Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ξέρει κανεις τι θα γινει με τις υψηλοβαθμες σχολες του 5ου πεδίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Οπως εξήγησε στην «Κ» ο πρόεδρος του εκπαιδευτικού ομίλου ΟΡΙΟΝ-IdEF(εδω πηγαινα εγω..χαχα) κ. Μανόλης Αμαργιανάκης οι βάσεις εισαγωγής των σχολών του 1ου επιστημονικού πεδίου (νομικές, παιδαγωγικά κ.ά.) επηρεάζονται από τις επιδόσεις στα μαθήματα της θεωρητικής κατεύθυνσης. Οι υποψήφιοι απέδωσαν καλύτερα στα Λατινικά και τη Νεοελληνική Λογοτεχνία, υστέρησαν όμως στα Αρχαία και την Ιστορία. Ετσι, ο αριθμός των άριστων υποψηφίων είναι μικρότερος σε σχέση με το 2008, και οι βάσεις των υψηλόβαθμων σχολών θα κινηθούν ελαφρώς καθοδικά. Οι μέσες βάσεις (15 έως 18) θα κινηθούν στα ίδια επίπεδα ενώ οι χαμηλές ανοδικά.
- Για τις σχολές του 2ου (θετικές επιστήμες) και 4ου επ. πεδίου (πολυτεχνικές) οι υποψήφιοι της Θετικής και της Τεχνολογικής κατεύθυνσης απέδωσαν στα Μαθηματικά πολύ καλύτερα αλλά στη Φυσική χειρότερα από το 2008. Ετσι, οι βάσεις θα κινηθούν ελαφρώς καθοδικά ή στα επίπεδα του 2008.
- Για το 3ο επ. πεδίο οι βάσεις των ιατρικών σχολών θα κινηθούν πτωτικά. Οι βάσεις της περιοχής 13 έως 18 θα κινηθούν στα ίδια επίπεδα ή ελαφρά καθοδικά.
- Τις βάσεις των οικονομικών σχολών του 5ου επιστημονικού πεδίου θα επηρεάσει η μείωση των υποψηφίων (από 28.574 πέρυσι σε 24.798 φέτος)(ολε..ολε.,αυτα να ακουω). Η εικόνα των βαθμολογιών δείχνει άνοδο των βάσεων. Ομως, δεν αποκλείεται να υπάρξουν περιπτώσεις σχολών στις οποίες η βάση θα πέσει λόγω της μειωμένης ζήτησης από υποψηφίους.




Μακαρι να επιβεβαιωθει...και να τον δω για μια φορα στην ζωη μου με καλο ματι...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αυτό που έχω να πω είναι ότι κάθε χρόνο λένε περίπου τα ίδια (συνήθως ότι πέφτουν οι βάσεις) και τον Αύγουστο άλλα βλέπουν οι μαθητές... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa

Νεοφερμένος

Η Natassa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Πολύ πιθανό. Από ότι διαβάζω στις εκτιμήσεις μου φαίνεται δύσκολο να ανέβει τόσο πολύ ο Βόλος. Σου εύχομαι να περάσεις Θεσσαλονίκη, παρ'όλα αυτά. :)

Ευχαριστω παρα πολυ!:) Το ιδανικο θα ηταν η Θεσ/νικη...αλλα αν δεν πιασω τη βαση της μακαρι να πιασω Βολο! Απ'οτι διαβαζω σε διαφορα sites οι εκτιμησεις ειναι οτι οι υψηλοβαθμες σχολες του 1ου επιστημονικου πεδιου θα κινηθουν στα ιδια επιπεδα ή ελαφρως καθοδικα.Ισχυει κατι τετοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Ευχαριστω παρα πολυ!:) Το ιδανικο θα ηταν η Θεσ/νικη...αλλα αν δεν πιασω τη βαση της μακαρι να πιασω Βολο! Απ'οτι διαβαζω σε διαφορα sites οι εκτιμησεις ειναι οτι οι υψηλοβαθμες σχολες του 1ου επιστημονικου πεδιου θα κινηθουν στα ιδια επιπεδα ή ελαφρως καθοδικα.Ισχυει κατι τετοιο;

Στα στατιστικά που είδα οι αριστούχοι της θεωρητικής είναι στα ίδια επίπεδα με πέρσυ, και ελάχιστα πιο κάτω. Άρα όντως κάτι τέτοιο θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arxodas

Νεοφερμένος

Ο arxodas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
τις χαμηλοβαθμες σχολες πως τις βλεπετε???

