Αστρολογία: απάτη ή επιστήμη;

Πιστεύετε στην αστρολογία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 15)
  • Ναι

    Ψήφοι: 2 13.3%
  • Όχι

    Ψήφοι: 13 86.7%

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Δεν ειπα αυτο... Φυσικα και δεν επηρεαζουν την προσωπικότητα του καθενα.. Αλλα αν σκεφτεις τι εχει γινει την προηγουμενη χρονια και διαβασεις την προβλεψη του ζωδιου σου θα δεις οτι πολλα εχουν συμβει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Το "Θα γνωρίσεις ένα πρόσωπο που θα σε κάνει να το αγαπήσεις" δε θέλει και πολύ τέχνη για να το πεις και να το προβλέψεις.
Ερωτευόμαστε κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μα αν γράψω κι εγώ ένα μάτσο αοριστολογίες, θα βρεθούν πολλά άτομα να ταυτιστούν. Ειδικά αν πιστεύουν στα ζώδια, θα κάνουν πολύ περίτεχνες ερμηνείες των γραφομένων μου ώστε να τα προσαρμόσουν στις δικές τους εμπειρίες και να λένε μετά "ΝΑ! ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ!".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Κοιτα Ντιαναχριστινα. Αν εγω σου πω οτι μεσα στο 2010 θα στενοχωρεθεις πολυ αλλα και θα συναντησεις πολλες χαρες, ποσες πιθανοτητες εχω να πεσω μεσα; 90%; 99%;
Επισης εχω διαβασει αρκετες φορες μια προβλεψη σε ενα περιοδικο, και σε ενα αλλο την ακριβως αντιθετη.
Το ιδιο και στα σαητ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
E εσύ με το περίεργο όνομα ψάξε 2 φαινόμενα στο ίντερνετ forer effect kai subjective validation ορίστε όλα στα εξήγησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Μπορεί να προβλέπει αρκετά,αλλά είναι απάτη.........ΔΕΝ πιστεύω

Αν πιστεύεις πως προβλέπει αρκετά, πώς είναι απάτη;
Είναι αντιφατικό αυτό που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Το "Θα γνωρίσεις ένα πρόσωπο που θα σε κάνει να το αγαπήσεις" δε θέλει και πολύ τέχνη για να το πεις και να το προβλέψεις.
Ερωτευόμαστε κάθε μέρα.

Δεν τα λενε και ετσι... Για να καταλαβεις την αστρολογια θελει πολυ ψαξιμο.. Δεν γνωρίζεται αρκετά (ουτε και εγω.. ακομα μαθαινω) γι'αυτο δεν την καταλαβαίνετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Δεν τα λενε και ετσι... Για να καταλαβεις την αστρολογια θελει πολυ ψαξιμο.. Δεν γνωρίζεται αρκετά (ουτε και εγω.. ακομα μαθαινω) γι'αυτο δεν την καταλαβαίνετε..

Καλά και ο Αινστάιν πήρε τη Θεωρία της Σχετικότητας από το Νεφελίμ Αμπλαούμπλα.
Και ο Τσόλκας είναι επιστήμονας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,795 μηνύματα.
η Λιακοθεωρία για την αστρολογία τι λέει; η μεταδιδακτορική διατριβή της εκπαιδευτικής εκπομπής οι πύλες του ανεγκέφαλου (ανεξήγητου) τι λέει για την αστρολογία; μήπως οι επιδράσεις των άστρων με την προσωπική ζωή του καθενός, ταυτίζονται με την κβαντική δράση των νεφελίμ; :hmm: :D :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Κοιτα Ντιαναχριστινα. Αν εγω σου πω οτι μεσα στο 2010 θα στενοχωρεθεις πολυ αλλα και θα συναντησεις πολλες χαρες, ποσες πιθανοτητες εχω να πεσω μεσα; 90%; 99%;
Επισης εχω διαβασει αρκετες φορες μια προβλεψη σε ενα περιοδικο, και σε ενα αλλο την ακριβως αντιθετη.
Το ιδιο και στα σαητ.

Γι'αυτο ειπα οτι θελει πολυ ψαξιμο το πραγμα... Ειναι αρκετα δυσκολο.. Και σιγουρα υπαρχουν καποιοι οι οποιοι δεν ξερουν τι τους γινεται και γραφουν χαζομαρες... Υπαρχουν ομως και καποιοι οι οποιοι ξερουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Α είναι γνωστός αυτός ο τύπος συζήτησης.

Α: "Το και το."
Β: "Μα αφού έτσι και αλλιώς οπότε όχι το και το."
Α: "Άσε, δεν καταλαβαίνεις."

Σα συζήτηση περί θρησκείας ένα πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δεν τα λενε και ετσι... Για να καταλαβεις την αστρολογια θελει πολυ ψαξιμο.. Δεν γνωρίζεται αρκετά (ουτε και εγω.. ακομα μαθαινω) γι'αυτο δεν την καταλαβαίνετε..

