fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Οικονομολόγος βγαίνεις. Κανεις κυρίως μαθήματα διοίκησης και πληροφορικής.
Καμία σχέση.
Δεν βγαίνεις οικονομολόγος από το ΔΕΤ.
Για την ακρίβεια δεν έχουν καμία σχέση με οικονομικά στο ΔΕΤ αφού κάνουν μόνο 1 μαθήμα (Εισαγωγή στην Οικονομική Θωρία) στο δεύτερο εξάμηνο.
Το ΔΕΤ είναι αρκετά ευέλικτο τμήμα και μπορείς να ακολουθήσεις διαφορετικούς κλάδους μετά αναλόγως με αυτό που σου αρέσει.
Μπορείς να ασχοληθείς με πληροφορική (π.χ. να γίνεις μηχανικός λογισμικού—ξέρω πολλούς απο ΔΕΤ που επιασαν δουλειά ως μηχανικοί λογισμικού ή συνέχισαν με διδακτορικό στην επιστήμη των υπολογιστών), και δεδομένα (π.χ. αναλυτής δεδομένων) μέχρι επιχειρησιακή έρευνα και διοίκηση επιχειρήσεων (π.χ. να δουλέψεις project manager η consultant σε κάποια εταιρία).

Πάντως ισχύει αυτό με την επαγγελματική αποκατάσταση.
Δεν γνωρίζω κάποιον αυτή τη στιγμή απο το ΔΕΤ που να μην δουλεύει.
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Συγχαρητήρια !! Καλό και εποικοδομητικό ακαδημαϊκό ξεκίνημα να έχουμε! :star::flowers: Και εγώ πέτυχα την εισαγωγή μου στη Νομική Αθηνών!!! :flowers: Με δυναμισμό, ζήλο και επιμονή προχωράμε για το δεύτερο πτυχίο πάνω στην αγαπημένη νομική επιστήμη! :book::star:
Και ναι, βρήκα την πρώτη μου συμφοιτήτρια και μάλιστα είναι και εκείνη για δεύτερο πτυχίο!!!!😄😄😄😄😄😄😄😄😄 συγχαρητήρια και σε σένα!!!! ❤️❤️❤️❤️ Πώς νιώθεις;
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.

Guest 237551

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλα με τα εσπερινά επαλ πέρσυ έμπαινες παντού , ακομα κι ιατρική γράφοντας το όνομα σου κι φέτος ολες οι ιατρικές πήγαν 19+ οπως κι στα ημερισια.

Φέτος ωστόσο, με το νέο σύστημα από τα εσπερινά ΓΕΛ ο πρώτος μπήκε στην Ιατρική Πάτρας με 10.750.
Οι υπόλοιπες Ιατρικές από 10.000 μόρια και κάτω.
 

Stella30

Νεοφερμένος

Η Stella30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια περασε κανεις παμακ εκπαιδευτική και κοινωνική πολιτικη?
 

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Σε σκεφτόμουν προχθες , που αγχώνοσουν για μετεγγραφή απο Κομοτηνή και τελικά πέρασες εκπα !
χάρηκα παρα πολυ ! χιλια μπράβο ! :)))
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που με σκέφτηκες αλλά και για όλα τα ενθαρρυντικά σου λόγια και τις θετικές σου σκέψεις την περίοδο που είχα έντονους προβληματισμούς σχετικά με τις μετεγγραφές ! Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να σε συγχαρώ για την επιτυχία σου ! :) Εύχομαι να σου κυλήσουν όλα όμορφα και όπως επιθυμείς κατά τη φοίτησή σου στην Ψυχολογία Αθηνών! Καλή ακαδημαϊκή αρχή στο δεύτερο πτυχίο μας ! :) :) <3
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ναι, βρήκα την πρώτη μου συμφοιτήτρια και μάλιστα είναι και εκείνη για δεύτερο πτυχίο!!!!😄😄😄😄😄😄😄😄😄 συγχαρητήρια και σε σένα!!!! ❤❤❤❤ Πώς νιώθεις;
Πράγματι και συμφοιτήτριες και για δεύτερο πτυχίο! <3 <3 Η συγκίνηση μετά την ανακοίνωση του αποτελέσματος εισαγωγής στη σχολή που επιθυμούσα καθώς και η ανυπομονησία για την επαφή με τα δικαϊκά μαθήματα, όσο κυλούν οι μέρες γίνεται ολοένα και πιο έντονη! :) Είναι όμορφο να μας πλημμυρίζουν τέτοιου είδους συναισθήματα! Ποια είναι η δική σου συναισθηματική κατάσταση; :) <3 Το έχεις συνειδητοποιήσει ότι πέτυχες το στόχο σου; :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι ισχυει για εστιες αλεξανδρουπολης; άκουσα ότι δίνουν δωμάτια σε ξενοδοχεία
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι ισχυει για εστιες αλεξανδρουπολης; άκουσα ότι δίνουν δωμάτια σε ξενοδοχεία
Δεν ξέρω συγκεκριμένα για την Αλεξανδρούπολη, αλλά ισχύει αυτό και για άλλες περιοχές και πανεπιστήμια.
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που με σκέφτηκες αλλά και για όλα τα ενθαρρυντικά σου λόγια και τις θετικές σου σκέψεις την περίοδο που είχα έντονους προβληματισμούς σχετικά με τις μετεγγραφές ! Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να σε συγχαρώ για την επιτυχία σου ! :) Εύχομαι να σου κυλήσουν όλα όμορφα και όπως επιθυμείς κατά τη φοίτησή σου στην Ψυχολογία Αθηνών! Καλή ακαδημαϊκή αρχή στο δεύτερο πτυχίο μας ! :) :) <3
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πράγματι και συμφοιτήτριες και για δεύτερο πτυχίο! <3 <3 Η συγκίνηση μετά την ανακοίνωση του αποτελέσματος εισαγωγής στη σχολή που επιθυμούσα καθώς και η ανυπομονησία για την επαφή με τα δικαϊκά μαθήματα, όσο κυλούν οι μέρες γίνεται ολοένα και πιο έντονη! :) Είναι όμορφο να μας πλημμυρίζουν τέτοιου είδους συναισθήματα! Ποια είναι η δική σου συναισθηματική κατάσταση; :) <3 Το έχεις συνειδητοποιήσει ότι πέτυχες το στόχο σου; :)
Δεν το έχω συνειδητοποιήσει όχι, και νομίζω πως αν δεν μπω στην σχολή δεν πρόκειται κιόλας να το αντιληφθώ 😊😊😊 είναι απίστευτα αυτά τα συναισθήματα, μετά από τόσο κόπο και αγώνα να πετυχαίνεις το όνειρο σου!!! ❤️❤️❤️ Ελπίζω να έχουμε καλή αρχη και όλα να μας πάνε όπως επιθυμούμε!!! 😊😊
 

