Αστυνομία: φταίει για όλα;

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Οταν θα μιλατε για αστυνομια να σεβεστε λιγο καποιους που εχασαν την ζωη τους στο καθηκον. Τα πραγματα ειναι απλα υπαρχουν καλοι και κακοι αστυνομικοι (οπως καλοι και κακοι γιατροι, καλοι και κακοι δικηγοροι,...). Ο θειος μου ειναι αξιωματικος αστυνομια και ειναι ενα ατομο πολυ ποιο μορφωμενο απο πολλους ''πτυχιουχους'' που πουλαν μουρη. Αληθεια ποσοι γιατροι στα δημοσια νοσοκομεια δεν παιρνουν φακελακια? Ποσοι δικηγοροι και δικαστικοι δεν ειναι διεφθαρμενοι? Αν ακουσετε τι κομπινες εχουν στησει αποφοιτοι αυτων των σχολων υψηλου κυρους που σπευδετε οι περισσοτεροι να ακολουθησετε θα αναρωτηθειτε: καλα αυτοι επιστημονες ειναι ή εγκληματιες? ΜΠΑΤΣΟΙ εμποτισμενοι με ακροδεξιες ιδεες υπαρχουν οντως σε μεγαλο βαθμο στους κολπους της αστυνομια ομως δεν ειναι ολοι ετσι. Για την ακριβεια ειναι πολυ λιγοτεροι απο οτι νομιζετε εσεις... απλα ακουτε τα καναλια και παπαγαλιζεται οτι σας λενε. Ειναι οντως ευκολο να λεμε οτι η αστυνομια φταει για ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Πιστευω κανεις να μην χαψει την παραπανω προπαγανδα.Η παραπληροφορηση στα ορια της.Οργασμικη παραπληροφορηση.

Με λαικισμους του τυπου ''του απλου κοσμακι'' δεν μου λες τιποτα.Αυτα τα παπαγαλιστικα τα εχει κοψει ακομη και η ολγα Τρεμη βρε αγορακι μου.Σας εχουμε παρει χαμπαρι,και εσεις ακομη εκει κολλημενοι?ΟΤΑΝ ΤΑ ΜΑΤ ΒΑΡΑΝΕ,ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΑΚΙ ΔΕΝ ΒΑΡΑΝΕ?Η ΣΥΝΘΕΤΟ?:hmm::mad::mad::mad:
Επισης,οι μισοι μπατσοι βαρανε ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΥΛΩΣΕΙ.

Ναι,ειναι τελεια εικονα να κυκλοφορουν σε ολη την Αθηνα ομαδες καταστολης.Ο μονος που μπορει να αισθανθει ασφαλεια,ειναι ο μπατσος και ο βουλευτης.Κανεις αλλος.Και κατι φασιστικα και δεξια κονσερβοκουτια,μπας και κανουν καμια επιθεση στα γραφεια αριστερων οργανωσεων και τους καλυψουν οι μπατσοι,γιατι αλλιως θα φανε ξυλο.

Επισης,ποιος σοβαρος,με ορεξη για γραμματα και γνωση θα γινει μπατσος?Δηλαδη ελεος.Εσυ ξερεις κανενα σοβαρο να δηλωσει αστυνομιες?Οχι.Αρα μια ζωη,ψυχακιδες αγραμματοι και τσομπανοι,ετοιμοι να βγαλουν προς τα εξω τα ζωωδη αισθηματα τους,θα ειναι μεσα στην αστυνομια!

