Αστυφυλάκων [EΠΑ.Λ] 2012

Pan0s21

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά...αυτοί που δήλωσαν φέτος για αστυφυλακών μέσο ΕΠΑΛ(2012) πόσο γράψατε περίπου να πάρουμε μια γενική ιδέα το πόσο παίζει να διαμορφωθεί η βάση για την εισαγωγή φέτος στην σχολή εγώ έχω γράψει συνολικά 1674 μόρια θα ήταν χαρά μου να μου πείτε και οι υπόλοιποι πως τα πήγατε..Ευχαριστώ…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αφου εισαι απο Δραμα θα σου πω γιατι και γω απο δραμα ειμαι:D Καταρχην μπραβο για τα μορια σου αλλα η σχολη αστυφυλακων βρισκεται πολυ ψηλα,πανω απο 1800,χωρις να θελω να σε απογοητευσω! Σε γενικες γραμμες παντως δεν τα πηγαμε καλα συμφωνα με τα στατιστικα που μπορεις να δεις εδω https://www.minedu.gov.gr/grafeio-ty...ixeia-panellinion-eksetaseon-epal-a-2012.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soylis

Νεοφερμένος

Ο soylis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τι μορια εχουν πιασει τα υπολοιπα παιδια στο σχολειο σου που θελουν αστυφυλακων΄?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hartspi

Νεοφερμένος

Ο hartspi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αφου εισαι απο Δραμα θα σου πω γιατι και γω απο δραμα ειμαι:D Καταρχην μπραβο για τα μορια σου αλλα η σχολη αστυφυλακων βρισκεται πολυ ψηλα,πανω απο 1800,χωρις να θελω να σε απογοητευσω! Σε γενικες γραμμες παντως δεν τα πηγαμε καλα συμφωνα με τα στατιστικα που μπορεις να δεις εδω https://www.minedu.gov.gr/grafeio-ty...ixeia-panellinion-eksetaseon-epal-a-2012.html
mairoula trela εχεις δωσει και εσυ απο ΕΠΑ.Λ για αστυφυλακων? αν ναι, μπορεις να μας πεις ποσα μορια εβγαλες?

Καλησπέρα παιδιά...αυτοί που δήλωσαν φέτος για αστυφυλακών μέσο ΕΠΑΛ(2012) πόσο γράψατε περίπου να πάρουμε μια γενική ιδέα το πόσο παίζει να διαμορφωθεί η βάση για την εισαγωγή φέτος στην σχολή εγώ έχω γράψει συνολικά 1674 μόρια θα ήταν χαρά μου να μου πείτε και οι υπόλοιποι πως τα πήγατε..Ευχαριστώ…
1878
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Τι μορια εχουν πιασει τα υπολοιπα παιδια στο σχολειο σου που θελουν αστυφυλακων΄?

Ενας εβγαλε καπου στα 1900 και βαλε...οι υπολοιποι πατωσαν! Οι περισσοτεροι ηθελαν στρατιωτικες σχολες παντως και οχι Αστυφυλακων!

mairoula trela εχεις δωσει και εσυ απο ΕΠΑ.Λ για αστυφυλακων? αν ναι, μπορεις να μας πεις ποσα μορια εβγαλες?

Ναι εβγαλα 1695 αλλα δεν την πιανω αν και ειμαι κ ειδικη κατηγορια! Εσυ παντως νομιζω πως την πιανεις! Αθληματα εδωσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hartspi

Νεοφερμένος

Ο hartspi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι αθλήματα έδωσα! Τα πέρασα κανονικά. Ένας λες έβγαλε 1900 (περίπου) αυτός πρώτη προτίμηση έχει στρατιωτικές σχολές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eimai trelos

Νεοφερμένος

Ο eimai trelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά,θέλω να περάσω από επαλ αστυφυλάκων φέτος τελείωσα την πρώτη λυκείου με 13(ΓΕλ)τι λέτε?να περάσω στο επαλ?πιστεύω με περισσότερο διάβασμα και φροντιστήρια θα είναι ποιο εύκολο να περάσω!εσείς τι λέτε?θέλω απόψεις παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Απο επαλ ειναι πολύ πιο δύσκολο να περάσει κάποιος,, μείνε γελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά,θέλω να περάσω από επαλ αστυφυλάκων φέτος τελείωσα την πρώτη λυκείου με 13(ΓΕλ)τι λέτε?να περάσω στο επαλ?πιστεύω με περισσότερο διάβασμα και φροντιστήρια θα είναι ποιο εύκολο να περάσω!εσείς τι λέτε?θέλω απόψεις παιδιά!

