Ασχολείστε με το τραγούδι;

ΕΥΗ ΟΛΕ!!!

Νεοφερμένος

Η εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Είμαι στη χορωδία του σχολείου από την Α' Δημοτικού. Έχω καλή φωνή και στις σχολικές γιορτές, αχ, τι τραβάω, με βάζουν να τραγουδάω μόνη μου.
και εμενα ακριβως το ιδιο. πηγαινω απ'τη πρωτη δημοτικου και με βαζουν ν τραγουδαω solo στισ συναυλιες που κανουμε και στις εθνικες γιορτες:no1::bravo:
ειναι και η ειρηλενα μαζι μου στην ιδια χορωδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Και γω τραγουδαω σε χοροδια/μπαντα απο τοτε που ειμουν 7 ή 8 δεν θυμαμε ακριβως.Εκτος απο το δημοτικο και πριν το σχολειο που τραγουδαγα απο μονη μου.Μ'αρεσει πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nana14

Νεοφερμένος

Η nana14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω κανω φωνητικα και συγκεκριμενα κανω εδω και 3 χρονια τζαζ σολφεζ (και αν στην αρχη το κοροιδευα τωρα εχει γινει η αγαπημενη μου μουσικη)και κανονικο σολφεζ.Επισης εχω παρει μερος σε πανελληνιο διαγωνισμο τραγουδιου και εχω κατακτησει την 4η θεση ενω συμμετειχα και 3 χρονια σε χορωδια και εχω δωσει περιπου στις 10 παραστασεις. Το αγαπω παρα πολυ αλλα δεν νομιζω οτι θα ασχοληθω επαγκελματικα γιατι ενα ειδος οπως η τζαζ δεν ειναι και πολυ αρεστη στην Ελλαδα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
εγω κανω φωνητικα και συγκεκριμενα κανω εδω και 3 χρονια τζαζ σολφεζ (και αν στην αρχη το κοροιδευα τωρα εχει γινει η αγαπημενη μου μουσικη)και κανονικο σολφεζ.Επισης εχω παρει μερος σε πανελληνιο διαγωνισμο τραγουδιου και εχω κατακτησει την 4η θεση ενω συμμετειχα και 3 χρονια σε χορωδια και εχω δωσει περιπου στις 10 παραστασεις. Το αγαπω παρα πολυ αλλα δεν νομιζω οτι θα ασχοληθω επαγκελματικα γιατι ενα ειδος οπως η τζαζ δεν ειναι και πολυ αρεστη στην Ελλαδα !!!
Ελα τωρα...μην το βαζεις κατω.Τα δεδομενα παντα αλλαζουν ετσι κι αλλιως και' συ στην αρχη το κοροιδευες αλλα τωρα το αγαπας.Που ξερεις μπορει να παθουν και οι αλλοι το ιδιο.Μπορεις να μην το κανεις σαν επαγγελμα αλλα δοκιμασε το που ξερεις.Καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roilCall

Νεοφερμένος

Η Γλυκερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Σπούδάζω όπερα σε ωδείο.
φωνή-->σοπράνο, μάλλον για δραματική το παω, αλλά δεν ξέρω ακόμα.
Είμαι στη χορωδία Αγ. Κυρίλλου και Μεθοδίου Θεσαλονίκης στις σοπράνο, μια πολύ γνωστή χορωδία και μάλιστα σε 10 μέρες φεύγουμε για ένα φεστιβάλ στον Καναδά.
Όταν ήμουν στο δημοτικό ήθελα να γίνω Celine Dion.
Στο γυμνάσιο ήθελα να γίνω Avril Lavigne και τραγουδούσα σόλο στη χορωδία και σε διάφορες εκδηλώσεις ξένα τραγούδια (κυρίως ποπ). Είχα και πολλούς φαν.
Την όπερα και την κλασσική μουσική τη σνόμπαρα, από το Λύκειο όμως έγινα κανονική λάτρης και η Μαρία Κάλλας είναι το είδωλό μου. Δε θέλω πια να γίνω τραγουδίστρια ή τίποτα, απλώς να μπορώ να τραγουδάω τις άριες που μου αρέσουν και αφού το τραγούδι είναι η μεγάλη μου αγάπη (πιο πολύ τώρα παρά όταν άκουγα ποπ) θέλω απλώς να τραγουδάω. Τώρα κανονίζω μετά το Λύκειο να πάω στην Εθνική Ακαδημία της Σόφια για να συνεχίσω, και να γίνω καθηγήτρια φωνητικής.