Είσαι πραγματικά άτομο που δε δέχεται τίποτα. Για σένα η αστυνομία είναι αχρείαστη λοιπόν. Έχω εξηγήσει σε πάρα πολλά παραθέματα τι έιναι τι κάνει και γιατί υπάρχει ή αστυνομία καθώς και για την ύπαρξη καλών και κακών σε όλα τα επαγγέλματα. Βαρέθηκα πραγματικά να βρίζετε την αστυνομία χωρίς να κάνετε ούτε ένα βήμα πίσω στις απόψεις σας. Ειστε ακόμα νέοι και θέλετε την επανάσταση για την επανάσταση. Να σε πληροφορήσω φίλε μου χωρίς να θέλω να προβάλω το τι μαθητής ήμουν αλλά με αναγκάζεις ότι όλα σχεδόν τα χρόνια στο σχολείο ήμουν απουσιολόγος. Η γνώση για μένα είναι το παν και αγωνίζομαι κάθε μέρα να μαθαίνω και να προσπαθώ να καταλάβω το τι γίνεται στην κοινωνία. Είμαι κάθε μέρα έξω στο δρόμο και φυλάω εσένα χωρίς να κρίνω από τον καναπέ μου και το κρεβατάκι μου. Ακόμη να σου πω ότι για να μπω στην αστυνομία παράτησα ένα πανεπιστήμιο γιατί πραγματικά μου αρέσει αυτό που κάνω ενώ θα μπορούσα να επιλέξω την χωρίς πολλές ευθύνες φοιτητική ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Γιατι δε δεχεσαι οτι καθε νομισμα εχει 2 οψεις? θελω ωρα να παρεμβω και επιτελους βρηκα την αφορμη.

Θεωρώ την αρνητική όψη της αστυνομίας πολύ χειρότερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
@ Dimitris_Väinämöinen Τωρα δεν θα παιξουμε κοκορομαχιες ανεβαζοντας φωτογραφιες νεκρων.Εχω και εγω μια ωραιοτητατη γκαμα νεκρων απο αστυνομικα πυρα η γκλοπιες.Και μαντεψε απο τι ηλικιες αρχιζουν :rolleyes::rolleyes:



Είσαι πραγματικά άτομο που δε δέχεται τίποτα. Για σένα η αστυνομία είναι αχρείαστη λοιπόν. Έχω εξηγήσει σε πάρα πολλά παραθέματα τι έιναι τι κάνει και γιατί υπάρχει ή αστυνομία καθώς και για την ύπαρξη καλών και κακών σε όλα τα επαγγέλματα. Βαρέθηκα πραγματικά να βρίζετε την αστυνομία χωρίς να κάνετε ούτε ένα βήμα πίσω στις απόψεις σας. Ειστε ακόμα νέοι και θέλετε την επανάσταση για την επανάσταση. Να σε πληροφορήσω φίλε μου χωρίς να θέλω να προβάλω το τι μαθητής ήμουν αλλά με αναγκάζεις ότι όλα σχεδόν τα χρόνια στο σχολείο ήμουν απουσιολόγος. Η γνώση για μένα είναι το παν και αγωνίζομαι κάθε μέρα να μαθαίνω και να προσπαθώ να καταλάβω το τι γίνεται στην κοινωνία. Είμαι κάθε μέρα έξω στο δρόμο και φυλάω εσένα χωρίς να κρίνω από τον καναπέ μου και το κρεβατάκι μου. Ακόμη να σου πω ότι για να μπω στην αστυνομία παράτησα ένα πανεπιστήμιο γιατί πραγματικά μου αρέσει αυτό που κάνω ενώ θα μπορούσα να επιλέξω την χωρίς πολλές ευθύνες φοιτητική ζωή.

Δεχομαι οτι ησουν καλος μαθητης.Αλλα αυτο δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο,οταν φορας την στολη.Οταν φορας στολη,παυεις να κανεις οτι γουσταρεις,καταπατας καθε αξια που εχεις λαβει,και απλως ακους εντολες.Τι με νοιαζει εμενα αμα εισαι καλο παιδι?
Εδω δεν σχολιαζουμε χαρακτηρες,εδω σχολιαζουμε συμπεριφορες υπο την επιδραση του αστυνομικου καθεστωτος.
Εισαι σε ενα επαγγελμα,που δεχεστε εντολες και δεν μπορειτε να πραξετε διαφορετικα.Αρα?Ολα αυτα που μου λες,πανε χαμενα,διοτι απλως δεν εχουν πρακτικη υποσταση στο θεμα μας,ουτε καν θεωρητικη.
Αναφορικα με το οτι μας φυλαει η αστυνομια,αυτο θα μπορουσε να ειχε ισχυ σε μια ιδεατη κοινωνια.Σε αυτη που ζω ομως,το αποκλειω διοτι βλεπω τι γινεται,ματια εχω:)