Είναι λίγες οι θέσεις από ΕΠΑΛ για αστυνομία.Σχετικά με τα μαθήματα αν διαβάζεις είναι πιο εύκολο από ΕΠΑΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eimai trelos

Νεοφερμένος

Ο eimai trelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Φίλε iratus και εγώ σκέφτομαι πως με αυτό το βαθμό που έβγαλα στο Επαλ με διάβασμα και φροντιστήρια θα τα καταφέρω.Εσύ έχεις τελειώσει?Τα μόρια από ΕΠΑΛ είναι γύρο στο 18.000!αν γράψω καλά στα μαθήματα ειδικότητας και στα άλλα γύρο στο 16 μπαίνω έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Τα μόρια στο ΕΠΑΛ δεν ειναι 18,000.αναλογα αν θα παρεις α η β ομαδα.ψαξτο λιγο καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pan0s21

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αφου εισαι απο Δραμα θα σου πω γιατι και γω απο δραμα ειμαι:D Καταρχην μπραβο για τα μορια σου αλλα η σχολη αστυφυλακων βρισκεται πολυ ψηλα,πανω απο 1800,χωρις να θελω να σε απογοητευσω! Σε γενικες γραμμες παντως δεν τα πηγαμε καλα συμφωνα με τα στατιστικα που μπορεις να δεις εδω https://www.minedu.gov.gr/grafeio-ty...ixeia-panellinion-eksetaseon-epal-a-2012.html

Ααα χάρηκα πολύ αν είσαι από την Δράμα..στο 2ο πηγαίνεις λογικά διότι από το δικό μου ήμουν πρώτος εγώ...επίσης συνχαριτιρια για τα μόρια σου..εγω όσο περνάει ο καιρός μένω στην ελπίδα πως μπορεί και με τόσο λίγα μόρια να είμαι μέσα...2η επιλογή έχω εμπορικό ναυτικό που θέλω πολύ να μπω και λογικά είμαι μέσα.. :D\

Ναι αθλήματα έδωσα! Τα πέρασα κανονικά. Ένας λες έβγαλε 1900 (περίπου) αυτός πρώτη προτίμηση έχει στρατιωτικές σχολές;

με 1878 περνάς ανετότατα.. εγώ δεν δήλωσα στρατιωτικές σχολές και πήγα μόνο για αθλήματα για την αστυνομία, ήμασταν μόνο 2 παιδιά από επαλ να φανταστείς, ο άλλος έβγαλε 1825…

Γεια σας παιδιά,θέλω να περάσω από επαλ αστυφυλάκων φέτος τελείωσα την πρώτη λυκείου με 13(ΓΕλ)τι λέτε?να περάσω στο επαλ?πιστεύω με περισσότερο διάβασμα και φροντιστήρια θα είναι ποιο εύκολο να περάσω!εσείς τι λέτε?θέλω απόψεις παιδιά!
Φιλαράκο μείνε γενικό λύκειο και διάλεξε 5ο πεδίο περνάς πολύ εύκολα από εκεί μην χάνεις τα χρόνια σου και έρθεις ΕΠΑΛ θα απογοητευτείς αφάνταστα και επίσης θα τα παρατήσεις πολύ εύκολα...

Απο επαλ ειναι πολύ πιο δύσκολο να περάσει κάποιος,, μείνε γελ.
Ναι +φωνω διότι παίρνουν πολύ λίγα άτομα και θέλει γερό κολο για να ανταπεξέλθεις και να γράψεις καλά με την νοοτροπία που έχουν τα επαλ και οι μαθητές θα τα παρατήσεις πολύ εύκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Γενικα φετος θα ανεβουν οι βασεις στις στρατιωτικες και αστυφυλακων γιατι ειχαν πολλες προτιμησεις στο μηχανογραφικο! Τωρα οσοι ειναι απο Γελ και σκεφτονται να πανε Επαλ μονο για αυτες τις σχολες προσωπικα θα ελεγα να μη το σκεφτονται καν και να παραμεινουν Γελ γιατι απο Επαλ ειναι δυσκολοτερα τοσο για τις θεσεις που δινονται οσο και απο πλευρας διαβασματος!