Και παιδία συγγνώμη, αλλά διάβαζα κάποια post εδώ, και σοβαρά οι χορωδίες του σχολείου, αν δεν έχουν έναν υπεύθυνο μουσικό, είναι άθλιες και μόνο για χαβαλέ. Please, μην πηγαίνετε αν θέλετε μόνο το χαβαλέ, γιατί χαλάτε την εντύπωση των παιδιών και αποθαρρύνονται και αυτοί που θέλουν να κάνουν σοβαρή δουλειά. Φέτος έφυγα από τη χορωδία του σχολείου μας, γιατί έμπαινε η κάθε φάλτση που ήταν κολλητή της υπεύθυνης και είχε και γλώσσα να μας λέει πως τα τραγούδια μας δεν είναι ωραία. Τι να πεις... Γιατί όμως μόνο τα ιδιωτικά να έχουν καλές χορωδίες, το Ελληνικό Κολλέγιο να βγάζει και cd και να κερδίζει διαγωνισμούς, και τα δημόσια όχι; Απλώς ενδιαφέρον και μεράκι θέλει...

Επίσης, ίσως θα με βρίσετε γι' αυτό, αλλά το είδος heavy metal, death metal, και τα συναφή δε χαρακτηρίζεται ως μουσική που τραγουδάς. Άλλο βγάζω κραυγές και ουρλιάζω γιατί έτσι εκφράζομαι και άλλο εξωτερικεύω τα αισθήματά μου μέσα από μια μελωδία. Έχει μεγάλη διαφορά, αλλά οι περισσότεροι δεν τη βλέπουν γιατί δεν έχουν σφαιρική γνώση της μουσικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Μελωδία είναι μια ακολουθία νοτών και συνεπώς και με καθαρά μουσικά κριτήρια δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τη χροιά. Επίσης μιας και ανέφερες το heavy metal (δεν είμαι κανένας υπερασπιστής του είδους υπάρχουν άλλοι εδώ για αυτό), μάλλον δεν έχεις ακούσει αρκετά πράγματα για να λες αυτό που λες. Υπάρχουν εξαιρετικοί τραγουδιστές. Αν είσαι και soprano όπως λες με εκπλήσσει που απορρίπτεις το είδος με τόση ελαφρότητα. Άκου για παράδειγμα τον Michael Kiske στο Keeper of the Seven Keys ή τον Geoff Tate στο Take Hold of The Flame (απλά παραδείγματα) και θα διαπιστώσεις ότι δεν ουρλίαζουν για να εκφράζονται. Δε σου λέω ότι πρέπει να σου αρέσει το είδος σώνει και καλά, αυτό προφανώς δεν έχει νόημα. Σου λέω να κρίνεις τους τραγουδιστές με όσο γίνεται αντικειμενικότερα μουσικά κριτήρια. Με τη σφαιρική γνώση της μουσικής δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μην ξεχνάς επίσης οτι το μίσος που μπορεί να εκφράζουν κάποιοι γκαρίζοντας, είναι απο τα πιο δυνατά συναισθήματα που μπορεί να έχει ένας άνθρωπος. Εξωτερίκευση συναισθημάτων δηλαδή, ακριβώς αυτό που λες.
Μπορεί να μη σου αρέσει, δεκτό αυτό προφανώς, αλλά τεχνικά δεν είναι και πολύ εύκολο να τραγουδάς έτσι χωρίς να καταστρέψεις το λαιμό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Μην ξεχνάς επίσης οτι το μίσος που μπορεί να εκφράζουν κάποιοι γκαρίζοντας, είναι απο τα πιο δυνατά συναισθήματα που μπορεί να έχει ένας άνθρωπος. Εξωτερίκευση συναισθημάτων δηλαδή, ακριβώς αυτό που λες.
Μπορεί να μη σου αρέσει, δεκτό αυτό προφανώς, αλλά τεχνικά δεν είναι και πολύ εύκολο να τραγουδάς έτσι χωρίς να καταστρέψεις το λαιμό σου.
