Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ναι για Αλεξανδρούπολη μιλώ. Κοίτα η αλήθεια είναι ότι υπάρχει μια τάση έντονη στα παιδαγωγικά. Όταν έδινα εγώ έμπαινες με 14. Λόγω της καλής επαγγελματικής αποκατάστασης, που προς το παρόν υπάρχει, ανεβαίνουν συνέχεια. Πάντως αν δεν περάσεις, θα είναι πολύ οριακό και θα είσαι τρελά γκαντέμης. Εγώ πάντως είμαι αισιόδοξος. Πιστεύω πως θα περάσεις.
Κοιτα, και να μην περασω Αλεξανδρουπολη θα περασω Κρητη η Ροδο, οποτε δεν εχω προβλημα!! Ειδικα απο τη Ροδο ειμαι 540 μορια πανω... Ε τι σκατα, υπαρχει περιπτωση να ανεβουν τοσο?? Η πολη δε με ενδιαφερει τοσο, εγω τη σχολη αγαπω και θελω οσο τιποτα αλλο!! Να φανταστεις ηξερα οτι θα γινα δασκαλος απο την πρωτη γυμνασιου, οταν δηλαδη ειχε 13 και 14 οπως ειπες... Τωρα αν μου φαει καποιος τη σχολη, απλα και μονο επειδη ενδιαφερεται για την αποκατασταση (που δεν ειναι και σιγουρη), τι να του πω?? Χαρισμα του... Κατι τετοιοι ειναι αξιοι της μοιρας τους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koutalideos

Νεοφερμένος

Ο koutalideos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
παιδια....τι πιστευετε για ΜΜΕ αθηνα (καποδιστριακο,παντειο)??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
παιδια....τι πιστευετε για ΜΜΕ αθηνα (καποδιστριακο,παντειο)??

ανοδος τουλαχιστον 200-300 μορια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skateordie

Νεοφερμένος

Ο skateordie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ρε παιδια για ΑΠΘ μηχανολογων μηχανικων τι εχετε ακουσει?
18655 εβγαλα. Το πιανω? 18383 ειχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
μεγαλυτερες πιθανοτητες για ξανθη εχεις φιλε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skateordie

Νεοφερμένος

Ο skateordie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
-https://2.bp.blogspot.com/_Y8qam20R-Uk/SiU14hcE1ZI/AAAAAAAAAH4/86YrHQzi0Lk/s1600-h/ContentSegment_11127506%24W800_H_R0_P0_S1_V1%24Jpg%5B1%5D.jpg

-Στο 2ο επιστημονικό πεδίο (φυσικομαθηματικές επιστήμες) και στο 4ο επιστημονικό πεδίο (πολυτεχνικές) οι κακές επιδόσεις στα Μαθηματικά ισοφαρίζουν με τις καλές στη Φυσική και έτσι δημιουργούν φαινόμενα σταθερότητας. Ωστόσο θα παρατηρηθεί άνοδος στις βάσεις για τα χαμηλόβαθμα ΤΕΙ, τα οποία θα κινηθούν από τα 8.500 στα 9.000 μόρια και πάνω.


https://blogs.trikaland.gr/200905312...paramenoun-sto-ipsos-tous-oi-baseis-2009.html


-Στο 2ο και στο 4ο επιστημονικό πεδίο (θετικές και τεχνολογικές επιστήμες), υψηλές, μέσες και χαμηλές βάσεις θα κυμανθούν στα περσινά επίπεδα, ενώ ελαφρά πτωτικά θα κινηθούν εκείνες με μέσο βαθμό περί το 18.


https://www.e-magazino.gr/?p=1997


-– 2ο & 4ο επ. πεδίο (φυσικομαθηματικές, πολυτεχνεία, τεχνολογικοί τομείς): Οι υποψήφιοι της θετικής κατεύθυνσης (διεκδικούν τις περιζήτητες θέσεις του ΕΜΠ στο 4ο πεδίο) που έγραψαν και στα πέντε μαθήματα πάνω από 15 είναι λιγότεροι σε σχέση με το 2008. Ετσι, η καλύτερη απόδοση στη Φυσική κατεύθυνσης δεν μπορεί να συγκρατήσει την πτώση των μορίων. Αλλά και οι υποψήφιοι της τεχνολογικής κατεύθυνσης παρουσιάζουν παρόμοια εικόνα με αυτή της θετικής. Αυτό σημαίνει ότι οι βάσεις των περιζήτητων πολυτεχνικών σχολών θα κινηθούν ελαφρώς πτωτικά, ενώ οι μέσες και χαμηλές βάσεις των δύο πεδίων θα κινηθούν ανοδικά.


https://www.madata.gr/index.php/epikairotita/social/36737.html


-4ο Επιστημονικό πεδίο: Οι υποψήφιοι της Θετικής κατεύθυνσης που έγραψαν και στα 5 μαθήματα από 15 έως 20 εκτιμούμε ότι είναι 2% λιγότεροι σε σχέση με το 2008 και αυτό το ποσοστό μεταφέρθηκε στην περιοχή 10 έως 15. Η καλύτερη απόδοση στη Φυσική κατεύθυνσης δεν μπορεί να συγκρατήσει την πτώση των μορίων.
Αλλά και οι υποψήφιοι της Τεχνολογικής παρουσιάζουν παρόμοια εικόνα με αυτή της Θετικής στη βαθμολογική περιοχή του 15 έως 20 ενώ είναι περίπου 7% περισσότεροι στην περιοχή 10 έως 15. Ανάλογη αύξηση 4% παρουσιάζει και η Θετική κατεύθυνση στη βαθμολογική περιοχή 10-15. Αυτό σημαίνει ότι, οι βάσεις των περιζήτητων Πολυτεχνικών σχολών θα κινηθούν ελαφρώς πτωτικά ενώ οι μέσες και χαμηλές βάσεις των πεδίων θα κινηθούν ανοδικά.


