παιδιά που γνωρίζω και είναι υποψήφιοι. Απλώς βλεπω ότι και εσύ ασχολείσαι ενεργά γιαυτό και σε ρώτησα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,590 μηνύματα.
Και εγώ έτσι βλέπω αν και ούτε εγώ είμαι υποψήφια, απλώς από όσο το παρακολουθώ και "βοηθάω" παιδιά που γνωρίζω και είναι υποψήφιοι. Απλώς βλεπω ότι και εσύ ασχολείσαι ενεργά γιαυτό και σε ρώτησα
ναι ετσι ειναι τουλαχιστον μεχρι τωρα, καλα κανεις και βοηθας τα νεα παιδια καθοτι στην χωρα μας το μονο δημιουργικο αποκουμπι που εχουν οι νεοι ειναι η μορφωση.
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Το 2019 ο μέσος όρος ήταν 7 και κάτι και πέρσι 8 και κάτι, επομένως με τη λογική θα μπορούσαμε να πούμε ότι φέτος θα πάει 9 και κάτι άλλα δυστυχώς η φετινή χρονιά λόγω της ιδιαιτεροτητας της με την ολοκληρωτική τηλεκπαιδευση μπορεί να μην φτάσει ως εκεί
 

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Το 2019 ο μέσος όρος ήταν 7 και κάτι και πέρσι 8 και κάτι, επομένως με τη λογική θα μπορούσαμε να πούμε ότι φέτος θα πάει 9 και κάτι άλλα δυστυχώς η φετινή χρονιά λόγω της ιδιαιτεροτητας της με την ολοκληρωτική τηλεκπαιδευση μπορεί να μην φτάσει ως εκεί
Υπαρχει περίπτωση δηλαδή να είναι 7ή8 φετος
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,590 μηνύματα.

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Ρε συ σκέψου αν δεν πιάνουν φιλολογία που θα πάνε? Θεάτρου και πολιτικές επιστήμες....
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε συ σκέψου αν δεν πιάνουν φιλολογία που θα πάνε? Θεάτρου και πολιτικές επιστήμες....
Γιατί η πολιτική επιστήμη είναι πιο κάτω από το θέατρο? Πιο πάνω είναι από την φιλολογία καλέ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρε συ σκέψου αν δεν πιάνουν φιλολογία που θα πάνε? Θεάτρου και πολιτικές επιστήμες....
Ναι αλλά εγώ το θέατρο το λατρεύω! Γιατί να μου πάρει την θέση κάποιος που πάει αναγκαστικά?
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Γιατί η πολιτική επιστήμη είναι πιο κάτω από το θέατρο? Πιο πάνω είναι από την φιλολογία καλέ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι αλλά εγώ το θέατρο το λατρεύω! Γιατί να μου πάρει την θέση κάποιος που πάει αναγκαστικά?
Γιατί θα έχει γράψει καλύτερα από σένα.
Έτσι λειτουργούν οι πανελλήνιες, γιαυτο έχεις το δικαίωμα να διαλέξεις όσες σχολές θέλεις
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 539 μηνύματα.
Για τη θεωρητική πάντως με όσα έμαθα από τα βαθμολογικά κέντρα περιμένουμε υψηλή άνοδο των βάσεων...Τα θέματα ήταν πού πιο έύκολα από τα περσινά και οι βαθμολογίες άνω του 14 σε πολλά μαθήματα όπως αρχαία και ιστορία έχουν πάει σύννεφο....δεν θα μου έκανε εντύπωση να δούμε και αύξηση πάνω από 500 μόρια σε πολλές σχολές του 1ου πεδίου π.χ. φιλολογία εκπα

Αποκλείεται (επαναλαμβάνεσαι εσύ, επαναλαμβάνομαι και εγώ) να είναι ο μέσος όρος 14. Επίσης, αυτό το σύννεφο με βαθμολογίες πάνω από 14 στα αρχαία αν δεν το δω δεν το πιστεύω. Για να μην μιλήσω για την έκθεση που πάντα όλοι γράφουν καλά και όταν βγαίνουν οι βαθμοί αρχίζουν τα δράματα. Το ότι μπορεί να υπάρξει άνοδος βάσεων δεν αποκλείεται αλλά αυτό μπορεί να γίνει και με χαμηλότερο μέσο όρο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί η πολιτική επιστήμη είναι πιο κάτω από το θέατρο? Πιο πάνω είναι από την φιλολογία καλέ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι αλλά εγώ το θέατρο το λατρεύω! Γιατί να μου πάρει την θέση κάποιος που πάει αναγκαστικά?
Νεφέλη στις πανελλήνιες δυο μόνο πράγματα εξαρτώνται από σένα: 1) το τι θα γράψεις, 2) ποιες σχολές θα βάλεις στο μηχανογραφικό και με ποια σειρά. Και όλοι οι υποψήφιοι αυτά μόνο ελέγχουν. Όποιος γράψει καλύτερα έχει και περισσότερες επιλογές. Δίκαιο ή άδικο αυτό είναι το σύστημα (και ναι, δυστυχώς, η ζωή είναι πολλές φορές άδικη). Οπότε ηρέμησε και περίμενε να δεις τι έγραψες. Γιατί αν έγραψες 6 δεν θα περάσεις -ό,τι και αν έκαναν οι υπόλοιποι- ενώ αν έγραψες 15 θα περάσεις. Αν κυμαίνεσαι μεταξύ 11-13 τότε θα παίξει ρόλο η τύχη, όπως και για όλους τους υποψήφιους.