Δηλαδη εγω εβγαλα 11.667 μορια στο 4ο και η σχολη που θελω ηλεκτρονικη πειραια εχει 11.430???

Εφικτο η οχι να την πιασω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Oλα τα δημοφιλή και υψηλόβαθμα τμήματα ανεβαίνουν, αλλά όχι τόσο ώστε να είναι άπιαστα! Oι Nομικές ίσα που περνάνε τον πήχη των 50 με 80 μορίων, οι Iατρικές Σχολές της Aθήνας και της Θεσσαλονίκης θα παρουσιάσουν μικρή άνοδο 70 έως 100 μορίων, με τη διαφορά ότι τα αντίστοιχα τμήματα της περιφέρειας θα ανέβουν αισθητά καταγράφοντας άλμα μέχρι και 150 μορίων.
https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11424&subid=2&tag=8777&pubid=4216918#Ο διευθυντής των φροντιστηρίων «Πεδίο» Γ. Xατζητέγας (αριστερά) με την ομάδα των στατιστικολόγων που μας έδωσαν τις προβλέψεις τους για τις βάσεις των φετινών Πανελλαδικών.

Στις οικονομικές σχολές, ενώ με βάση τους βαθμούς θα αναμέναμε εκτόξευση των βάσεων, κάτι τέτοιο δεν παρατηρείται καθώς ταυτοχρόνως είχαμε μείωση των υποψηφίων, περίπου κατά 4.000.
Διαφαίνεται λοιπόν στο 5ο Πεδίο, μικρή άνοδος στις χαμηλές και μεσαίες σχολές και πτώση μέχρι και 200 μόρια στις υψηλόβαθμες σχολές. Eπιστημονικό επιτελείο στατιστικολόγων, υπό την επίβλεψη του διευθυντή των φροντιστηρίων «Πεδίο», Γιώργου Xατζητέγα, μας δίνει τη δυνατότητα να παρουσιάζουμε σήμερα την πρόβλεψη των βάσεων 110 δημοφιλών και μεσαίων βαθμολογιών σχολών, που περιλαμβάνονται στο μηχανογραφικό δελτίο των υποψηφίων. Πιο αναλυτικά, ανά επιστημονικό πεδίο, παρουσιάζονται οι εξής τάσεις:
1o Eπιστημονικό Πεδίο
Nομικές και Aνθρωπιστικές Eπιστήμες
Στο 1ο Eπιστημονικό Πεδίο θα υπάρξει στα τμήματα άνω των 17.000 μορίων, αύξηση της τάξεως των 100 μορίων, η οποία θα μειωθεί σταδιακά στα 50 για τις σχολές που κυμάνθηκαν πέρυσι πάνω από 18.500 μόρια. H Nομική της Aθήνας είναι πάντως απίθανο να υπερβεί τα 19.000 μόρια.
2o Eπιστημονικό Πεδίο
Φυσικομαθηματικές Eπιστήμες
4o Eπιστημονικό Πεδίο
Πολυτεχνικές Σχολές
Στο 2ο και το 4ο Eπιστημονικό Πεδίο θα παρατηρηθούν σημαντικές αυξήσεις της τάξεως των 400 μορίων στις χαμηλόβαθμες και μεσαίες σχολές. H αύξηση αυτή πάντως θα βαίνει μειούμενη στις σχολές άνω των 17.000 μορίων και θα είναι της τάξεως των 250 μορίων μέχρι τα 18.000 μόρια. Σχολές πάνω από 18.000 μόρια θα παρουσιάσουν άνοδο 150 μορίων.
3o Eπιστημονικό Πεδίο
Iατρικές και Παραϊατρικές Eπιστήμες
Οι Iατρικές Σχολές της Aθήνας και της Θεσσαλονίκης θα παρουσιάσουν μικρή άνοδο 70 έως 100 μορίων, ενώ άνοδος αισθητή έως και 150 μόρια θα παρατηρηθεί και στις Iατρικές της περιφέρειας με την τελευταία Iατρική στη Θράκη να απαιτεί πάνω από 18.850 μόρια.
Στη θετική κατεύθυνση που στέλνει υποψηφίους στις Iατρικές Σχολές παρατηρήθηκαν εξαιρετικά υψηλές βαθμολογίες στα Mαθηματικά της Kατεύθυνσης στην κλίμακα 18 έως 20, ενώ η αναμενόμενη αρχικά μείωση των ποσοστών επιτυχίας στη Bιολογία της κατεύθυνσης δεν επιβεβαιώθηκε. Παρά τη μείωση των υποψηφίων της Θετικής Kατεύθυνσης οι Iατρικές Σχολές κρατούν τα σκήπτρα.
5o Eπιστημονικό Πεδίο
Σχολές Oικονομίας & Διοίκησης
Στο μάθημα αυξημένης βαρύτητας Aρχές Oικονομικής Θεωρίας παρατηρήθηκαν καλύτερες βαθμολογίες στην κλίμακα 15 έως 20. H θεαματική όμως μείωση των υποψηφίων οδηγεί στο συμπέρασμα ότι η άνοδος στις χαμηλές και μεσαίες σχολές θα είναι μικρή και στις υψηλόβαθμες σχολές θα παρατηρηθούν μειώσεις της τάξης των 200 μορίων.
TA XAPAKTHPIΣTIKA TΩN EΞETAΣEΩN
Η μείωση υποψηφίων διαμορφώνει τις βάσεις
«Βασικό χαρακτηριστικό των φετινών εξετάσεων είναι ο μικρότερος αριθμός των διαγωνιζόμενων, 85.354 έναντι 90.508 το 2008. H μείωση κατά 5.154 υποψηφίους θα πρέπει να συνεκτιμηθεί ιδιαιτέρως στην τελική διαμόρφωση των βάσεων εισαγωγής», λέει στο «Eθνος της Kυριακής» ο διευθυντής των φροντιστηρίων «Πεδίο» Γιώργος Xατζητέγας.
«H μείωση είναι θεαματική στο 5ο Eπιστημονικό Πεδίο καθώς από τους 28.574 που διαγωνίσθηκαν πέρυσι στο μάθημα Aρχές Oικονομικής Θεωρίας ο αριθμός μειώθηκε σε 24.798, δηλαδή κατά 3.776 υποψηφίους.
Mείωση έχουμε και για τη θετική κατεύθυνση κατά 924 υποψηφίους, ενώ στη θεωρητική κατεύθυνση οι υποψήφιοι είναι 1.234 λιγότεροι.
Eπίσης είχαμε καλύτερες βαθμολογικές επιδόσεις των υποψηφίων στην κλίμακα 15-20 στα περισσότερα μαθήματα, ενώ εντυπωσιάζει το γεγονός, ότι παρατηρήθηκε μικρή αλλά σαφής αύξηση του ποσοστού των αναβαθμολογήσεων σε 16 από τα 22 μαθήματα!
Oι αλλαγές που δρομολογήθηκαν στη διαδικασία της αντικειμενικής βαθμολόγησης, φαίνεται ότι ελάχιστα βοήθησαν. Πάντως, οι κενές θέσεις στα TEI της περιφέρειας θα είναι μικρότερες από κάθε άλλη χρονιά».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ΜΑΚΑΡΙ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filoou

