Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Σε όλα τα πεδία πιστεύω θα ανέβουν οι βάσεις κάπως. Για τις μεσαίες σχολές πολύ για τις ήδη υψηλόβαθμες σχολές όπως η Ιατρική λίγο. Τα σκαμπανεβάσματα σε αυτές τις σχολές σπανίως είναι μεγάλα.


Να γιατί σιχαίνομαι τον θεσμό των πανελληνίων. Από ανήλικα ακόμα σκεφτόμαστε με το " ο θάνατος σου η ζωή μου ". Ελπίζουμε στην αποτυχία του άλλου για το δικό μας καλό ( δεν σε κατηγορώ προσωπικά, δυστυχώς ΌΛΟΙ αυτό κάνουμε ).
γιαννη σοβαρεψου τι της λες της κοπελας?εσυ αυτο καταλαβες οτι ελπιζει στην αποτυχια του αλλου???
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,754 μηνύματα.
γιαννη σοβαρεψου τι της λες της κοπελας?εσυ αυτο καταλαβες οτι ελπιζει στην αποτυχια του αλλου???
Δυστυχώς όλοι αυτό κάνουμε. Είτε το θες είτε όχι. Αυτές είναι οι πανελλήνιες. Εδώ μας είχε πει μία καθηγήτρια ότι κάποτε σαν επιτηρήτρια ο ένας μαθητής κάρφωνε τον άλλον την ώρα της εξέτασης για να μηδενιστεί. Μηχανισμός παραγωγής χαφιέδων κοινώς. Όλο το σύστημα των πανελληνίων βασίζεται στο φάε για να μη σε φάνε. Όλοι σκεφτόμασταν έτσι είτε θες να το παραδεχτείς είτε όχι.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Δυστυχώς όλοι αυτό κάνουμε. Είτε το θες είτε όχι. Αυτές είναι οι πανελλήνιες. Εδώ μας είχε πει μία καθηγήτρια ότι κάποτε σαν επιτηρήτρια ο ένας μαθητής κάρφωνε τον άλλον την ώρα της εξέτασης για να μηδενιστεί. Μηχανισμός παραγωγής χαφιέδων κοινώς. Όλο το σύστημα των πανελληνίων βασίζεται στο φάε για να μη σε φάνε. Όλοι σκεφτόμασταν έτσι είτε θες να το παραδεχτείς
οτι πεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μηχανισμός παραγωγής χαφιέδων οι πανελληνιες.το ακουσα και αυτο.αν εσυ δε γραψεις δε πα να μηδενιστει ολο το σχολειο σου,δε θα περασεις.σοβαρεψου
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,754 μηνύματα.
ηχανισμός παραγωγής χαφιέδων οι πανελληνιες.το ακουσα και αυτο.αν εσυ δε γραψεις δε πα να μηδενιστει ολο το σχολειο σου,δε θα περασεις.σοβαρεψου
Εγώ αυτό που άκουσα λέω και την δικιά μου εμπειρία από αυτά που είδα και από εμένα και από άλλους σε συμπεριφορές, τι ζόρι τραβάς επιτέλους;

Ήταν μία δύσκολη περίοδος, όπου είδα νεαρά παιδιά να χαίρονται με το να βλέπουν άλλους να κλαίνε όταν βγαίναμε από την αίθουσα γιατί σκεφτόντουσαν το -1 αντίπαλος. Όταν σε ρωτούσανε πως τα πήγες όσοι δεν τα είχαν πάει καλά μόλις τους έλεγες " καλά πιστεύω τα απάντησα όλα " με δυσκολία ψέλλιζαν ένα " μπράβο " και γυρνούσαν και έφευγαν απογοητευμένοι. Σύντομα κατάλαβα ότι είχα γίνει και εγώ ένας από όλους αυτούς, να γιατί θεωρώ ότι όλος αυτός ο ανταγωνισμός φθείρει τον άνθρωπο. Έχουμε βγει off topic τελείως και δεν καταλαβαίνω γιατί ήρθες και πιάστηκες στο μήνυμα μου αντί να απαντήσεις στο ερώτημα της κοπέλας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Κατι ξερει ο γιαννης για να το λεει, αλλωστε μελετα ιστορια και αυτη λεει αληθειες.
Το μοτο των πανελληνιων δεν ειναι, ασε τι εγραψες εσυ , οι αλλοι τι εγραψαν?
Το σιγουρο ειναι παντως οτι τα παιδια εχουν μια αδολη δικαιοσυνη μεσα τους και νοιαζονται αμεσως μετα τι εκαναν αυτα και οχι τα αλλα, οι δευτερες σκεψεις ερχονται πολυ αργοτερα
 
