Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Πιτστεύω ότι το πιάνεις
-----------------------------------------
Πιστεύω ότι το πιάνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
Πιτστεύω ότι το πιάνεις
-----------------------------------------
Πιστεύω ότι το πιάνεις
που το στηριζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

li@kos pit

Νεοφερμένος

Ο li@kos pit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδια.εχω βγαλει 18313 μορια.πιστευετε οτι μπορω ν πιασω ηλεκτρολογους πατρα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Στο 5ο πεδίο δεν αναμένονται θεαματικές αυξήσεις των βάσεων καθώς ο αριθμός των υποψηφίων είναι μικρότερος από πέρυσι. Θα υπάρξει όμως άνοδος καθώς οι επιδόσεις των υποψηφίων είναι σαφώς καλύτερες από πέρυσι αλλά όχι πολύ μεγάλη. Την περσινή βάση την περνάς σχεδόν 550 μόρια, οπότε είσαι σίγουρα μέσα.
-----------------------------------------
γεια σας παιδια.εχω βγ αλει 18313 μορια.πιστευετε οτι μπορω ν πιασω ηλεκτρολογους πατρα????

Μμμμ. Ίσως ναι ίσως και όχι. Ξέρω παίζω με τον πόνο σου, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα την πιάσεις και 100%. Έχεις όμως αρκετές ελπίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Το παιδαγωγικό Αλεξ/πολης έχει 17869..Πόσο θα ανέβει περίπου; Με 18724 το πιάνω;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
η πληροφορικη αθηνα περσι ειχε 16235.φετος τι πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΣΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΑΛΕΞ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
η πληροφορικη αθηνα περσι ειχε 16235.φετος τι πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa

Νεοφερμένος

Η Natassa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το παιδαγωγικό Αλεξ/πολης έχει 17869..Πόσο θα ανέβει περίπου; Με 18724 το πιάνω;;;
εννοειται πως το πιανεις!! ειπαμε οτι θα ανεβουν οι βασεις αλλα οχι κ τοοοσο!!! μην το ξεφτιλισουμε κ τελειως..στα ορια ειμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Ρε σείς νομίζω ο κόσμος,οι εκπαιδευτικοί, δεν ξέρω... Τά'χουν παίξει λίγο ή μου φαίνεται; Απτην μία προβλέπουν βάσεις -μαμούθ και από την άλλη αυτό που έπαθα σήμερα δέν νομίζω να έχει προηγούμενο... Στο σχολέιο μας τα αποτελέσματα των γραπτών μας τα είχαν έτοιμα. Δηλαδή δέν είχαν βαθμολογίες των βαθμολογητών,αλλά απευθείας τον βαθμό μας για να μας διευκολύνουν. Χτές που πήρα το απολυτήριο ξέχασα να πάρω ένα επιπλέον χαρτί και πήγα σήμερα και με την ευκαιρία ζήτησα να δώ αναλυτικά τους βαθμούς μου. έμεινα καγκελο στην έκθεση. Μιλάμε κάποιοι καθηγητές έχουν χοντρό πρόβλημα. Έκθεση Ά βαθμολογητής 95/100 Β' βαθμολογητής 47/100!!!! Μου είπαν από το σχολέιο οι καθηγητές πως πρώτη φορά είδαν κάτι τέτοιο. Έλεος όμως. Δέν ξέρω εάν είμαι απλά τυχερός ή εάν ο ένας βαθμολογητής ήταν επιοικώς άθλιος. Ο τρίτος μου έβαλε 89/100 και τελικά πήρα 18,4. Δηλαδή άν είχα πέσει σε δεύτερο εξίσου άθλιο θα έπαιρνα 9,4!ΕΛΕΟΣ... πάλι καλά να λέω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raspberry

Νεοφερμένος

Η Raspberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
για τις σχολές δημοσιογραφίας και μμε λέτε να ανέβουν οι βάσεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ρε σείς νομίζω ο κόσμος,οι εκπαιδευτικοί, δεν ξέρω... Τά'χουν παίξει λίγο ή μου φαίνεται; Απτην μία προβλέπουν βάσεις -μαμούθ και από την άλλη αυτό που έπαθα σήμερα δέν νομίζω να έχει προηγούμενο... Στο σχολέιο μας τα αποτελέσματα των γραπτών μας τα είχαν έτοιμα. Δηλαδή δέν είχαν βαθμολογίες των βαθμολογητών,αλλά απευθείας τον βαθμό μας για να μας διευκολύνουν. Χτές που πήρα το απολυτήριο ξέχασα να πάρω ένα επιπλέον χαρτί και πήγα σήμερα και με την ευκαιρία ζήτησα να δώ αναλυτικά τους βαθμούς μου. έμεινα καγκελο στην έκθεση. Μιλάμε κάποιοι καθηγητές έχουν χοντρό πρόβλημα. Έκθεση Ά βαθμολογητής 95/100 Β' βαθμολογητής 47/100!!!! Μου είπαν από το σχολέιο οι καθηγητές πως πρώτη φορά είδαν κάτι τέτοιο. Έλεος όμως. Δέν ξέρω εάν είμαι απλά τυχερός ή εάν ο ένας βαθμολογητής ήταν επιοικώς άθλιος. Ο τρίτος μου έβαλε 89/100 και τελικά πήρα 18,4. Δηλαδή άν είχα πέσει σε δεύτερο εξίσου άθλιο θα έπαιρνα 9,4!ΕΛΕΟΣ... πάλι καλά να λέω...

