Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

martha

Νεοφερμένος

Η martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
sorry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A8ina

Νεοφερμένος

Η A8ina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ποτε βγαινουν επισημα οι βασεις?α και κατι ακομα ρε παιδια ποιοι κατατασονται στο 10%?
αυτοι που εχουν χασει μια χρονια ειναι μεσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ποτε βγαινουν επισημα οι βασεις?α και κατι ακομα ρε παιδια ποιοι κατατασονται στο 10%?
αυτοι που εχουν χασει μια χρονια ειναι μεσα?

Δικαίωμα υποβολής μηχανογραφικού με το 10% χωρίς νέα εξέταση, έχουν οι κάτοχοι βεβαίωσης πρόσβασης προγενέστερου έτους από το έτος που υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο. Αν κάποιος έχει δώσει 2 ή περισσότερες φορές πανελλήνιες, λαμβάνεται υπόψη η πιο πρόσφατη (η τελευταία) βεβαίωση πρόσβασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A8ina

Νεοφερμένος

Η A8ina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δικαίωμα υποβολής μηχανογραφικού με το 10% χωρίς νέα εξέταση, έχουν οι κάτοχοι βεβαίωσης πρόσβασης προγενέστερου έτους από το έτος που υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο. Αν κάποιος έχει δώσει 2 ή περισσότερες φορές πανελλήνιες, λαμβάνεται υπόψη η πιο πρόσφατη (η τελευταία) βεβαίωση πρόσβασης.
δηλ αν δεν εχω δωσει πριν πανελληνιες,αλλα πχ ειμαι γεννημενη το 91 και φετος δινουν μαθητες του 92,δεν κατατασομαι στο 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
δηλ αν δεν εχω δωσει πριν πανελληνιες,αλλα πχ ειμαι γεννημενη το 91 και φετος δινουν μαθητες του 92,δεν κατατασομαι στο 10%?
:nono::nono::nono::nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
δηλ αν δεν εχω δωσει πριν πανελληνιες,αλλα πχ ειμαι γεννημενη το 91 και φετος δινουν μαθητες του 92,δεν κατατασομαι στο 10%?

Αν γεννήθηκες το 1991 και έδωσες για πρώτη φορά πανελλήνιες το 2008 τότε κατατάσσεσαι στο 10% εφόσον υποβάλλεις μηχανογραφικό το 2009 ή σε έτος μεταγενέστερο του 2009 χωρίς να ξαναδώσεις πανελλήνιες εξετάσεις.

Δεν γίνεται να πάρεις απολυτήριο ΓΕΛ αν δεν δώσεις πανελλήνιες, οπότε σίγουρα θα έχεις δώσει τουλάχιστον μία φορά πανελλήνιες εξετάσεις ως τελειόφοιτη εφόσον ήσουν μαθήτρια ΓΕΛ και όχι ΕΠΑΛ Β. Το 10% ισχύει μόνο γαι ημερίσια ΓΕΛ. Για ΕΠΑΛ Β δεν ισχύει καθώς δεν υπάρχουν ακόμα απόφοιτοι. Ίσως από του χρόνου να δωθεί η πιθανότητα σε απόφοιτους ΕΠΑΛ Β οι οποίοι έχουν δώσει πανελλήνιες εξετάσεις σε προγενέστερο έτος να υποβάλλουν μηχανογραφικό με το 10% των θέσεων χωρίς νέα εξέταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
παιδια ξερετε αν υπαρχει η δυνατοτητα μεταγγραφης απο το νεο ΑΕΙ διατροφης της λημνου στο ΑΕΙ διατροφης και διαιτολογιας του χαροκοπειου???
αν πχ καποιος ανηκει σε πολυτεκνη οικογενεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδιά έχω βγάλει 18921 μόρια στο τρίτο πεδίο και στοχεύω να περάσω στην ιατρική. Πιστεύετε ότι περνάω έστω και στην ιατρική Θράκης (Αλεξ/πολη) , η οποία απαιτεί κάθε χρόνο τα λιγότερα μόρια από τις ιατρικές?? Από την περσινή βάση εχω 208 μόρια πάνω!! Οι εκτιμίσεις για τις φετινές βάσεις με άγχωσαν λίγο.Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις απαντήσεις σας!!:thanks::thanks:
Μπορείτε αν θέλετε να στείλετε και pm. Thank you,
Lazlo!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Παιδιά έχω βγάλει 18921 μόρια στο τρίτο πεδίο και στοχεύω να περάσω στην ιατρική. Πιστεύετε ότι περνάω έστω και στην ιατρική Θράκης (Αλεξ/πολη) , η οποία απαιτεί κάθε χρόνο τα λιγότερα μόρια από τις ιατρικές?? Από την περσινή βάση εχω 208 μόρια πάνω!! Οι εκτιμίσεις για τις φετινές βάσεις με άγχωσαν λίγο.Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις απαντήσεις σας!!:thanks::thanks:
Μπορείτε αν θέλετε να στείλετε και pm. Thank you,
Lazlo!!!!!!!!!

