Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Χρηστο καλη σχολη δεν ειναι η βιοχημεια? Πως κ ξανα εδωσες? Τι σχολη θελεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ολα αυτα περι βασεων ειναι αερολογιες,δεν μπορουν να γινουν σωστες προβλεψεις,θα φανουν ολα τον Αυγουστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Μια χαρα σωστες προβλεψεις μπορει να γινουν εφ'οσον εχει ολοκληρωθει η βαθμολογηση των γραπτων...Εγω παντως εμπιστευομαι τον κατσικη που ειναι στην νετ τις περισσοτερς φορες πεφτει μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Μια χαρα σωστες προβλεψεις μπορει να γινουν εφ'οσον εχει ολοκληρωθει η βαθμολογηση των γραπτων...Εγω παντως εμπιστευομαι τον κατσικη που ειναι στην νετ τις περισσοτερς φορες πεφτει μεσα...

κάτσικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Δηλαδη ρε παιδια αναμενεται οι βασεις στο 5ο πεδιο να φτασουν στα επιπεδα του 2007?

δε νομιζω γιατι τα θεματα του 2007 ηταν πολυ ευκολοτερα(στο συνολο τους) απο του 2009. βεβαια δεν ειναι αυτο το μονο κριτηριο για το επιπεδο των βασεων, απλα εκτιμησεις κανουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
πες τον κ ετσι τον ,μπερδεψα με τις σαββατογεννημενες εγω...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια-Α

Νεοφερμένος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Με λίηα λόγια δηλαδή, οι Νομικές πώς θα διαμορφωθούν????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

synchronicity

Νεοφερμένος

Η synchronicity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Επειδή σπουδάζω πληροφορική πιστεύω έχω άποψη περί του θέματος και δυστυχώς ή ευτυχώς στην πληροφορική το 32,0 είναι πραγματικός αριθμός γιατί πολύ απλά εφόσον υπάρχει το ενδεχόμενο να προέρχεται από το 31,5+0,5 τότε είναι πραγματικός. Δυστυχώς έτσι είναι... ίσως να μην έπρεπε να μπει γιατί ακριβώς δεν απαιτείται να γνωρίζεται από τον μαθητή μια τόσο "πληροφορική" έννοια. Ωστόσο αν κάνω λάθος και το αναφέρει το βιβλίο σας κάπου τότε έπρεπε να το ξέρει κανείς.
Δεν το έλεγε το βιβλίο. Είμαι 1000000% σίγουρη. Εγώ πάντως το έβαλα και ακέραιο και πραγματικό για να είμαι σίγουρη. :P

Όσο για τις βάσεις... Ποτέ μη δηλώνετε μια σχολή με βάση την περσινή βάση ή τις προβλέψεις των "ειδικών" ή τη θεία Τούλα που θέλει να λέει ότι έχει ανίψι στην τάδε υψηλόβαθμη σχολή. Οι ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ προτιμήσεις πάνω από όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gunnergr

Νεοφερμένος

Ο gunnergr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Να ρωτήσω το οικονομικό του Αριστοτελειόυ το βλέπετε να ανεβένει πάνω απο 200 μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manelaki

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
με τη νοσηλευτικη φετος τι εχετε ακουσει ρε παιδια???
ας πεσει λιγο γιατι τα οικονομικα μου φαινονται αδιαφορα!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Παιδια θα μπορουσατε να μου πειτε τι μπορει να γινει με το μαθηματικο?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LefterisK

Νεοφερμένος

Ο LefterisK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια θα μου πει καποιος αν οι σχολες 5ου πεδιου οπως η οικονομιας και διαχειρισης αθλητισμου θ ανεβουν..? κ αν ναι, για τι ανοδο μιλαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Τι να σας πει ρε παιδια, κανενας δεν ξερει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yota1990

Νεοφερμένος

Η yota1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μια χαρα σωστες προβλεψεις μπορει να γινουν εφ'οσον εχει ολοκληρωθει η βαθμολογηση των γραπτων...Εγω παντως εμπιστευομαι τον κατσικη που ειναι στην νετ τις περισσοτερς φορες πεφτει μεσα...