ΥΓ. Επίσης εκτός από τη σχολή θεατρικών σπουδών στην Αθήνα υπάρχουν και άλλες αντίστοιχες στην επαρχία. Φυσικά, μπορεί για οικονομικούς ή άλλους λόγους να μην θέλεις ή να μην μπορείς να σπουδάσεις στην επαρχία και ίσως να μην δικαιούσαι μετεγγραφή. Σκέψου όμως ότι εδώ και 1,5 χρόνο οι φοιτητές (ασχέτα με την πόλη στην οποία πέρασαν) σπουδάζουν κατά βάση από το σπίτι τους και δεν υπάρχει καμία εγγύηση ότι αυτό δεν θα συνεχιστεί και από Σεπτέμβριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αποκλείεται (επαναλαμβάνεσαι εσύ, επαναλαμβάνομαι και εγώ) να είναι ο μέσος όρος 14. Επίσης, αυτό το σύννεφο με βαθμολογίες πάνω από 14 στα αρχαία αν δεν το δω δεν το πιστεύω. Για να μην μιλήσω για την έκθεση που πάντα όλοι γράφουν καλά και όταν βγαίνουν οι βαθμοί αρχίζουν τα δράματα. Το ότι μπορεί να υπάρξει άνοδος βάσεων δεν αποκλείεται αλλά αυτό μπορεί να γίνει και με χαμηλότερο μέσο όρο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Νεφέλη στις πανελλήνιες δυο μόνο πράγματα εξαρτώνται από σένα: 1) το τι θα γράψεις, 2) ποιες σχολές θα βάλεις στο μηχανογραφικό και με ποια σειρά. Και όλοι οι υποψήφιοι αυτά μόνο ελέγχουν. Όποιος γράψει καλύτερα έχει και περισσότερες επιλογές. Δίκαιο ή άδικο αυτό είναι το σύστημα (και ναι, δυστυχώς, η ζωή είναι πολλές φορές άδικη). Οπότε ηρέμησε και περίμενε να δεις τι έγραψες. Γιατί αν έγραψες 6 δεν θα περάσεις -ό,τι και αν έκαναν οι υπόλοιποι- ενώ αν έγραψες 15 θα περάσεις. Αν κυμαίνεσαι μεταξύ 11-13 τότε θα παίξει ρόλο η τύχη, όπως και για όλους τους υποψήφιους.


