Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
παιδες, μην αγχωνεστε ακομη. δεν εχει νοημα, κανεις δεν μπορει να σας πει με σιγουρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.

pythagoras

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ρε παιδια...
αθτο τ σιτε αναφερεται μν σε υψηλεσ σχλσ κ αει....
:S
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μητσος321

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο μητσος321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
για τις αστυνομικες σχολες ξερουμε τιποτα για τις βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΥΖΟΥ!!!!!

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΟΥ!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
γεια σας παιδια!εχω βγαλει 17,389 και εβαλα πρωτη επιλογη νηπιαγωγων βολου που ειχε περυσι 17,059.........
πιστευετε μπορω να το πιασω????
εινα κανεις που γνωριζει τη ταση σ'αυτες τις σχολες????????
μετα εχω βαλει νηπιαγωγων γιαννενα poy perysi eixe 16.647.......
περιμενω με αγωνια απαντησεις σας.......
please!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Μόνο για τις υψηλόβαθμες σχολές αναφέρει όμως. Για τις μεσαίες σχολές τίποτα. Αλλά λογικά άμα ανεβούν και οι υψηλές μετα ανεβαίνουν όλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
ειδα ενα ρεπορταζ στο δελτιο ειδησεων της νετ το μεσημερι.ελεγε οτι επιβεβαιωνεται η ανοδος των βασεων λογω της αυξησης των βασεων.Χαρακτηριστικα ειπε οτι υπαρχουν 17000 υποψηφιοι με βαθμολογια 17-20 ενω οι περυσινες θεσεις ολων των τμηματων που απαιτουσαν πανω απο 17 ηταν 14000.Αυτο σημαινει οτι πολλοι αριστουχοι θα χασουν την πρωτη τους επιλογη,ενω θα ανεβουν πανω απο 17 σχολες που περυσι δεν απαιτουσαν(δηλαδη οι μεσαιες).Για τις υψηλοβαθμες μιλησε για γενικη ανοδο ιδιαιτερα στα περιζητητα τμηματα που προσφερουν ευκολη επαγγελματικη αποκατασταση και αναφερθηκε ιδιαιτερα στα παιδαγωγικα,στις στρατιωτικες και τις αστυνομικες.Μιλησε για ανοδο σε ολα τα υψηλοβαθμα τμηματα,δεν συγκρατησα ομως νουμερα,μονο για τις οικονομικες θυμαμαι οτι ειπε ανοδο ως και 500 μορια!Παρολα αυτα αναφερε δυο ασταθμητους παραγοντες που μπορουν να διαμορφωσουν τις βασεις:την μειωση του αριθμου των υποψηφιων και την αγνοια για την κατανομη του ποσοστου των αριστουχων,δηλαδη ποσοι απο αυτους ειναι στις κλιμακες απο 18-18.5,18.5-19.19-19.5 κτλ.Ανεφερε ακομα οτι οι περισσοτεροι υποψηφιοι επιλεγουν σχολες στην αθηνα,τη θεσσαλονικη και γειτονικες πολεις,αναφερομενος ιδιαιτερα στην Χαλκιδα(το λεω για τον φιλο που τον ενδιεφεραν καποιες σχολες εκει).Αυτα θυμαμαι να σας πω αν θελετε παρακολουθηστε το ρεπορταζ λογικα θα το δειξει και σε αλλα δελτια της νετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pythagoras

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
φιλε αυτο για τν χαλκιδα γιατι τ πεσ??
μ αγχωσεσ τρ....
δλδ 8α ανεβουν κ αυτεσ οι σχλσ???
:s
και γνκ για τσ χαμηλοβαθμεσ και τ τει ειπε τπτ???
:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kondar

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Μόνο για τις υψηλόβαθμες σχολές αναφέρει όμως. Για τις μεσαίες σχολές τίποτα. Αλλά λογικά άμα ανεβούν και οι υψηλές μετα ανεβαίνουν όλες
Παιδια ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.Σταματηστε να αγχωνεστε με τις εκτιμησεις της καθε εφημεριδας που μονο σκοπο εχει το κερδος.Οταν βλεπεις τετοιους τιτλους οπως απογειωση των βασεων πολυ ευκολα καταλαβαινεις οτι η μονη επιδιωξη ειναι το να πουλησουν οι εφημεριδες φυλλα.Ξερω λεω πραγματα τετριμενα!!!!!!!!!!!
Το οτι οι βασεις θα ανεβουν μπορει να ειναι λογικο.Ομως σε σχολες οπως η ιατρικη για παραδειγμα μια ανοδος ακομη και 90 μοριων μπορει να ειναι πολυ μεγαλη ανοδος.Το εθνος δεινει την ιατρικη ιωαννινων απο 18900 δηλαδη ανοδος μονο 28 μοριων σε σχεση με την περσινη βαση εως 19150 δηλαδη ανοδος 278 σε σχεση με περισυ.Πως γραφουν με μεγαλα και εντονα γραμματα ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ των βασεων οταν στις εκτιμησεις τους συμπεριλαμβανεται ανοδος της ιατρικης Ιωαννινων μονο 28 μοριων εστω και στην καλυτερη περιπτωση???Πραγματικα δεν κανω καμια προβλεψη διοτι δεν ειμαι ειδικος ουτε θελω να το παιξω.Απλα θελω να επισημανω την κινδυνολογια των εφημεριδων που τοσο ευκολα στο βωμο του κερδους δημιουργουν ψυχολογικα προβληματα στους μαθητες και στις οικογενειες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
σορρυ παιδια δεν θελω να αγχωσω κανεναν!!!!μαλιστα και εγω εχω αγχωθει με αυτα που ακουω....δεν ξερω αν θα ανεβουν εγω απλα οτι ειδα λεω.Εβγαλε εναν που ειπε οτι λογω οικονομικων δυσχερειων των οικογενειων οι περισσοτεροι υποψηφιοι επιλεγουν σχολες των κεντρων η γειτονικων πολεων,οπως η Χαλκιδα,για να γλιτωσουν τα εξοδα της μετακομισης σε μια επαρχιακη πολη.Εγω σου λεω τι ειπε,αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα πιασεις τη σχολη που θελεις!!!!Μακαρι να πανε ολα καλα και να μπεις οπου θες.Αλλωστε κανεις δεν μπορει να ξερει σε αυτη τη φαση που θα κυμανθει η βαση καθε τμηματος.Βασικα,μολις διαβασα το αρθρο του εθνους,σχεδον τα ιδια πραγματα λεει με αυτα που ειπε η νετ...Επισης για ημερομηνια ειπε γυρω στις 25 του μηνα...υπομονη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kounelopita

