Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσ/νίκης

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό έχω ακούσει, ότι είναι πιο καλλιτεχνική σχολή..Αλλά η γνώμη μου είναι να μην κανεις 10% για να περάσεις απλά σε άλλη πόλη...Είσαι ήδη στη σχολή που θέλεις απλά όχι στην πόλη που θέλεις..Σκέψου οτι μπορεί να πάρεις τη θέση κάποιου που είναι εκτός αρχιτεκτονικής απλά και μόνο επειδή εσύ ήθελες να αλλάξεις πόλη...σκέψου το λίγο γενικά..μπορεί να μη σου ακούγεται λογικό,δεν ξέρω..αλλά εμένα πάντα με πείραζε η φιλοσοφία του να ξανακάνεις μηχανογραφικό για να περάσεις στην ίδια σχολή σε άλλο μέρος γιατι απλα θες να είσαι σε μία συγκεκριμένη πόλη...Eπίσης έχω την εντύπωση (εσύ μάλλον θα ξέρεις καλύτερα) πως στην Ξάνθη η σχολή είναι προσανατολισμένη στη βιοκλιματική αρχιτεκτονική, το οποίο μου φαίνεται πολύ χρήσιμο και ενδιαφέρον..Όσο για το ότι κάνετε πιο τεχνικά μαθήματα δεν είναι κακό. Εξάλλου πρέπει να είσαι και μηχανικός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό έχω ακούσει, ότι είναι πιο καλλιτεχνική σχολή..Αλλά η γνώμη μου είναι να μην κανεις 10% για να περάσεις απλά σε άλλη πόλη...Είσαι ήδη στη σχολή που θέλεις απλά όχι στην πόλη που θέλεις..Σκέψου οτι μπορεί να πάρεις τη θέση κάποιου που είναι εκτός αρχιτεκτονικής απλά και μόνο επειδή εσύ ήθελες να αλλάξεις πόλη...σκέψου το λίγο γενικά..μπορεί να μη σου ακούγεται λογικό,δεν ξέρω..αλλά εμένα πάντα με πείραζε η φιλοσοφία του να ξανακάνεις μηχανογραφικό για να περάσεις στην ίδια σχολή σε άλλο μέρος γιατι απλα θες να είσαι σε μία συγκεκριμένη πόλη...Eπίσης έχω την εντύπωση (εσύ μάλλον θα ξέρεις καλύτερα) πως στην Ξάνθη η σχολή είναι προσανατολισμένη στη βιοκλιματική αρχιτεκτονική, το οποίο μου φαίνεται πολύ χρήσιμο και ενδιαφέρον..Όσο για το ότι κάνετε πιο τεχνικά μαθήματα δεν είναι κακό. Εξάλλου πρέπει να είσαι και μηχανικός..


Αυτό αν δεν κάνω λάθος όντως ισχύει...

Δεν είναι μόνο θέμα πόλης... Ούτως ή άλλως έχω προσαρμοστεί αρκετά εδώ κ παρέες έχω κάνει κ άμα περάσω αλλού του χρόνου φτου κ από την αρχή... Με αγχώνει το γεγονός ότι δεν έχουμε υποδομές... Οι περισσοτέροι καθηγητές είναι οκ (αν κ οι πιο πολλοί είναι 407) κ έχουν όρεξη, όταν όμως δεν χωράς σε αίθουσα πως να κάνεις το μάθημα; Οκ, δεν είναι κ τόσο τραγικά τα πράγματα!! Ισως κ τελικά να μην κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Και εμείς στα Χανιά στην ίδια κατάσταση είμαστε... εδώ και 5 χρόνια (από την ίδρυση) περιμένουμε την κατασκευή καινούριου κτιρίου και τώρα που έχουμε 6 έτη πλέον να κάνουν μάθημα νιώθουμε πιο έντονα την έλλειψη χώρου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κάτι άσχετο..είναι αλήθεια ότι στην Ξάνθη σας πληρώνουν τα υλικά για τις μακέτες ή κάτι τέτοιο?(ράδιο αρβύλα??)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Και εμείς στα Χανιά στην ίδια κατάσταση είμαστε... εδώ και 5 χρόνια (από την ίδρυση) περιμένουμε την κατασκευή καινούριου κτιρίου και τώρα που έχουμε 6 έτη πλέον να κάνουν μάθημα νιώθουμε πιο έντονα την έλλειψη χώρου...

