Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
εγλω νομίζω πως είναι μαθηματικοφυσικός...
-----------------------------------------

ή φυσικομαθηματικός, τι προτιμάς...
μα δε γινεταθ αυτο μαθηματικοφυσικος μανο τι εχεις τελειωσει?:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
μα δε γινεταθ αυτο μαθηματικοφυσικος μανο τι εχεις τελειωσει?:no1:
Εξαρτάται, αν σπουδάσεις φυσική πρώτα και μετά μαθηματικά είσαι φυσικομαθηματικός, αλλιώς αν σπουδάσεις μαθηματικά πρώτα και ύστερα φυσική είσαι μαθηματικοφυσικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
μιας και εισαι εδω λοστ τι εχεις να πεις για τις προβλεψεις μου που επιβεβαιωθηκαν ολες?νομιζω οτι πρεπςι να αναιρεσεις την επιθετικη συμπεριφορα που ειχες απεναντι μου ολο αυτο τον καιρο:iagree:
Ε λοιπόν σε προκαλώ να γράψεις τι ακριβώς έλεγα τότε εγώ.Γιατί πας πάλι να δημιουργήσεις εντυπώσεις?
Σε αναγορεύω σε ψεύτη. Ναί σου επιτέθηκα τότε. Αλλά θυμάσαι το γιατί ?
Επαναλαμβάνω σε προκαλώ απευθυνόμενος στην λεβεντιά σου αν θεωρείς ότι έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
θέλουμε να μην είμαστε μαλάκες,αλλά γουστάρουμε πολύ όταν μας λένε......:P
Η αλήθεια είναι και εσύ που κρύωσες όσο και να σκεπαστείς η μαλακία δεν κρύβεται......!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Ε λοιπόν σε προκαλώ να γράψεις τι ακριβώς έλεγα τότε εγώ.Γιατί πας πάλι να δημιουργήσεις εντυπώσεις?
Σε αναγορεύω σε ψεύτη. Ναί σου επιτέθηκα τότε. Αλλά θυμάσαι το γιατί ?
Επαναλαμβάνω σε προκαλώ απευθυνόμενος στην λεβεντιά σου αν θεωρείς ότι έχεις.
ελεγες οτι αοι αρισυουχοι στα μαθυηματικα ειναι οι ιδιοι και εγω σου λεγα οτι ειναι τριπλασιοι και εσυ με δουλευες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
ελεγες οτι αοι αρισυουχοι στα μαθυηματικα ειναι οι ιδιοι και εγω σου λεγα οτι ειναι τριπλασιοι και εσυ με δουλευες:(
Θα σε ...σκοτώσω αρχιψεύταρε!Έχεις πολύ φαντασία.Απ ότι θυμάμαι με άλλον είχες αυτή τη διαφορά.
Να σου πώ τι έλεγα εγώ.Σε υποστήριζα κατ αρχήν όταν έλεγες ότι τα θέματα ήταν ευκολότερα από πέρυσι.Το θυμάσαι? Ειδικά στα μαθηματικά είχε παρέμβει εμβόλιμα και ο Mostel τότε και συμφώνησε κι αυτός ότι στα μαθηματικά ήταν πολύ πιό εύκολα.Σύμμαχός σου ήμουνα ρε συ!
Η επίθεσή μου σε σένα είχε να κάνει που συνεχώς επέμενες να το λες και να έρχεσαι σε κόντρα με όλο το φόρουμΚι εγώ σου έλεγα να αλλάξεις επι τέλους ρότα γιατί αυτά που έλεγες τα εμπεδώσαμε πιά! Δεν είχες συμμετάσχει σε κανένα άλλο θέμα μόνο στη κόντρα γιά τη σύγκριση περυσινών και φετινών θεμάτων.
Έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billgre14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billgre14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση???Διαβασα την εκτιμηση των βασεων και θελω να μαθω αν παιζει η φαρμακευτικη αθηνων να ανεβει πανω απο 18880...εχετε ακουσει κατι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση???Διαβασα την εκτιμηση των βασεων και θελω να μαθω αν παιζει η φαρμακευτικη αθηνων να ανεβει πανω απο 18800...εχετε ακουσει κατι????
ποσο ειχε περσυ?
:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση???Διαβασα την εκτιμηση των βασεων και θελω να μαθω αν παιζει η φαρμακευτικη αθηνων να ανεβει πανω απο 18800...εχετε ακουσει κατι????
ο αμαρινάκης την δίνει 18.880
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avis