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδιά εδώ φοιτητης Οικονομικών Επιστημών ΑΣΟΕΕ
Έδινα με το παλιό σύστημα και πέρασα 6ος κατά σειρά ενώ με εξέπληξε ότι έχει βάση 10.000 ενώ στο νέο σύστημα έχει 16.000
Συμφοιτητές θα είμαστε!🤗
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Χαχαχαχ τι είναι αυτή η εφαρμογη
Άστο καλύτερα
 

Kaz

Νεοφερμένος

Ο Kaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έχουμε κανέναν/καμία ιατρική Ηρακλείου?
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στατιστικά προτιμήσεων, επιτυχόντων και υποψηφίων για την Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ανά κατηγορία επιλογής
 

Marilinaa

Νεοφερμένος

Η Marilinaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εχασα τη ψυχολογια ρεθυμνου για 75 μορια εβγαλα 17000.Της φλωρινας δεν την δηλωσα επειδη δεν ειχε αντιστοιχια και θεωρησα πως δεν εχει τα ιδια επαγγελματικα διακαιωματα. Τι πιθανοτητες εχω να πιασω του χρονου τη ψυχολογια στο ρεθυμνο?
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εχασα τη ψυχολογια ρεθυμνου για 75 μορια εβγαλα 17000.Της φλωρινας δεν την δηλωσα επειδη δεν ειχε αντιστοιχια και θεωρησα πως δεν εχει τα ιδια επαγγελματικα διακαιωματα. Τι πιθανοτητες εχω να πιασω του χρονου τη ψυχολογια στο ρεθυμνο?
Σιγουρα υπαρχουν πιθανότητες αλλά θεωρώ εξαρτάται και απο το αν θα διαχωριστεί το 10% σε παλαιό και νέο σύστημα, το 2017 πχ δεν είχε γίνει ο διαχωρισμός. Επίσης επειδη έχω γνωστούς στο τμήμα της Φλώρινας, κάνουν εξαιρετική δουλειά και σε επιστολή που έστειλαν προς το υπουργείο τους διαβεβαίωσαν πως τα επαγγελματικά τους δικαιώματα είναι ομοια με αυτα των αποφοίτων απο τα υπόλοιπα τμήματα ψυχολογίας.Οπότε μπορείς αφοβα να το δηλώσεις του χρόνου.
 

Marilinaa

Νεοφερμένος

Η Marilinaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με
Σιγουρα υπαρχουν πιθανότητες αλλά θεωρώ εξαρτάται και απο το αν θα διαχωριστεί το 10% σε παλαιό και νέο σύστημα, το 2017 πχ δεν είχε γίνει ο διαχωρισμός. Επίσης επειδη έχω γνωστούς στο τμήμα της Φλώρινας, κάνουν εξαιρετική δουλειά και σε επιστολή που έστειλαν προς το υπουργείο τους διαβεβαίωσαν πως τα επαγγελματικά τους δικαιώματα είναι ομοια με αυτα των αποφοίτων απο τα υπόλοιπα τμήματα ψυχολογίας.Οπότε μπορείς αφοβα να το δηλώσεις του χρόνου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα περασω σιγουρα με 17.000 φλωρινα ετσι?
Αν ειδα σωστα με το παλαιο συστημα και το ρεθυμνο και η φλωρινα ειχε λιγοτερα μορια σε σχεση με το νεο συστημα.Αν οντως ειδα σωστα τοτε δεν εχω πιο πολλες πιθανοτητες να μπω?.Τωρα εχω περασει φιλολογια εκπα αλλα θα την παρατουσα για την ψυχολογια
 
Τελευταία επεξεργασία:

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Άστα, 2 φίλοι μου από το 3ο, έπαθαν ζημιά μεγάλη.

Σε ευχαριστώ, πολλά συγχαρητήρια και σε σένα!
Συγγνώμη για το πόσο άσχετη είμαι, εγώ τώρα θα πάω 2α και του χρόνου επιστήμες υγείας,τι έγινε και υπάρχουν πολλοί παραπονεμένοι;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top