Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Δηλαδη υπαρχει πιθανοτητα η στατιστικη σαμου να ανεβει πανω και απο 800-850 μορια???????????????????????:(

Βασικά οι χαμηλόβαθμες σχολές θα παρουσιάσουν τη μεγαλύτερη άνοδο, ειναι πολυ εύκολο να ανεβουν πανω απο 1000 μορια αφού τα πολυτεχνεία θα εχουν αύξηση της τάξης των 150-200 μορίων τουλάχιστον .Για αυτό σκέψου και καμια αλλη σχολή στην περίπτωση που πάει κατι στραβά...Αν και επειδή είναι στη Σάμο εχει μεγαλες πιθανότητες να μην παρουσίασει μεγάλη ζήτηση και οι αύξηση της βάσης να κυμανθεί σε χαμηλά επίπεδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoskr

Νεοφερμένος

Ο thanoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αφου ειναι γεννημενη το 1983 δεν εχεις προβλημα!! Ακομα και να ηταν γεννημενη τον Ιανουαριο δε θα ειχες προβλημα με τη μετεγγραφη...:no1: Το ξερω καλα, γιατι ο αδερφος του κολλητου μου εχει την ιδια ηλικια!!

Δηλαδή ο αδερφός του κολλητού σου έχει πάρει σίγουρα τη μετεγγραφή?sorry,που ξαναρωτάω αλλά θέλω να είμαι απόλυτα σίγουρος ώστε να συμπληρώσω ανάλογα το μηχανογραφικό.Αν ισχύει,τότε θα βάλω αμέσως μετά την κτηνιατρική α.π.θ. την κτηνιατρική θεσσαλίας ώστε αν ανεβεί πολύ η βάση της πρώτης και δεν την πιάσω να μπω στη δευτερη και να πάρω μετεγγραφή για θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εγω αυτα για την υπερβολικη ανοδο των βασεων τα ακουω βερεσε προσωπικα πιστευω οτι 99% εισαι μεσα δηλωσε την δεν χανεις τπτ απλα εχε και καποιες αλλες σχολες καβατζα μηπως γινει καμμια στραβη...

οι βάσεις πάντως θα ανέβουν τρελα αφού τα μαθηματικά κατεύθυνσης που επεσαν τα ελυνε και η γιαγια μου....γενικά πάντως ήταν σίγουρα πιο εύκολη χρονια απο την περσινή...ανέβηκαν τα μορια το 2008 δεν θα ανέβουν φέτος πολύ περισσότερο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
οι βάσεις πάντως θα ανέβουν τρελα αφού τα μαθηματικά κατεύθυνσης που επεσαν τα ελυνε και η γιαγια μου....γενικά πάντως ήταν σίγουρα πιο εύκολη χρονια απο την περσινή...ανέβηκαν τα μορια το 2008 δεν θα ανέβουν φέτος πολύ περισσότερο????

Φίλε Chartson δεν ήταν γενική η άνοδος. Π.χ. :

2008 2007
301 IATPIKH
Σ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΗΜ. 18872 <------18917
300 IATPIKHΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ 18895<------- 18946
304 IATPIKHΣ ΚΡΗΤΗΣ 18773 <----------18879

Παρόμοια και η Ιατρική Θράκης έπεσε κατά 98 μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
αμεσως να του κοπουν τα φτερα του παιδιου..ποσο πια να ανεβει η ιατρικη στην θρακη???
εγω πιστευω πως την πιανεις σιγουρα..και εχεις ελπιδες και για κρητη!!!
βεβαια εγω δεν θα σου συνιστουσα ιατρικη..
1)6 χρονια σπουδων
2)1 χρονο αγροτικο
3)πολλα χρονια αναμονης για ειδικοτητα και αλλα τοσα για να την παρεις
4)1 χρονο στρατο
και στα 40 θα μπορεις πλεον να αρχισεις να ζεις
ουσιαστικα εγω σου κοβω τα φτερα αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα..
Δεν κοβω σε κανεναν τα φτερα...ουτε εχω το δικαιωμα να το κανω αυτο (αλλωστε δεν ειμαι ειδικος <<βασεολογος>>...)απλα τη γνωμη μου ειπα,τιποτα περισσοτερο!!!Το που θα φτασει η ιατρικη Αθηνας,θεσσαλονικης,πατρας,Αλεξανδρουπολης δεν το γνωριζει κανεις!Ειναι δυνατον να πεσουν οι βασεις των ιατρικων σχολων 100,200,300 ή και 400,μπορει και περισσοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias13

Νεοφερμένος

Ο ilias13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Chartson ποσα μορια εβγαλε η γιαγια σου?? :D :P

δεν ηταν γελοια παντως τα μαθ. κατ.!! πιο ευκολα απο περυσι,ναι!! οχι γελοια ομως...
τα θεματα ηταν σωστα επιλεγμενα,για να πετυχει το υπουργειο τον στοχο του!!

και ποιος ειναι αυτος ο στοχος??