Στον σημερινο κοσμο,ξανασκεψου τι προστατευεις.Μηπως προστατευεις το κρατος και τα κομματοσκυλα του?:worry:
Το σημερινο γεγονος το ξεχασες?
''Επέμβαση πραγματοποίησε η αστυνομία τα ξημερώματα μετά από εντολή εισαγγελέα για ν’ ανοίξει η πύλη του εργοστασίου της Χαλυβουργίας στον Ασπρόπυργο Αττικής.'' :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@ Dimitris_Väinämöinen Τωρα δεν θα παιξουμε κοκορομαχιες ανεβαζοντας φωτογραφιες νεκρων.Εχω και εγω μια ωραιοτητατη γκαμα νεκρων απο αστυνομικα πυρα η γκλοπιες.Και μαντεψε απο τι ηλικιες αρχιζουν :rolleyes::rolleyes:

Ρε Χαουζ δεν κανω συγκριση ποιος εχει υποφερει περισσοτερο. Αστυνομια δεν ειναι μονο τα ΜΑΤ καταλαβε το αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι εκτελώ εντολές για να πιάσω ένα κλέφτη ή ένα βιαστή.Αυτό είναι το καθήκον μου. Να ξέρεις ότι καμία παράνομη εντολή ή διαταγή δεν εκτελώ. Δεν είμαστε πια και ζώα ή ρομπότ χωρίς συναισθήματα. Αυτό είναι το λάθος μ' εσάς ότι βλέπετε τη στολή και μόνο. Εσείς είστε τελικά κολλημένα μυαλά όχι εμείς γιατί ενώ εμείς παραδεχόμαστε ότι η αστυνομία έχει και άτομα που δεν κάνουν για το επάγγελμα και πως το σύστημα δε δουλεύει όπως θα έπρεπε και μπάζει εσείς τα ισοπεδώνετε όλα υποτιμόντας κάθε κίνησή της. Ρώτα τους παπούδες και τις γιαγιάδες που πέφτουν καθημερινά θύματα κάθε μέρα. Έλα λίγο από την πλατεία Κοτζιά, προπύλαια, ομόνοια, σύνταγμα να δεις τα χάλια και πως καταντάνε οι άνθρωποι. Είμαι εκεί κάθε μέρα. Τώρα το τι βλέπεις και ποια είναι η πραγματικότητα όταν είσαι έξω από το χωρό και δεν αντιλαμβάνεσαι το που έφτασε η κοινωνία είναι άλλη ιστορία. Δεν ανάχομαι να περνάει το παιδί μου ή οποιουδήποτε και να βλέπει τον κάθε ναρκομανή να παίρνει τη δόση του. Το παιδί τι φταίει; Αν είναι κάθε φορά που είχαμε προβλήματα να κάνουμε απεργία άστο δε θα δουλεύαμε ούτε μία μέρα το χρόνο. Όλες αυτές οι κατευθυνόμενες απεργίες που έχουν κουράσει τον κόσμο καταντάνε γελοίες. Καλά κάνουν. Ο κάθε πικραμένος έμαθε να κάνει απεργία. Θα παραδεχόμουν αυτόν που θα δούλευε κανονικά και θα πήγαινε το απόγευμα μπροστά από τη βουλή να διαδηλώσει όση ώρα θέλει χωρίς να κλείνουν δρόμοι κι άλλα τέτοια που ταλαιπωρούν τον κόσμο. Εσύ μου θυμίζεις του τάχα συνδικαλιστές της Δ.Ε.Η που ρίχνανε τους διακόπτες στο όνομα της απεργίας και ταλαιπωρούσαν χιλιάδες αθώο κοσμάκι που δεν μπορούσε να κάνει τα βασικά. Με ρώτησε κανείς για το ρεύμα; Ε... λοιπόν οι κύριοι που κατευθύνουν την απεργία χωρίς να συμφωνούν ούτε οι ίδιοι οι εργαζόμενοι εκεί να πάνε σπίτια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι εκτελώ εντολές για να πιάσω ένα κλέφτη ή ένα βιαστή.Αυτό είναι το καθήκον μου. Να ξέρεις ότι καμία παράνομη εντολή ή διαταγή δεν εκτελώ. Δεν είμαστε πια και ζώα ή ρομπότ χωρίς συναισθήματα. Αυτό είναι το λάθος μ' εσάς ότι βλέπετε τη στολή και μόνο. Εσείς είστε τελικά κολλημένα μυαλά όχι εμείς γιατί ενώ εμείς παραδεχόμαστε ότι η αστυνομία έχει και άτομα που δεν κάνουν για το επάγγελμα και πως το σύστημα δε δουλεύει όπως θα έπρεπε και μπάζει εσείς τα ισοπεδώνετε όλα υποτιμόντας κάθε κίνησή της. Ρώτα τους παπούδες και τις γιαγιάδες που πέφτουν καθημερινά θύματα κάθε μέρα. Έλα λίγο από την πλατεία Κοτζιά, προπύλαια, ομόνοια, σύνταγμα να δεις τα χάλια και πως καταντάνε οι άνθρωποι. Είμαι εκεί κάθε μέρα. Τώρα το τι βλέπεις και ποια είναι η πραγματικότητα όταν είσαι έξω από το χωρό και δεν αντιλαμβάνεσαι το που έφτασε η κοινωνία είναι άλλη ιστορία. Δεν ανάχομαι να περνάει το παιδί μου ή οποιουδήποτε και να βλέπει τον κάθε ναρκομανή να παίρνει τη δόση του. Το παιδί τι φταίει; Αν είναι κάθε φορά που είχαμε προβλήματα να κάνουμε απεργία άστο δε θα δουλεύαμε ούτε μία μέρα το χρόνο. Όλες αυτές οι κατευθυνόμενες απεργίες που έχουν κουράσει τον κόσμο καταντάνε γελοίες. Καλά κάνουν. Ο κάθε πικραμένος έμαθε να κάνει απεργία. Θα παραδεχόμουν αυτόν που θα δούλευε κανονικά και θα πήγαινε το απόγευμα μπροστά από τη βουλή να διαδηλώσει όση ώρα θέλει χωρίς να κλείνουν δρόμοι κι άλλα τέτοια που ταλαιπωρούν τον κόσμο. Εσύ μου θυμίζεις του τάχα συνδικαλιστές της Δ.Ε.Η που ρίχνανε τους διακόπτες στο όνομα της απεργίας και ταλαιπωρούσαν χιλιάδες αθώο κοσμάκι που δεν μπορούσε να κάνει τα βασικά. Με ρώτησε κανείς για το ρεύμα; Ε... λοιπόν οι κύριοι που κατευθύνουν την απεργία χωρίς να συμφωνούν ούτε οι ίδιοι οι εργαζόμενοι εκεί να πάνε σπίτια τους.