Νεοφερμένος

Ο filoou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.Ειμαι νεος μελος του ischool.Καλη επιτυχια εκ των προτερων σε ολους.Εγω συγκεντρωσα 17953 μορια.Υπαρχει καπια ελπιδα να πιασω τοπογραφους μηχανικους εμπ ή θεσσαλονικη?η περισυνη βαση αθηνα ειχε 17915 και θεσσαλονικη 17789 αντιστοιχα?παντως με αυτα που ακουω λιγο δυσκολα.τεσπα...οτι ειναι να γινει θα γινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Πιστεύετε οτι η ιατρική θεσσαλονίκης μπορεί να πάει πάνω απο 19250? Ποτέ δέν έχει ξεπεράσει τα 19151 μόρια...:hmm:Ακόμα και η Αθήνα μόνο μία φορά (πέρυσι) ξεπέρασε τα 19250. (Εκτός από το 2000)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Πιστεύετε οτι η ιατρική θεσσαλονίκης μπορεί να πάει πάνω απο 19250? Ποτέ δέν έχει ξεπεράσει τα 19151 μόρια...:hmm:Ακόμα και η Αθήνα μόνο μία φορά (πέρυσι) ξεπέρασε τα 19250. (Εκτός από το 2000)

Για όλα υπάρχει πρώτη φορά :P. Από ότι μας λένε οι έγκυροι βασεολόγοι που τόσοοοοο κοντά πέφτουν "δήθεν" στις βάσεις κάθε χρονιά, θα ανεβεί 70-100 μόρια, άρα μαξ υπολόγισε 19250. Αν δεν γίνουν τα μηχανογραφικά και δεν δούμε τις προτιμήσεις δεν γίνεται να υπολογίσουμε τίποτα ακριβέστατα. Ξέρω 2 άτομα με 19000+ μόρια που θέλουν μαθηματικό για παράδειγμα, ούτε πολυτεχνείο ούτε ιατρική.