10 χρόνια σχολή, φιλοξενούμενοι σε ένα κτίριο που χτίστηκε για βιβλιοθήκη είμαστε... Μαζί με τους παραγωγούς κ διοοίκησης!!! Π.χ. τώρα δεν θα συνεχίσουμε το μάθημα γτ πρέπει τα παιδιά να παρουσιάσουν διπλωματική κ χρειάζονται την αίθουσά μας!!
-----------------------------------------
Κάτι άσχετο..είναι αλήθεια ότι στην Ξάνθη σας πληρώνουν τα υλικά για τις μακέτες ή κάτι τέτοιο?(ράδιο αρβύλα??)

Αχαχαχαχαχαχαχα! Ωραίο ανέκδοτο!! Όχι, δεν παίζει κάτι τέτοιο... Κ το πόσο θα ξοδέψουμε για τις μακέτες είναι ένα άλλο θέμα... Για να μην πω για τα υπόλοιπα μαθήματα που κ εκεί πρέπει να πάρουμε μόνοι μας τα υλικά...
Ίσως αυτό που άκουσες ήταν για τους πολιτικούς μηχανικούς κ φέτος για τους ηλεκτρολόγους... Σε αυτούς αυτό ισχύει... Κ αν όχι όλα, τα περισσότερα υλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
10 χρόνια σχολή, φιλοξενούμενοι σε ένα κτίριο που χτίστηκε για βιβλιοθήκη είμαστε... Μαζί με τους παραγωγούς κ διοοίκησης!!! Π.χ. τώρα δεν θα συνεχίσουμε το μάθημα γτ πρέπει τα παιδιά να παρουσιάσουν διπλωματική κ χρειάζονται την αίθουσά μας!!

-----------------------------------------

Αχαχαχαχαχαχαχα! Ωραίο ανέκδοτο!! Όχι, δεν παίζει κάτι τέτοιο... Κ το πόσο θα ξοδέψουμε για τις μακέτες είναι ένα άλλο θέμα... Για να μην πω για τα υπόλοιπα μαθήματα που κ εκεί πρέπει να πάρουμε μόνοι μας τα υλικά...
Ίσως αυτό που άκουσες ήταν για τους πολιτικούς μηχανικούς κ φέτος για τους ηλεκτρολόγους... Σε αυτούς αυτό ισχύει... Κ αν όχι όλα, τα περισσότερα υλικά..[/SIZE].
Μάλλον είστε σε χειρότερη θέση από μας..είμαστε κι εμείς αλλά είστε κι εσείιιις..:Ρ

Κι εμεις θεεελουμεεεε....!!!!!!!! :S :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
τι υλικα χρειαζονται οι ηλεκτρολογοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
τι υλικα χρειαζονται οι ηλεκτρολογοι;

Δεν ξέρω αλλά υποθέτω ότι ό,τι και να ναι δεν χρειάζονται πολλά γι'αυτό και τους τα πληρώνουν :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
χαχαχ θα παίρνουν μια μπομπίνα καλώδιο και θα είναι complet!


10 χρόνια σχολή, φιλοξενούμενοι σε ένα κτίριο που χτίστηκε για βιβλιοθήκη είμαστε... Μαζί με τους παραγωγούς κ διοοίκησης!!! Π.χ. τώρα δεν θα συνεχίσουμε το μάθημα γτ πρέπει τα παιδιά να παρουσιάσουν διπλωματική κ χρειάζονται την αίθουσά μας!!

Καλά είμαστε.... μα είναι δυνατόν όλες οι αρχιτεκτονικές σχολές να έχουν πρόβλημα στέγασης??? Δεν στέκει ρε παιδιά... Είναι τραγική ειρωνία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
χαχαχ θα παίρνουν μια μπομπίνα καλώδιο και θα είναι complet!