Αυτο που λες μπορει να ειναι σωστο...( αν και για μενα η αγαπη ειναι πιο ισχυρο απο το μισος) αλλα γιετι να εκφρασει καποιος μισος σε εν τραγουδι? Ειμαστε σ'εναν κοσμο τον οποιο θελουμε να κυριαρχει αγαπη,ειρηνη και γενικα οτι καλυτερο..Οταν εκφραζεις μισος σ'ενα τραγουδι και ο αλλος το ακουει του δημιουπγεις μια πικρια,μισος και γενικα κακα συναισθηματα.Για το ακροατη αυτο μπορει να του φαινετε σαν απολαυση.Αλλα ποσο καλο παρα κακο κανει αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γιατί η ζωή δεν είναι αγάπες και καρδούλες και Χατζηγιάννηδες. Θα θέλαμε ίσως να είναι όλα όμορφα, αλλά δεν είναι. Το μίσος που ανέφερα πριν ήταν τελείως αόριστο, αν απευθύνεται ας πούμε σ'αυτούς που υποκινούν πολέμους, καταστρέφουν τη Γη, εκμεταλλεύονται τους συνανθρώπους τους κτλ, το βρίσκεις κακό;
Ως ζώο επίσης ο άνθρωπος έχει έμφυτη μια τάση προς τη βια νομίζω, για λόγους επιβίωσης καθαρά. Είναι πολύ προτιμότερο να διοχοτεύεται σε στίχους αυτή παρά σε πράξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Γιατί η ζωή δεν είναι αγάπες και καρδούλες και Χατζηγιάννηδες. Θα θέλαμε ίσως να είναι όλα όμορφα, αλλά δεν είναι. Το μίσος που ανέφερα πριν ήταν τελείως αόριστο, αν απευθύνεται ας πούμε σ'αυτούς που υποκινούν πολέμους, καταστρέφουν τη Γη, εκμεταλλεύονται τους συνανθρώπους τους κτλ, το βρίσκεις κακό;
Ως ζώο επίσης ο άνθρωπος έχει έμφυτη μια τάση προς τη βια νομίζω, για λόγους επιβίωσης καθαρά. Είναι πολύ προτιμότερο να διοχοτεύεται σε στίχους αυτή παρά σε πράξεις.
Ενταξη δεν εννουσα καρδουλες κ.λ.π.Μιλαω για το συναισθημα (αγαπη) και οχι για το με τι το εχουμε ταυτισει.Ενταξει ολα τα συναισθηματα τα εχουμε εμφυτα (καλα και κακα).Αλλα το μισος ειναι μισος σε οποιον και να απευθυνεται.Ολοι οι ανθρωποι εχουν μεσα τους το καλο και το κακο αρκει ο καθενας να επιλεξει πιο απο τα δυο θελει να προβαλλει.Γενικα πιστευω πως πρεπει να εχουμε μια απεχθεια / μισος οπως και να το ονομασει κανεις σε αυτα που κανουν πχ.στον πολεμο,καταστροφη του περιβαλλοντος και οχι στο προσωπο που τα κανει αυτα.Αν καποιος θελει πολεμο (αυτο ειναι παραδειγμα) ας το κρατησει για τον εαυτο του.Εφοσον δεν προκαλει τον πολεμο δεν μας πειραζει.Αυτο που μας πειραζει ειναι η πραξη (δηλ. ο πολεμος) και οχι στο αν καποιος θελει πολεμο απλως δεν το διχνει ή δεν το επιβαλει στους αλλους.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν πρεπει να μισουμε καποιον αλλα αυτο που κανει και προσωπικα δεν το θεωρω καλο να προβαλλει καποιος το μισος μεσα απο ενα τραγουδι σε οποιον και να απευθυνεται.Θα ηταν καλυτερα να εκφρασει καποιος μια απεχθεια ή δυσανασχετηση προς καποιον ή κατι παρα μισος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Οταν εκφραζεις μισος σ'ενα τραγουδι και ο αλλος το ακουει του δημιουπγεις μια πικρια,μισος και γενικα κακα συναισθηματα.Για το ακροατη αυτο μπορει να του φαινετε σαν απολαυση.Αλλα ποσο καλο παρα κακο κανει αυτο.