νομιζω οτι τον ξερουμε ολοι!! να "πιασει" μεγαλο μερος των μαθητων την βαση του 10,ετσι ωστε να μειωθουν οι κενες θεσεις στις σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina

Νεοφερμένος

Η christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Eνδιαφέρομαι για ΤΕΦΑΑ Αθήνας.¨Εχω 15736 μόρια βγάλει μαζί με τα αθλήματα.Πέρυσι ήταν 15438.Τι λέτε να γίνει φέτος;¨Εχει ανέβει υπερβολικά τα τελευταία χρόνια(πάνω από 2000 μόρια)χωρίς επαγγελματική αποκατάσταση .Τί λέτε φέτος να ξαναανέβει;Πού θα πάεi;:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karaap

Νεοφερμένος

Ο karaap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
στο μηχανογραφικο εκει που λεει φυλο σ εσας εγραψαν ολοκληρη την λεξη η μονο τα αρχικα πχ Α η Κ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
στο μηχανογραφικο εκει που λεει φυλο σ εσας εγραψαν ολοκληρη την λεξη η μονο τα αρχικα πχ Α η Κ?
και κατι αλλο..το μηχανογραφικο το συμπληρωσατε με στυλο ή με μολυβι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karaap

Νεοφερμένος

Ο karaap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
με στυλο αλλα ετσι και αλλιως αυτο ειναι προχειρο .δεν το κρατανε αυτοι το παιρνεις πισω και αυτοι σε δινουν ενα αντιγραφο του μηχανογραφικου που εστειλαν μεσω κουμπιουτερ.οποτε και με μολυβι να το γραψεις δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.
-----------------------------------------
κοποιος να απαντησει και στην δικη μου ερωτηση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
με στυλο αλλα ετσι και αλλιως αυτο ειναι προχειρο .δεν το κρατανε αυτοι το παιρνεις πισω και αυτοι σε δινουν ενα αντιγραφο του μηχανογραφικου που εστειλαν μεσω κουμπιουτερ.οποτε και με μολυβι να το γραψεις δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.
-----------------------------------------
κοποιος να απαντησει και στην δικη μου ερωτηση.....
αμα δεις τις οδηγιες απο πισω λεει οτι γραφεις ολοκληρη την λεξη..εγω ομως ειδα οτι στην αιτηση που ειχαμε κανει το φλεβαρη οτι εγραφε μονο Α ή Κ..βαλε εσυ ολοκληρη την λεξη(με μολυβι) και δεν θα υπαρξει προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karaap

Νεοφερμένος

Ο karaap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
να ρωτησω και κατι σε οσους εχουν καταθεσει μηχανογραφικο..πριν την ηλεκτρονικη υποβολη του μηχανογραφικου μας δινουν να γραψουμε τα στοιχεια μας σε ενα βιβλιο παραλαβης(οτι δηλαδη εχουν παραλαβει το μηχανογραφικο μας ) εκει εκτος απο το ονομα, το λυκειο μας και το τηλεφωνο ειχε και τιποτα αλλο να συμπληρωσουμε?υπαρχει λογος που ρωταω. και αυτα τα λαμβανουν πουθενα υποψη τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Και λίγα λές... Εμένα κατάφερε να τα λύσει όχι μόνο η γιαγιά μου αλλά και ο ξάδερφος μου που θα πάει πρώτη δημοτικού. Στην αρχή σκεφτήκαμε να τον στείλουμε στη ΝΑΣΑ αλλά οταν διαπιστώσαμε πως όλοι οι συμμαθητές του απο το νηπιαγωγείο τα έλυσαν καταλάβαμε πως είναι απλά ένας κοινός θνητός. Τι κριμα. Να έλεγα και εγώ οτι έχω εναν ξαδερφο Εinstein...

βασικά το post μου δεν είναι υποκειμενικό (ίσως να ήταν υπερβολή η συγκεκριμένη αναφορά χοχο) αλλά έκανα μια σύγκριση με τα περσινά ,κατα τη γνώμη μου πάντως τα θέματα ήταν τα πιο εύκολα που έχουν πέσει τα τελευταία 7 χρόνια . Δηλαδή πες μου αν δεν ήταν πολύ εύκολο να πιάσεις γύρω στο 17 μέτρια διαβασμένος (2 ερωτήματα ήταν της προκοπής στο 4ο θέμα)Δεν είναι αυτή κατάσταση για το πλεον πιο δύσκολο μάθημα των πανελλαδικων....
-----------------------------------------
Φίλε Chartson δεν ήταν γενική η άνοδος. Π.χ. :

2008 2007
301 IATPIKH
Σ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΗΜ. 18872 <------18917
300 IATPIKHΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ 18895<------- 18946
304 IATPIKHΣ ΚΡΗΤΗΣ 18773 <----------18879