Δεν το ανεχεσαι,αλλα δεν εχετε τα @@ να πιασετε τον προμηθευτη ναρκωτικων,αλλα τα βαζετε με τα πρεζονια,που ειναι τα θυματα.Μεγαλη μαγκια ρε Εμμανουηλ.Ασε,τα πρεζονια τα αναλαμβανουν ιδρυματα απεξαρτησης,η αστυνομια δεν πρεπει να διαδραματιζει κανεναν ρολο σε αυτη την διαδικασια.Και επισης,εσενα το παιδι που το βλεπει σε πειραξε,η οτι αμα δεν πιασεις τους προμηθευτες,πολυ πιθανον οχι μονο θα τα βλεπει,αλλα θα κανει και χρηση τους στο μελλον.Οταν πιασετε κανεναν προμηθευτη,ελα να μου μιλησεις για ναρκωτικα.:worry:

Ξερεις,αυτες οι απεργιες δεν γινονται κατω απο τα κωλοσωματεια,αλλα τις οργανωνουν οι ιδιοι οι εργαζομενοι.
Αλλα βεβαια,εσεις ως κρατικα τσιρακια θελετε ολα να δουλευουν ρολοι στο ονομα του καπιταλισμου,κανενας σεβασμος προς τους εργαζομενους.Καμια απεργια και σκασμος ε?Δουλευε σαν το σκυλι.
Το κλεισιμο των δρομων αγορινα ειναι και πρακτικο...ξερεις δεν γινεται να ανεβουμε ο ενας πανω στον αλλο στις πορειες,πιανουμε χωρο τοσα ατομα :P Ελεος :P