Ααα χάρηκα πολύ αν είσαι από την Δράμα..στο 2ο πηγαίνεις λογικά διότι από το δικό μου ήμουν πρώτος εγώ...επίσης συνχαριτιρια για τα μόρια σου..εγω όσο περνάει ο καιρός μένω στην ελπίδα πως μπορεί και με τόσο λίγα μόρια να είμαι μέσα...2η επιλογή έχω εμπορικό ναυτικό που θέλω πολύ να μπω και λογικά είμαι μέσα.. :D\

Παναγιωτακη μην ανχωνεσαι θα περασεις σιγουρα! Απο βδομαδα που βγαινουν οι βασεις μπες να μας το πεις! Οσο για το ναυτικο θα σε υποδεχτουν με κοκκινο χαλι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eimai trelos

Νεοφερμένος

Ο eimai trelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Να ρωτήσω όμως!Από Επαλ ομάδα β έχω ίδιες πιθανότητες να μπω με ένα παιδί του Γελ έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Pan0s21 έχεις τελειώσει ΕΠΑΛ ή ΓΕΛ; Γιατί το έχω μεγάλη απορία.
Μετά από 3 χρόνια αυτές ή ανοησίες ότι από το ΕΠΑΛ δεν περνάς πουθενά, το ΕΠΑΛ είναι δύσκολο (ή άθλιο) και πήγαινε στο ΓΕΛ είναι καλύτερα συνεχίζετε να τα πιστεύετε? Θα συνεχίσω να το λέω μέχρι τα σκάσω δεν έχετε να ζηλέψετε τίποτα από τα ΓΕΛ(άκια). Η Διαφορά που έχουμε από αυτούς είναι ότι εμείς στα 15 έχουμε μια άποψη του τι θέλουμε να κάνουμε και δεν σφυράμε ανέμελα όπως μια μεγάλη μερίδα τον ΓΕΛ που τους ρωτάς με τι θέλετε να ασχοληθείτε μετά το λύκειο και σου λένε «ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΘΑ ΔΟΥΜΕ!».
Το θέμα δυσκολίας είναι ανάλογα το πόσο σε ενδιαφέρει η ειδικότητα σου ή όχι και από εκεί κρίνετε το κατά πόσο μπορείς να περάσεις ή όχι… Δεν μπορώ να καταλάβω τα άτομα που λένε ότι από ΓΕΛ περνάς ποιο εύκολα απ’ την στιγμή που δίνει μόνο 4 μαθήματα όπου τα 2 είναι μαθήματα που εν μέρει έχεις επιλέξει. ΟΚ σε πολλές σχολές παίρνουν ποσοστό από τα ΕΠΑΛ αν δώσεις με την ομάδα τον 4αρων μαθημάτων (ακόμα μπερδεύω Α και Β ομάδα και ας έδωσα 2 φορές) Αλλά Αστυνομικές και στρατιωτικές τουλάχιστον απ’ ότι ήξερα για τα Χρόνια του 2009 και πριν είχαν ιδιαίτερο bonus τα παιδιά τον ΤΕΕ γιατί είχαν γνώσεις που τα ΓΕΛακια ούτε ακουμπούσαν. Και στο κάτω κάτω και από ΕΠΑΛ μπορείς να δώσεις 6 μαθήματα έχοντας πάλι το bonus ότι τα δυο είναι ειδικότητας ώστε να έχεις ακριβός τις ίδιες πιθανότητες με τον ΓΕΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pan0s21

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Να ρωτήσω όμως!Από Επαλ ομάδα β έχω ίδιες πιθανότητες να μπω με ένα παιδί του Γελ έτσι δεν είναι?
Ναι! εγώ θα σε πρότεινα όμως από γελ να δώσεις πανελλήνιες για πολλούς και διάφορους λόγους που κάνουν το επαλ κατώτερο και αν πας θα το καταλάβεις...