Λαζαρε, πιο οριακα δεν γινεται...(για Αλεξανδρουπολη παντα...):).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg18

Νεοφερμένος

Ο georg18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Με 18921 πιστευω οτι εισαι μεσα..Παιδια ποια ειναι η γνωμη σας για τον φιλο μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Λαζαρε, πιο οριακα δεν γινεται...(για Αλεξανδρουπολη παντα...):).
αμεσως να του κοπουν τα φτερα του παιδιου..ποσο πια να ανεβει η ιατρικη στην θρακη???
εγω πιστευω πως την πιανεις σιγουρα..και εχεις ελπιδες και για κρητη!!!
βεβαια εγω δεν θα σου συνιστουσα ιατρικη..
1)6 χρονια σπουδων
2)1 χρονο αγροτικο
3)πολλα χρονια αναμονης για ειδικοτητα και αλλα τοσα για να την παρεις
4)1 χρονο στρατο
και στα 40 θα μπορεις πλεον να αρχισεις να ζεις
ουσιαστικα εγω σου κοβω τα φτερα αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
αμεσως να του κοπουν τα φτερα του παιδιου..ποσο πια να ανεβει η ιατρικη στην θρακη???
εγω πιστευω πως την πιανεις σιγουρα..και εχεις ελπιδες και για κρητη!!!
βεβαια εγω δεν θα σου συνιστουσα ιατρικη..
1)6 χρονια σπουδων
2)1 χρονο αγροτικο
3)πολλα χρονια αναμονης για ειδικοτητα και αλλα τοσα για να την παρεις
4)1 χρονο στρατο
και στα 40 θα μπορεις πλεον να αρχισεις να ζεις
ουσιαστικα εγω σου κοβω τα φτερα αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα..

Το αγροτικό είναι προαιρετικό αλλά απαραίτητο για κάποιον που θέλει να προσληφθεί σε δημόσιο νοσοκομείο. Και λίγα λες. Στην καλύτερη-ιδανικότερη περίπτωση 12 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Το αγροτικό είναι προαιρετικό αλλά απαραίτητο για κάποιον που θέλει να προσληφθεί σε δημόσιο νοσοκομείο. Και λίγα λες. Στην καλύτερη-ιδανικότερη περίπτωση 12 χρόνια.

Θα αρχίσω να νοσταλγώ το μήνυμα του "eco warrior":P:P
Όλα αυτά είναι γνωστά (περί διάρκειας σπουδλων). Αλλά από τη στιγμή που θέλω να σπουδάσω σε αυτή τι σχολή (σαν τρελός:s)???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδιά έχω βγάλει 18921 μόρια στο τρίτο πεδίο και στοχεύω να περάσω στην ιατρική. Πιστεύετε ότι περνάω έστω και στην ιατρική Θράκης (Αλεξ/πολη) , η οποία απαιτεί κάθε χρόνο τα λιγότερα μόρια από τις ιατρικές?? Από την περσινή βάση εχω 208 μόρια πάνω!! Οι εκτιμίσεις για τις φετινές βάσεις με άγχωσαν λίγο.Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις απαντήσεις σας!!:thanks::thanks:
Μπορείτε αν θέλετε να στείλετε και pm. Thank you,
Lazlo!!!!!!!!!

