Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Μπορεί να μην ήταν τα θέματα τόσο εύκολα....μπορεί πολύ απλά τα παιδιά του 1991 να είναι τα πιο έξυπνα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Μπορεί να μην ήταν τα θέματα τόσο εύκολα....μπορεί πολύ απλά τα παιδιά του 1991 να είναι τα πιο έξυπνα!:P
παλι οι ιδιες αμπελοφιλοσοφιες σε 1 χρονο να αλλαξαν τα πραγματα?δε νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
οφειλεται πολυ απλα οτι μερικα ατομα καθε χρονια ειναι τελειως αδιαφορα που οτι και να βαλεις δε το γραφουν σαν τα τεε ενα πραγμα εκει που δε γραφουν καλα σημαινει οτι τα θεματα ειναι δυσκολα?
το θεμα ειναι οτι ο ορος <προεκλογικα > η φιλολαικα που χρησ. ειναι μονο για τετοιες καταστασεις και οχι για μαθητες του 19+ αλλωστε αυτοι ειναι αριστουχοι τι αναγκη τα εχουν????????:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
παλι οι ιδιες αμπελοφιλοσοφιες σε 1 χρονο να αλλαξαν τα πραγματα?δε νομιζω


Έλεος...για πλάκα το είπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Συνοψίζουμε
1) θέλουμε να είμαστε η πιο έξυπνη γενιά...
2)Θέλουμε να βάζουν εύκολα θέματα
3) να γρ'αφουμε μόνο εμείς
4)να μειώνονται οι βάσεις
5) και όλοι οι άλλοι να νομίζουν ότι τα θέματα είναι δύσκολα
6) να μπούμε στην σχολή που θέλουμε έστω και τελευταίοι, αλλά να μην υπάρχει υψηλότερος βαθμός στην σχολή από τον δικό μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
ΚΑΛΟΣ Ο zanazan:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Συνοψίζουμε
1) θέλουμε να είμαστε η πιο έξυπνη γενιά...
2)Θέλουμε να βάζουν εύκολα θέματα
3) να γρ'αφουμε μόνο εμείς
4)να μειώνονται οι βάσεις
5) και όλοι οι άλλοι να νομίζουν ότι τα θέματα είναι δύσκολα
6) να μπούμε στην σχολή που θέλουμε έστω και τελευταίοι, αλλά να μην υπάρχει υψηλότερος βαθμός στην σχολή από τον δικό μας...

Μπράβο φιλαράκο...είσαι έξυπνος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Μπράβο φιλαράκο...είσαι έξυπνος..
επίσης,
1)θέλουμε να γράφουμε έξυπνα σχόλια στο foroum να γελάμε...
2) θέλουμε μόνο τα δικά μας σχόλια να είναι αστεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Επίσης,θέλουμε να μιλάμε για τον εαυτό μας χρησιμοποιώντας έναν ηλίθιο πληθυντικό μεγαλοπρεπείας...

(πάει...θα το υιοθετήσω και εγώ αυτό στο τέλος..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Συνοψίζουμε
1) θέλουμε να είμαστε η πιο έξυπνη γενιά...
2)Θέλουμε να βάζουν εύκολα θέματα
3) να γρ'αφουμε μόνο εμείς
4)να μειώνονται οι βάσεις
5) και όλοι οι άλλοι να νομίζουν ότι τα θέματα είναι δύσκολα
6) να μπούμε στην σχολή που θέλουμε έστω και τελευταίοι, αλλά να μην υπάρχει υψηλότερος βαθμός στην σχολή από τον δικό μας...
:lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Μου θυμίζει αυτό που είχε πει ο κολλητός μου...
Αν αποτύχω οι γερμανοί θα πουν ότι είμαι γερμανός
Οι ελβετοί ότι είμαι ελβετός
Και οι γάλλοι ότι είμαι καλός επιστήμονας.

Αν αποτύχω οι Γάλλοι θα πουν ότι είμαι ελβετός.
οι ελβετοί ότι είμαι Γερμανός
Κοι οι Γερμανοί ότι είμαι Εβραίος.
-----------------------------------------
αυτό το είπε ο κολλητός ο albert, τον λέω κολλητό διότι αφού είμαστε η πιο έξυπνη γενιά... πήρα λίγο θάρρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
αυτο το κωλοεγγραφο.........τόσα βλαμμένα με 19700+ όλα ιατρική!!! πανε οι θέσειςςςς..............:'(:'(
με 19511 εχετε γεια βρυσούλες!!!:bye:
γιατι θεέ μου????