Δεν γίνεται να "προβλέψεις" τις βάσεις από τις βαθμολογίες των γραπτών όταν η βάση κάθε σχολής είναι στην ουσία Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΕΙΣΑΧΘΕΙΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥΣ ανάλογα με τον αριθμό εισαχθέντων που δέχονται. Έτσι λοιπόν οι βάσεις διαμορφώνονται σύμφωνα με την ΖΗΤΗΣΗ.
Δηλαδή τι πάμε να προβλέψουμε, την σκέψη και την ψυχολογία των μαθητών;;
Γι' αυτό ο Κάτσικας και ο κάθε Κάτσικας μιλάνε για ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ....
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dliapatis

Νεοφερμένος

Ο dliapatis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχεις δίκιο φίλε τα μαθηματικά φαίνονταν εύκολα και εγώ την πάτησα έτσι:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
έβγαλα 16.650 μόρια (ούτε καν παιδαγωγικό θεσ/νικης με τα περσινά δεδομένα) και παρόλα αυτά με παροτρύνουν απ΄το φροντιστήριο να δώσω αγωνίσματα κλπ για στρατολ. ΣΣΑΣ, όταν οι περσινές βάσεις ήταν 19.000! Πού βασιζονται; έχει κανείς άποψη γι αυτό το θέμα;
-----------------------------------------
συγνώμη, 18.650
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
έβγαλα 16.650 μόρια (ούτε καν παιδαγωγικό θεσ/νικης με τα περσινά δεδομένα) και παρόλα αυτά με παροτρύνουν απ΄το φροντιστήριο να δώσω αγωνίσματα κλπ για στρατολ. ΣΣΑΣ, όταν οι περσινές βάσεις ήταν 19.000! Πού βασιζονται; έχει κανείς άποψη γι αυτό το θέμα;
-----------------------------------------
συγνώμη, 18.650
Όπως ανέφερε ο φίλος πάνω οι βάσεις καθορίζονται και από τη ζήτηση των σχολών, επομένως δήλωσε εσύ το στρατολογικό και ποτέ δεν ξέρεις. Φαντάζεσαι να πέσει τόσο ώστε να το πιάνεις και να μην έχεις δώσει αγωνίσματα; :jumpy: << Κάπως έτσι θα είσαι μετά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Δεν γίνεται να "προβλέψεις" τις βάσεις από τις βαθμολογίες των γραπτών όταν η βάση κάθε σχολής είναι στην ουσία Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΕΙΣΑΧΘΕΙΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥΣ ανάλογα με τον αριθμό εισαχθέντων που δέχονται. Έτσι λοιπόν οι βάσεις διαμορφώνονται σύμφωνα με την ΖΗΤΗΣΗ.
Δηλαδή τι πάμε να προβλέψουμε, την σκέψη και την ψυχολογία των μαθητών;;
Γι' αυτό ο Κάτσικας και ο κάθε Κάτσικας μιλάνε για ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ....
Ευχαριστώ.

Και βεβαια παιζουν ρολο οι προτιμησεις....αλλα κατα 50% παιζουν ρολο και οι βαθμοι...!!!!!Και θα τα δεις που θα πεσουμε μεσα...!!!Αμα δεις τα περσυνα θα καταλαβεις οτι ανετα μπορουσες να βγαλεις το συμπερασμα οτι οι βασεις θα πεσουν!!!!

Επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι λενε οι και καλα '''ειδικοι βασιολογοι''' οτι στο 4ο θα ανεβουν λιγο(η ακομα και οτι θα πεσουν)...!!!ετσι οπως ειναι τα στατιστικα...πιο πολυ θα ανεβουν 4ο..παρα 5ο!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ξερω οτι δεν μπορουν να γινουν και πολλες προβλεψεις για τις βασεις αλλα μηπως μπορει να μου πει κανεις αν το οικονομικο της κρητης υπαρχει περιπτωση να ανεβει πανω απο 80 μορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top