Τελευταία επεξεργασία:

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
ναι ετσι ειναι και ο φιλος μας ο γιαννης μιλησε και για το πως λειτουργησε και ο ιδιος οτι τελικα χαιροταν αν καποιος δεν εγραφε καλα γιατι ελεγε μειων ενας λιγοτερος.Εγω ασ πουμε θελω ιστρικη που ειναι καπου 6 σχολες και απο γελ παιρνουν 1200 ατομα,θα τρελαθω απ τη χαρα μου αν 2 συμμαθητες μου,που δινουμε στο ιδιο τμημα δε γραψαν καλα γιατι θα πω -2 λιγοτεροι.δε θα κοιταξω δλδ να γραψω καλα να πιασω τις βασεις τις περσινες αλλα θα κοιταξω να καρφωσω για αντιγραφη συμμαθητες για να πω τελεια!!!!μειων 1 λιγοτερος.....ρε σοβαρευτητε.κοιταμε να γραψουμε καλα κοιταμε την δικη μας προσπαθεια.αν πεσουν παλουκια και δε γραψουμε καλα φυσικο ειναι οτι και οι αλλοι δε θα γραψαν καλα οποτε αν ειμαστε στα ορια των βασεων εκει εχουμε μια ελπιδα οτι το παλουκι ηταν ιδιο για ολους και οι βασεις θα πεσουν ελαχιστα.αλλα οχι οτι οι πανελληνιες ειναι συστημα χαφχιεδων.επειδη ετυχε υπαρχε ενας λαλακας που το κανε δε μπορουμε να γενικευουμε.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Οπα , hold your horses , ε καλα φιλο με τον γιαννη δε το λες ,ισως αργοτερα ,αλλα ο γιαννης εκπεμπει σε αλλο μηκος κυματος.
Αναστασια κανε εικονα το εξης. αυριο βγαινουν οι βαθμολογιες και εσυ παιζεις στα 19000 μορια και οι αλλοι στα 18000. Θα κανεις απεργια πεινας για την αποτυχια των αλλων ή θα ανοιξεις σαμπανιες που περασες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,628 μηνύματα.
οτι πεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μηχανισμός παραγωγής χαφιέδων οι πανελληνιες.το ακουσα και αυτο.αν εσυ δε γραψεις δε πα να μηδενιστει ολο το σχολειο σου,δε θα περασεις.σοβαρεψου
Ακριβως αυτο ειναι οι πανελληνιες.Ακριβως ομως.Και εγω και ολοι ετσι λειτουργουν.Πικρη ειναι η αληθεια τι να κανουμε
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Ακριβως αυτο ειναι οι πανελληνιες.Ακριβως ομως.Και εγω και ολοι ετσι λειτουργουν.Πικρη ειναι η αληθεια τι να κανουμε
κυριε κυριε ο ταδε αντιγραφει!!!!μηδενιζεσε ταδε....τελεια μειων ενας για ιατρικη...τελικα ειστε πολλοι αλλα σκορπιοι.χαχαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κυριε κυριε ο ταδε αντιγραφει!!!!μηδενιζεσε ταδε....τελεια μειων ενας για ιατρικη...τελικα ειστε πολλοι αλλα σκορπιοι.χαχαχα
αφου το παραδεχεσε οτι εισαι χαφιες ευγε!!!ακριβως ομως!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

καθολου δεν ειναι πικρη η αληθεια αν εισαι χαφιες εσυ εχεις το προβλημα οχι εγω!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κυριε κυριε ψεματα λεει ο ταδε δε λεει να παει να κατουρησει ειναι ζοσμενος με σκονακια!!!Μηδενιζεσε ταδε!!!τελεια την εχω στο τσεπακι τη σχολη που γουσταρω....χαχαχα
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,628 μηνύματα.
κυριε κυριε ο ταδε αντιγραφει!!!!μηδενιζεσε ταδε....τελεια μειων ενας για ιατρικη...τελικα ειστε πολλοι αλλα σκορπιοι.χαχαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


αφου το παραδεχεσε οτι εισαι χαφιες ευγε!!!ακριβως ομως!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