αχ αχ..κι εγω αυτο το προβλημα εχω...:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Το σίγουρο είναι ότι οι βάσεις θα ανέβουν.Πολλά παιδιά επομένως που βρίσκονται στο όριο (ή κάπου εκεί) να μπουν σε μιά επιθυμητή σχολή ξέρω ότι έχουν ανήσυχο ύπνο.
Πρέπει να καταργηθεί το σύστημα εισαγωγής γιατί το μόνο άλλοθι που έχει (και που έχει γίνει καραμέλλα πιά) είναι ότι είναι δίκαιο(Και αυτό είναι ελεγχόμενο αφού τα γραπτά όλων των παιδιών δεν τα διορθώνουν οι ίδιοι καθηγητές!).
Και ερωτώ.Πιστεύετε ότι το σύστημα το σημερινό επιτρέπει να βγαίνουν οι καλύτεροι μηχανικοί οι καλύτεροι γιατροί κ.λ.π?
Εγώ λέω κατηγορηματικά όχι.Γιατί όταν κάποιος μπαίνει μαθηματικός με 14000 μόρια (και ακόμη λιγότερ) ενώ ο άλλος μπαίνει δάσκαλος με 19000 μόρια(ναι υπάρχουν και παιδιά που θα πάνε δάσκαλοι με τέτοιες βαθμολογίες) τι μπορεί κανείς να περιμένει.Καταλάβατε τι εννοώ.Ο καλύτερος μαθητής θα επρπε να διοχετεύει την εξυπνάδα του σε τομείς δύσκολους και όχι στο ένα κι ένα κάνουν δύο.
Τελικά το σύστημα θέλει να αναδείξει τους καλύτερους στον τομέα τους ή να τους ανοίξει απλά μιά πόρτα γιά δουλειά.
Ναί αλλά λεφτά βγάζει και ο σουβλατζής της γειτονιάς θα σας απαντήσω εγώ αν αυτό είναι το πρόβλημα!
Κάτι στραβό λοιπόν υπάρχει στο όλο οικοδόμημα της Ελληνικής Παιδείας και εκπαίδευσης.
Βρίσκεται σε απόλυτη δυσαρμονία και σύγχυση σε σχέση πάντα με τα προηγμένα κράτη.
Δύο είναι γιά μένα οι τομείς του Ελληνικού κράτους που δημιουργούν πρόβλημα και γελάνε οι ξένοι μαζί μας.Συγχρόνως καταστρέφονται τα παιδιά μας από την έκθεση τους στο υπερβολικλό άγχος.
Η παιδεία και ο στρατός(γιά τα αγόρια)
Μιλώντας πριν λίγες μέρες με έναν νεραρό Γερμανό που κάνει τουρισμό στην Κρήτη τον Fabian, τον ρώτησα τι γίνεται στη Γερνανία με αυτά τα δύο.
Μού είπε ότι παρουσίασε το απολυτήριο τού αντίστοιχου Λυκείου μαζί με δύο συστατικές επιστολές(κανονικά απαιτείται μία μόνο από τον διευθυντή) και αφού επί δύο μέρες πέρασε από συνέντευξη στο γραφείο(με καφεδάκι!) παρουσία ψυχολόγου του λένε πήγαινε σπίτι σου και περίμενε.
Μετά από μία βδομάδα τού ήρθε χαρτί ότι τον δέχονται στο τμήμα μαθηματικών(Στατιστικής) του πανεπιστημίου του Μονάχου!
Όσο για το στρατό αυτός δεν είναι υποχρεωτικός αλλά όποιος θέλει να πάει έχει μετά κάποια πλεονεκτήματα στην επαγγελματική του ζωή.
Πήγε λοιπόν και ο Fabian φαντάρος και σε 15 μέρες πήρε τη βασική εκπαίδευσή του και το απολυτήριο στρατού!!!!!!!!!
Αλλά αυτά είναι όνειρο θερινής νυκτός γιά την Ελλαδίτσα των ολίγων, του κατεστημένου, της φεουδαρχικής νοοτροπίας των πολιτικών, και του εξ ανατολών κινδύνου(γιά την αιτιολογία της στράτευσης).
Όταν οι Γερμανοί επενδύουν στην έρευνα και τεχνολογία γιά να παράγουν τα περίφημα άρματα μάχης Leopard εμείς "επενδύουμε" στις αμυντικές δαπάνες σαν καλοί αγοραστές γιά να αγοράσουνε αυτές τις πολεμικές μηχανές.
Φτού ρεζίλι πιά!