Παρόμοια και η Ιατρική Θράκης έπεσε κατά 98 μόρια

Εντάξει αυτό που είπα έγινε κυρίως στις σχολές της Αθήνας .Αλλά και πάλι με μια πιο προσεκτική παρατηρηση θα διαπιστώσεις πως ο λόγος που κατέβηκαν οι βάσεις ήταν τα μαθηματικά κατεύθυνσης.Τριπλάσια είναι φέτος τα ποσοστά αριστούχων στα μαθηματικά στη θετική κατεύθυνση άρα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανέβουν οι βάσεις σε όλες τις πόλεις....
-----------------------------------------
αμα δεις τις οδηγιες απο πισω λεει οτι γραφεις ολοκληρη την λεξη..εγω ομως ειδα οτι στην αιτηση που ειχαμε κανει το φλεβαρη οτι εγραφε μονο Α ή Κ..βαλε εσυ ολοκληρη την λεξη(με μολυβι) και δεν θα υπαρξει προβλημα.

Αγορι ή Κοριτσι (ολογράφως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karaap

Νεοφερμένος

Ο karaap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ρε παιδια εγω ολογραφως το ειχα γραψει αλλα στο φωτοαντιγραφο που μου δωσανε ειχε μονο το αρχικο γραμμα.ειναι δυνατον να εκαναν λαθος?ας απαντησει καποιος σιγουρα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Εντάξει αυτό που είπα έγινε κυρίως στις σχολές της Αθήνας .Αλλά και πάλι με μια πιο προσεκτική παρατηρηση θα διαπιστώσεις πως ο λόγος που κατέβηκαν οι βάσεις ήταν τα μαθηματικά κατεύθυνσης.Τριπλάσια είναι φέτος τα ποσοστά αριστούχων στα μαθηματικά στη θετική κατεύθυνση άρα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανέβουν οι βάσεις σε όλες τις πόλεις....

Η πτωση εγινε κυριως λογω της αυξησης των εισακτεων (+112 ατομα στα περιφερειακα. Η Αθηνα και η Θεσσαλονικη που δεν αυξησαν τους εισακτεους τους ανεβηκαν, οι υπολοιπες επεσαν)
Επισης φετος στην ιατρικη εχουμε +50 ατομα στα περιφερειακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
ρε παιδια εγω ολογραφως το ειχα γραψει αλλα στο φωτοαντιγραφο που μου δωσανε ειχε μονο το αρχικο γραμμα.ειναι δυνατον να εκαναν λαθος?ας απαντησει καποιος σιγουρα ....
Φιλε karaap γεια σου κ παλι. Σου απαντησα κ σε αλλο θεμα. Αν δεν ημουν σιγουρη για αυτο που σου ειπα θα στο ελεγα. Θα ελεγα δηλαδη :'' κοιτα ειναι αυτο κ αυτο αλλα δε βαζω κ το χερι μου στη φωτια''. Εχω κοιταξει 3 μηχανογραφικα κ σε ολα εχουν ειτε το Α ειτε το Κ. Αυτο παντα στη φωτοτυπια που θα σου δωσουν αυτοι μετα. Αν στο μηχανογραφικο που εχεις συμπληρωσει εσυ μονος απο το σπιτι σου γραψεις αγορι ή σκετο Α ή κ μητσαρας στη τελικη τη σκας? αφου δε θα σου το δουν. Το θεμα ειναι εκει που θα σε ρωτησουν να πεις τα στοιχεια να τα πεις σωστα. Μη φοβασαι δεν εχει γινει καποιο λαθος. Εξαλλου κ πριν φυγεις δε σου τα ελενξαν? Εμας τα ειχαν δει μετα 3 φορες για να δουν αν ειχε γινει καποιο λαθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelin19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evelin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
παιδια σας παρακαλω μπορειτε να μου πειτε για την λογιστική στην καβαλα.......εχω 10022 μορια στο 5ο πεδιο η περσινη βαση εκει ηταν 8853 λετε να ανεβει πολυ και να την χασω θελω την γνωμη σας.............εχω απελπιστει με αυτα ποθ γραφουν οι αλλοι.........:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
δεν νομιζω να εχεις προβλημα!!!αν δουμε τεραστια νουμερα αυξησεων......θα ειναι σε σχολες...απο 16000+...!!!εκει δεν νομιζω να ανεβουν και πολυ...λογο της μειωμενης ζητησης φετος σε οικονομικες σχολες.....οπως και οτι στην κλιμακα σου..οι βαθμοι ηταν στα ιδια επιπεδα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
με 18921 πολυ δυσκολο για ιατρικη φετος λυπαμαι ειναι η πραγματικοτητα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ρε rolingstones που το ξερεις??? σ αρεσει να παιζεις με τα νευρα των αλλων?

ο σεβασμος και η καλοπροεραιτη διαθεση πιστευω ειναι αρετες που δεν πρεπει να λειπουν ακομα και απο ενα φορουμ,σε παρακαλω δειξε λιγο σεβασμο στην αγωνια και στον κοπο μερικων παιδιων και μην εισαι απολυτος:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top