ΥΓ. Επίσης εκτός από τη σχολή θεατρικών σπουδών στην Αθήνα υπάρχουν και άλλες αντίστοιχες στην επαρχία. Φυσικά, μπορεί για οικονομικούς ή άλλους λόγους να μην θέλεις ή να μην μπορείς να σπουδάσεις στην επαρχία και ίσως να μην δικαιούσαι μετεγγραφή. Σκέψου όμως ότι εδώ και 1,5 χρόνο οι φοιτητές (ασχέτα με την πόλη στην οποία πέρασαν) σπουδάζουν κατά βάση από το σπίτι τους και δεν υπάρχει καμία εγγύηση ότι αυτό δεν θα συνεχιστεί και από Σεπτέμβριο.
Τι εννοείς 15? Γιατί αν γράψω 12.000 δεν περνάω θεατρικών? Αφού 11.150 είναι
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 539 μηνύματα.
Τι εννοείς 15? Γιατί αν γράψω 12.000 δεν περνάω θεατρικών? Αφού 11.150 είναι
πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό. Ένα παράδειγμα έφερα για να σου δείξω ότι το πρώτο που πρέπει να σε απασχολεί είναι τι έκανες εσύ. Με 15 περνάς εκεί που θες και δεν σε νοιάζει τι έκαναν οι άλλοι. Με βαθμό γύρω στο 11 θα πρέπει να περιμένεις τον Αύγουστο για να είσαι σίγουρη ότι πέτυχες. Τη φετινή βάση δεν την ξέρω γιατί προφανώς δεν έχω μαντικές ικανότητες.
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
11150 ήταν το 2020 φέτος η βάση θα εξαρτηθεί από τις φετινές επιδόσεις. Δεν λέω ότι θα ναι 14 η εβε αλλά θα ναι γύρω στο 12 σίγουρα στη θεωρητική οπότε προσωπικά θεωρώ ότι θα υπάρχει αύξηση των βάσεων. Αυτή είναι η προσωπική μου εκτίμηση με βάση όσα βλέπω κάθε χρόνο ως καθηγητής σε φροντιστήρια κλπ. Δεν είμαι κάτι σίγουρο προφανώς είναι μια προσωπική εκτίμηση για αυτό άλλωστε το θέμα λέγεται συζήτηση και προβλέψεις . Δεν θα εκπλαγώ αν δω αύξηση 500 μόρια πλας στη θεωρητική.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,590 μηνύματα.
11150 ήταν το 2020 φέτος η βάση θα εξαρτηθεί από τις φετινές επιδόσεις. Δεν λέω ότι θα ναι 14 η εβε αλλά θα ναι γύρω στο 12 σίγουρα στη θεωρητική οπότε προσωπικά θεωρώ ότι θα υπάρχει αύξηση των βάσεων. Αυτή είναι η προσωπική μου εκτίμηση με βάση όσα βλέπω κάθε χρόνο ως καθηγητής σε φροντιστήρια κλπ. Δεν είμαι κάτι σίγουρο προφανώς είναι μια προσωπική εκτίμηση για αυτό άλλωστε το θέμα λέγεται συζήτηση και προβλέψεις . Δεν θα εκπλαγώ αν δω αύξηση 500 μόρια πλας στη θεωρητική.
Δασκαλε τι μαθημα διδασκεις (αμα θες λες)? διδασκεις και σε επαλ?
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
εγω για καποιο λογο πιστευω οτι οι βασεις θα ειναι ιδιες με του 2019 που εδινα πρωτη φορα τα ιδια ακριβως ελεγαν...το θεμα ειναι οι προτιμησεις των παιδιων...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,590 μηνύματα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
11150 ήταν το 2020 φέτος η βάση θα εξαρτηθεί από τις φετινές επιδόσεις. Δεν λέω ότι θα ναι 14 η εβε αλλά θα ναι γύρω στο 12 σίγουρα στη θεωρητική οπότε προσωπικά θεωρώ ότι θα υπάρχει αύξηση των βάσεων. Αυτή είναι η προσωπική μου εκτίμηση με βάση όσα βλέπω κάθε χρόνο ως καθηγητής σε φροντιστήρια κλπ. Δεν είμαι κάτι σίγουρο προφανώς είναι μια προσωπική εκτίμηση για αυτό άλλωστε το θέμα λέγεται συζήτηση και προβλέψεις . Δεν θα εκπλαγώ αν δω αύξηση 500 μόρια πλας στη θεωρητική.
Εντάξει 500 μόρια δεν είναι πολλά... Το θέμα είναι μην ανέβουν 1000+
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγω για καποιο λογο πιστευω οτι οι βασεις θα ειναι ιδιες με του 2019 που εδινα πρωτη φορα τα ιδια ακριβως ελεγαν...το θεμα ειναι οι προτιμησεις των παιδιων...
Αποκλείεται... Το 2019 ήταν πολύ ψηλές... Το 2020 πέσανε οι πιο πολλές 1.500 μόρια. Δεν γίνεται να ανέβουν σε μια χρονιά 1000 μόρια
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Εντάξει 500 μόρια δεν είναι πολλά... Το θέμα είναι μην ανέβουν 1000+
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αποκλείεται... Το 2019 ήταν πολύ ψηλές... Το 2020 πέσανε οι πιο πολλές 1.500 μόρια. Δεν γίνεται να ανέβουν σε μια χρονιά 1000 μόρια
Δεν είναι εύκολο να συγκρίνουμε με το 2020, γιατί πέρυσι δεν είχαν συντελεστές βαρύτητας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν είναι εύκολο να συγκρίνουμε με το 2020, γιατί πέρυσι δεν είχαν συντελεστές βαρύτητας. Επίσης αν δεν κάνω λάθος το 2019 η θεωρητική έδινε Λατινικά και όχι κοινωνιολογία. Δεν ξέρω κατά ποσο είναι σωστό να κάνουμε συγκρίσεις με μια χρονια που εξετάστηκε ένα άλλο μάθημα.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top