Αχταρμάς το λογίδριό μου αλλά νομίζω ότι λέει αλήθειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Το σίγουρο είναι ότι οι βάσεις θα ανέβουν.Πολλά παιδιά επομένως που βρίσκονται στο όριο (ή κάπου εκεί) να μπουν σε μιά επιθυμητή σχολή ξέρω ότι έχουν ανήσυχο ύπνο.
Πρέπει να καταργηθεί το σύστημα εισαγωγής γιατί το μόνο άλλοθι που έχει (και που έχει γίνει καραμέλλα πιά) είναι ότι είναι δίκαιο(Και αυτό είναι ελεγχόμενο αφού τα γραπτά όλων των παιδιών δεν τα διορθώνουν οι ίδιοι καθηγητές!).
Και ερωτώ.Πιστεύετε ότι το σύστημα το σημερινό επιτρέπει να βγαίνουν οι καλύτεροι μηχανικοί οι καλύτεροι γιατροί κ.λ.π?
Εγώ λέω κατηγορηματικά όχι.Γιατί όταν κάποιος μπαίνει μαθηματικός με 14000 μόρια (και ακόμη λιγότερ) ενώ ο άλλος μπαίνει δάσκαλος με 19000 μόρια(ναι υπάρχουν και παιδιά που θα πάνε δάσκαλοι με τέτοιες βαθμολογίες) τι μπορεί κανείς να περιμένει.
Τελικά το σύστημα θέλει να αναδείξει τους καλύτερους στον τομέα τους ή να τους ανοίξει απλά μιά πόρτα γιά δουλειά.
Ναί αλλά λεφτά βγάζει και ο σουβλατζής της γειτονιάς!
Κάτι στραβό λοιπόν υπάρχει στο όλο οικοδόμημα της Ελληνικής Παιδείας και εκπαίδευσης.
Βρίσκεται σε απόλυτη δυσαρμονία και σύγχυση σε σχέση πάντα με τα προηγμένα κράτη.
Δύο είναι γιά μένα οι τομείς του Ελληνικού κράτους που δημιουργούν πρόβλημα και γελάνε οι ξένοι μαζί μας.Συγχρόνως καταστρέφονται τα παιδιά από την ΄κθεση στο υπερβολικλό άγχος.
Η παιδεία και ο στρατός(γιά τα αγόρια0
Μιώντας πριν λίγες μέρες με έναν νεραρό Γερμανό τον Fabian τον ρώτησα τι γίνεται στη Γερνανία με αυτά τα δύο.
Μού είπε ότι παρουσίασε το απολυτήριο τού αντίστοιχου Λυκείου μαζί με δύο συστατικές επιστολές και αφού επί δύο μέρες πέρασε από συνέντσυξη στο γραφείο(με καφεδάκι!) παριυσία ψυχολόγου του λένε πήγαινε σπίτι σου και περίμενε.
Μετά από μία βδομάδα τού ήρθε χαρτί ότι τον δέχονται στο τμήμα μαθηματικών(Στατιστικής) του πανεπιστημίου του Μονάχου!
Όσο για το στρατό αυτός δεν είναι υποχρεωτικός αλλά όποιος θέλει να πάει έχει μετά κάποια πλεονεκτήματα στην επαγγελματική του ζωή.
Πήγε λοιπόν και ο Fabian φαντάρος και σε 15 μέρες πήρε τη βασική εκπαίδευσή του και το απολυτήριο στρατού!!!!!!!!!
Αλλά αυτά είναι όνειρο θερινής νυκτός γιά την Ελλαδίτσα των ολίγων του κατεστημένου της φεουδαρχικής νοοτροπίας και του εξ ανατολών κινδύνου.
Όταν οι Γερμανοί επενδύουν στην έρευνα και τεχνολογία γιά να παράγουν τα περίφημα άρματα μάχης Leopard εμείς "επενδύουμε" στις αμυντικές δαπάνες σαν καλοί αγοραστές γιά να αγοράσουνε αυτές τις πολεμικές μηχανές.
Φτού ρεζίλι πιά!