So fuck the million dollar kitchen
Fuck the Al Pacino posters
Fuck the drugs, the gold, the strip poles
Fuck the homies, fuck the poses
Fuck the walls they build around them
Fuck the bedroom magic nonsense
I don't want to hear their voices
As long as they vote with their wallets
Βάλε αυτό το "μίσος" από τη μια και βάλε και την αγάπη του κάθε Μιχάλη και Klaus Meine από την άλλη. Τι κάνει πιο καλό στον ακροατή. Τι κάνει πιο καλό στη σκέψη. Τι κάνει πιο καλό στη μουσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Βάλε αυτό το "μίσος" από τη μια και βάλε και την αγάπη του κάθε Μιχάλη και Klaus Meine από την άλλη. Τι κάνει πιο καλό στον ακροατή. Τι κάνει πιο καλό στη σκέψη. Τι κάνει πιο καλό στη μουσική.
Τα λογια του τραγουδιου μπορει να ειναι εκτονωτικα.Αλλα αντι να βριζει καποιος για να του βγαινουν οι στιχοι ομοιομορφα θα μπορουσε να βαλει καποιες πιο κοσμιες λεξεις.Η σκληρη αληθεια ειναι οτι στις μερες μας το να βριζει κανεις ειναι πια κατι το συνηθισμενα.Ξερω φυσικα οτι υπαρχουν καποια μεταλ κ.λ.π Με καλυτερους στιχους σε σχεση με την περαθεση σου.Εγω δεν ειπα τπτ για τον Μιχαλη Χατζηγιαννη ουτε για κανεναν τραγουδιστη.Δεν ξερω τι κολλημα ή προβλημα εχετε μ'αυτους τους τραγουδιστες και με καμια περιτωση δεν εννοουσα πως ολα τα τραγουδια πρεπει να ειναι για την αγαπη.Απλως ειπα πως πιστευω πως η αγαπη ειναι πιο ισχυρο απο το μισος.Απ'οτι βλεπω εσυ και το αρνακι τετοια πρεπει να ακουτε γι'αυτο σας πειραξαν τοσο πολυ τα λογια μου.Τα οποια δεν ειπα με κακο σκοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Δε μας πείραξαν τα λόγια σου, μια κουβέντα κάνουμε. :P Και αν φάνηκα λίγο επιθετικός σε κάποιο post μου, δεν είναι ποτέ σε προσωπικό επίπεδο. Για μένα δεν υπάρχει η έννοια της "κόσμιας" λέξης. Υπάρχει η έννοια του "καλού στίχου" και αν μέσα στο στίχο αυτό χρησιμοποιούνται και λέξεις που εσύ πιθανότατα να θεωρούσες "μη-κόσμιες" τότε κανένα πρόβλημα. Δε μου αρέσει αυτό που λες "βρισίδι" χωρίς λόγο, προτιμώ μια πιο στοχευμένη κριτική, όπως στους στίχους που παρέθεσα σύμφωνα με την άποψή μου πάντα.
Με τον Χατζηγιάννη δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, ένα τυχαίο παράδειγμα ήταν. Για αυτό εξάλλου έβαλα και τους Scorpions μέσα, που θεωρούνται και μεγαθήρια της ροκ. Θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε άλλος καλλιτέχνης.