Τα 19250 πάντως δεν τα περνάει κατά 99%, μην αγχώνεσαι τσάμπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Μακάρι!!:D Απο τότε που βγήκαν τα αποτελέσματα στο ένα site λένε θα έχουν πτώση οι ιατρικές στο άλλο οτι θα ανεβούν 50-100 μόρια. Εγώ έχω 19250 στο 3ο (έγραψα 17.2 βιολογία κατεύθυνσης :() και 19596 στο 2ο-4ο αλλά θέλω ιατρικές οπότε στην ουσία για μένα μετράει το 19250. Μόνο και μόνο που περνάω ιατρική είμαι υπερευχαριστημένος αλλά εντάξει όπως και να το κάνουμε άλλο Αλεξανδρούπολη και άλλο Θεσσαλονίκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Μακάρι!!:D Απο τότε που βγήκαν τα αποτελέσματα στο ένα site λένε θα έχουν πτώση οι ιατρικές στο άλλο οτι θα ανεβούν 50-100 μόρια. Εγώ έχω 19250 στο 3ο (έγραψα 17.2 βιολογία κατεύθυνσης :() και 19596 στο 2ο-4ο αλλά θέλω ιατρικές οπότε στην ουσία για μένα μετράει το 19250. Μόνο και μόνο που περνάω ιατρική είμαι υπερευχαριστημένος αλλά εντάξει όπως και να το κάνουμε άλλο Αλεξανδρούπολη και άλλο Θεσσαλονίκη...

Η αλεξανδρούπολη είναι χωριό μπροστά στην Θεσσαλονίκη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios09

Νεοφερμένος

Ο stelios09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδιά! Το γεγονός ότι φέτος έδωσαν λιγότερα παιδιά ΑΟΘ είναι ευννοικό για τις μεσαίες σχολές του 5ου πεδίου; Δηλαδή η βάση τους θα πέσει; Έβγαλα 15603 μόρια και το τμήμα που με ενδιαφέρει είναι το Δημόσιας Διοίκησης Παντείου που πέρσι είχε 15476. θα ανέβει πάνω από 100 μόρια πιστεύετε;

ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Η αλεξανδρούπολη είναι χωριό μπροστά στην Θεσσαλονίκη :D

Το ξέρω για αυτό παρακολουθώ αυτά που λένε για τις βάσεις συνέχεια. Αν δέν περάσω θεσσαλονίκη με κόβω για Πάτρα. Και εσύ ιατρική δεν θές? Μετα απο Θεσσαλονίκη τί λές να βάλεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique

Νεοφερμένος

Η Angelique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!! ενδιαφερομαι για το τμημα μηχανικων ενεργειακων πορων στην κοζανη...εχω παραπανω 313 μορια ...Ποσο λετε να ανεβει??:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!! ενδιαφερομαι για το τμημα μηχανικων ενεργειακων πορων στην κοζανη...εχω παραπανω 313 μορια ...Ποσο λετε να ανεβει??:thanks:

Το τμήμα έχει μετονομαστεί σε τμήμα μηχανολόγων μηχανικών και έτσι θα το δεις στο μηχανογραφικό. Πιστεύω ότι το πιάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gunnergr

Νεοφερμένος

Ο gunnergr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά πιστεύετε ότι το οικονομικό του Αριστοτελείου θα
ανεβεί πάνω από 200 μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosnifo

Νεοφερμένος

Ο panosnifo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλημερα,εβγαλα 18013 στο 2ο και 4ο πεδιο.Ενδιαφερομαι για τοπογραφους μηχανικους ειτε ΕΜΠ ειτε ΑΠΘ.Τι λετε τους πιανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelin19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evelin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
παιδια καλημερα εχω βγαλει γυρω στα 10000 μορια και μπορω να κανω μηχανογραφικο...στο 5ο πεδιο η δοιηκηση επιχειρησεων στισ σερρες λετε να ανεβει???.........:(:(:(:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top