Μην μας ξεθαψεις παλι το παραμυθακι της ειρηνικης διαδηλωσης,το κρατος εχει αποκτησει ανοσια προς αυτους τους μηχανισμους αυτοαμυνας του κοσμακι.Τον κοσμο δεν το ταλαιπωρουν οι διαδηλωσεις ανθρωπε μου.Ποση προπαγανδα θα αντεξω βραδυατικα.Τον κοσμο τον ταλαιπωρουν οι χαμηλοι μισθοι,οι αυτοκτονιες,η βια της αστυνομιας,η βια της εξουσιας,η φτωχεια και ολα τα καλα της κρισης.ΑΥΤΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.:mad:

:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Πιστευω κανεις να μην χαψει την παραπανω προπαγανδα.Η παραπληροφορηση στα ορια της.Οργασμικη παραπληροφορηση.

Με λαικισμους του τυπου ''του απλου κοσμακι'' δεν μου λες τιποτα.Αυτα τα παπαγαλιστικα τα εχει κοψει ακομη και η ολγα Τρεμη βρε αγορακι μου.Σας εχουμε παρει χαμπαρι,και εσεις ακομη εκει κολλημενοι?ΟΤΑΝ ΤΑ ΜΑΤ ΒΑΡΑΝΕ,ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΑΚΙ ΔΕΝ ΒΑΡΑΝΕ?Η ΣΥΝΘΕΤΟ?:hmm::mad::mad::mad:
Επισης,οι μισοι μπατσοι βαρανε ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΥΛΩΣΕΙ.

Ναι,ειναι τελεια εικονα να κυκλοφορουν σε ολη την Αθηνα ομαδες καταστολης.Ο μονος που μπορει να αισθανθει ασφαλεια,ειναι ο μπατσος και ο βουλευτης.Κανεις αλλος.Και κατι φασιστικα και δεξια κονσερβοκουτια,μπας και κανουν καμια επιθεση στα γραφεια αριστερων οργανωσεων και τους καλυψουν οι μπατσοι,γιατι αλλιως θα φανε ξυλο.

Επισης,ποιος σοβαρος,με ορεξη για γραμματα και γνωση θα γινει μπατσος?Δηλαδη ελεος.Εσυ ξερεις κανενα σοβαρο να δηλωσει αστυνομιες?Οχι.Αρα μια ζωη,ψυχακιδες αγραμματοι και τσομπανοι,ετοιμοι να βγαλουν προς τα εξω τα ζωωδη αισθηματα τους,θα ειναι μεσα στην αστυνομια!

πεστα να αγιασει το στομα σου!!!

Επισης τα γραπτα σου κυριε Εμμανουηλ ( Ο κάθε πικραμένος έμαθε να κάνει απεργία. ) δειχνουν ποσο σεβεσαι το δικαιωμα να απεργησουν οι εργαζωμενοι που εχουν να πληρωθουν πανω απο 8 μηνες και βαλε...

πολυ ωραια να σε δω οταν σου φτασει η καθε κυβερνηση τον μισθο σου στα 300 ευρω το μηνα (οχι τωρα που μου περνεις 1000 ευρω καθαρα) και μας καταντησουν σαν την βουλγαρια τοτε να σε δω...

ειναι συνταγματικο διακαιωμα του καθε εργατη- εργαζομενου να απεργησει οταν τον αφηνουν απληρωτο...

απο αυτα που γραφεις δειχνεις τι υποστηριζεις...απλα εισαι πολυ λιγος!