Όσο για το τι ακούμε εγώ και το πρόβατο, δεν έχει πολύ σημασία. Σίγουρα δεν είναι μόνο "αυτά" που λες και εσύ. Οι Pain of Salvation (από τους οποίους παρέθεσα τους στίχους) ήταν ένα πολύ εύκαιρο παράδειγμα, δεν είναι καν από τις αγαπημένες μου μπάντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Δε μας πείραξαν τα λόγια σου, μια κουβέντα κάνουμε. :P Και αν φάνηκα λίγο επιθετικός σε κάποιο post μου, δεν είναι ποτέ σε προσωπικό επίπεδο. Για μένα δεν υπάρχει η έννοια της "κόσμιας" λέξης. Υπάρχει η έννοια του "καλού στίχου" και αν μέσα στο στίχο αυτό χρησιμοποιούνται και λέξεις που εσύ πιθανότατα να θεωρούσες "μη-κόσμιες" τότε κανένα πρόβλημα. Δε μου αρέσει αυτό που λες "βρισίδι" χωρίς λόγο, προτιμώ μια πιο στοχευμένη κριτική, όπως στους στίχους που παρέθεσα σύμφωνα με την άποψή μου πάντα.
Με τον Χατζηγιάννη δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, ένα τυχαίο παράδειγμα ήταν. Για αυτό εξάλλου έβαλα και τους Scorpions μέσα, που θεωρούνται και μεγαθήρια της ροκ. Θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε άλλος καλλιτέχνης.

Όσο για το τι ακούμε εγώ και το πρόβατο, δεν έχει πολύ σημασία. Σίγουρα δεν είναι μόνο "αυτά" που λες και εσύ. Οι Pain of Salvation (από τους οποίους παρέθεσα τους στίχους) ήταν ένα πολύ εύκαιρο παράδειγμα, δεν είναι καν από τις αγαπημένες μου μπάντες.
Ουτε κι εγω ηθελα να το ονομασω ετσι αλλα ειπα να μην χρησιμοποιησω ''υβρις'' (αλλε ειπα να μην αρχισω τα λογοτεχνικα μου:P) ηθελα να χρησιμοποιησω κατι ελαφρυ για να μην πω την συγκεκριμενη λεξη.Και μου'ρθε αυτο.Καλα..και εγω ζητω συγνωμη :D αν σας στεναχωρησα.Απλα εχω εναν φιλο σαν κι εσας που λεμε κατι τετοια και λογομαχουμε.Και αυτο μου ξυπνησε το συναισθημα..:P Ηθελα να βρω την βαθυτερη εννοια της μουσικης (αυτης) και το μισος ή γενικα (τετοιου ειδους συναισθηματα) δεν ηταν ενα απ'τα καλυτερα (για μενα )που θα μπορουσε να εκφρασει ενα τετοιο κομματι μουσικης.Μην νομιζετε πως ειμαι ψυχακιας με τραγουδια που μιλανε μονο για την αγαπη.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Για κάποια πράγματα δεν μπορείς να "δυσανασχετείς"* για πάντα, κάποια στιγμή θα θελήσεις να εκφράσεις κάτι πολύ έντονο, μίσος ενδεχομένως.
Πάντως, πιο σημαντικό είναι το τι γράφει ο στιχουργός παρά το πως το γράφει. Εμένα θα με ακούσεις πολύ σπάνια να βρίζω. Όχι επειδή με ενοχλούν οι λέξεις, απλά επειδή δε νιώθω την ανάγκη να τις χρησιμοποιήσω και θέλω ας πούμε να τις "φυλάξω" για τις στιγμές που θα τις χρειαστώ πραγματικά. Το άσκοπο βρισίδι μου τη δίνει κι εμένα λίγο, πάλι όχι επειδή με ενοχλούν οι λέξεις, αλλά επειδή δεν υπάρχει κάποιος λόγος για τη χρήση τους πέρα απο το να το παίξει λίγο αλητάκος και πουλημούρης (πουλάω + μούρη, δικιά μου λέξη) αυτός που τις χρησιμοποιεί.

Επίσης, δεν χρειάζεται να είναι άγριο το τραγούδι για να εκφράσει μίσος, δες τους στίχους του Fuck You (ωραίος τίτλος ε :P) των Archive ας πούμε:

Canʼt believe you were once just like anyone else
Then you grew and became like the devil himself
Pray to god I can think of a nice thing to say
But I donʼt think I can, so fuck you anyway
Bet you sleep like a child with your thumb in your mouth
I could creep up beside put a gun in your mouth
Makes me sick when I hear all the shit that you say
So much crap coming out it must take you all day
Thereʼs a space kept in hell with your name on the seat
With a spike in the chair just to make it complete
When you look at yourself do you see what I see
If you do why the fuck are you looking at me

και άκουσε το μετά [ame]https://www.youtube.com/watch?v=KfZpbWLl0Ew[/ame]