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καταρχας αυτό είναι το πρώτο μου post στο συγκεκριμένο forum!:D
οφείλω λοιπόν να πω πως η κινδυνολογία των εφημερίδων είναι πράγματι ανυπόφορη.όταν λοιπόν διάβασα το έθνος το οποίο με μια απέραντι ευκολία ανακοινώνει πως η ιατρική αθηνών θα ανέβει στο 19700,μου ήρθε κάτι.Διότι δεν μπορούν να παίζουν έτσι με τις βάσεις διότι αν και έχω βγάλει μια αξιόλογη βαθμολογία(σχεδόν 400 μόρια πάνω από την περσινή βάση)με έβαλαν σε σκέψεις.Ο πιο λόγικος από όσους έχω διαβάσει είναι ο Αμαργιαννάκης.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pythagoras

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
πφφφφ.....
εγω εχω εναν αερα 250 μοριων για τν μηχανολογια....
και 700 μοριων για τν ηλεκτρολογια....
λετε να μην πιασω κανενα?????
:s
στ σιτε π υπαρχει 2,3 σελιδεσ πιο πισω κ λεει για τσ βασεισ...
λεει πωσ η μηχανολογια στ χαλκιδα 8α πεσει 200 μορια...κ η ηλεκτρολογια 100....
:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafita

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rafita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
γειά σας! πείτε μου και 'μένα μία γνώμη...πεισσότερο για ψυχολογική υποστήριξη...:) έβγαλα 17868 μόρια.. θέλω παιδαγωγικά δημοτικής εκπαίδευσης... από τη Ρόδο έχω 180 μόρια διαφορά... έχω ελπίδες;;;; :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
γειά σας! πείτε μου και 'μένα μία γνώμη...πεισσότερο για ψυχολογική υποστήριξη...:) έβγαλα 17868 μόρια.. θέλω παιδαγωγικά δημοτικής εκπαίδευσης... από τη Ρόδο έχω 180 μόρια διαφορά... έχω ελπίδες;;;; :thanks:
μσλλον οχι αλλα δεν ειναι και σιγουρο οποτε μην απογοητευεσαι:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kounelopita

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μια χαρά μας βλέπω όλους...!!
καθόλου άγχος:P
αγαπητή rafita θα ήθελα πολύ να σε ξεαγχώσω αλλά δυστυχώς δεν έχω ιδέα.έχει ακούσει κάποιος για το πότε ανακοινώνονται τελικά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafita

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rafita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
με το σκεπτικό πως στη Ρόδο φέτος,όπως και σε άλλες περιοχές, παίρνουν περισσότερους εισαγόμενους;;; τότε παιδαγωγικό προσχολικής... τι να κάνουμε;;;!
-----------------------------------------
στις ειδήσεις της νετ πάντως είπαν για τις 25...κάπου εκεί λογικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killerkostas

Νεοφερμένος

Ο killerkostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με αυτά που διαβάζω και με 19246 μόρια έχω χάσει σχεδόν κάθε ελπίδα για ΗΜΜΥ ΕΜΠ αλλα δεν παυω ακόμα να ελπίζω, τι λέτε μπορεί να γίνει το θαύμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa

Νεοφερμένος

Η Natassa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γεια σας παιδια... αν καποιος ξερει μπορει να μου πει ποσο περιπου θα ανεβει η βαση του παιδαγωγικου δημοτικης εκπαιδευσης στν Βολο;;; Εγω εβγαλα 18787... λετε να το πιασω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios_thess

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
αντε καλη υπομονη σε ολους:)
εγω εβγαλα 14,950 και θελω μαθηματικο οπου και αν ειναι:jumpy::jumpy:
μαλλον για ηρακλειο η σαμο με κοβω... τι λετε θα ανεβουν τοσο πολυ ωστε να μεινω εξω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Γεια σας παιδια... αν καποιος ξερει μπορει να μου πει ποσο περιπου θα ανεβει η βαση του παιδαγωγικου δημοτικης εκπαιδευσης στν Βολο;;; Εγω εβγαλα 18787... λετε να το πιασω;;


Κατά πάσα πιθανότητα πιστέυω μέσα είσαι αν και στο έθνος το δίνει ως 19080....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top