Ε.. δεν θέλει καθόλου ψάξιμο.. Γιατί δεν είναι επιστήμη.

Βασίζεται στην ανθρώπινη αφέλεια, και σε συνδιασμό με γενικολογίες-παπαρολογίες βρίσκονται πάντα θύματα που τα πιστεύουν.

Γνωρίζω αρκετά ώστε να μπορώ να απορρίπτω κατινο-γιαγιαδίστικα κατάλοιπα της αμορφωσιάς του παρελθόντος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Α είναι γνωστός αυτός ο τύπος συζήτησης.

Α: "Το και το."
Β: "Μα αφού έτσι και αλλιώς οπότε όχι το και το."
Α: "Άσε, δεν καταλαβαίνεις."

Σα συζήτηση περί θρησκείας ένα πράγμα.

Με το δεν καταλαβαινεις που ειπα δεν ηθελα να προσβαλω κανεναν.. ουτε εγω καταλαβαινω πολλα πραγματα στην αστρολογια.. και σε αλλα θεματα.. δεν τα " "καταδικαζω" ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν τα λενε και ετσι... Για να καταλαβεις την αστρολογια θελει πολυ ψαξιμο.. Δεν γνωρίζεται αρκετά (ουτε και εγω.. ακομα μαθαινω) γι'αυτο δεν την καταλαβαίνετε..

Λοιπον, απο "και καλα" αξιοπιστο σαητ.

Μια καινούργια συναρπαστική σχέση που μπορεί να ξεκινήσει τώρα εντελώς ξαφνικά, θα δώσει νέα πνοή στα αισθηματικά σου. Αν αξίζει, φρόντισε να την κρατήσεις, αλλιώς προσπάθησε να την προσπεράσεις, όσο πιο ανώδυνα γίνεται. Ξαφνικά έξοδα συνεχίζουν να σε βγάζουν απʼ το πρόγραμμά σου. Νέες σχέσεις και συνεργασίες, καλό θα ήταν να αρχίσουν όταν θα τις έχεις τσεκάρει από κάθε πλευρά, αν θέλεις να παραμείνουν σταθερές στη ζωή σου.


Εχω σχεση 2 χρονια, δεν νομιζω να την χαλασω αυριο.

Δεν εχω εξοδα γιατι εχω να βγω 1 μηνα.

Δεν εχω συνεργασιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ψάξτε αυτά τα δυο φαινόμενα και δεν θα έχετε άλλες απορίες πιστέψτε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Ρανια αναφερουν ποτε μιλανε για αδεσμευτους και ποτε για αυτους που εχουν σχεση.. Παντα γινεται διαχωρισμος.. (και συγχαρητηρια για την σχεση σου.. και εγω ημουν με καποιον 2.5 χρονια και χωρισαμε πριν 4 μηνες..... ) και δεν θελω να σε προσβαλει αυτο που θα σ πω για την σχεση σου αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινεται.. τα παντα αλλαζουν.. και εγω ετσι ημουν αλλα χωρισα.. και δεν λεω πως θα γινει και με εσενα αυτο!!
και κατι για ολους σας.. αφου δεν το πιστευετε γιατι καθεστε και τα ακουτε και ψαχνεται???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ρανια αναφερουν ποτε μιλανε για αδεσμευτους και ποτε για αυτους που εχουν σχεση.. Παντα γινεται διαχωρισμος.. (και συγχαρητηρια για την σχεση σου.. και εγω ημουν με καποιον 2.5 χρονια και χωρισαμε πριν 4 μηνες..... ) και δεν θελω να σε προσβαλει αυτο που θα σ πω για την σχεση σου αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινεται.. τα παντα αλλαζουν.. και εγω ετσι ημουν αλλα χωρισα.. και δεν λεω πως θα γινει και με εσενα αυτο!!
και κατι για ολους σας.. αφου δεν το πιστευετε γιατι καθεστε και τα ακουτε και ψαχνεται???

Τα Μέντιουμ είναι πρώτα σε διαφημίσεις στα περιοδικά.
Αυτό κάτι δείχνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Με το δεν καταλαβαινεις που ειπα δεν ηθελα να προσβαλω κανεναν.. ουτε εγω καταλαβαινω πολλα πραγματα στην αστρολογια.. και σε αλλα θεματα.. δεν τα " "καταδικαζω" ομως...
Ναι βρε, δεν εννοούσα αυτό καν :) . Αναφέρομαι στη χρήση του "δεν καταλαβαίνεις" ως επιχείρημα για την απόρριψη των επιχειρημάτων της άλλης πλευράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εμένα μου άρεσαν οι εκπομπές του Χαρδαβέλλα που κάλουσε αστρολόγους, παπαδες και αστροφυσικούς και γινόταν χαμός

στο studio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Μπουρδες, μπουρδες, μπουρδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top