https://portal.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_mc5_1_01/06/2009_282198


-2ο και 4ο επιστημονικό πεδίο
H θεματοδοσία των εξετάσεων στα Μαθηματικά και τη Φυσική επέτρεψε την καλύτερη διαβάθμιση των υποψηφίων στις κλίμακες από 17 έως 20 και προοιωνίζεται μικρή αλλά σαφή πτώση, ιδίως στα περιζήτητα τμήματα Αθήνας και Θεσσαλονίκης. Σε όλες τις υπόλοιπες σχολές του 2ου και 4ου πεδίου από τα 8.500 μόρια των χαμηλόβαθμων ΤΕΙ της περιφέρειας μέχρι και τα τμήματα που προσέγγισαν πέρσι τα 18.000 μόρια θα υπάρξουν μικρές αλλά σαφείς αυξητικές τάσεις. Τα περιφερειακά ΤΕΙ του 2ου και 4ου πεδίου θα εγγράψουν τους περισσότερους υποψηφίους της τελευταίας τετραετίας. Τα θέματα των εξετάσεων και οι συνακόλουθες επιδόσεις των υποψηφίων θα επιτρέψουν φέτος σε περισσότερους από κάθε άλλη φορά υποψηφίους να υπερβούν τη βαθμολογική βάση.


https://www.foititakos.gr/blog/2009/05/vasis-ai-2009-anodi-ke-ptosis/

γιατι ολες αυτες οι σελιδες μιλανε για πτωση η μικρη ανοδο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εψαξες σε ιστοσελιδες που ειχαν πληροφοριες πριν απο την ανακοινωση του ΥΠΕΠΘ για το ΓΒΠ. θα ηταν προτιμοτερο να βρεις πιο προσφατες, του ιουλιου π.χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skateordie

Νεοφερμένος

Ο skateordie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
δωσε καμεια σελιδα. γιατι δεν βρισκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Κάποιοσ να με βοηθήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ήμουν θεωρητική κατεύθυνση έβγαλα 15372 μόρια στο 1ο πεδίο και θέλω να μάθω πόσο πιστεύετε ότι θα κυμανθεί η "Ιστορία & αρχαιολογία ΑΕΙ Ιωαννίνων". Παρακαλώ πείτε μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
15300 - 15400 περιπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skateordie

Νεοφερμένος

Ο skateordie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
να σε ρωτησω tonyg4. απο που τα βλεπεις κ ειπες στον tomwelling18 15300-15400?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
δες την ιστοσελιδα που σου εδωσα παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skateordie

Νεοφερμένος

Ο skateordie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
a ok
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Δηλαδή υπάρχει πιθανότητα να μη το πιάσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
καταρχην, οπως λεει και το μηνυμα στο κατω μερος της οθονης σου, μη χρησιμοποιεις greeklish. και βεβαια, εκτιμησεις ειναι απλα, τιποτε δεν ειναι 100% σιγουρο. κατα πασα πιθανοτητα το πιανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Μακαρι να το πιασω. Μετα βέβαια ελπιζω να πιανω στο βολο. Συγγνωμη ειμαι καινουριος και γιαυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa

Νεοφερμένος

Η Natassa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μολις διαβασα το link με τις εκτιμησεις που δημοσιευσε καποιος κ μπορω να πω πως πραγματικα ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!! Ειναι δυνατον το παιδαγ. Βολου να φτασει 19000;;Εγω εχω 18787 κ ηλπιζα πως μπορουσα να το πιασω αλλα τωρα απογοητευτηκα...Βεβαια ειναι εκτιμησεις αλλα δεδομενου οτι η ζητηση ειναι τεραστια , οτι οι αριστουχοι ειναι πιο πολλοι κ οτι το δηλωνουν κ απο ολες τις κατευθυνσεις δε νομιζω να πεφτουν κ πολυ εξω... Ελεος πια...δασκαλοι θελουμε να γινουμε οχι γιατροι ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irene83

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγω παιδια επιασα 15716 μορια και δηλωσα Φιλολογια Κρητης η οποια περσι ηταν στα 15606 μορια.Βεβαια εχω και αλλες επιλογες αλλα επιθυμια μου ειναι να περασω Φιλολογια.Εσεις τι λέτε την πιανω?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Μολις διαβασα το link με τις εκτιμησεις που δημοσιευσε καποιος κ μπορω να πω πως πραγματικα ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!! Ειναι δυνατον το παιδαγ. Βολου να φτασει 19000;;Εγω εχω 18787 κ ηλπιζα πως μπορουσα να το πιασω αλλα τωρα απογοητευτηκα...Βεβαια ειναι εκτιμησεις αλλα δεδομενου οτι η ζητηση ειναι τεραστια , οτι οι αριστουχοι ειναι πιο πολλοι κ οτι το δηλωνουν κ απο ολες τις κατευθυνσεις δε νομιζω να πεφτουν κ πολυ εξω... Ελεος πια...δασκαλοι θελουμε να γινουμε οχι γιατροι ...:(

δε νομιζω ο βολος να παει τοσο πανω...εγω πιστευω οτι το παιδαγωγικο βολου θα παει καπου στο 18800 το ανωτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top