καθολου δεν ειναι πικρη η αληθεια αν εισαι χαφιες εσυ εχεις το προβλημα οχι εγω!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κυριε κυριε ψεματα λεει ο ταδε δε λεει να παει να κατουρησει ειναι ζοσμενος με σκονακια!!!Μηδενιζεσε ταδε!!!τελεια την εχω στο τσεπακι τη σχολη που γουσταρω....χαχαχα
Αλλο εννουμε εγω και ο γιαννης.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακριβως αυτο ειναι οι πανελληνιες.Ακριβως ομως.Και εγω και ολοι ετσι λειτουργουν.Πικρη ειναι η αληθεια τι να κανουμε
Γιατί ρε παιδιά? Εγώ χάρηκα πέρυσι που πέρασαν οι φίλοι μου εκεί που ήθελαν και ας μη πέρασα εγώ...
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω που έχει φτάσει η συζήτηση πραγματικά
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Οπα , hold your horses , ε καλα φιλο με τον γιαννη δε το λες ,ισως αργοτερα ,αλλα ο γιαννης εκπεμπει σε αλλο μηκος κυματος.
Αναστασια κανε εικονα το εξης. αυριο βγαινουν οι βαθμολογιες και εσυ παιζεις στα 19000 μορια και οι αλλοι στα 18000. Θα κανεις απεργια πεινας για την αποτυχια των αλλων ή θα ανοιξεις σαμπανιες που περασες?
το να ευχεσαι να μη γραψαν καλα και οι αλλοι για να πεσουν οι βασεις το καταλαβαινω και ετσι ειναι.Αλλα ειπε οτι ειναι μηχανισμος παραγωγης χαφιεδων και μας εφερε και παραδειγματα και ειπε ετσι λειτοτργει και αυτος.ας σκεφτεται πριν μιλησει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

λες και τοσο παπαρας ειναι ο αλλος να κατσει να αντιγραψει για να τον καρφωσει ο γιαννης και ο καθε γιαννης να μηδενιστει.και το παραξενο?ο καθε γιαννης δε θα κοιταει να δωσει ψυχη και σωμα να γραψει εκθεση ή μαθηματικα αλλα θα κοιταει ποιος αντιγραφει.και οι επιτηρητες θα πετανε αετο και θα περιμενουν τον καθε γιαννη να υποδειξει ποιος αντιγραφει.να φορατε καπελο και γυαλια και να αποφευγεται τη βαδιση σε ωρες με υψηλη θερμοκρασια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
το να ευχεσαι να μη γραψαν καλα και οι αλλοι για να πεσουν οι βασεις το καταλαβαινω και ετσι ειναι.Αλλα ειπε οτι ειναι μηχανισμος παραγωγης χαφιεδων και μας εφερε και παραδειγματα και ειπε ετσι λειτοτργει και αυτος.ας σκεφτεται πριν μιλησει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