Pan0s21 έχεις τελειώσει ΕΠΑΛ ή ΓΕΛ; Γιατί το έχω μεγάλη απορία.
Μετά από 3 χρόνια αυτές ή ανοησίες ότι από το ΕΠΑΛ δεν περνάς πουθενά, το ΕΠΑΛ είναι δύσκολο (ή άθλιο) και πήγαινε στο ΓΕΛ είναι καλύτερα συνεχίζετε να τα πιστεύετε? Θα συνεχίσω να το λέω μέχρι τα σκάσω δεν έχετε να ζηλέψετε τίποτα από τα ΓΕΛ(άκια). Η Διαφορά που έχουμε από αυτούς είναι ότι εμείς στα 15 έχουμε μια άποψη του τι θέλουμε να κάνουμε και δεν σφυράμε ανέμελα όπως μια μεγάλη μερίδα τον ΓΕΛ που τους ρωτάς με τι θέλετε να ασχοληθείτε μετά το λύκειο και σου λένε «ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΘΑ ΔΟΥΜΕ!».
Το θέμα δυσκολίας είναι ανάλογα το πόσο σε ενδιαφέρει η ειδικότητα σου ή όχι και από εκεί κρίνετε το κατά πόσο μπορείς να περάσεις ή όχι… Δεν μπορώ να καταλάβω τα άτομα που λένε ότι από ΓΕΛ περνάς ποιο εύκολα απ’ την στιγμή που δίνει μόνο 4 μαθήματα όπου τα 2 είναι μαθήματα που εν μέρει έχεις επιλέξει. ΟΚ σε πολλές σχολές παίρνουν ποσοστό από τα ΕΠΑΛ αν δώσεις με την ομάδα τον 4αρων μαθημάτων (ακόμα μπερδεύω Α και Β ομάδα και ας έδωσα 2 φορές) Αλλά Αστυνομικές και στρατιωτικές τουλάχιστον απ’ ότι ήξερα για τα Χρόνια του 2009 και πριν είχαν ιδιαίτερο bonus τα παιδιά τον ΤΕΕ γιατί είχαν γνώσεις που τα ΓΕΛακια ούτε ακουμπούσαν. Και στο κάτω κάτω και από ΕΠΑΛ μπορείς να δώσεις 6 μαθήματα έχοντας πάλι το bonus ότι τα δυο είναι ειδικότητας ώστε να έχεις ακριβός τις ίδιες πιθανότητες με τον ΓΕΛ.

Προφανώς έχω τελειώσει Επαλ... Έχεις απόλυτο δίκαιο στο θέμα των ειδικοτήτων, ο καθένας επιλέγει απο νωρίς αυτό που θέλει να ακολουθήσει εξαλου αυτό είναι και το σωστό...Το μόνο μειονέκτημα των επαλ όπως είπα και ποιο πάνω σε έναν φίλο είναι η συμπεριφορά των μαθητών και κυρίως το κλίμα των επαλ δεν είναι το ότι καλύτερο για έναν μαθητή καλό που θα έρθει από γελ και θα συνεχίσει επαλ θα τα παρατήσει γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Airy!

Νεοφερμένος

Η Airy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ναι! εγώ θα σε πρότεινα όμως από γελ να δώσεις πανελλήνιες για πολλούς και διάφορους λόγους που κάνουν το επαλ κατώτερο και αν πας θα το καταλάβεις...



Προφανώς έχω τελειώσει Επαλ... Έχεις απόλυτο δίκαιο στο θέμα των ειδικοτήτων, ο καθένας επιλέγει απο νωρίς αυτό που θέλει να ακολουθήσει εξαλου αυτό είναι και το σωστό...Το μόνο μειονέκτημα των επαλ όπως είπα και ποιο πάνω σε έναν φίλο είναι η συμπεριφορά των μαθητών και κυρίως το κλίμα των επαλ δεν είναι το ότι καλύτερο για έναν μαθητή καλό που θα έρθει από γελ και θα συνεχίσει επαλ θα τα παρατήσει γρήγορα.
Κοιτα δεν συμφωνω με την αποψη σου πως ενας καλος μαθητης θα τα παρατησει γρηρορα...αν εχεις στοχους και ξερεις τι θελεις δεν τα παρατας επειδη παρασυρεσαι απο τους γυρω σου...φετος τελειωσα απο επαλ, και πηγα εκει απο επιλογη διοτι δεν ηθελα να κατσω να ξεσκιστω στο γελ για σχολεσ των τει που ηταν και ο στοχος μου,μιας και απο το επαλ απο οτι φανηκε κ ολας περασα πολυ πιο ευκολα και πολυ πιο ξεκουραστα απο παλιουσ συμμαθητες που τα εφτησαν ολη τη χρονια τελικως για το τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Pan0s21 έχεις τελειώσει ΕΠΑΛ ή ΓΕΛ; Γιατί το έχω μεγάλη απορία.
Μετά από 3 χρόνια αυτές ή ανοησίες ότι από το ΕΠΑΛ δεν περνάς πουθενά, το ΕΠΑΛ είναι δύσκολο (ή άθλιο) και πήγαινε στο ΓΕΛ είναι καλύτερα συνεχίζετε να τα πιστεύετε? Θα συνεχίσω να το λέω μέχρι τα σκάσω δεν έχετε να ζηλέψετε τίποτα από τα ΓΕΛ(άκια). Η Διαφορά που έχουμε από αυτούς είναι ότι εμείς στα 15 έχουμε μια άποψη του τι θέλουμε να κάνουμε και δεν σφυράμε ανέμελα όπως μια μεγάλη μερίδα τον ΓΕΛ που τους ρωτάς με τι θέλετε να ασχοληθείτε μετά το λύκειο και σου λένε «ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΘΑ ΔΟΥΜΕ!».
Το θέμα δυσκολίας είναι ανάλογα το πόσο σε ενδιαφέρει η ειδικότητα σου ή όχι και από εκεί κρίνετε το κατά πόσο μπορείς να περάσεις ή όχι… Δεν μπορώ να καταλάβω τα άτομα που λένε ότι από ΓΕΛ περνάς ποιο εύκολα απ’ την στιγμή που δίνει μόνο 4 μαθήματα όπου τα 2 είναι μαθήματα που εν μέρει έχεις επιλέξει. ΟΚ σε πολλές σχολές παίρνουν ποσοστό από τα ΕΠΑΛ αν δώσεις με την ομάδα τον 4αρων μαθημάτων (ακόμα μπερδεύω Α και Β ομάδα και ας έδωσα 2 φορές) Αλλά Αστυνομικές και στρατιωτικές τουλάχιστον απ’ ότι ήξερα για τα Χρόνια του 2009 και πριν είχαν ιδιαίτερο bonus τα παιδιά τον ΤΕΕ γιατί είχαν γνώσεις που τα ΓΕΛακια ούτε ακουμπούσαν. Και στο κάτω κάτω και από ΕΠΑΛ μπορείς να δώσεις 6 μαθήματα έχοντας πάλι το bonus ότι τα δυο είναι ειδικότητας ώστε να έχεις ακριβός τις ίδιες πιθανότητες με τον ΓΕΛ.

