Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Καλημερα.Εχω βγαλει 18647 και πρΩτη επιλογη μου ειναι μηχανολογων μηχανικων ΑΠΘ.Περναω?
Ξερει κανεις να μου απαντησει?
Εγώ πιστεύω περνάς. Αλλά και να γίνει καμμιά στραβή περνάς σίγουρα Βόλο στη σχολή που θές οπότε δεν νομίζω οτι πρέπει να ανησυχείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
πληροφορικη ιονιου ποσο λετε να ανεβει το πολυ? η βαση ειναι 14757:what::what:

Ποσα έβγαλες?Αν το θέλεις μακάρι να περάσεις..είναι και ωραία η Κέρκυρα.Να ξέρεις πάντως ότι είναι το χειρότερο ΑΕΙ Πληροφορικής αφού είναι σχετικά καινούργιο και δεν κάνουν σχεδόν καθόλου εργαστήρια, μονο θεωρία.Θα σου πρότεινα να δηλώσεις και το τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών Ηρακλειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
εβγαλα 15417 δν με πειραζει γτ δικαιουμε μεταγγραφη και θα ερθω θεσσαλονικη...ελπιζω να μην ισχυει τ ιδιο για το τμημα της θεσσαλονικης ετσι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν ξέρω για το τμήμα Θεσσαλονίκης..λογικά δεν ισχύει πάντως. :p

Μπορείς να πάρεις μεταγραφή και από το τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών Τρίπολης.Στην χειρότερη περίπτωση περνάς εκεί.Πιστεύω ότι περνάς και Κέρκυρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petr555