Καλά είμαστε.... μα είναι δυνατόν όλες οι αρχιτεκτονικές σχολές να έχουν πρόβλημα στέγασης??? Δεν στέκει ρε παιδιά... Είναι τραγική ειρωνία...

Πραγματικά..:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
καλά ότί είναι ειρωνεία είναι!! αντί να έχουμε ένα ωραίο κτίριο έτσι να δείχνει ότι είμαστε κ αρχιτέκτονες....

οι ηλεκτρολόγοι κάνουν κ αυτοί σχέδιο... κ τους έδωσαν πινακίδα με ταφ αν δεν κάνω λάθος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αρχιτεκτονική είμαι κ τώρα, αλλά στη Ξάνθη... Απλά Σαλόνικα ήθελα να περάσω από 2α γυμνασίου κ αν το τμήμα είναι κ καλύτερο γτ να μην δοκιμάσω την τύχη μου?

Να μη δοκιμάσεις την τύχη σου, γιατί είσαι ήδη στη σχολή που θέλεις και μπορεί να πάρεις την θέση από κάποιον άλλον που θα ήθελε πολύ να έχει την ευκαιρία να σπουδάσει αρχιτεκτονική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Το Κορνιλιουλίνι

Νεοφερμένος

Ο Το Κορνιλιουλίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Φυσικά και να το κάνεις αν θες πολύ Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Φυσικά και να το κάνεις αν θες πολύ Θεσσαλονίκη.

Τι φυσικά μωρέ; Από την στιγμή που δεν έχει οικονομικό θέμα και έχει ήδη προσαρμοστεί στη σχολή που είναι τώρα, δεν υπάρχει λόγος να κάνει το 10% 'μήπως και'..και όπως είπα και σε παλιότερο ποστ μπορεί όντως να πάρει τη θέση κάποιου, πράγμα τρομερά ανεύθυνο και εγωιστικό για μένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Αν το μόνο θέμα είναι οι υποδομές και αφού Giwtoula έχεις κάνει παρέες εκεί, δεν νομίζω ότι θα είναι καλό να αλλάξεις πόλη. Καλύτερα προσπάθησε να αλλάξεις την ίδια τη σχολή σου, όπως κάνουμε κι εμείς (αν και δεν πολυβγάζουμε άκρη:P)

Πραγματικά μείνε Ξάνθη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Αν το μόνο θέμα είναι οι υποδομές και αφού Giwtoula έχεις κάνει παρέες εκεί, δεν νομίζω ότι θα είναι καλό να αλλάξεις πόλη. Καλύτερα προσπάθησε να αλλάξεις την ίδια τη σχολή σου, όπως κάνουμε κι εμείς (αν και δεν πολυβγάζουμε άκρη:P)

Πραγματικά μείνε Ξάνθη...

Εσύ που έχεις περάσει κ δεν έχετε ούτε εσείς υποδομες? :P
Ξάνθη θα μείνω... Ωραία είναι μωρέ!! :D
Γτ σαν σχολή μου αρέσει... πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
καλά ότί είναι ειρωνεία είναι!! αντί να έχουμε ένα ωραίο κτίριο έτσι να δείχνει ότι είμαστε κ αρχιτέκτονες....

οι ηλεκτρολόγοι κάνουν κ αυτοί σχέδιο... κ τους έδωσαν πινακίδα με ταφ αν δεν κάνω λάθος....

ναι, ενα εξαμηνο σχεδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Εσύ που έχεις περάσει κ δεν έχετε ούτε εσείς υποδομες? :P
Ξάνθη θα μείνω... Ωραία είναι μωρέ!! :D
Γτ σαν σχολή μου αρέσει... πολύ!!

Χανιά είμαι.

Μπράβο που θα μείνεις Ξάνθη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
:D χεχε! thnx!! Τι σχολή? Πολυτεχνείο έχει κ εκεί έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
E φυσικά! Τα έχουνε χωρίσει. Πολυτεχνείο-Χανιά, Φιλολογικά-Ρέθυμνο, Θετικά-Ηράκλειο...

Αρχιτεκτονική κι εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top