και αφου θες να καταστηλεις την αδικια οπως περιτρανα φωναζεις..γιατι δεν τρεχεις να ποιασεις αυτον που αφηνει τον διπλανο σου συναθρωπο να πεθανει της πεινας και να μην του δινει το αυτονοητο ΤΑ ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΑ ΤΟΥ ΡΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Ο κάθε πικραμένος έμαθε να κάνει απεργία. Θα παραδεχόμουν αυτόν που θα δούλευε κανονικά και θα πήγαινε το απόγευμα μπροστά από τη βουλή να διαδηλώσει όση ώρα θέλει χωρίς να κλείνουν δρόμοι κι άλλα τέτοια που ταλαιπωρούν τον κόσμο.
Και αν τα γρανάζια συνεχίζουν να λειτουργούν ρολόι και τα αφεντικά δεν βλέπουν την παραγωγή(=κέρδη) να απειλείται, ποιος χέστηκε για τη μια ώρα που θα γκαρίζουν έξω απ'τη βουλή? :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Όχι, δε φταίει για όλα. Και δε φταίει μόνο η αστυνομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Δικαίωμα στην απεργία έχουν όλοι. Κανένα δικαίωμα όμως δεν έχουν να κλείνουν τους δρόμους και να υποβαθμίζουν ακόμη περισσότερο το κέντρο με το κλείσιμο των μαγαζιών και το σπάσιμο κάθε είδους μαρμαρένιου κομματιού στο σύνταγμα. Έχουν πιαστεί και πολλοί έμποροι. Άλλο που δε δίνονται στη δημοσιότητα ορισμένα γεγονότα. Ακόμη σκεφτείτε λίγο ποιοι είναι οι έμποροι και πίσω από ποιες θέσεις καλύπτονται κι αν μπορείτε να τους κουνήσετε πείτε εσείς που μου κάνετε τους έξυπνους εκ του ασφαλούς. Για να γίνεις σωστός αστυνομικός θέλει γνώση και πολύ διάβασμα. Άλλο που δε ξέρετε τι σας γίνεται από αστυνομικά θέματα. Πάντως κάθε φορά που πηγαίνω στη δουλειά μου δεν υπηρετώ κανένα κομματόσκυλο όπως λες αλλά την ελληνική αστυνομία και τους νόμους και προσπαθώ να συνετίσω τους παρεκκλίνοντες. Απλώς σας πειράζει όταν κάποιος σας λέει ποιο είναι το σωστό. Ο εγωισμός στο μεγαλείο του. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Μ.Α.Τ όλη η αστυνομία. Προσωπικά δε θα πήγαινα ποτέ στα Μ.Α.Τ και δε συμφωνώ και με πολλές από τις πρακτικές τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
πολυ ωραια να σε δω οταν σου φτασει η καθε κυβερνηση τον μισθο σου στα 300 ευρω το μηνα (οχι τωρα που μου περνεις 1000 ευρω καθαρα) και μας καταντησουν σαν την βουλγαρια τοτε να σε δω... θα σε καμαρωσω πραγματικα να λες τα ιδια..

φροντισε να ωριμασεις καποτε... γιατι εκ του ασφαλους μιλας εσυ και κανενας αλλος!!!
ειμαι ανεργος (και δεν ειμαι στην μικρη σου ηλικια των 20 ετων εκει που χτυπαει η ανεργεια τραγικα νουμερα, αλλα στην δευτερη κατηγορια πανω απο τα 30 ) οχι διορισμενος δημοσιος υπαλληλος!!! οταν στα κατεβασουν στα 300 ευρω καθαρα να παιρνεις μισθο τοτε θα χαρω πολυ να λες τα ιδια...


τοτε να δω αν θα εχεις δικαιωμα να λες τα ιδια...

τωρα αν εμεις δε ξερουμε τι συμβαινει στη αστυνομια εισαι πραγματικα γελασμενος...

να σε ρωτησω εσυ απεργουσες προχτες στο συνταγμα απεναντι στους ενστολους συναδελφους σου?


στην τελικη σταματα να τρολαρεις και οκ βαφτησε το νημα οπως θελεις αλλα μην μας φλομωνεις αλλο στην δικη σου φανταστικη προπαγανδα...οτι πρατεις και λες το σωστο, δε μιλας σε παιδακια καταλαβετο!