προφανως ο δευτερος ηταν πιωμενος ρε συ...η κατι δεν ειδε η δεν εκανε σωστα προσθεση, η κατι ξεχασε...τι να πω...δεν εχω ξανακουσει τετοιο πραγμα..απλα ελεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Ρε σείς νομίζω ο κόσμος,οι εκπαιδευτικοί, δεν ξέρω... Τά'χουν παίξει λίγο ή μου φαίνεται; Απτην μία προβλέπουν βάσεις -μαμούθ και από την άλλη αυτό που έπαθα σήμερα δέν νομίζω να έχει προηγούμενο... Στο σχολέιο μας τα αποτελέσματα των γραπτών μας τα είχαν έτοιμα. Δηλαδή δέν είχαν βαθμολογίες των βαθμολογητών,αλλά απευθείας τον βαθμό μας για να μας διευκολύνουν. Χτές που πήρα το απολυτήριο ξέχασα να πάρω ένα επιπλέον χαρτί και πήγα σήμερα και με την ευκαιρία ζήτησα να δώ αναλυτικά τους βαθμούς μου. έμεινα καγκελο στην έκθεση. Μιλάμε κάποιοι καθηγητές έχουν χοντρό πρόβλημα. Έκθεση Ά βαθμολογητής 95/100 Β' βαθμολογητής 47/100!!!! Μου είπαν από το σχολέιο οι καθηγητές πως πρώτη φορά είδαν κάτι τέτοιο. Έλεος όμως. Δέν ξέρω εάν είμαι απλά τυχερός ή εάν ο ένας βαθμολογητής ήταν επιοικώς άθλιος. Ο τρίτος μου έβαλε 89/100 και τελικά πήρα 18,4. Δηλαδή άν είχα πέσει σε δεύτερο εξίσου άθλιο θα έπαιρνα 9,4!ΕΛΕΟΣ... πάλι καλά να λέω...

Από το 100 στο 50... καλά πάμε :jumpy:. Γενικά η Έκθεση σαν μάθημα είναι άθλιο, τι το ψάχνουμε. Αυτό είναι μεν και το κακό με τα εύκολα θέματα. Κρίνεσαι στην τελική από την έκθεση, που αν ο άλλος έχει κ@βλες σου βάζει 90+ και ο άλλος επειδή χώρισε με τη γυναίκα του σου βάζει 40... ανάλογα σε ποιον θα τύχεις πάντα. Βέβαια στην περίπτωση σου είσαι μια χαρά με το 18,4. Φαντάσου όμως να έπαιρνες 9,4 ή 12,4... τότε πάνε οι σχολές πρώτης επιλογής... φτερά κάναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
προφανως ο δευτερος ηταν πιωμενος ρε συ...η κατι δεν ειδε η δεν εκανε σωστα προσθεση, η κατι ξεχασε...τι να πω...δεν εχω ξανακουσει τετοιο πραγμα..απλα ελεος!!!

Έγινε μεγάλο θέμα στο σχολείο μου και όχι μόνο. Εννοείται πως όχι με το αποτέλεσμα γιατι ο βαθμός που τελικά πηρα ηταν ΜΑΚΡΑΝ ψηλότερος από τις προσδοκίες μου αλλά απο την άποψη πως το μέλλον μας κυριολεκτικά εξαρτάται από ανθρώπους που είτε αδιαφορούν είτε είναι ανεύθυνοι είτε,είτε... Και εντάξει πές εγώ ήμουν "τυχερός" και έπεσα σε normal 2ο βαθμολογητή. Εάν όμως κάποιος άλλος δέν ήταν τόσο τυχερός; Το θέμα είναι πως ακόμα και το 1 μόριο μετράει. Και ξέρω πολλούς που για ελάχιστα μόρια έχουν χάσει όχι απλά την πόλη που επιθυμούσαν αλλά την σχολή που ήθελαν και είναι κρίμα. Είναι κρίμα τέτοιοι λόγοι να στερούν σχολές από υποψηφίους. άλλωστε δέν έχουν όλες οι οικογένειες οικονομικές δυνατότητες για εναλλακτικές όπως το εξωτερικό και πολλοί στερούνται σχολές για αυτόν τον λόγο. Τεσπα. Εγώ δόξα το Θεό στάθηκα τυχερός. Μακάρι να μήν χάσει κανείς την σχολή του για τέτοια απαράδεκτα γεγονότα γιατί το 47% με το 95% δείχνει πραγματική αδιαφορία να το πω;Επιπολαιότητα;Κατάντια της Ελληνικής εκπαίδευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Κοτάξτε πού φτάσαμε! Παιδιά με 19600 να φοβούνται μήπως δεν περάσουν!:mad:
Καλά, θα σας πω εγώ αν δεν δηλώσουν και τελικά δούμε πτώση στις Ιατρικές...


