Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Μόλις σήμερα είδα ένα παιδί και το ρώτησα πως πήγε, γιατί βαριέμαι να βλέπω και να κουτσομπολεύω τα αποτελέσματα από το σχολείο. Μου λέει στην έκθεση είχε: 1ος βαθμολογητής: 82 και ο 2ος: 50. Και πάει ο 3ος και αντί να τον σώσει του βάζει 60:(. Δεν είχε διαφορά και 50 μόρια σαν εσένα, αλλά στάθηκε άτυχος από τον 3ο.
-----------------------------------------
Βέβαια δεν είναι και άριστος μαθητής αλλά η αδικία παραμένει αδικία...

Και μετά στενοχωριέμαστε για την Θεσσαλονίκη. έλεος. Αλήθεια εσύ τί θα δηλώσεις μετα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Και μετά στενοχωριέμαστε για την Θεσσαλονίκη. έλεος. Αλήθεια εσύ τί θα δηλώσεις μετα;

Θεσσαλονίκη -> Γιάννενα -> Αλεξανδρούπολη (Ιατρικές πάντα) -> καμιά φαρμακευτική. Και λογικά παίζει μεττεγραφή για Θεσσαλονίκη(τρίτεκνος και σπίτι εκεί), αλλά από την άλλη μου τα πρήζουν να πάω Αλεξ/πολη που είναι πιο κοντά στην Ορεστιάδα, όπου μένουμε. Βέβαια, αν μου πάρουν κάνα αυτοκίνητο και κάνα διαμερισματάκι Αλεξ/πολη πάω με χίλια :no1:, και ας είναι και εκεί γκατζολία όπως η Ορεστιάδα! Τώρα μη λέμε τελείως αερολογίες όμως, γιατί με 19166 που έχω στο 3ο εξαιτίας του "πολυαγαπημένου" βιολόγου και του 15 στην έκθεση, παίζει να μην πιάσω ούτε Αλεξ/πολη και να κλαίγομαι. Βέβαια, είμαι σίγουρος την 2η χρονιά θα είμαι 1000% μέσα αν δεν μπω φέτος, γιατί κατά ένα 99% γράφεις καλύτερα τότε :no1:. Εδώ η ξαδέρφη μου 3 φορές έδωσε για να μπει Ιατρική...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
πληροφορικη πειραια περσι ειχε 16235.φετος τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη -> Γιάννενα -> Αλεξανδρούπολη (Ιατρικές πάντα) -> καμιά φαρμακευτική. Και λογικά παίζει μεττεγραφή για Θεσσαλονίκη(τρίτεκνος και σπίτι εκεί), αλλά από την άλλη μου τα πρήζουν να πάω Αλεξ/πολη που είναι πιο κοντά στην Ορεστιάδα, όπου μένουμε. Βέβαια, αν μου πάρουν κάνα αυτοκίνητο και κάνα διαμερισματάκι Αλεξ/πολη πάω με χίλια :no1:, και ας είναι και εκεί γκατζολία όπως η Ορεστιάδα! Τώρα μη λέμε τελείως αερολογίες όμως, γιατί με 19166 που έχω στο 3ο εξαιτίας του "πολυαγαπημένου" βιολόγου και του 15 στην έκθεση, παίζει να μην πιάσω ούτε Αλεξ/πολη και να κλαίγομαι. Βέβαια, είμαι σίγουρος την 2η χρονιά θα είμαι 1000% μέσα αν δεν μπω φέτος, γιατί κατά ένα 99% γράφεις καλύτερα τότε :no1:. Εδώ η ξαδέρφη μου 3 φορές έδωσε για να μπει Ιατρική...!

οφφ 1: χαρα στο κουραγιο της ξαδερφης σου..πραγματικα respect!!!:no1:
οφφ 2: τι σημαινει το μπολντ;:P

μετεγγραφη παντως μπορεις να παρεις ακομα κ αν δεν εχεις σπιτι στη σαλονικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη -> Γιάννενα -> Αλεξανδρούπολη (Ιατρικές πάντα) -> καμιά φαρμακευτική. Και λογικά παίζει μεττεγραφή για Θεσσαλονίκη(τρίτεκνος και σπίτι εκεί), αλλά από την άλλη μου τα πρήζουν να πάω Αλεξ/πολη που είναι πιο κοντά στην Ορεστιάδα, όπου μένουμε. Βέβαια, αν μου πάρουν κάνα αυτοκίνητο και κάνα διαμερισματάκι Αλεξ/πολη πάω με χίλια :no1:, και ας είναι και εκεί γκατζολία όπως η Ορεστιάδα! Τώρα μη λέμε τελείως αερολογίες όμως, γιατί με 19166 που έχω στο 3ο εξαιτίας του "πολυαγαπημένου" βιολόγου και του 15 στην έκθεση, παίζει να μην πιάσω ούτε Αλεξ/πολη και να κλαίγομαι. Βέβαια, είμαι σίγουρος την 2η χρονιά θα είμαι 1000% μέσα αν δεν μπω φέτος, γιατί κατά ένα 99% γράφεις καλύτερα τότε :no1:. Εδώ η ξαδέρφη μου 3 φορές έδωσε για να μπει Ιατρική...!