Κανεις δεν ειναι αρκετα ωριμος στα 15 του για να ξερει τι θα κανει! Οι περισσοτεροι παρασυρονται απο τις αποψεις και τις επιλογες αλλων! και σιγουρα παρασυρονται για να πανε σε καποιο επαλ οταν ακουν οτι εκει ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα...Περισσοτερο εξυπνα ειναι τα Γελακια οπως λες γιατι λενε 'θα δουμε" ακριβως γιατι μετα τα 15 αρχιζεις να συνειδητοποιεις τι γινεται γυρω σου,πως κινειται η αγορα εργασιας,ποια επαγγελατικα δικαιωμματα σου δινει η καθε σχολη και κατασταλαζεις σε αυτο που πραγματικα ανταποκρινεται στις προδιαγραφες σου,τις απαιτησεις σου και τις δυνατοτητες σου!!! Λιγοι ειναι αυτοι που ειναι συνειδητοποιειμενοι απο μικρη ηλικια και αυτο γιατι εχουν καποια στανταρ του τυπου ο πατερας μου εχει ασφαλιστικο γραφειο και θα σπουδασω οικονομικα! Δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ Γελ και Επαλ! Και αν τα Επαλ ηταν καλυτερα απο τα Γελ τοτε η πλειοψηφια των μαθητων θα ηταν σε Επαλ και οχι σε Γελ,πραγμα που δεν συμβαινει και ουτε προκειται να συμβει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeiO

Νεοφερμένος

Ο LeiO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλά εγώ έχω βγάλει 1720 και απο ότι βλέπω δεν υπάρχουν ελπίδες για Αστυφυλάκων Η Σμυ :/
Πώς γράψατε τόσα ; Δύσκολα θέματα είχε!!
Συγχαρητήρια όμως :) καλή σταδιοδρομία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pan0s21

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καλά εγώ έχω βγάλει 1720 και απο ότι βλέπω δεν υπάρχουν ελπίδες για Αστυφυλάκων Η Σμυ :/
Πώς γράψατε τόσα ; Δύσκολα θέματα είχε!!
Συγχαρητήρια όμως :) καλή σταδιοδρομία

Άστα να πάνε φίλε... απογοητεύτηκα πολύ...και άσε τους παλιούς να λένε ότι τα θέματα ήταν εύκολα... μάλλον θα μπω από τους πρώτους Α.Ε.Ν χα χα..δν βλέπω ούτε μια στο εκατομμύριο για αστυφυλάκων ούτε καν ως επιλαχών.. Επίσης καλή σταδιοδρομία να έχεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top