Νεοφερμένος

Ο petr555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σε ολους ειμαι καινουριος εδω .εχω 18569 μορια λετε να μπορω να πιασω τη βαση των πολιτικων μηχανικων της πατρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Νομίζω σίγουρα περνάς φαρμακευτική Πάτρας. Τώρα παίζεται για Θεσ/κη,δέν ξέρω. Στη θέση σου θα δήλωνα φαρμακευτική και από άποψη αντικειμένου σπουδών αλλά και από επαγγελματικής αποκατάστασης (για Ελλάδα μιλάμε πάντα). Τη βρίσκω πιό ενδιαφέρουσα σαν σχολή δίχως όμως να σημαίνει οτι εσένα θα σαρέσει περισσότερο. Και από άποψη επαγγελματικής αποκατάστασης όσοι έχουν τελειώσει την Φαρμακευτική δέν είναι απαραίτητο οτι πρέπει να γίνουν "έμποροι" ανοίγοντας κάποιο φαρμακείο. Προσωπικά αυτό δέν θα με ενδιέφερε καθόλου. Μπορείς να κάνεις άλλα πολλά πράγματα και δυστυχώς στην Ελλάδα οι πτυχιούχοι απτην φαρμακευτική "παίρνουν" τις δουλειές αυτών που έχουν τελειώσει το βιολογικό. Βεβαια ΟΚ υπάρχουν και εξαιρέσεις. Αλλά ειδικά στον τομέα έρευνας προτιμούνται άτομα της φαρμακευτικής και όχι του βιολογικού όπως γίνεται στο εξωτερικό.
βασικα ουτε και μενα με ενδοιαφερει το φαρμακειο
οπου και να παω θελω να ασχοληθω με την ερευνα
απ οσα λες η φαρμακευτικη ειναι καλυτερη γι αυτο..
που το στυριζεις ομως??
-----------------------------------------
απ'οτι γνωριζω η βιολογια εχει ελαχιστη επαγγελματικη αποκατασταση καθως ηδη υπαρχουν παρα πολυ καθηγητες που περιμενουν για προσληψη
αν ομως σε ενδιαφερει ο ερευνητικος τομεας πρεπει οπωσδηποτε οταν τελειωσεις τη σχολη σου να πας εξωτερικο γτ στην ελλαδα δεν υπαρχουν τετοιες προοπτικες.
τωρα φαρμακευτικη υπαρχει το εξης προβλημα, δεν δινονται νεες αδειες για φαρμακεια....
σου εκανα την καρδια περιβολι το ξερω :(
Με λιγα λογια πρεπει να παω εξω για να κανω αυτο που μου αρεσει..σκ@τ@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
γεια σε ολους ειμαι καινουριος εδω .εχω 18569 μορια λετε να μπορω να πιασω τη βαση των πολιτικων μηχανικων της πατρας
Ποτέ δεν έχει πάει τόσο ψηλά. Εάν δέν υπήρχαν τόσοι αριστούχοι νομίζω θα μπορούσες να είσαι σίγουρος πως περνάς. Απλά να είσαι τώρα προετοιμασμένος μήπως δεν περάσεις Πάτρα,μην σου έρθει η κεραμίδα τον Αύγουστο. Εγώ πιστεύω οριακά την έχεις...Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
-----------------------------------------
βασικα ουτε και μενα με ενδοιαφερει το φαρμακειο
οπου και να παω θελω να ασχοληθω με την ερευνα
απ οσα λες η φαρμακευτικη ειναι καλυτερη γι αυτο..
που το στυριζεις ομως??
Το στηρίζω στο οτι η ξαδέρφη μου τελείωσε μοριακής βιολογίας Αλεξ/πολη και είναι στην Αγγλία αυτη την στιγμή. Πέρισυ που ψαχνόμουν περισσότερο για τις σχολές μου είχε πει πως τις περισσότερες δουλειές στην Ελλάδα τις παίρνουν της φαρμακευτικής και μου έλεγε πως στην Ελλάδα αν θέλω να ασχοληθώ με έρευνα να ξεχάσω την μοριακή και το βιολογικό και να πάω φαρμακευτική. Βέβαια σε λίγα χρόνια αυτό μπορεί να αλλάξει, αλλά μιλάμε για τα σημερινά δεδομένα. Μάλλιστα απτην μοριακή δέν μπορείς να γίνεις ούτε εκπαιδευτικός. Δηλαδή τι μπορείς εν τέλει να κάνεις από αυτή την σχολή; Τεσπα. Μου είχε πει επίσης πως στην έρευνα αμοίβονται καλύτερα της φαρμακευτικής,αλλά αυτά μπορεί να είναι απλά κάποια μεμονωμένα περιστατικά. Αυτή εν τέλει δέν έβρισκε δουλειά (ενώ είχε πτυχίο με άριστο βαθμό κιόλας) και έφυγε έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω τον τελευταιο καιρο εχω φαει πολλη μουρμουρα και πολυ πρηξιμο απο τους παντες για να δηλωσω πρωτο το Βιολογικο και καθολου τη Φαρμακευτικη. Καλα, τους γονεις τους δικαιολογω γιατι δεν θελουν να χασουν το μοναχογιο τους :P (δεν περναω Αθηνα, μονο για Πατρα εχω καποιες ελπιδες).

Μακαρι να περασω τελευταιος στην Πατρα, να ανεβει μονο 30 μορια (περυσι ειχε μια ανοδο μεταξυ 10-20 μοριων και ειχαμε αναλογη αυξηση αριστουχων με τη φετινη, φετος παιρνει και παραπανω ατομα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ποτέ δεν έχει πάει τόσο ψηλά. Εάν δέν υπήρχαν τόσοι αριστούχοι νομίζω θα μπορούσες να είσαι σίγουρος πως περνάς. Απλά να είσαι τώρα προετοιμασμένος μήπως δεν περάσεις Πάτρα,μην σου έρθει η κεραμίδα τον Αύγουστο. Εγώ πιστεύω οριακά την έχεις...Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
-----------------------------------------