λες και τοσο παπαρας ειναι ο αλλος να κατσει να αντιγραψει για να τον καρφωσει ο γιαννης και ο καθε γιαννης να μηδενιστει.και το παραξενο?ο καθε γιαννης δε θα κοιταει να δωσει ψυχη και σωμα να γραψει εκθεση ή μαθηματικα αλλα θα κοιταει ποιος αντιγραφει.και οι επιτηρητες θα πετανε αετο και θα περιμενουν τον καθε γιαννη να υποδειξει ποιος αντιγραφει.να φορατε καπελο και γυαλια και να αποφευγεται τη βαδιση σε ωρες με υψηλη θερμοκρασια.
anastasia εχεις αναφερει τοσες φορες το ονομα γιαννης που αν εννοεις εμενα με εχεις κανει διασημο. Thanks for it.
Ας το ξεκαθαρισουμε . δεν ξερω τι βιωματα εχεις αλλα τα δικα μου λενε οτι στις πανελληνιες δεν υπαρχει αντιγραφη . Αντιγραφη υπαρχει στο λυκειο και στο πανεπιστημιο και οι καθηγητες εχουν αποψη και βαθμολογουν αναλογως. Στο πανεπιστημιο εχω δει κοριτσια να διαβαζουν απο τα ποδαρακια κατω απο την φουστιτσα . οκ ποιο ειναι το θεμα? τι να γραψεις σε ενα μπουτακι? κανενα τυπο? και τι εγινε αντι να δωσει ο καθηγητης τυπολογιο το μετεφερε στα ποδαρακια. Αυτα στις θετικες , τωρα στις θεωρητικες ποιο δυσκολα ακομα μιας και υπαρχει ογκος πληροφοριας.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
anastasia εχεις αναφερει τοσες φορες το ονομα γιαννης που αν εννοεις εμενα με εχεις κανει διασημο. Thanks for it.
Ας το ξεκαθαρισουμε . δεν ξερω τι βιωματα εχεις αλλα τα δικα μου λενε οτι στις πανελληνιες δεν υπαρχει αντιγραφη . Αντιγραφη υπαρχει στο λυκειο και στο πανεπιστημιο και οι καθηγητες εχουν αποψη και βαθμολογουν αναλογως. Στο πανεπιστημιο εχω δει κοριτσια να διαβαζουν απο τα ποδαρακια κατω απο την φουστιτσα . οκ ποιο ειναι το θεμα? τι να γραψεις σε ενα μπουτακι? κανενα τυπο? και τι εγινε αντι να δωσει ο καθηγητης τυπολογιο το μετεφερε στα ποδαρακια. Αυτα στις θετικες , τωρα στις θεωρητικες ποιο δυσκολα ακομα μιας και υπαρχει ογκος πληροφοριας.
gianni 00 δεν εννοουσα εσενα αλλα τον αλλον γιαννη 2001 ..διαβασε ολη τη συζητηση και βγαλε τα συμπερασματα σου απ οσα ελεγε!!!!!!δεν ασχολουμαι και πολυ το εκανα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
gianni 00 δεν εννοουσα εσενα αλλα τον αλλον γιαννη 2001 ..διαβασε ολη τη συζητηση και βγαλε τα συμπερασματα σου απ οσα ελεγε!!!!!!δεν ασχολουμαι και πολυ το εκανα.
Ευχαριστω για την διευκρινηση, Κριμα... παει η δημοσιοτητα!!!
Παρ ολα αυτα να πω οτι ο γιαννης 2001 ειναι καλοψυχος ανθρωπος και εχει ενα πολυ σημαντικο χαρακτηριστικο , το θαρος της γνωμης εστω και και αν αυτη ειναι εμπρηστικα αντιθετη. Ρεσπεκτ.
Θαρρώ οτι στην προκειμενη περιπτωση εστιαζει σε μια παλια καταρα της φυλης μας και οχι στην τυχαια περιπτωσιολογια των πανελληνιων. Η μελετη της ιστοριας εξ ιδιοτητος τον κανει και περισσοτερο ειδικο στο θεμα.
Εγω παντως απολαμβανω την ζητηση αυτη καθοτι ειναι εντονη μεν , ειλικρινής δε.
Να ειστε ολοι καλα και να τα πατε καλα στους βαθμου σας . και εγω καλα τα πηγαινω.
 

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σας παιδια , ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το πως θα κινηθουν οι βασεις φετος , εγω ειμαι απο το 3ο πεδιο και λογω της φυσικης θεωρω πως θα πεσουν οι βασεις αφου τα παιδια με μαθηματικα τα πηγαν καλυτερα στην φυσικη. Πως πιστευετε θα κινηθουν ; θεωρειται πως ειναι χασιμο χρονου να κοιταμε τις περσινες βασεις εφοσον δεν υπηρχαν συντελεστες;
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Μην κοιτάς τις περυσινές βασεις θα αλλάξουν αρδην..
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Γεια σας παιδια , ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το πως θα κινηθουν οι βασεις φετος , εγω ειμαι απο το 3ο πεδιο και λογω της φυσικης θεωρω πως θα πεσουν οι βασεις αφου τα παιδια με μαθηματικα τα πηγαν καλυτερα στην φυσικη. Πως πιστευετε θα κινηθουν ; θεωρειται πως ειναι χασιμο χρονου να κοιταμε τις περσινες βασεις εφοσον δεν υπηρχαν συντελεστες;
Η Χημεία όμως ήταν πολύ πιο εύκολη φέτος σε σχέση με πέρυσι…
 

Anna 16

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Anna 16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Γεια σας παιδια , ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το πως θα κινηθουν οι βασεις φετος , εγω ειμαι απο το 3ο πεδιο και λογω της φυσικης θεωρω πως θα πεσουν οι βασεις αφου τα παιδια με μαθηματικα τα πηγαν καλυτερα στην φυσικη. Πως πιστευετε θα κινηθουν ; θεωρειται πως ειναι χασιμο χρονου να κοιταμε τις περσινες βασεις εφοσον δεν υπηρχαν συντελεστες;
Θεωρώ ότι οι φετινές βάσεις στις μεσαίες και στις "σχολές ρετιρέ" θα είναι σε μεγάλο βαθμό συγκρίσιμες με αυτές του 2019, ίσως ελαφρώς πιο "τσιμπημενες". Βέβαια στις σχολές που είχαν βάσεις κάτω από 8000 μόρια, αυτές πια θα έχουν ως βάση την αντίστοιχη φετινή ΕΒΕ..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top