Ασχολείστε με το τραγούδι;

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Δεν εννοώ στο μπάνιο σας φυσικά.
Έχετε κάνει φωνητική/ασχολείστε γενικά με το τραγούδι;
Τραγουδάτε σε κάποια μπάντα;

:D
Εγώ έκανα φωνητική παλιότερα και έχω τραγουδήσει σε 2-3 μπάντες.
Κυρίως κλασσικό ροκ, glam και στο τσακιρ κέφι Heavy. (και μην ακούσω ότι δεν μπορεί γυναίκα να κάνει φωνητικά σε heavy μπάντες, θα δείρω κόσμο-δεν αναφέρομαι σε μπάντες τύπου nightwish, within temptation κλπ, αλλα hellion, warlock κλπ.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κάνω εδώ και κάποιους μήνες φωνητική, μπορώ να πω οτι βοηθάει απίστευτα.
Κάπως βαριέμαι να τα ξαναγράφω αλλά έχω τραγουδήσει σε κάτι τραγούδια για ένα σιντί που ετοιμάζουμε με μια μπαντούλα την οποία έχουμε αρκετά χρόνια με κάτι φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εγω κανω φωνητικα μαθηματα σε ωδειο,αλλα δυστυχως δεν παιζω σε μπαντα...θα το ηθελα παρα πολυ...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειμουν brutal τραγουδιστης σε μια μπαντα επι κανα 7 μηνο, μεχρι που το διλυσαμε. Συνχρονος βοηθουσα και κατι φιλαρακια στα live τους σε 2-3 τραγουδια, brutal παντα. Εχω τραγουδισει και σε κανα δυο αλλες περιπτωσεις... Δυστιχος απο καθαρα, δεν την παλευω... Δεν ξερω πως να κρατισω σταθερη μια νοτα... Καπια στιγμη ομως ισως κανω φωνιτικα , το μελλον θα δειξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
κανω καραοκε με την κολλητη μου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Είμαι στη χορωδία του σχολείου και μου αρέσει πολύ το τραγούδι.

Τι είναι brutal?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Νομίζω πως ο καλύτερος τρόπος για να καταλάβεις είναι να ακούσεις κάτι από Death ή Black Metal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikel0uko

Νεοφερμένος

Η mikela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Λάρισα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παω σε χοροδια 6 χρωνια..
τργουδαω backup σε μια μπαντα γιατι παιζω drums...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Μου λενε πως(δεν ειμαι ψωνιο) πως εχω "φοβερη" φωνη.Θελω πολυ να παω φωνητικη αλλα δν εχω χρονο....:(.Και στο σχολειο δν ετοιμαουν ΤΙΠΟΤΑ απολυτως σχετικο...Τι να πω...?λεω με τις σπουδες μου να γραφω σε ωδειο...Ειμαι πολυ μεγαλη για κατι τετοιο τοτε θεωρειτε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μου λενε πως(δεν ειμαι ψωνιο) πως εχω "φοβερη" φωνη.Θελω πολυ να παω φωνητικη αλλα δν εχω χρονο....:(.Και στο σχολειο δν ετοιμαουν ΤΙΠΟΤΑ απολυτως σχετικο...Τι να πω...?λεω με τις σπουδες μου να γραφω σε ωδειο...Ειμαι πολυ μεγαλη για κατι τετοιο τοτε θεωρειτε???