αντε ρε νίκο.......μακάαααααρι! μακάαααααρι!!!!!
να σου πώ όλα τα σενάρια παίζουν , δεν ξέρεις καμια φορά!!!
keep on hoping!!!! :P
-----------------------------------------
Έγινε μεγάλο θέμα στο σχολείο μου και όχι μόνο. Εννοείται πως όχι με το αποτέλεσμα γιατι ο βαθμός που τελικά πηρα ηταν ΜΑΚΡΑΝ ψηλότερος από τις προσδοκίες μου αλλά απο την άποψη πως το μέλλον μας κυριολεκτικά εξαρτάται από ανθρώπους που είτε αδιαφορούν είτε είναι ανεύθυνοι είτε,είτε... Και εντάξει πές εγώ ήμουν "τυχερός" και έπεσα σε normal 2ο βαθμολογητή. Εάν όμως κάποιος άλλος δέν ήταν τόσο τυχερός; Το θέμα είναι πως ακόμα και το 1 μόριο μετράει. Και ξέρω πολλούς που για ελάχιστα μόρια έχουν χάσει όχι απλά την πόλη που επιθυμούσαν αλλά την σχολή που ήθελαν και είναι κρίμα. Είναι κρίμα τέτοιοι λόγοι να στερούν σχολές από υποψηφίους. άλλωστε δέν έχουν όλες οι οικογένειες οικονομικές δυνατότητες για εναλλακτικές όπως το εξωτερικό και πολλοί στερούνται σχολές για αυτόν τον λόγο. Τεσπα. Εγώ δόξα το Θεό στάθηκα τυχερός. Μακάρι να μήν χάσει κανείς την σχολή του για τέτοια απαράδεκτα γεγονότα γιατί το 47% με το 95% δείχνει πραγματική αδιαφορία να το πω;Επιπολαιότητα;Κατάντια της Ελληνικής εκπαίδευσης.

όντως κατάντια...............
δε σας κάνω πλάκα! διορθώνει μια φιλόλογος απο το σχολείο μου , pure psycho, αλλα τυχεροι ειναι αυτοί που πέφτουν στα χεράκια της!!! το 17 το βάζει για την πλάκα!!!!
οτι να ναι διορθώνουν εκεί μέσα και απο το κράτος έλεγχος ΜΗΔΕΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Από το 100 στο 50... καλά πάμε :jumpy:. Γενικά η Έκθεση σαν μάθημα είναι άθλιο, τι το ψάχνουμε. Αυτό είναι μεν και το κακό με τα εύκολα θέματα. Κρίνεσαι στην τελική από την έκθεση, που αν ο άλλος έχει κ@βλες σου βάζει 90+ και ο άλλος επειδή χώρισε με τη γυναίκα του σου βάζει 40... ανάλογα σε ποιον θα τύχεις πάντα. Βέβαια στην περίπτωση σου είσαι μια χαρά με το 18,4. Φαντάσου όμως να έπαιρνες 9,4 ή 12,4... τότε πάνε οι σχολές πρώτης επιλογής... φτερά κάναν!

Για να είμαι ειλικρινής ίσως μου έκανε καλό όλο αυτό γιατί συνειδητοποίησα το λάθος που κάνω εδώ και μία βδομάδα. Παρακαλάω να περάσω Θεσσαλονίκη (βασικά για να μήν επιβαρύνω τους γονείς μου,όχι για μένα) ενώ θα έπρεπε να είμαι ευγνώμων.όχι οτι δέν είμαι. Αλλά όταν έχεις τα πολλά δέν εκτιμάς και τα λίγα ,και ακόμα χειρότερα,θές περισσότερα. Μεγάλο λάθος. Υπάρχουν πολλοί που για τέτοιες ηλιθιότητες χάνουν τις σχολές τους,ίσως και το μέλλον τους. Ισως κάποιοι πουν πως είμαι ισοπεδωτικός με αυτά που λέω αλλά για πολλούς,δυστυχώς, είναι αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Μόλις σήμερα είδα ένα παιδί και το ρώτησα πως πήγε, γιατί βαριέμαι να βλέπω και να κουτσομπολεύω τα αποτελέσματα από το σχολείο. Μου λέει στην έκθεση είχε: 1ος βαθμολογητής: 82 και ο 2ος: 50. Και πάει ο 3ος και αντί να τον σώσει του βάζει 60:(. Δεν είχε διαφορά και 50 μόρια σαν εσένα, αλλά στάθηκε άτυχος από τον 3ο.
-----------------------------------------
Βέβαια δεν είναι και άριστος μαθητής αλλά η αδικία παραμένει αδικία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
πληροφορικη πειραια περσι ειχε 16235.φετος τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top