Το στηρίζω στο οτι η ξαδέρφη μου τελείωσε μοριακής βιολογίας Αλεξ/πολη και είναι στην Αγγλία αυτη την στιγμή. Πέρισυ που ψαχνόμουν περισσότερο για τις σχολές μου είχε πει πως τις περισσότερες δουλειές στην Ελλάδα τις παίρνουν της φαρμακευτικής και μου έλεγε πως στην Ελλάδα αν θέλω να ασχοληθώ με έρευνα να ξεχάσω την μοριακή και το βιολογικό και να πάω φαρμακευτική. Βέβαια σε λίγα χρόνια αυτό μπορεί να αλλάξει, αλλά μιλάμε για τα σημερινά δεδομένα. Μάλλιστα απτην μοριακή δέν μπορείς να γίνεις ούτε εκπαιδευτικός. Δηλαδή τι μπορείς εν τέλει να κάνεις από αυτή την σχολή; Τεσπα. Μου είχε πει επίσης πως στην έρευνα αμοίβονται καλύτερα της φαρμακευτικής,αλλά αυτά μπορεί να είναι απλά κάποια μεμονωμένα περιστατικά. Αυτή εν τέλει δέν έβρισκε δουλειά (ενώ είχε πτυχίο με άριστο βαθμό κιόλας) και έφυγε έξω.
αυτο με την μοριακη βιολογια το ξερω κι εγω οτι δλδ δεν αναγνωριζεσαι καν ως βιολογος αλλα δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο και για την κανονικη βιολογια οτι δλδ θεωρησε κατωτερος απο τον φαρμακοπειο για μια θεση στην οποια θα ασχολεισαι με ερευνα.
-----------------------------------------
Εγω τον τελευταιο καιρο εχω φαει πολλη μουρμουρα και πολυ πρηξιμο απο τους παντες για να δηλωσω πρωτο το Βιολογικο και καθολου τη Φαρμακευτικη. Καλα, τους γονεις τους δικαιολογω γιατι δεν θελουν να χασουν το μοναχογιο τους :P (δεν περναω Αθηνα, μονο για Πατρα εχω καποιες ελπιδες).

Μακαρι να περασω τελευταιος στην Πατρα, να ανεβει μονο 30 μορια (περυσι ειχε μια ανοδο μεταξυ 10-20 μοριων και ειχαμε αναλογη αυξηση αριστουχων με τη φετινη, φετος παιρνει και παραπανω ατομα).
ποιος ο λογος να περασεις βιολογικο αν θες φαρμακευτικη???
γιατι σε πρηζουν? τι σου λενε οταν τουσ ρωτας γιατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
ποιος ο λογος να περασεις βιολογικο αν θες φαρμακευτικη???
γιατι σε πρηζουν? τι σου λενε οταν τουσ ρωτας γιατι?
Οτι αργα η γρηγορα θα καταληξω σε φαρμακειο, οτι θα το βαρεθω κλπ κλπ... Βασικα τα λενε για να μεινω Αθηνα, τιποτε αλλο. :)

Btw θεωρω πως εχεις ελπιδες και για Αθηνα/Θεσσαλονικη και Πατρα εισαι μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Οτι αργα η γρηγορα θα καταληξω σε φαρμακειο, οτι θα το βαρεθω κλπ κλπ... Βασικα τα λενε για να μεινω Αθηνα, τιποτε αλλο. :)

Btw θεωρω πως εχεις ελπιδες και για Αθηνα/Θεσσαλονικη και Πατρα εισαι μεσα.