Αυτα τα πραγματα δεν εχουν ηλικια! Γραψου οπωσδηποτε αν το θελεις, ποτε δεν ειναι αργα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Βασικα μου αρεσει να τραγουδαω, αλλα ντρεπομαι σε υπερβολικο βαθμο. Δεν εχω τραγουδησει ποτε μπροστα σε αλλα ατομα (νηφαλιος :P). Θεωρω οτι με μαθηματα φωνητικης θα γινω υποφερτος και μου αρεσει σαν ιδεα στο μελλον, αλλα καθαρα για χομπι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κι εγώ ντρεπόμανε κάπως αλλά νταξ. Έκανα (και κάνω) μαθήματα και είδα οτι βελτιώθηκα πολύ, βοήθησε κι αυτό να σταματήσω κάπως να ντρέπομαι :P
Κάνε κανά μάθημα, μόνο καλό μπορεί να σου κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Στην πρώτη δημοτικού (όλο τα εσώψυχά μου σας βγάζω) μας έβαλε στη σειρά η δασκάλα, και μας είπε να πούμε από ένα τραγούδι για να ακούσει τη φωνή μας και να μας βάλει σε ομάδες.
Όταν τραγούδησα εγώ, μου είπε μπροστά σε όλους, ότι δεν έχει ξανακούσει χειρότερη φωνή :hmm:.
Αυτή ήταν μια 25χρονη πρωτοδιοριζόμενη κοπελίτσα που το μάθημα "συμπεριφορά στα μικρά παιδιά" το πέρασε με σκονάκι, εγώ πάλι ένα 6χρονο που την πίστεψε.
Δεν έψαξα ποτέ να δω αν έχω καλή φωνή ή όχι.
Βέβαια αργότερα με βάζανε να τραγουδάω μπροστά σε κόσμο οι δάσκαλοι, στις γιορτές, αλλά θεωρούσα ότι το κάνανε επειδή ήμουν η καλύτερη μαθήτρια και όχι γιατί είχα καλή φωνή.
Τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όταν ο κόσμος σπουδάζει παιδαγωγικά μόνο επειδή έχουν άμεση αποκατάσταση και πολλές διακοπές, αυτά γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
πατπατ ανταρα.
Εμεις εχουμε μια μικρη μπαντουλα και κανουμε κατι περιστασιακα και μινι λαηβς, στα οποια τραγουδαω εγω(ειμαι το μονο κοριτσι και οι αλλοι οι μαντραχαλαδες περνανε περιοδο μεταφωνισης).
Δεν νομιζω οτι εχω καλη φωνη, απλα ανεκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Έτσι ακριβώς.

(Το σχόλιό μου πάει στο post του Anarki.)

Ράνια κάνε αυτό που θες. Αν σ' ακούνε, τους αρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Η φωνή μου, είναι επιεικώς άθλια. Συνήθως όταν θέλω να εκβιάσω κάποιον του λέω:
χμ...καλά άμα είμαι έτσι και εγώ θα τραγουδήσω
Συνήθως πιάνει.
Παρόλα αυτά, ο καθηγητής μου της μουσικής μου είπε αρκετές φορές να πάω στην χορωδία του σχολείου. Συνήθως του απαντάω με σχόλια τύπου: "είναι που είναι άθλια η χορωδία τι θέλετε να την αποτελειώσετε;" ή " με έχετε ακούσει να τραγουδάω ποτέ;"

Παλιότερα είχα κάνει προσπάθειες να τραγουδήσω, έστω ανεκτά, αλλά απέτυχαν. Από τότε τραγουδάω μόνο στο μπάνιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Η φωνή μου, είναι επιεικώς άθλια. Συνήθως όταν θέλω να εκβιάσω κάποιον του λέω:
χμ...καλά άμα είμαι έτσι και εγώ θα τραγουδήσω
Συνήθως πιάνει.
Παρόλα αυτά, ο καθηγητής μου της μουσικής μου είπε αρκετές φορές να πάω στην χορωδία του σχολείου. Συνήθως του απαντάω με σχόλια τύπου: "είναι που είναι άθλια η χορωδία τι θέλετε να την αποτελειώσετε;" ή " με έχετε ακούσει να τραγουδάω ποτέ;"

Παλιότερα είχα κάνει προσπάθειες να τραγουδήσω, έστω ανεκτά, αλλά απέτυχαν. Από τότε τραγουδάω μόνο στο μπάνιο
Άκου τον καθηγητή σου και δοκίμασε.
Αν δε σ'αρέσει, φεύγεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμενα παλι στο Δημοτικο με βαζαν παντα στη χορωδια και μου λεγαν οτι εχω καλη φωνη. Εγω ποτε δεν τους πιστεψα, πιστευα τους συμμαθητες μου που με θαβανε! Ετσι απο τα 12 και μετα δεν ξανατραγουδησα μπροστα σε αλλους! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top