χαλάρωσε ρε! Ιατρική εννοείται πιάνεις. Απλά λίγο δύσκολο για Θεσσαλονίκη. Αλλά μην τρελαθούμε κιόλας,όχι και να αμφιβάλλεις πως θα περάσεις και ιατρική με τέτοια βαθμάρα. Ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
οφφ 1: χαρα στο κουραγιο της ξαδερφης σου..πραγματικα respect!!!:no1:
οφφ 2: τι σημαινει το μπολντ;:P

μετεγγραφη παντως μπορεις να παρεις ακομα κ αν δεν εχεις σπιτι στη σαλονικα...

Γκατζολία=όταν ο τόπος είναι γεμάτος εποπάδες και φαντάρια :D. Και όταν συμβαίνει αυτό ξέρεις τι γίνεται... ειδικά σε μια μικρή πόλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
μετεγγραφη παντως μπορεις να παρεις ακομα κ αν δεν εχεις σπιτι στη σαλονικα...
Εκτός εάν κάποιο από τα αδέρφια σου είναι άνω των 26.. τότε δέν δικαιούσαι ώς τρίτεκνος μετεγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
πληροφορικη πειραια περσι ειχε 16235.φετος τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Όχι πως καίγομαι και πολύ για Θεσσαλονίκη. Αλλά όσο νάναι έχω νουνούς, θείες/θείους και ξαδέρφια εκεί. Από την άλλη οι κολλητοί μου είναι στάνταρ μέσα σε Θεσσαλονίκη, ο ένας θέλει φυσικό και ο άλλος θα πάρει μεττεγραφή σε ΗΜΜΥ ΑΠΘ.

Γενικά είναι μόδα οι επαρχιώτες να έρχονται Θεσσαλονίκη :xixi:, όχι πως συμφωνώ με αυτήν την λογική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Γκατζολία=όταν ο τόπος είναι γεμάτος εποπάδες και φαντάρια :D. Και όταν συμβαίνει αυτό ξέρεις τι γίνεται... ειδικά σε μια μικρή πόλη!
Κατσε ρε φιλε γιατι με αγχωσες τωρα!! Εγω κατα πασα πιθανοτητα περναω παιδαγωγικο στην Αλεξανδρουπολη, αλλα ολα αυτα τα στρατιωτικα-φανταριλικια δεν τα αντεχω, μου τη δινουν απιστευτα... Οταν λες ξερεις τι γινεται, τι ακριβως εννοεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Παιδια για πειτε τη γνωμη σας,υπαρχει περιπτωση το ΤΕΙ Αυτοματισμου Θεσσαλονικης να πεσει 900-800 μορια?Γιατι εχω ακουσει για πτωση των σχολων 13000 μορια και κατω στο 4ο,επισης το ΤΕΙ ηλεκτρονικης Θεσσαλονικης υπαρχει περιπτωση να ανεβει πανω απο 800-900 μορια?Ειναι καλο ΤΕΙ?Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
στα τει ολα ειναι πιθανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Κατσε ρε φιλε γιατι με αγχωσες τωρα!! Εγω κατα πασα πιθανοτητα περναω παιδαγωγικο στην Αλεξανδρουπολη, αλλα ολα αυτα τα στρατιωτικα-φανταριλικια δεν τα αντεχω, μου τη δινουν απιστευτα... Οταν λες ξερεις τι γινεται, τι ακριβως εννοεις??

Σε Αλεξανδρούπολη δεν είναι τόσο μεγάλο το φαινόμενο όσο στην Ορεστιάδα, που βρίσκονται τα περισσότερα φυλάκια τριγύρω κτλ. Αλλά όσο νάναι υπάρχει, έστω και ελάχιστα.

Όταν λέω ξέρεις τι γίνεται εννοώ πως την πέφτουν σε όλες τις γκόμενες, δέρνονται στα κλαμπάκια και γενικά πουλάνε μούρι οι εποπάδες με τα φτιαγμένα αμαξάκια!