ημαρτον! που λεει και ο Γεωργιου.. Ημαρτον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Εσύ πιστεύεις δηλαδή πως δε διαφωνούμε με αυτά που λέει η κυβέρνηση ή δε ζοριζόμαστε που μας κατέβασαν τους μισθούς. Από τη τζέπη μας αλλάζουμε λάστιχα στο περιπολικό και κάνουμε και άλλα έξοδα που χωρίς αυτά θα σταματούσε να λειτουργεί η αστυνομία γιατί αν περιμέναμε από την κυβέρνηση χαιρετίσματα. Απλώς με λίγα λόγια γιατί όπως λες είσαι πάνω από τριάντα και πιστεύω ότι τα μυαλά τα έχεις μέσα στο κεφάλι σου και δεν πετάνε και θα καταλάβεις αυτό που λέω δεν υπάρχει κανένας συσχετισμός κυβέρνησης αστυνομίας διότι η αστυνομία λειτουργεί αυτόνομα όπως η παιδειά και η ιατροφαρμακευτική περίθαλψη χωρίς να αρνούμαι τις παρεμβάσεις βέβαια από το κράτος που μας συσκολεύουν στο έργο μας. Κράτος και αστυνομία δεν είναι ένα. Γιατί αν ήταν ένα δε θα μας κατέβαζαν τους μισθούς αλλά θα τους άφηναν απείραχτους όπως των βουλευτών. ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΔΡΕΙΚΕΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ. Όσο για τα Μ.Α.Τ είναι άλλη κατηγορία που όπως προανέφερα δε συμφωνώ με τις πρακτικές τους... Όσο για την απεργία ήμουν εκτός Αθηνών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΔΡΕΙΚΕΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ.

μην τα λες ετσι αυτα παιδι μ θα μ βγει ο καφες απ την μυτη:stupid:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ εχεις πλασει στο μυαλο σου εναν ιδεατο κοσμο της αστυνομιας.Οχι,δεν ειναι ετσι τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Φίλε μου πλέον είμαι έξω και ξέρω. Αν ήμουν ακόμη στη σχολή ας μου το έλεγες αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
και εμεις εξω ειμαστε και ξερουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Επειδή από το 1980 και μετά δε βλέπω να άλλαξε τίποτα με τις πορείες αλλά η κυβέρνηση περνάει όποιο νόμο της γουστάρει χωρίς να ρωτάει κανένα πιστεύω σε άλλο τρόπο για να φτιάξει ο κόσμος. Μέσα από τη προσωπική προσπάθεια θα αρχίσεις από τον εαυτό σου, μετά θα πας στον περίγυρό σου και όταν βρείς δουλειά μέσω αυτής αφού θα έχεις τις γνώσεις της επιστήμης σου θα μπορεσεις να αλλάξεις τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
απο το 80 και μετα δεν αλλαξε κατι για αυτο παμε πισω στο 50 :look: λατρευω την λογικη του στυλ ''δεν αλλαζει κατι αρα δεν θα κανω τιποτα''.

επισης το να αλλαξεις τον κοσμο δεν σημαινει βολευομαι πρωτα και μετα κατι κανω! ουτε λεω στον εαυτο μου να αλλαξει και μετα οι αλλοι σας κανουν ο,τι θελουν! ολο αυτο ειναι μια ατομικη αλλα και παραλληλα συλλογικη προσπαθεια! Το να λες στον αλλον ''ελα να κανουμε κατι καλυτερο'' αλλα εσυ να ζεις στην μιζερια της καθημερινοτητας δεν εχει νοημα ουτε ουσια.

Το να κατεβεις σε μια πορεια εχει αυτον ακριβως τον σκοπο! να δειξεις στον αλλον οτι κατι μπορει να γινει και τον καλεις να ερθει μαζι σου. Γιατι ο αλλος δεν θα κατεβει στην πορεια με τον φοβο μην τον δειρουν οι συναδερφοι σου. Δεν θα απεργησει απο τον φοβο του αφεντικου. Αυτον τον φοβο πρεπει να σπασουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Επειδή από το 1980 και μετά δε βλέπω να άλλαξε τίποτα με τις πορείες αλλά η κυβέρνηση περνάει όποιο νόμο της γουστάρει χωρίς να ρωτάει κανένα πιστεύω σε άλλο τρόπο για να φτιάξει ο κόσμος. Μέσα από τη προσωπική προσπάθεια θα αρχίσεις από τον εαυτό σου, μετά θα πας στον περίγυρό σου και όταν βρείς δουλειά μέσω αυτής αφού θα έχεις τις γνώσεις της επιστήμης σου θα μπορεσεις να αλλάξεις τον κόσμο.

Άρα εσύ τι προτείνεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top