*τα εισαγωγικά τα έβαλα επειδή χρησιμοποιώ τη λέξη που χρησιμοποίησες κι εσύ, οχι για ειρωνεία ή κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Για κάποια πράγματα δεν μπορείς να "δυσανασχετείς"* για πάντα, κάποια στιγμή θα θελήσεις να εκφράσεις κάτι πολύ έντονο, μίσος ενδεχομένως.
Πάντως, πιο σημαντικό είναι το τι γράφει ο στιχουργός παρά το πως το γράφει. Εμένα θα με ακούσεις πολύ σπάνια να βρίζω. Όχι επειδή με ενοχλούν οι λέξεις, απλά επειδή δε νιώθω την ανάγκη να τις χρησιμοποιήσω και θέλω ας πούμε να τις "φυλάξω" για τις στιγμές που θα τις χρειαστώ πραγματικά. Το άσκοπο βρισίδι μου τη δίνει κι εμένα λίγο, πάλι όχι επειδή με ενοχλούν οι λέξεις, αλλά επειδή δεν υπάρχει κάποιος λόγος για τη χρήση τους πέρα απο το να το παίξει λίγο αλητάκος και πουλημούρης (πουλάω + μούρη, δικιά μου λέξη) αυτός που τις χρησιμοποιεί.

Επίσης, δεν χρειάζεται να είναι άγριο το τραγούδι για να εκφράσει μίσος, δες τους στίχους του Fuck You (ωραίος τίτλος ε :P) των Archive ας πούμε:



και άκουσε το μετά https://www.youtube.com/watch?v=KfZpbWLl0Ew



*τα εισαγωγικά τα έβαλα επειδή χρησιμοποιώ τη λέξη που χρησιμοποίησες κι εσύ, οχι για ειρωνεία ή κάτι τέτοιο.

Και μονο η εικονα αν οχι ο τιτλος του τραγουδιου συγνωμη που το λεω με βγαζουν Μπλακ αουτ.Θα προσπαθησω σκληρα να το ακουσω (δεν μ'αρεσει να ακουω τραγουδια που εχουν τετοιες λεξεις) αλλα οχι απο εκει που μου το εδωσες γιατι δεν θελω να δω το βιντεο και αν θελεις θα σου πω πως μου φανηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το εξώφυλλο του δίσκου είναι απλά, δεν έχει video. Μη το κοιτάς αν δε σου αρέσει, αν και πραγματικά δεν βλέπω κάτι σοκαριστικό. Λίγο σουρεαλιστικό είναι έτσι αλλά νταξ. Το έφερα σαν παράδειγμα για να υποστηρίξω αυτό που έγραψα, αν δε θες μη το ακούσεις. Νομίζω όμως οτι είναι λίγο κρίμα να απορρίπτεις κάτι για τον τρόπο με τον οποίο εκφράζεται, αγνοώντας αυτό που προσπαθεί να πει. Καμία λέξη δεν είναι άσχημη νομίζω αν εξυπηρετεί κάποιο σκοπό και χρησιμοποιείται συνειδητά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ τραγουδάω και μου λένε ότι έχω πολύ ωραία φωνή:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Το εξώφυλλο του δίσκου είναι απλά, δεν έχει video. Μη το κοιτάς αν δε σου αρέσει, αν και πραγματικά δεν βλέπω κάτι σοκαριστικό. Λίγο σουρεαλιστικό είναι έτσι αλλά νταξ. Το έφερα σαν παράδειγμα για να υποστηρίξω αυτό που έγραψα, αν δε θες μη το ακούσεις. Νομίζω όμως οτι είναι λίγο κρίμα να απορρίπτεις κάτι για τον τρόπο με τον οποίο εκφράζεται, αγνοώντας αυτό που προσπαθεί να πει. Καμία λέξη δεν είναι άσχημη νομίζω αν εξυπηρετεί κάποιο σκοπό και χρησιμοποιείται συνειδητά.
Ξερω οτι υπαρχουν ηρεμα τραγουδια που εκφραζουν μισος.Αλλα για πες τι εκφραζει αυτο το τραγουδι?

Υ.Γ τι εννοεις λεγοντας σουρεαλιστικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top