Νεοφερμένος

Η avis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
19586 πιανω ιατρικη Αθηνων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
ολοι εδω μεσα ειστε του 19 και μπραβοοοοοοοοο.τι να πω.και εγω εβγαλα 24000 χιλιαδες χωρις να εχω σχεδιο:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ky52358

Νεοφερμένος

Ο ky52358 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανένας τι ποσοστό έδωσε για δεύτερη φορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
ολοι εδω μεσα ειστε του 19 και μπραβοοοοοοοοο.τι να πω.και εγω εβγαλα 24000 χιλιαδες χωρις να εχω σχεδιο:jumpy:
στο τέλος μένει να δούμε με 19998 μόρια (δεν πηγα και τόσο καλά, με έφαγε η έκθση) πιάνω ιατρική αθηνών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
στο τέλος μένει να δούμε με 19998 μόρια (δεν πηγα και τόσο καλά, με έφαγε η έκθση) πιάνω ιατρική αθηνών...
εμα πεσ τα πια.δεν βαλαν φετος και γελοια θεματα να γραψουν ολοι 20.εγω δηλαδη με 17022 και δευτερη φορα κι ολασ ειμαι χαζος:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Το σίγουρο είναι ότι οι βάσεις θα ανέβουν.Πολλά παιδιά επομένως που βρίσκονται στο όριο (ή κάπου εκεί) να μπουν σε μιά επιθυμητή σχολή ξέρω ότι έχουν ανήσυχο ύπνο.
Πρέπει να καταργηθεί το σύστημα εισαγωγής γιατί το μόνο άλλοθι που έχει (και που έχει γίνει καραμέλλα πιά) είναι ότι είναι δίκαιο(Και αυτό είναι ελεγχόμενο αφού τα γραπτά όλων των παιδιών δεν τα διορθώνουν οι ίδιοι καθηγητές!).
Και ερωτώ.Πιστεύετε ότι το σύστημα το σημερινό επιτρέπει να βγαίνουν οι καλύτεροι μηχανικοί οι καλύτεροι γιατροί κ.λ.π?
Εγώ λέω κατηγορηματικά όχι.Γιατί όταν κάποιος μπαίνει μαθηματικός με 14000 μόρια (και ακόμη λιγότερ) ενώ ο άλλος μπαίνει δάσκαλος με 19000 μόρια(ναι υπάρχουν και παιδιά που θα πάνε δάσκαλοι με τέτοιες βαθμολογίες) τι μπορεί κανείς να περιμένει.Καταλάβατε τι εννοώ.Ο καλύτερος μαθητής θα επρπε να διοχετεύει την εξυπνάδα του σε τομείς δύσκολους και όχι στο ένα κι ένα κάνουν δύο.
Τελικά το σύστημα θέλει να αναδείξει τους καλύτερους στον τομέα τους ή να τους ανοίξει απλά μιά πόρτα γιά δουλειά.
Ναί αλλά λεφτά βγάζει και ο σουβλατζής της γειτονιάς θα σας απαντήσω εγώ αν αυτό είναι το πρόβλημα!
Κάτι στραβό λοιπόν υπάρχει στο όλο οικοδόμημα της Ελληνικής Παιδείας και εκπαίδευσης.
Βρίσκεται σε απόλυτη δυσαρμονία και σύγχυση σε σχέση πάντα με τα προηγμένα κράτη.
Δύο είναι γιά μένα οι τομείς του Ελληνικού κράτους που δημιουργούν πρόβλημα και γελάνε οι ξένοι μαζί μας.Συγχρόνως καταστρέφονται τα παιδιά μας από την έκθεση τους στο υπερβολικλό άγχος.
Η παιδεία και ο στρατός(γιά τα αγόρια)
Μιλώντας πριν λίγες μέρες με έναν νεραρό Γερμανό που κάνει τουρισμό στην Κρήτη τον Fabian, τον ρώτησα τι γίνεται στη Γερνανία με αυτά τα δύο.
Μού είπε ότι παρουσίασε το απολυτήριο τού αντίστοιχου Λυκείου μαζί με δύο συστατικές επιστολές(κανονικά απαιτείται μία μόνο από τον διευθυντή) και αφού επί δύο μέρες πέρασε από συνέντευξη στο γραφείο(με καφεδάκι!) παρουσία ψυχολόγου του λένε πήγαινε σπίτι σου και περίμενε.
Μετά από μία βδομάδα τού ήρθε χαρτί ότι τον δέχονται στο τμήμα μαθηματικών(Στατιστικής) του πανεπιστημίου του Μονάχου!
Όσο για το στρατό αυτός δεν είναι υποχρεωτικός αλλά όποιος θέλει να πάει έχει μετά κάποια πλεονεκτήματα στην επαγγελματική του ζωή.
Πήγε λοιπόν και ο Fabian φαντάρος και σε 15 μέρες πήρε τη βασική εκπαίδευσή του και το απολυτήριο στρατού!!!!!!!!!
Αλλά αυτά είναι όνειρο θερινής νυκτός γιά την Ελλαδίτσα των ολίγων, του κατεστημένου, της φεουδαρχικής νοοτροπίας των πολιτικών, και του εξ ανατολών κινδύνου(γιά την αιτιολογία της στράτευσης).
Όταν οι Γερμανοί επενδύουν στην έρευνα και τεχνολογία γιά να παράγουν τα περίφημα άρματα μάχης Leopard εμείς "επενδύουμε" στις αμυντικές δαπάνες σαν καλοί αγοραστές γιά να αγοράσουνε αυτές τις πολεμικές μηχανές.
Φτού ρεζίλι πιά!