Αχταρμάς το λογίδριό μου αλλά νομίζω ότι λέει αλήθειες.
μιας και εισαι εδω λοστ τι εχεις να πεις για τις προβλεψεις μου που επιβεβαιωθηκαν ολες?νομιζω οτι πρεπςι να αναιρεσεις την επιθετικη συμπεριφορα που ειχες απεναντι μου ολο αυτο τον καιρο:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
θέλουμε να μην είμαστε μαλάκες,αλλά γουστάρουμε πολύ όταν μας λένε......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
θέλουμε να μην είμαστε μαλάκες,αλλά γουστάρουμε πολύ όταν μας λένε......:P
κρυαδα:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Το σίγουρο είναι ότι οι βάσεις θα ανέβουν.Πολλά παιδιά επομένως που βρίσκονται στο όριο (ή κάπου εκεί) να μπουν σε μιά επιθυμητή σχολή ξέρω ότι έχουν ανήσυχο ύπνο.
Πρέπει να καταργηθεί το σύστημα εισαγωγής γιατί το μόνο άλλοθι που έχει (και που έχει γίνει καραμέλλα πιά) είναι ότι είναι δίκαιο(Και αυτό είναι ελεγχόμενο αφού τα γραπτά όλων των παιδιών δεν τα διορθώνουν οι ίδιοι καθηγητές!).
Και ερωτώ.Πιστεύετε ότι το σύστημα το σημερινό επιτρέπει να βγαίνουν οι καλύτεροι μηχανικοί οι καλύτεροι γιατροί κ.λ.π?
Εγώ λέω κατηγορηματικά όχι.Γιατί όταν κάποιος μπαίνει μαθηματικός με 14000 μόρια (και ακόμη λιγότερ) ενώ ο άλλος μπαίνει δάσκαλος με 19000 μόρια(ναι υπάρχουν και παιδιά που θα πάνε δάσκαλοι με τέτοιες βαθμολογίες) τι μπορεί κανείς να περιμένει.Καταλάβατε τι εννοώ.Ο καλύτερος μαθητής θα επρπε να διοχετεύει την εξυπνάδα του σε τομείς δύσκολους και όχι στο ένα κι ένα κάνουν δύο.
Τελικά το σύστημα θέλει να αναδείξει τους καλύτερους στον τομέα τους ή να τους ανοίξει απλά μιά πόρτα γιά δουλειά.
Ναί αλλά λεφτά βγάζει και ο σουβλατζής της γειτονιάς θα σας απαντήσω εγώ αν αυτό είναι το πρόβλημα!
Κάτι στραβό λοιπόν υπάρχει στο όλο οικοδόμημα της Ελληνικής Παιδείας και εκπαίδευσης.
Βρίσκεται σε απόλυτη δυσαρμονία και σύγχυση σε σχέση πάντα με τα προηγμένα κράτη.
Δύο είναι γιά μένα οι τομείς του Ελληνικού κράτους που δημιουργούν πρόβλημα και γελάνε οι ξένοι μαζί μας.Συγχρόνως καταστρέφονται τα παιδιά μας από την έκθεση τους στο υπερβολικλό άγχος.
Η παιδεία και ο στρατός(γιά τα αγόρια)
Μιλώντας πριν λίγες μέρες με έναν νεραρό Γερμανό που κάνει τουρισμό στην Κρήτη τον Fabian, τον ρώτησα τι γίνεται στη Γερνανία με αυτά τα δύο.
Μού είπε ότι παρουσίασε το απολυτήριο τού αντίστοιχου Λυκείου μαζί με δύο συστατικές επιστολές(κανονικά απαιτείται μία μόνο από τον διευθυντή) και αφού επί δύο μέρες πέρασε από συνέντσυξη στο γραφείο(με καφεδάκι!) παρουσία ψυχολόγου του λένε πήγαινε σπίτι σου και περίμενε.
Μετά από μία βδομάδα τού ήρθε χαρτί ότι τον δέχονται στο τμήμα μαθηματικών(Στατιστικής) του πανεπιστημίου του Μονάχου!
Όσο για το στρατό αυτός δεν είναι υποχρεωτικός αλλά όποιος θέλει να πάει έχει μετά κάποια πλεονεκτήματα στην επαγγελματική του ζωή.
Πήγε λοιπόν και ο Fabian φαντάρος και σε 15 μέρες πήρε τη βασική εκπαίδευσή του και το απολυτήριο στρατού!!!!!!!!!
Αλλά αυτά είναι όνειρο θερινής νυκτός γιά την Ελλαδίτσα των ολίγων του κατεστημένου της φεουδαρχικής νοοτροπίας και του εξ ανατολών κινδύνου.
Όταν οι Γερμανοί επενδύουν στην έρευνα και τεχνολογία γιά να παράγουν τα περίφημα άρματα μάχης Leopard εμείς "επενδύουμε" στις αμυντικές δαπάνες σαν καλοί αγοραστές γιά να αγοράσουνε αυτές τις πολεμικές μηχανές.
Φτού ρεζίλι πιά!