Και τι ειναι το φαρμακειο, ψιλικατζιδικο.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και τι ειναι το φαρμακειο, ψιλικατζιδικο.?
Ασε, απο παρα πολλους εχω ακουσει τα: "θα γινεις ψιλικατζης με πτυχιο", "ψιλικατζης πολυτελειας", "φαρμακοτριφτης" και αλλα τοσα... :P

Δεν ειναι ο πρωτος στοχος μου το φαρμακειο ειναι η αληθεια, αλλα δεν θα ελεγα και οχι σε περιπτωση που δεν ευδοκιμουσαν οι αλλοι στοχοι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Και τι ειναι το φαρμακειο, ψιλικατζιδικο.?
E περίπου να λέμε την αλήθεια... Μόνο που το χαρτί για τα ψώνια σου το δίνει ο γιατρός... Σκέψου,άλλωστε, όταν χρειάζεσαι πχ βιταμίνες, τι κάνεις; Πάς στο φαρμακείο,ζητάς,σου προτείνουν,αγοράζεις! Δέν διαφέρει πολύ στον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας από ένα ψιλικατζίδικο. Αλλά και πάλι. Το να σπουδάζεις στη φαρμακευτική ΔΕΝ σημαίνει πως αναγκαστικά μπορείς μόνο να ανοίξεις φαρμακείο,προς Θεού. Απλά οι περισσότεροι το ταυτίζουν με αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγω τον τελευταιο καιρο εχω φαει πολλη μουρμουρα και πολυ πρηξιμο απο τους παντες για να δηλωσω πρωτο το Βιολογικο και καθολου τη Φαρμακευτικη. Καλα, τους γονεις τους δικαιολογω γιατι δεν θελουν να χασουν το μοναχογιο τους :P (δεν περναω Αθηνα, μονο για Πατρα εχω καποιες ελπιδες).

Μακαρι να περασω τελευταιος στην Πατρα, να ανεβει μονο 30 μορια (περυσι ειχε μια ανοδο μεταξυ 10-20 μοριων και ειχαμε αναλογη αυξηση αριστουχων με τη φετινη, φετος παιρνει και παραπανω ατομα).

Δεν μπορείς να πάρεις μεταγραφή τελικά? -.-
Λογικά θα περνάς Πάτρα πάντως αφού αυξήθηκαν και οι εισακτέοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Εγω τον τελευταιο καιρο εχω φαει πολλη μουρμουρα και πολυ πρηξιμο απο τους παντες για να δηλωσω πρωτο το Βιολογικο και καθολου τη Φαρμακευτικη. Καλα, τους γονεις τους δικαιολογω γιατι δεν θελουν να χασουν το μοναχογιο τους :P (δεν περναω Αθηνα, μονο για Πατρα εχω καποιες ελπιδες).

Μακαρι να περασω τελευταιος στην Πατρα, να ανεβει μονο 30 μορια (περυσι ειχε μια ανοδο μεταξυ 10-20 μοριων και ειχαμε αναλογη αυξηση αριστουχων με τη φετινη, φετος παιρνει και παραπανω ατομα).
περσι μονο 100 ατομα ανεβηκαν οι αριστουχοι φετος 500:( αρα τι σε κανει να σαι τοσο πολυ αιδιοδοξος?ακομα και οι 30 θεσεις ειναι λιγες για να καλυψουν το χαντικαπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
να σαι καλα ρε φιλε...που μας δινεις κουραγιο!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
παιδια χαλαρωστεεεεεεεεεεεεε.εχουμε ακομα καιρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
χαλαροι ειμαστε!:)


καθ οτι ενδιαφερομενοι ειμαστε χαλαροι:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
επειδη και εγω τρελλαινομαι με αυτα προσπαθω πια να μην το σκεφτομαι.εχουμε καιρο ακομη.να μην τρελαθουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
περσι μονο 100 ατομα ανεβηκαν οι αριστουχοι φετος 500:( αρα τι σε κανει να σαι τοσο πολυ αιδιοδοξος?ακομα και οι 30 θεσεις ειναι λιγες για να καλυψουν το χαντικαπ.
ρε συ rolling να τα λες πιο ηρεμα οχι τοσο αποτομα....Γιατι κοβεις τα φτερα του chris_90 ? Κριμα δεν ειναι μετα απο τετοια προσπαθεια που εκανε παλι φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top