Αχταρμάς το λογίδριό μου αλλά νομίζω ότι λέει αλήθειες.
Φιλε μου συμφωνω απολυτα με οσα αναφερεις παραπανω, τοσο για την εκπαιδευση, αλλα κυριως γι'αυτο το γ******ο ελληνικο στρατο!! Ειμαστε χρονια πισω και δυστυχως αυτη η κατασταση δεν προκειται να αλλαξει... Διαφωνω ομως καθετα με οσα ειπες για το επαγγελμα του δασκαλου και ως ενα βαθμο μπορω να πω οτι προσβληθηκα!! Επειδη ομως βαριεμαι να αναλυω τι ειναι και ποσο σημαντικος ειναι ενας δασκαλος, σου παραθετω ενα ποστ που ειχα στειλει σ'ενα αλλο θεμα (θα μου συγχωρεσεις τις ελαφρες διαφοροποιησεις, αλλα στην προκειμενη περιπτωση μιλουσαμε για τα μεγαλα μυαλα):

Θα σου απαντησω απλα και κατανοητα, γιατι με κατι τετοια πραγματικα νευριαζω!! Εγω εβγαλα 18228 μορια, και φυσικα δε θεωρω τον εαυτο μου μεγαλο μυαλο, αλλα αν τελικα πιασω το παιδαγωγικο θα ειμαι ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στον κοσμο... Απο την πρωτη γυμνασιου ονειρευομουνα να γινω δασκαλος (να θυμησω οτι τοτε οι ακαδημιες ειχαν 13 και 14 χιλιαδες μορια)!! Τα παιδια κυριολεκτικα ειναι η ανασα μου, δε θα μπορουσα να φανταστω τον κοσμο χωρις αυτα και πιστευω οτι αξιζουν το καλυτερο... Το ξερω πως πολλοι θα με πειτε ρομαντικο η και ηλιθιο, αλλα εχω ενα οραμα το οποιο θα προσπαθησω να πραγματοποιησω με καθε τροπο και ειμαι αποφασισμενος να αφιερωσω τη ζωη μου σ'αυτο:)... Θα προσπαθησω, οσο ειναι εφικτο βεβαια, να συνδιασω τη μαθηση με την τεχνη και την καλλιεργεια της ψυχης!! Για παραδειγμα το θεατρο, μεσα στο πλαισιο του σχολειο, ειναι μια πολλη καλη ιδεα, αφου θα βοηθησει τα παιδια να εκφραστουν, να ονειρευτουν, να αναπτυχθουν σαν προσωπικοτητες... Η εκπαιδευση, τουλαχιστον οπως ειναι τωρα, δε σου προσφερει τιποτα ουσιαστικο. Το ζητημα ειναι να γινεις πρωτα ΑΝΘΡΩΠΟΣ και μετα ενας λαμπρος επιστημονας!! Υπαρχουν ιδεες και ιδανικα που ειναι απαραιτητο να κατανοησουν τα παιδια για να ζησουν σε εναν καλυτερο κοσμο... Και αφου υπαρχουν ατομα που εχουν ορεξη να το κανουνε, η τουλαχιστον να το προσπαθησουνε, γιατι να τους στερησουμε αυτη την ευκαιρια?? Ασε που τα <μεγαλα μυαλα>, αν οντως ειναι ετσι, θα κανουν και αναλογη δουλεια!! Οι μαθητες δηλαδη, απο τα πρωτα χρονια της σχολικης τους