Εγω αυτα για την υπερβολικη ανοδο των βασεων τα ακουω βερεσε προσωπικα πιστευω οτι 99% εισαι μεσα δηλωσε την δεν χανεις τπτ απλα εχε και καποιες αλλες σχολες καβατζα μηπως γινει καμμια στραβη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Θα αρχίσω να νοσταλγώ το μήνυμα του "eco warrior":P:P
Όλα αυτά είναι γνωστά (περί διάρκειας σπουδλων). Αλλά από τη στιγμή που θέλω να σπουδάσω σε αυτή τι σχολή (σαν τρελός:s)???
αμα το θες πραγματικα να πας..δεν το συζηταμε!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoskr

Νεοφερμένος

Ο thanoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
μήπως μπορείτε να μου λύσετε μία απορία σχετικά με τις μετεγγραφές φοιτητών?Προέρχομαι από οικογένεια τριτέκνων.Στην εγκύκλιο αναφέρει ότι στην περίπτωσή μου θα πρέπει κανένα από τα παιδιά της οικογένειας να μην υπερβαίνει το 26ο έτος της ηλικίας του.Η μεγαλύτερη μου αδερφή είναι γεννηθής το 1983 και μάλιστα στις 16 αυγούστου.Έχω το δικαίωμα για μετεγγραφή ή επειδή όταν θα γίνονται οι εγγραφές στα πανεπιστήμια και θα είναι 26 ετών και κάτι μηνών χάνω τη δυνατότητα μετεγγραφής?

Υ.Γ.sorry για το off-topic...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
μήπως μπορείτε να μου λύσετε μία απορία σχετικά με τις μετεγγραφές φοιτητών?Προέρχομαι από οικογένεια τριτέκνων.Στην εγκύκλιο αναφέρει ότι στην περίπτωσή μου θα πρέπει κανένα από τα παιδιά της οικογένειας να μην υπερβαίνει το 26ο έτος της ηλικίας του.Η μεγαλύτερη μου αδερφή είναι γεννηθής το 1983 και μάλιστα στις 16 αυγούστου.Έχω το δικαίωμα για μετεγγραφή ή επειδή όταν θα γίνονται οι εγγραφές στα πανεπιστήμια και θα είναι 26 ετών και κάτι μηνών χάνω τη δυνατότητα μετεγγραφής?
Αφου ειναι γεννημενη το 1983 δεν εχεις προβλημα!! Ακομα και να ηταν γεννημενη τον Ιανουαριο δε θα ειχες προβλημα με τη μετεγγραφη...:no1: Το ξερω καλα, γιατι ο αδερφος του κολλητου μου εχει την ιδια ηλικια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyaggelia

Νεοφερμένος

Η eyaggelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
βρε παιδια να κανω μια ερωτησουλα???? μπορω να πιασω ευκολα ενα 16 μεσο ορο στις παννελαδικες ?αν ειμαι μια καλη ματηιτρια προσ μετρια δλδ του 15???ενδιαφερομαι για μαθηματικο ειμαι καινουργια στο ι school!:bye::thanks:eyxaristw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
βρε παιδια να κανω μια ερωτησουλα???? μπορω να πιασω ευκολα ενα 16 μεσο ορο στις παννελαδικες ?αν ειμαι μια καλη ματηιτρια προσ μετρια δλδ του 15???ενδιαφερομαι για μαθηματικο ειμαι καινουργια στο ι school!:bye::thanks:eyxaristw
Mε συστηματικη προσπαθεια βεβαια και μπορεις!! Ασε που η βαθμολογια των προηγουμενων ταξεων δεν εχει καμια απολυτως σχεση με τις πανελληνιες...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
βρε παιδια να κανω μια ερωτησουλα???? μπορω να πιασω ευκολα ενα 16 μεσο ορο στις παννελαδικες ?αν ειμαι μια καλη ματηιτρια προσ μετρια δλδ του 15???ενδιαφερομαι για μαθηματικο ειμαι καινουργια στο ι school!:bye::thanks:eyxaristw

Πιστεύω ότι ένα 16(16.000 μορια δλδ) εύκολα το πιάνει ο καθένας αν διαβάσει συστηματικά στις πανελληνιες.Τουλάχιστον για την Τεχνολογική δηλαδή που ήμουν εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top