Ας μιλήσουμε για βιβλία!

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ θα το ψαξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akenef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Δύο που διάβασα πρόσφατα και μου άρεσαν ήταν τα εξής:

Για μια χούφτα βινύλια - της Χίλντας Παπαδημητρίου (σε πολύ καλή τιμή από τις εκδόσεις Μεταίχμιο Pocket)
The Cuckoo's Calling - Robert Galbraith (υπάρχει και μεταφρασμένο)

Βέβαια είναι μυθιστορήματα, δεν αναφέρονται σε πραγματικά εγκλήματα.

Τα διάβασα κι εγώ πρόσφατα! Η αλήθεια είναι ότι η J. K. Rowling (η συγγραφέας του Cuckoo's calling, με το ψεύδωνυμο Galbraith) μου άρεσε πολύ περισσότερο στα Harry Potter και το Casual Vacancy, αν κ για πρώτη προσπάθεια στο χώρο της καθαρά αστυνομικής λογοτεχνίας δεν τα πήγε κι άσχημα!

Ωραίο και το "για μια χούφτα βινύλια".

Εξαιρετικά σε αυτή την κατηγορία είναι όλα τα βιβλία της Jillian Glynn (Gone Girl, Sharp Objects, Dark Places) από σύγχρονους λογοτέχνες και φυσικά η μοναδική στο είδος της Agatha Christie!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Εγω τρελαίνομαι πολυ για τα βιβλία μυστηρίου ή με εγκλήμτα.Το καλοκαίρι διάβασα το βιβλίο του Πάνου Σόμπολου "Τα εγκλήματα που συγκλόνισαν την Ελλάδα οπώς τα έζησα''.Μου άρεσε πολύ.Έσεις τι βιβλία προτείνετε;(για μυστηρίου πάντα):P

Λοιπόν διάβασε Αγκάθα Κρίστι και δε τους δέκα μικρούς νεγρους! Πολυαγαπημενο. Επίσης δεν έχω διαβάσει αλλά έχω ακούσει αρκετά και σκοπεύω να τους ριξω μια ματιά ειναι τα βιβλία του Τζο Νεσμπο... Αυτά από εμένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Καλα αγκαθα κριστι εχω διαβασει.Αλλα αυτο που λες οχι.
Παντως σε ευχαριστω για τις προτασεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
εχει διαβασει κανεις το 1Q84 για να μου πει γνωμες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΚΟΡΤΩ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
οδοιποροι για τα σουσα
απο αγγελο βλαχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Διάβασα πολύ πρόσφατα το sense and sensibility αλλά δεν μου πολυαρεσε πολύ μελουρα για τα γούστα μου.Αν θες ένα κλασικό εγώ προτείνω Τζέιν ευρ της Σαρλότ Μπρόντε, είναι το αγαπημένο μου!

Το Τζέιν Έυρ επίσης μου το έχουν προτείνει.

Γενικά πολλά μου προτείνουν και δε ξέρω ποιο να πρωτοδιαβάσω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΚΟΡΤΩ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ :bigarmhug

το βιβλιο της κατερινας;

Εγω τρελαίνομαι πολυ για τα βιβλία μυστηρίου ή με εγκλήμτα.Το καλοκαίρι διάβασα το βιβλίο του Πάνου Σόμπολου "Τα εγκλήματα που συγκλόνισαν την Ελλάδα οπώς τα έζησα''.Μου άρεσε πολύ.Έσεις τι βιβλία προτείνετε;(για μυστηρίου πάντα):P

"Στα ιχνη σου "Rosamund Lupton
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εχει διαβάσει κανείς τα βιβλία του Λουκά Μέξη; Αν οχι, σας τα προτείνω ανεπιφύλακτα αξίζουν κατά την ταπεινή μου γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Διαβάζω σχεδόν αποκλειστικά ιστορικά μυθιστορήματα κυρίως Ελληνικά.Σας προτείνω την Φανταστική Περιπέτεια του Αλέξανδρου Κοτζιά.Προφητικό βιβλίο ιδανικό για την περιόδο της κρίσης που ζούμε και την κατανόηση των αιτιών αυτής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
τα ιστορικα μυθιστορηματα ειναι ωραιοτατα..θα το εχω υποψιν αυτο που προτεινες

αν και μου αρεσουν τα ιστορικα παλαιων περιοδων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
προφητικο βιβλιο λενε επισης οτι ειναι και το 1984 του Οργουελ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
προφητικο βιβλιο λενε επισης οτι ειναι και το 1984 του Οργουελ...

Yuup.

Άλλο ένα βιβλίο που έχω στη λίστα μου για το άμεσο μέλλον (καμια δεκαριά χρόνια).:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Yuup.

Άλλο ένα βιβλίο που έχω στη λίστα μου για το άμεσο μέλλον (καμια δεκαριά χρόνια).:D

Μια από τα ίδια.
Ίσως να είναι από τα επόμενα που θα διαβάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
τελείωσα "Το κόκκινο σπίτι" και τώρα έχω αρχίσει "Τα ψάθινα καπέλα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Το 1984 του Όργουελ το έχω βάλει στο μάτι! Πρεπει να ειναι πολυ ωραίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
διαβαζετε καθολου ξενη λογοτεχνια? εννοω γραμμενη στα αγγλικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
διαβαζετε καθολου ξενη λογοτεχνια? εννοω γραμμενη στα αγγλικα...
Ναι, σχεδόν αποκλειστικά. Τι ψάχνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
τιποτα το ιδιαιτερο... εχεις να προτεινεις καποιο καλο? Εγω διαβασα την τριλογια Ruby Red και μου αρεσε..την εχεις ακουστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top