σταδιοδρομιας, θα αποκτησουν γερες βασεις, κατι που ειναι εξαιρετικα σημαντικο για τη μετεπειτα πορεια τους... Δε λεω, βεβαια, πως ολοι οσοι θελουν να γινουν δασκαλοι σκεφτονται με τον ιδιο τροπο, αλλα θελω να ελπιζω πως οι περισσοτεροι διαλεγουν το παιδαγωγικο εχοντας τα παραπανω στοιχεια υποψην τους!! Απο την αλλη υπαρχουν και εκεινοι που σκεφτονται καθαρα και μονο την επαγγελματικη αποκατασταση, αλλα ειναι σιγουρο πως στη πορεια της ζωης τους θα δυστυχισουν, αφου θα κανουν κατι που δεν αγαπουν!! Αυτα ειχα να πω, φυσικα καθε αντιθετη αποψη ειναι σεβαστη, αλλα τουλαχιστον πιστευω πως ετσι οφειλει να ειναι ο σωστος παιδαγωγος...
Υ.Γ Και για να δωσω μια ευχαριστη νοτα στο ολο κλιμα, ας αφησω το Φοιβο Δεληβορια να περιγραψει εκ μερους μου την καταντια του στρατου:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=xbAHTKfCVCw[/ame]

Πραγματικα δεν εχει αλλαξει τιποτα απο τοτε, περα απο το γεγονος οτι ο στρατος ειναι πλεον ενα και οχι δυο χρονια...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ;
συνηθως μιλαμε για 20000 δευτεροετεις!!τουλαχιστον τοσοι ηταν περυσι!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billgre14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billgre14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ο αμαρινάκης την δίνει 18.880

Ναι,λαθος μορια εγραψα πριν.....:P!!Λετε πανω απο 18880????δεν ειναι μεγαλη η ανοδος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
εμα πεσ τα πια.δεν βαλαν φετος και γελοια θεματα να γραψουν ολοι 20.εγω δηλαδη με 17022 και δευτερη φορα κι ολασ ειμαι χαζος:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
που θες να πάς...
-----------------------------------------
Ναι,λαθος μορια εγραψα πριν.....:P!!Λετε πανω απο 18880????δεν ειναι μεγαλη η ανοδος???
μεγάλη άνοδος είναι, κανείς δεν ξέρει όμως, καίγεσαι τόσο για αθήνα υπάρχουν και άλλες πόλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
που θες να πάς...
-----------------------------------------

μεγάλη άνοδος είναι, κανείς δεν ξέρει όμως, καίγεσαι τόσο για αθήνα υπάρχουν και άλλες πόλεις...
οικονομικων επιστημων περσι ειχε 16481
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top