Αχταρμάς το λογίδριό μου αλλά νομίζω ότι λέει αλήθειες.
Αγαπητέ μου ότι όχι διαφωνώ μαζί σου, αλλά πιστέυω ότι το θέμα της παιδείας στην Ελλάδα έχει χαθεί από το δημοτικό... ίσως οι νέές γενιές να είναι πιο τυχερές, φαν΄τασου όμως πόσοι έχουν κααστραφεί πριν από το 90.

ένα παράδειγμα το οποίο το γνωρίζω προσωπικά ήταν σε ένα παιδί το οποίο είχε μαθησικά προβλήματα, και οι δάσκαλοι καθηγητές τον θεωρούσαν τεμπέλη, ένας μαθηματικός βρέθηκε στο λύκειο ευτυχώς και διαπίστωσε το ταλέντο αυτό του παιδιού, το συγκεκριμένο αυτή την στιγμή κάνει διαδακτορικό στα μθαηματικά στο UCLA, στην ελλάδα ούτε καφετζής δεν θα γινόταν.

Σίγουρα ακράιο το παράδειγμα, αλλά σκέψου αν όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό τι γίνεται στην Ελλάδα, ποιος σπουδάζει τι, τι του αρ΄σει, σε τι έχει κλίση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Αγαπητέ μου ότι όχι διαφωνώ μαζί σου, αλλά πιστέυω ότι το θέμα της παιδείας στην Ελλάδα έχει χαθεί από το δημοτικό... ίσως οι νέές γενιές να είναι πιο τυχερές, φαν΄τασου όμως πόσοι έχουν κααστραφεί πριν από το 90.

ένα παράδειγμα το οποίο το γνωρίζω προσωπικά ήταν σε ένα παιδί το οποίο είχε μαθησικά προβλήματα, και οι δάσκαλοι καθηγητές τον θεωρούσαν τεμπέλη, ένας μαθηματικός βρέθηκε στο λύκειο ευτυχώς και διαπίστωσε το ταλέντο αυτό του παιδιού, το συγκεκριμένο αυτή την στιγμή κάνει διαδακτορικό στα μθαηματικά στο UCLA, στην ελλάδα ούτε καφετζής δεν θα γινόταν.

Σίγουρα ακράιο το παράδειγμα, αλλά σκέψου αν όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό τι γίνεται στην Ελλάδα, ποιος σπουδάζει τι, τι του αρ΄σει, σε τι έχει κλίση...
ο μανωλιος ειναι φυσικος οχι μαθηματικος που ειπες για μαθηματ:lol:ικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
ο μανωλιος ειναι φυσικος οχι μαθηματικος που ειπες για μαθηματ:lol:ικα
εγλω νομίζω πως είναι μαθηματικοφυσικός...
-----------------------------------------
εγλω νομίζω πως είναι μαθηματικοφυσικός...
ή φυσικομαθηματικός, τι προτιμάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top