Πιο πολύ για πλάκα το είπα μόνο μην αγχώνεσαι, στην Αλεξανδρούπολη το φαινόμενο έχει σχεδόν εξαληφθεί:no1:.
-----------------------------------------
Στην Ορεστιάδα μεν είναι πολύ πιο έντονο εφόσον είναι μία μικρή πόλη σε αντίθεση με την Αλεξ/πολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Σε Αλεξανδρούπολη δεν είναι τόσο μεγάλο το φαινόμενο όσο στην Ορεστιάδα, που βρίσκονται τα περισσότερα φυλάκια τριγύρω κτλ. Αλλά όσο νάναι υπάρχει, έστω και ελάχιστα.

Όταν λέω ξέρεις τι γίνεται εννοώ πως την πέφτουν σε όλες τις γκόμενες, δέρνονται στα κλαμπάκια και γενικά πουλάνε μούρι οι εποπάδες με τα φτιαγμένα αμαξάκια!

Πιο πολύ για πλάκα το είπα μόνο μην αγχώνεσαι, στην Αλεξανδρούπολη το φαινόμενο έχει σχεδόν εξαληφθεί:no1:.
-----------------------------------------
Στην Ορεστιάδα μεν είναι πολύ πιο έντονο εφόσον είναι μία μικρή πόλη σε αντίθεση με την Αλεξ/πολη.
Α, παλι καλα, γιατι κατι τετοιοι ειναι για τρελες μπατσες!! Ησυχασα τωρα... Δε μου λες, η Αλεξανδρουπολη απο τη Θεσσαλονικη ποση ωρα ειναι με την Εγνατια?? Πανω απο 2κ30 ωρες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Α, παλι καλα, γιατι κατι τετοιοι ειναι για τρελες μπατσες!! Ησυχασα τωρα... Δε μου λες, η Αλεξανδρουπολη απο τη Θεσσαλονικη ποση ωρα ειναι με την Εγνατια?? Πανω απο 2κ30 ωρες??

Αν δεν απατούμαι είναι 3 ώρες και 30 λεπτά περίπου. Ίσως και πιο λίγο ανάλογα την κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raspberry

Νεοφερμένος

Η Raspberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τί λέτε για τις σχολές Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ?Θα πέσουν οι βάσεις??Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει γιατί έχω αγχωθεί πολύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Αν δεν απατούμαι είναι 3 ώρες και 30 λεπτά περίπου. Ίσως και πιο λίγο ανάλογα την κίνηση.
Με Ι.Χ. εννοείς μάλλον, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Όχι πως καίγομαι και πολύ για Θεσσαλονίκη. Αλλά όσο νάναι έχω νουνούς, θείες/θείους και ξαδέρφια εκεί. Από την άλλη οι κολλητοί μου είναι στάνταρ μέσα σε Θεσσαλονίκη, ο ένας θέλει φυσικό και ο άλλος θα πάρει μεττεγραφή σε ΗΜΜΥ ΑΠΘ.

Γενικά είναι μόδα οι επαρχιώτες να έρχονται Θεσσαλονίκη :xixi:, όχι πως συμφωνώ με αυτήν την λογική!

ναι όντως... και η επαρχία φέτος μας έδειξε πολύ καλά κομμάτια :jumpy:.
ελπίζω και από Οκτώβριο να δούμε ανάλογα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Ακουω στις εφημεριδες Ιατρικη Αθηνων 19400-600.
Εγω εχω 19550. Το θεωρω απαραδεκτο αυτο που εχει γινει. Μαθητες με τοσα μορια που κοντευουν να αγγιξουν την οροφη της βαθμολογιας να κινδυνευουν να μεινουν απ'εξω απο την 1η επιλογη τους. Θεωρω οτι πρεπει να διαμαρτυρηθουμε για τη καταντια και για την ψηφοθηρικη πολιτικη της Νεας Δημοκρατιας και ΕΠΙΣΗΜΑ (εφοσον βγουν οι βασεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantin_red

Νεοφερμένος

Ο constantin_red αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
και τι να πετυχουμε φιλε μου? να δικαιωθουμε? ποιος δικαιωθηκε σ'αυτη τη χωρα και ποτε? Εγω για 50 μορια συμφωνα με την ιδια προβλεψη παιζει να μην παω Θεσσαλονικη. Πηγαινε ομως να δειξεις το βαθμο σου εξω* να δεις για ποσο θα πεσουνε στα ποδια σου... α ρε Ελλαδα..

edit: *στο εξωτερικο εννοω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top